Oświadczenie Prezesa Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w sprawie wydarzeń podczas tzw. „marszu równości” we Wrocławiu

przewodnik psa

DYSKRYMINACJA NARODOWEGO ODRODZENIA POLSKI (…) TO DOWÓD POWROTU DO STALINOWSKICH METOD RZĄDZENIA I WYRAŹNEGO POGWAŁCENIA ELEMENTARNYCH ZASAD DEMOKRACJI !!!

5 października 2013 roku (w sobotę) we Wrocławiu,  prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zakazał młodzieży zorganizowania manifestacji patriotycznej, pod pretekstem, że takie zezwolenie otrzymała już wcześniej inna grupa z ruchu społecznego demonstrująca na „rzecz równości” czyli dewiacji seksualnej.

Władze Miasta w podtekście tłumaczą, że wydanie zgody na dwie odmienne programowo i ideowo manifestacje mogłoby spowodować zagrożenie dla obu stron. Jest to tłumaczenie obłudne. Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu nie jest związany ideowo i programowo z Ruchem Narodowego Odrodzenia Polski, ale zaprosił zainteresowanych działaczy NOP przed Pomnik Ofiar Stalinizmu w celu przedstawienia historii Pomnika, przypomnienia dziejów martyrologii Polaków w okresie stalinizmu w Związku Radzieckim, w PRL i obecnie w III RP Solidarnościowo – Bolszewickiej.

Spotkanie działaczy Narodowego Odrodzenia Polski zakłócone zostało wtargnięciem na plac przed Pomnikiem olbrzymiej liczby policjantów z psami. Policja wylegitymowała i spisała obecnych przed Pomnikiem, uniemożliwiła im oddanie hołdu i uczczenia pamięci Ofiar. Byli to głównie młodzi ludzi.

Stanowi to dowód powrotu do stalinowskich metod rządzenia i wyraźnego pogwałcenia elementarnych zasad demokracji.

Wrocław 5.10.2013

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu

dr Leszek Skonka

Były działacz przedsierpniowej opozycji demokratycznej (Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela – ROPCiO), organizator Wolnych Związków Zawodowych na Dolnym Śląsku i współorganizator strajków w Sierpniu 1980 we Wrocławiu

*****

F O T O R E L A C J A

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

34

Reklamy

5 uwag do wpisu “Oświadczenie Prezesa Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w sprawie wydarzeń podczas tzw. „marszu równości” we Wrocławiu

 1. Nietety brak slow. Polska to panstwo typowo policyjne. Geje i lesbijki maja wkieksz prawa niz normalni ludzie. Gra panstwa karta homofobi prowadzi tylko i wylacznie do represji normalniej czesci spolecznienstwa.

 2. Tysiące Izraelczyków chcą zostać Dolnoślązakami

  CZY NA DOLNYM ŚLĄSKU PROWADZONE JEST ZORGANIZOWANE OSADNICTWO ŻYDOWSKIE i CZY MA TO ZWIĄZEK z NASILAJĄCYMI SIĘ PRZEŚLADOWANIAMI ŚRODOWISK PATRIOTYCZNO-NARODOWYCH we WROCŁAWIU ?!!!

  Do dolnośląskiego urzędu wojewódzkiego wpłynęło w tym roku 1800 wniosków od Izraelczyków polskiego pochodzenia, którzy albo po wojnie, albo w latach 60. opuścili Polskę, ale teraz chcą uzyskać potwierdzenie polskiego obywatelstwa. Z roku na rok przybywa osób, które chcą mieć paszport z orłem w koronie.
  W powojennej Polsce mieliśmy do czynienia z dwiema falami wyjazdów do Izraela – tuż po wojnie oraz na przełomie lat 60. i 70. W PRL-u, zgodnie z wytyczną partii, tym, którzy uznawali Izrael za swoją ojczyznę, urzędnicy gotowi byli wydawać emigracyjne paszporty. Warunkiem było zrzeczenie się obywatelstwa polskiego.Ale zgodnie z obecnie panującym prawem, wymaganie to nie było legalne. Dlatego osoby, które wtedy wyjechały do Izraela, mogą się starać o potwierdzenie polskiego obywatelstwa – wystarczy, że złożą odpowiednie dokumenty w konsulacie. Stamtąd papiery trafiają do odpowiedniego wojewody.Jeśli starający się o potwierdzenie podaje jako ostatni adres zamieszkania na Dolnym Śląsku, decyzję wydaje nasz wydział spraw obywatelskich i cudzoziemców.

  Po pozytywnej decyzji o potwierdzeniu obywatelstwa, Izraelczyk polskiego pochodzenia może w polskim konsulacie starać się o wyrobienie polskiego paszportu.

