List otwarty Stowarzyszenia Akcjonariuszy i Obrońców Stoczni Gdańskiej „ARKA” !!!

anna 1

„MAJĄTEK STOCZNI GDAŃSKIEJ STAŁ SIĘ ŁUPEM DLA OBCYCH KAPITAŁÓW, ULOKOWANYCH W OBCYCH KRAJACH (…) LUDZI, KTÓRZY DZIAŁALI NA RZECZ ODZYSKANIA STOCZNI ZAMORDOWANO” !!!

******

LO1

LO2

LO3

LO4

3 uwagi do wpisu “List otwarty Stowarzyszenia Akcjonariuszy i Obrońców Stoczni Gdańskiej „ARKA” !!!

 1. PRZYPOMINAM SWÓJ LIST DO DZIAŁACZY STOCZNI GDAŃSKIEJ

  Lista Otwarty do Związkowców z Solidarności Stoczni Gdańskiej

  Zapewne mnie znacie, zawsze byłem w swoim postępowaniu jako związkowiec szczery, będę i tym razem do bólu szczery i wybaczcie mi, że napiszę do was kilka zdań prawdy o waszej podwójnej roli jako działaczy Solidarności. Gdy broniłem miejsc pracy i fabryki Ursus w latach 90-tych, to wy mnie publicznie potępialiście za to, że ja wówczas oskarżałem rządy ,,solidarnościowe” oraz ,,wodza” Solidarności L. Wałęsę o wyrażenie zgody przez nich na rozkradanie Polski, wy stawaliście po stronie tych ludzi, zamiast po stronie mojej. Ja dzisiaj staje po stronie prawdy a prawda bardzo boli, ponieważ postępujecie nie uczciwie w swojej grze o Stocznie Gdańską. Działacze Solidarności z SG będą protestować od 28 sierpnia przed domem Premiera Donalda Tuska z powodu braku pomocy rządu dla zakładu którego właścicielem jest obcy kapitał z Ukrainy. Nie interesuje mnie postępowanie w waszej sprawie D. Tuska, ponieważ wam nie pomógł ani zaszkodził. Interesuje mnie wasza obrzydliwa wrzeszcząca propaganda, polegająca na zagłuszaniu przez was prawdziwej sytuacji związanej z Stocznią Gdańską. Przecież to wy za czasów rządów Jarosława Kaczyńskiego walczyliście o to aby was Kaczyński sprzedał na rzecz Ukraińca Pińczuka, który wcześniej kupił Hutę Częstochowa w bardzo podejrzany sposób. To wy, paliliście opony aby być sprzedanym temu ,,inwestorowi”, który tak ochoczo finansował A. Kwaśniewskiego fundacje. Nie rozumiem dlaczego ten inwestor zwalnia was z roboty, czyżby nie miał pieniędzy na rozwój firmy? Jeżeli zwalnia was z roboty prywatny inwestor to dlaczego podatnicy mają dodatkowo finansować zachcianki prywatnego inwestora? To, wy działacze związkowi nie wiedzieliście kogo ściągaliście do SG jako inwestora! Przecież to wasza kompromitacja jako działaczy związkowych, że nie sprawdziliście inwestora z Ukrainy pod kątem finansowym. A może za prywatyzacją Stoczni Gdańskiej kryje się drugie dno!
  Zasiadacie w władzach Fundacji Pomocy Stoczni Gdańskiej razem z byłym prezesem SG Andrzejem Jaworskim obecnie posłem PiS. Pytam się was publicznie kto was finansuje, czy nie przypadkiem Pan Pińczuk? Czy bierzecie wynagrodzenia z tej Fundacji? Odpowiedzcie publicznie kto jest sponsorem tej Fundacji oraz czy wy członkowie Prezydium Solidarności SG bierzecie wynagrodzenie? Ochoczo w przeszłości zasiadaliście w Radach Nadzorczych firm które dostarczały podzespoły do budowy statków w SG. Takie postępowanie jest nie moralne, a nawet zachodzi podejrzenie czy nie było to przestępstwem. Pamiętam gdy problem SG wielokrotnie stawał na obradach Sejmowej Komisji Skarbu Państwa, wy ciągle czegoś oczekiwaliście od państwa ale nie potrafiliście uzasadnić swoich osiągnięć wewnątrz firm bo tam były ogromne rezerwy finansowe. Gdy zapoznawałem się z jako Poseł z dokumentami finansowymi o SG to przerażało mnie brak odpowiedzialności za losy firmy przez byłych prezesów SG na czele z panem Jaworskim posłem PIS. Zauważyłem, czytając te dokumenty, że SG drogo kupuje podzespoły a tanio sprzedaje swój wyrób.. Prezes Jaworski zawsze tłumaczył to tym, że zły kurs dolara jest przyczyną złych wyników finansowych. Każdy zarabiał wokół SG tylko stocznia była stratna a najwięcej zarabiała