Tysiące Izraelczyków chcą zostać Dolnoślązakami

dudkiewicz menora

CZY NA DOLNYM ŚLĄSKU PROWADZONE JEST ZORGANIZOWANE OSADNICTWO ŻYDOWSKIE i CZY MA TO ZWIĄZEK z NASILAJĄCYMI SIĘ PRZEŚLADOWANIAMI ŚRODOWISK PATRIOTYCZNO-NARODOWYCH we WROCŁAWIU ?!!!

Do dolnośląskiego urzędu wojewódzkiego wpłynęło w tym roku 1800 wniosków od Izraelczyków polskiego pochodzenia, którzy albo po wojnie, albo w latach 60. opuścili Polskę, ale teraz chcą uzyskać potwierdzenie polskiego obywatelstwa. Z roku na rok przybywa osób, które chcą mieć paszport z orłem w koronie.

W powojennej Polsce mieliśmy do czynienia z dwiema falami wyjazdów do Izraela – tuż po wojnie oraz na przełomie lat 60. i 70. W PRL-u, zgodnie z wytyczną partii, tym, którzy uznawali Izrael za swoją ojczyznę, urzędnicy gotowi byli wydawać emigracyjne paszporty. Warunkiem było zrzeczenie się obywatelstwa polskiego.Ale zgodnie z obecnie panującym prawem, wymaganie to nie było legalne. Dlatego osoby, które wtedy wyjechały do Izraela, mogą się starać o potwierdzenie polskiego obywatelstwa – wystarczy, że złożą odpowiednie dokumenty w konsulacie. Stamtąd papiery trafiają do odpowiedniego wojewody.Jeśli starający się o potwierdzenie podaje jako ostatni adres zamieszkania na Dolnym Śląsku, decyzję wydaje nasz wydział spraw obywatelskich i cudzoziemców.

Po pozytywnej decyzji o potwierdzeniu obywatelstwa, Izraelczyk polskiego pochodzenia może w polskim konsulacie starać się o wyrobienie polskiego paszportu.

Z tej możliwości korzysta wiele osób. Powód? W wielu wypadkach nie tylko sentyment do dawnej ojczyzny, albo ojczyzny przodków (bo o obywatelstwo polskie mogą się też starać dzieci osób, które wyjechały z Polski do Izraela), ale i względy praktyczne.

Posiadacz polskiego paszportu, dzięki strefie Schengen, może bez problemu studiować w Anglii, pracować we Francji albo kupić mieszkanie w Hiszpanii – jest obywatelem Europy. Łatwiej mu też – niż osobie z izraelskim paszportem, podróżować po świecie i odwiedzać kraje muzułmańskie.

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/1004433,tysiace-izraelczykow-chca-zostac-dolnoslazakami,id,t.html#sthash.dyVRZECG.dpuf

9 uwag do wpisu “Tysiące Izraelczyków chcą zostać Dolnoślązakami

  • Większość żydów którzy domagają się o potwierdzenie obywatelstwa nie powinni go otrzymać, przyjechali do Polski z armią czerwona m ordowali
   Polaków a terazbeszczelnie żądają obywatelstwa dla swoich potomków .Kategorycznie Polska mowi NIE!

 1. ŻYDZI MASOWO UCIEKAJA ZE SWOJEJ SZTUCZNEJ „OJCZYZNY” DLATEGO ZE TAM NIE MAJA SPOKOJU. „KTO MIECZEM WOJUJE OD MIECZA GINIE” MIELI SZANSE ZASKARBIĆ SOBIE MIŁOSC MIESZKANCÓW PALESTYNY UCZAC ICH DOBRYCH ZAWODÓW, DOBREGO WYKORZYSTANIA ZASOBÓW TEJ PUSTYNNEJ ZIEMI, ALE POSZLI DROGA DIABŁA, DROGA NIENAWIŚCI I ZNISZCZENIA. „KTO OBRONI ŻYDÓW GDY SWIAT POZNA PRAWDE O NICH ?” JAK WIELE RAZY W HISTORII JHWH KARAŁ ICH KRNABRNOSC MIECZEM ?