  Z tej możliwości korzysta wiele osób. Powód? W wielu wypadkach nie tylko sentyment do dawnej ojczyzny, albo ojczyzny przodków (bo o obywatelstwo polskie mogą się też starać dzieci osób, które wyjechały z Polski do Izraela), ale i względy praktyczne.

  Posiadacz polskiego paszportu, dzięki strefie Schengen, może bez problemu studiować w Anglii, pracować we Francji albo kupić mieszkanie w Hiszpanii – jest obywatelem Europy. Łatwiej mu też – niż osobie z izraelskim paszportem, podróżować po świecie i odwiedzać kraje muzułmańskie.

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/10/08/tysiace-izraelczykow-chca-zostac-dolnoslazakami/

 3. „NIE JEST WCALE POWIEDZIANE, ŻE IZRAEL MOŻE BYĆ TYLKO NA BLISKIM WSCHODZIE (…) MIEJSCE, W KTÓRYM MOGŁOBY POWSTAĆ ŻYDOWSKIE PAŃSTWO, MOGŁOBY ZOSTAĆ WYKROJONE Z BYŁYCH NIEMIECKICH TERENÓW, KTÓRE POLSKA OTRZYMAŁA PO WOJNIE” !!!

  Lewicowy działacz chce utworzyć w niemieckiej Turyngii drugie żydowskie państwo. Jeżeli mu się nie uda, nie wyklucza, że spróbuje zrealizować projekt w Polsce
  (…)
  Nie jest wcale powiedziane, że Izrael może być tylko na Bliskim Wschodzie. Wielu Żydów tęskni za Europą – powiedział „Rzeczpospolitej”.
  (…)
  Powstanie żydowskiego państwa ma leżeć w interesie zarówno Żydów, jak i Niemców. Tereny byłej NRD z powodu wysokiego bezrobocia i braku perspektyw powoli się wyludniają, gospodarka podupada. *DUŻA ŻYDOWSKA IMIGRACJA ROZWIĄZAŁABY TE PROBLEMY.* Poza tym, jak podkreśla Eidelman, Turyngia jest zamieszkana niemal przez samym rodowitych Niemców i trochę etnicznej różnorodności dobrze by jej zrobiło.

  Istnienie Izraela jest zaś poważnie zagrożone. Kraj ten otaczają sami wrogowie, a prezydent Iranu wzywa do „wymazania go z mapy świata”. GDYBY ISTNIAŁO DRUGIE ŻYDOWSKIE PAŃSTWO, Izraelczycy mieliby gdzie uciekać w razie spełnienia gróźb Mahmuda Ahmadineżada. – Oczywiście mam nadzieję, że nic takiego nigdy się nie stanie. TRZEBA JEDNAK PRZYGOTOWAĆ SOBIE WYJŚCIE AWARYJNE – podkreślił Eidelman.

  Jaki miałby być status drugiego Izraela? – NA POCZĄTEK AUTONOMIA. Moglibyśmy funkcjonować tak jak Katalonia – podkreśla Eidelman. – Zresztą obecnie Europa się jednoczy, granice zanikają i niedługo państwa narodowe nie będą miały znaczenia. Żydzi mieszkają tu od tysięcy lat. Powinniśmy wziąć udział w procesie jednoczenia się kontynentu.

  Gdyby pomysł nie wypalił, na przykład wskutek obiekcji niemieckich władz, Eidelman nie wyklucza, że mógłby zrealizować go w Polsce. Bodźcem do działania był bowiem dla niego film Sławomira Sierakowskiego z „Krytyki Politycznej”, w którym wezwał on Żydów do powrotu do Polski.

  – Nie znam dobrze waszego kraju. Ale jeśli więcej osób tęskni za Żydami, to czemu nie? Gdybyśmy dostali zaproszenie, to drugi Izrael mógłby powstać w Polsce – mówi „Rzeczpospolitej” Eidelman. Wskazuje, że przed wojną to właśnie w Polsce mieszkała najliczniejsza żydowska społeczność. MIEJSCE, W KTÓRYM MOGŁOBY POWSTAĆ ŻYDOWSKIE PAŃSTWO, MOGŁOBY ZOSTAĆ WYKROJONE Z BYŁYCH NIEMIECKICH TERENÓW, KTÓRE POLSKA OTRZYMAŁA PO WOJNIE.
  (…)
  Eidelman przypomina j(…), że zaraz po wojnie wcale nie było oczywiste, gdzie powstanie żydowskie państwo. Podobno BRANO POD UWAGĘ OSIEDLENIE ŻYDÓW WŁAŚNIE GDZIEŚ NA TERENIE NIEMIEC. Brytyjczycy mieli zaś zaproponować odstąpienie im jednej ze swoich afrykańskich kolonii.
  (…)
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/10/16/drugi-izrael-w-polsce/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s