izraelska firma która pośredniczyła w sprzedaży statków i nawet jej starczało na hojne finansowanie Fundacji J. Kwaśniewskiej ,,Porozumienie bez Barier”. Pytam się gdzie wy wówczas byliście? Nawet nie zareagowaliście gdy zwalniany był Prezes Jaworski z SG i natychmiast znalazł pracę w firmie właściciela SG pana Pińczuka, z którym wcześniej w imieniu Skarbu Państwa negocjował cenę sprzedaży SG!!! Takie postępowanie zasługuje na bardzo ostre potępienie, ale nie od was, wy razem siedzicie w Fundacji z panem posłem z PiS Jaworskim. Teraz wrzeszczycie na całą Polskę, że obecnie wszystkiemu winien jest Tusk.
  Socjotechnicznie za propagandzistami z PiS, powtarzacie jak gęsi wyrobioną formułkę po to aby dyskredytować jedną osobę, który ma być konkurentem w walce o prezydenturę dla L. Kaczyńskiego. Ja zapewniam was, że ani na jednego ani na drugiego głosować nie będę. Obserwuję tylko jak staliście się motorem napędowym dla rozgrywek politycznych i mam wrażenie, że SG to tylko dalsza wasza zabawa z Polską. Staliście razem z J. Kaczyńskim na wiecach wyborczych organizowanych przez PiS, partia która za waszą zgodą doprowadziła do sprzedaży SG ale nie tylko. PiS sprzedał Ursus tureckim inwestorom którzy ukradli technologię i zwiali, pomimo moich zawiadomień do ABW, CBA, prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez komunistę Jasińskiego, ale oczywiście służby J. Kaczyńskiego nic nie zrobiły.
  PiS sprzedał PZL Mielec, ostatnią Polską myśl techniczną z branży lotnictwa, sprzedał zakłady farmaceutyczne, dokończył razem z SLD haniebną sprzedaż Polskich Hut Stali itd.
  PiS sprzedał więcej w ciągu dwóch lat majątku polskiego niż PO, o zgrozo ale to są fakty. Przypomnę wam tylko że pisowcy chcieli oddać jeszcze po cichu PZU na rzecz Eureko, sprzedać zakłady energetyczne ,,Dolnej Odry”, zakłady chemii ciężkiej, jastrzębską spółkę węglową i inne. Dla takiej partii wiosłujecie dzisiaj, wam nie chodzi o dobro Polski, wam chodzi o to, żeby przez wrzeszczenie uciec od odpowiedzialności za SG na którą mieliście ciągle wielki wpływ np.; poprzez udział w Radach Nadzorczych.
  Jako doświadczony działacz związkowy, mogę wam doradzić, abyście zmienili adresy swoich protestów i poszli pod dom J. Kaczyńskiego który was sprzedał, idżcie pod dom swojego właściciela ukraińskiego, idżcie pod dom waszego byłego szefa AWS-u którego rządy sprzedały pół Polski, idźcie pod dom byłego swojego pryncypała L. Wałesy, którego tak wcześniej broniliście i jeszcze kilka adresów można wam podpowiedzieć, na pewno w pierwszej kolejności powinniście pójść pod swoje domy i tam wrzeszczeć sami na siebie, ponieważ dokonaliście kilku wielkich zdrad albo głupot, ale jedno i drugie eliminuje was z bycia działaczami związkowymi.
  Na koniec proszę was abyście nie wrzeszczeli populistycznie, że były działacz Solidarności popiera obecny Rząd, oświadczam wam, że dla mnie ekipy rządowe od roku 89 są tylko pionkami w grze rządów kosmopolitycznych tak jak wcześniej rządy pzpr-owskie były pionkiem w rękach związku sowieckiego. Zawsze jako Poseł na Sejm R.P. czy związkowiec broniłem Polskiego Przemysłu Stoczniowego o czym świadczą liczne protokoły z posiedzeń Sejmowej Komisji Skarbu Państwa.
  Za uczciwą walkę w obronie Polski i Stoczni Gdańskiej, byłbym razem z wami ale nie mogę być z wami, ponieważ wy jesteście z ludżmi którzy sprzedali SG, nie mogę być razem z wami, ponieważ chronicie inwestora ,,swojego” a ośmieszacie moją Ojczyznę Polskę w imię dobra dla jakiegoś podejrzanego biznesu ukraińskiego który jest waszym pracodawcą, to od nich żądajcie pieniędzy a nie od mojego Państwa którego nie stać na utrzymywanie ukraińskich interesów w Polsce.
  Bez pozdrowień