 2. NASZYM RUCHÓW PATRIOTYCZNYCH ZADANIEM JEST BRONIC OJCZYZNY, KAZDEGO JEJ OBYWATELA BEZ WZGLĘDU NA CIERPIENIA, PAMIETAJCIE ZE CI KTÓRZY WAS ZAATAKUJA SA BARDZIEJ PRZESTRASZENI OD WAS, ZATEM NIE BÓJCIE SIE ICH, BADŹCIE DZIELNI. PAMIETAJCIE ZE MOWA JEST SREBREM A MILCZENIE JEST ZŁOTEM. WIĘC MILCZCIE I DZIALAJCIE, TO PRZYNIESIE OJCZYŹNIE MILEJ POŻYTEK !!!

 3. Oświadczenie Prezesa Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w sprawie wydarzeń podczas tzw. „marszu równości” we Wrocławiu

  DYSKRYMINACJA NARODOWEGO ODRODZENIA POLSKI (…) TO DOWÓD POWROTU DO STALINOWSKICH METOD RZĄDZENIA I WYRAŹNEGO POGWAŁCENIA ELEMENTARNYCH ZASAD DEMOKRACJI !!!

  5 października 2013 roku (w sobotę) we Wrocławiu, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zakazał młodzieży zorganizowania manifestacji patriotycznej, pod pretekstem, że takie zezwolenie otrzymała już wcześniej inna grupa z ruchu społecznego demonstrująca na „rzecz równości” czyli dewiacji seksualnej.

  Władze Miasta w podtekście tłumaczą, że wydanie zgody na dwie odmienne programowo i ideowo manifestacje mogłoby spowodować zagrożenie dla obu stron. Jest to tłumaczenie obłudne. Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu nie jest związany ideowo i programowo z Ruchem Narodowego Odrodzenia Polski, ale zaprosił zainteresowanych działaczy NOP przed Pomnik Ofiar Stalinizmu w celu przedstawienia historii Pomnika, przypomnienia dziejów martyrologii Polaków w okresie stalinizmu w Związku Radzieckim, w PRL i obecnie w III RP Solidarnościowo – Bolszewickiej.

  Spotkanie działaczy Narodowego Odrodzenia Polski zakłócone zostało wtargnięciem na plac przed Pomnikiem olbrzymiej liczby policjantów z psami. Policja wylegitymowała i spisała obecnych przed Pomnikiem, uniemożliwiła im oddanie hołdu i uczczenia pamięci Ofiar. Byli to głównie młodzi ludzi.

  Stanowi to dowód powrotu do stalinowskich metod rządzenia i wyraźnego pogwałcenia elementarnych zasad demokracji.

  Wrocław 5.10.2013

  Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu

  dr Leszek Skonka

  Były działacz przedsierpniowej opozycji demokratycznej (Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela – ROPCiO), organizator Wolnych Związków Zawodowych na Dolnym Śląsku i współorganizator strajków w Sierpniu 1980 we Wrocławiu

 4. „MIEJSCE, W KTÓRYM MOGŁOBY POWSTAĆ ŻYDOWSKIE PAŃSTWO, MOGŁOBY ZOSTAĆ WYKROJONE Z BYŁYCH NIEMIECKICH TERENÓW, KTÓRE POLSKA OTRZYMAŁA PO WOJNIE” !!!

  „Nie znam dobrze waszego kraju. Ale jeśli więcej osób tęskni za Żydami, to czemu nie? Gdybyśmy dostali zaproszenie, to drugi Izrael mógłby powstać w Polsce – mówi „Rzeczpospolitej” Eidelman. Wskazuje, że przed wojną to właśnie w Polsce mieszkała najliczniejsza żydowska społeczność. Miejsce, w którym mogłoby powstać żydowskie państwo, mogłoby zostać wykrojone z byłych niemieckich terenów, które Polska otrzymała po wojnie.”

  http://skonka-leszek.blog.onet.pl/2009/03/26/prawda-i-klamstwa-o-marcu-1968/

 5. Pingback: Tysiące Izraelczyków chcą zostać Dolnoślązakami | forumemjot

 6. Pingback: Tysiące Izraelczyków chcą zostać Dolnoślązakami « Wirtualna Polonia

 7. Pingback: Tysiące Izraelczyków chcą zostać Dolnoślązakami | Polski Głos

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s