Czy Polacy mieli obowiązek ratowania Żydów ???

izrael kaczyński

„RABIN IZRAELA POWIEDZIAŁ WPROST, ŻE JAHWE POZWALA POLAKOM ŻYĆ, BO ICH ZADANIEM JEST SŁUŻYĆ ŻYDOM” !!!

„Jeżeli ktoś chce umierać za Żyda, to niech umiera! Ale nie wolno mu narażać życia innych Polaków, bo to jest zbrodnia” – pisze inż. Krzysztof Cierpisz.

„Słyszymy, że ojciec Tadeusz Rydzyk buduje „kaplicę pamięci” o tych, którzy ratowali – jak wyraził się szef Radia Maryja – „naszych braci Żydów”. Prowokujesz, księże, bezczelnie? Walisz zapamiętale w stół? Więc odzywają się nożyce: wara ci, cyniczny hipokryto, od naszych Sprawiedliwych, którzy ratowali życie naszych rodziców!” – woła na swym blogu prof. Jan Hartman. Tekst został przedrukowany w „Gazecie Warszawskiej„, link:   http://gazetawarszawska.com/2013/10/04/mosiek-hartman-chama-rydzyka/

Cóż tak wkurzyło (mówiąc oględnie) Hartmana, iż nie przebiera w słowach kierowanych do osoby duchownej? – „Bo ty śmiesz nazywać Żydów braćmi? Ty? Mam ci przypomnieć co ty i twoi koleżkowie przez całe lata wygadywaliście o Żydach, rabinach i Talmudzie w swoich gadzinówkach? Wszystko jest spisane i w każdej chwili dostępne. Oby ci język usechł, (…) Rzygać, rzygać się chce”.

Pisze dalej profesor: „A przed kim ukrywali się Żydzi? Czy chodziło może o to, że po każdej ulicy spacerowały patrole niemieckie, zaglądając to tu, to tam, w poszukiwaniu ukrywających się Żydów? Otóż bynajmniej. Tymi, których strzec się musieli Żydzi i z powodu których musieli się ukrywać w chlewach i pod podłogą, byli właśnie owi polscy sąsiedzi, mogący wydać ich Niemcom albo granatowej policji. To ich – sąsiadów – obawiano się najbardziej bezpośrednio. To ich zatwardziały antysemityzm budził jak najbardziej uzasadniony lęk zaszczutych Żydów”.

Powtarza więc Hartman narrację innego „profesora” Władysława Bartoszewskiego, który opowiadał kiedyś niemieckiej gazecie „Die Welt” podobne historie. Stwierdza przy tym Hartman bez zająknięcia: „Jestem Polakiem i cierpię, gdy słyszę niesprawiedliwe twierdzenia, jakoby mój kraj był w szczególny sposób antysemicki”.

Także na moim blogu rozgorzała dyskusja pod ostatnią notką, link:   http://zygmuntbialas.salon24.pl/537699,kto-zamordowal-zydow-w-jedwabnem   – Było też o ratowaniu Żydów w czasie okupacji niemieckiej. Inż. Krzysztof Cierpisz napisał e-mail, w którym przedstawił swój pogląd na temat polskich obowiązków:

„Z komentarzy – szczególnie Wiesławy – wynika to, że Polacy mieli obowiązek ratowania żydów. A żydzi byli niewinni. Otóż prawda jest niestety taka, że żydzi byli trzecim agresorem, który do spółki z Niemcami i Sowietami napadł na Polskę. Więc jakikolwiek status „ofiar” im nie przysługuje, bo jeżeli tak, to włączmy do tego i Niemców, i bolszewików. Ławka oskarżonych nie może być pusta, więc siądą na niej też Polacy. I o to chodzi!

Wiesława i inni komentatorzy podnoszą emocje związane z „ratowaniem” żydów, a wszyscy przemilczają to, że „ratowanie” BYŁO ZWIĄZANE ZE SZKODĄ DLA POLAKÓW.

Polacy, którzy narażali życie innych Polaków w trakcie tzw. „ratowania”, powinni być surowo napiętnowani, a nawet stać się stroną, która ma ponieść koszty odszkodowawcze za mordy na Polakach i utratę ich mienia. Jeżeli  ktoś chce umierać za żyda, to niech umiera! Ale nie wolno mu narażać życia innych Polaków, bo to jest zbrodnia!

Przeraża mnie atmosfera tych wpisów, gdzie nikt nie podejmuje tego arcyważnego problemu moralno-etycznego oraz materialnego, który tak mocno dotyka nas Polaków, szkód , które zadajemy sami sobie w żydowskim interesie!

Gdyby Francuz, Niemiec, Anglik,…..Szwed  powiedział, że jego współziomek uratował żyda, a przy tym poświecił swoją rodzinę czy choćby sąsiadów, którzy – nocą – wyrywani z łóżek, zostali postawieni pod ściana i rozstrzelani, to na cały kraj rozległoby się święte oburzenie i potępienie. Czymś takim nikt by się tam nie chełpił, nie cmokał i nie układał takich emocjonalnych sytuacji, gdzie jakiś Duńczyk pokazywałby z dumą statystyki zabitych Duńczyków, którzy zostali zamordowani w obronie żydów.