  Zygmunt Wrzodak

  Były członek KK NSZZ ,,S”, były członek Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ ,,S” do 2001 roku Przewodniczący NSZZ ,,S” Ursusa

 2. POLSKA ODEPCHNIĘTA OD BAŁTYKU – JEŚLI TO NIE JEST ZDRADĄ NARODU I PAŃSTWA POLSKIEGO, TO CO NIĄ JEST” ?!!!

  Image and video hosting by TinyPic

  Na mocy Układu Poczdamskiego Polska otrzymała ponad 500 km wybrzeża Bałtyku wraz z portami dalekomorskimi i rybackimi w Świnoujściu, Szczecinie, Kołobrzegu, Ustce, Gdyni, Gdańsku. Trzeba było “tylko” te porty odbudować lub zbudować i zagospodarować, a w nich stocznie. I dwa pokolenia Polaków to zadanie wykonało. Było to osiągnięcie na skalę dziejową – spełnienie testamentów Chrobrego i Krzywoustego, proroczej zapowiedzi obozu narodowego z 1939 r., że jeśli Niemcy napadną naszą Ojczyznę, to Polska odrodzi się nad Odrą, Nysą Łużycką i Bałtykiem. Tak się stało. Polska i jej polityka gospodarcza zwróciła się twarzą do Bałtyku, objęła kontrolę nad ujściami dwóch rzek, wzdłuż których toczy się nasza historia – Odry i Wisły. Staliśmy się państwem morskim: zbudowaliśmy stocznie produkcyjne i remontowe, flotę wojenną, porty, utworzyliśmy floty rybackie i pasażerskie, najwyższej jakości jednostki morskie eksportowaliśmy na Wschód i na Zachód. Powstała kadra znakomitych specjalistów – inżynierów, techników i robotników, ceniona na całym świecie.

  Wystarczyło 20 lat rządów kondotierów obcych wywiadów i zagranicznego kapitału, aby ten wielki dorobek i korzyści płynące z gospodarki morskiej zrujnować, zniszczyć, zdeptać, zaprzepaścić. Z całą premedytacją, świadomie, cynicznie. Ostateczny cios polskiej gospodarce morskiej zadała koalicja PO-PSL z Donaldem Tuskiem na czele. Jeśli to nie jest zdradą narodu i państwa polskiego, to co nią jest?!
  (…)
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/01/polska-odepchnieta-od-baltyku/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s