Wszyscy Europejczycy, bez wyjątku, każdego narodu, którzy słyszą o polskich ofiarach poniesionych w trakcie „ratowania żydów” nie kryją swojego zadziwienia i pogardy wobec Polaków. Widocznie podobnie myślą czołowi rabini, którzy wyrażają się o Polakach jako o osłach, którzy muszą służyć żydom. Rabin Izraela powiedział wprost, że Jahwe pozwala Polakom żyć, bo ich zadaniem jest służyć żydom”.

http://zygumntbialas.neon24.pl/post/99857,czy-polacy-mieli-obowiazek-ratowania-zydow

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Czy Polacy mieli obowiązek ratowania Żydów ???

 1. ILU ŻYDÓW JUŻ USTAWIŁ LUB ZAINSTALOWAŁ W POLSCE „TŁUSTY ŻYD” JAROSŁAW KACZYŃSKI ?!!

  Czesław Bielecki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, niegdyś poseł Akcji Wyborczej Solidarność, przyznaje i jest dumny z tego, że jest Żydem.

  Bielecki, który wcześniej krytykował PiS i Jarosława Kaczyńskiego, niespodziewanie stał się kandydatem PiS-u. Niektórzy politycy PiS są w szoku – podaje Rzeczpospolita. Pamiętają, jak 13 lat temu w sejmowej restauracji Hawełka Bielecki zgotował Jarosławowi Kaczyńskiemu awanturę. Świadkowie tej sceny wspominają, że Bielecki wymyślał Kaczyńskiemu m.in. od „tłustych Żydów”. Mimo tego incydentu obaj panowie pozostawali w przyjaznych relacjach – pisze dziennik.
  Czesław Bielecki natomiast wyjaśnia, że nie była to sprzeczka, ale przekomarzanie się polskiego Żyda z osobą całkowicie wyzutą z antysemickich emocji. Brzmi irracjonalnie, gdy wyjmie się z tego kontekstu – mówi „Rzeczpospolitej”.

  Bielecki z dumą podkreśla swoje żydowskie pochodzenie. Niedawno na łamach miesięcznika „Europa” wspominał, jak w 1968 roku poszedł do odpowiedniego wydziału Urzędu Rejonowego Warszawa-Śródmieście i poprosił o zmianę narodowości. „Z polskiej na żydowską. – Dlaczego żydowską, a nie kambodżańską? – zapytała urzędniczka. – Bo moi rodzice byli Żydami, więc ja będę Żydem. I wpisywałem sobie od tamtej pory do wszystkich dokumentów i deklaracji obywatelstwo polskie i narodowość żydowską” – wspomina.

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/09/29/kandydat-pis-dumny-ze-jest-zydem/

 2. MOŻNA ZADAWAĆ SOBIE TO PYTANIE WIELE RAZY. POLACY BRONILI ZYDÓW NARAZAJĄC WLASNE ZYCIE I ZYCIE CAŁYCH RODZIN. WYNIKAŁO TO Z GŁĘBOKIEGO WSPÓCZUCIA TRAGEDII RODZIN ZYDOWSKICH. KTOS KTO NIE UTRACIŁ MIMO TRAGEDII WOJNY SWOICH UCZUĆ LUDZKICH WLASNIE TAK POSTAPIŁ, RATUJAC ŻYDÓW OD SMIERCI, DLA NAS POLAKÓW NIE BYLI TO TYLKO ZYDZI, DLA NAS TO BYLI LUDZIE, TO BYLI NASI SASIEDZI, ZNAJOMI, PRZYJACIELE. JA PYTAM WAS AMERYKANSCY SYJONISCI, CO WY UCZYNILISCIE DLA WASZYCH POBRATYMCÓW TAM W USA. MOGLISCIE ICH WYKUPIĆ

 3. MOGLISCIE ICH WYKUPIĆ, A CO ZROBILISCIE ? WSPÓŁPRACOWALISCIE Z HITLEREM !!! TO WY JESTESCIE ODPOWIEDZIALNI ZA „HOLOKAUST” NASZYCH SASIADÓW, ZNAJOMYCH, PRZYJACIÓŁ, NIE ZROBILISCIE NIC WY SYJONISTYCZNE PSY, A TERAZ SMIECIE NAS POLAKÓW OSKARZAC MÓWIĄC NAM, KTÓRZY PONIESLIŚMY NAJWIĘKSZE STRATY W II WŚ, CO ZROBILISCIE POLACY DLA ZYDÓW. WY SYJONISTYCZNE PSY ZAPYTAJCIE FRANCUZÓW CO ZROBILI DLA WASZYCH POBRATYMCÓW.
  JA WAS OSKARZAM ZA SWIADOME SKAZYWANIE NA CIERPIENIA I SMIERC ŻYDÓW Z EUROPY.

 4. TERAZ BOLAWAS SUMIENIA, JEZELI WOGÓLE TAKIE COS MACIE I USIŁUJECIE ZADYMIC WASZE TCHÓRZOSTWO WSKAZYWANIEM NA NAS POLAKÓW. MY NIE MAMY NIC SOBIE DO ZARZUCENIA. WZYWAM ZATEM WSZYSTKICH POLAKÓW I ZYDÓW KTÓRZY ZNAJA PRAWDE I MAJA ODWAGĘ JA GŁOSIĆ, DO DEMASKOWANIA ŚWIATOWEGO SYJONIZMU TEGO Z USA I IZRAELA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s