Mjr Zygmunt Bauman znów przemówi – w debacie „O brunatnej Polsce”.

brunatny bauman

STALINOWIEC BAUMAN, MAJOR ZBRODNICZEGO KORPUSU BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO KONTYNUUJE WYSTĘPY W „MIEŚCIE RAFAŁA DUDKIEWICZA”, WROCŁAWIU, PLUGAWIĄC IMIĘ POLSKI I SETEK TYSIĘCY OFIAR KOMUNISTYCZNEGO TERRORU ?!!

„Gazeta Wyborcza” alarmuje: dawnemu staliniście Zygmuntowi Baumanowi znowu grozi wygwizdanie i wytupanie. Z tych emocji dziennikarzowi organu Michnika pomyliła się nawet stalinowska instytucja, w której służył major Bauman.

Ma on w najbliższy piątek znów odwiedzić Wrocław, gdzie weźmie udział w kolejnej odsłonie swojej walki z faszyzmem – tym razem nie jako przesłuchujący śledczy, ale uczestnik debaty „O brunatnej Polsce”.

Jak napisała szczerze zmartwiona „Wyborcza”, na przyjazd gościa szykuje się Narodowe Odrodzenie Polski, które organ Michnika zdefiniował jako „neofaszystowskie”. Gazeta żali się, że działacze NOP podczas poprzedniej wizyty majora Baumana we Wrocławiu:

Wypominali profesorowi młodzieńcze zaangażowanie w komunizm i działalność w Korpusie Bezpieczeństwa Narodowego, organizacji zajmującej się po wojnie ściganiem polskiego podziemia niepodległościowego.

Można oczywiście zrozumieć, że torturowanie i zabijanie sowiecką metodą bohaterów walki o niepodległość Polski, to dla pisma Michnika eufemizm „ściganie”, ale jak doszło do tego, że instytucję, w której służył major Bauman „GW” skandalicznie nazwała „narodową”? Wszak major Bauman służył w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a nie „narodowego”. Instytucja miała tyle wspólnego z narodem, że miała za zadanie trzymać naród za twarz. Może więc stąd ta freudowska pomyłka „Wyborczej”?

Major Bauman będzie miał asystę. Wyborcza cytuje ogłoszenie jakie na portalu „Wrocław NIE dla Baumana”  pojawiło się w związku z wizytą majora Baumana:

Tym razem prócz majora Baumana w roli jego adiutantów wystąpią – towarzyszka Magdalena Środa i towarzysz Jacek Żakowski, których nikomu przestawiać nie trzeba.

Owszem, nie trzeba.

Sławomir Sieradzki/ wroclaw.gazeta.pL

http://wpolityce.pl/wydarzenia/64794-mjr-zygmunt-bauman-znow-przemowi-w-debacie-o-brunatnej-polsce-gw-juz-drzy-o-dobre-samopoczucie-majora

4 uwagi do wpisu “Mjr Zygmunt Bauman znów przemówi – w debacie „O brunatnej Polsce”.

 1. KOLEJNY DZIEŃ POHAŃBIENIA MIASTA WROCŁAWIA ?!!

  DEBATA PANELOWA „O BRUNATNEJ POLSCE”

  • Gość specjalny: Magdalena Środa, Jacek Żakowski, Zygmunt Bauman
  • Prowadzący: Tomasz Kireńczuk
  • Miejsce: WTW / Duża Scena

  18 października, piątek, godz. 15.00 – Duża Scena Wrocławskiego Teatru Współczesnego

  Wrocławski Teatr Współczesny
  im. Edmunda Wiercińskiego
  ul. Rzeźnicza 12, 50-132 Wrocław

 2. Brunatna Polska
  Więcej pieniędzy i funkcjonariuszy do walki
  z rasizmem
  Jacek Harłukowicz
  16.09.2013

  Rafał Dutkiewicz i Bartłomiej Sienkiewicz (Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta)

  W dolnośląskiej policji zostanie utworzonych 100 dodatkowych etatów, a samorząd Wrocławia przeznaczy w przyszłym roku na jej działalność ukierunkowaną na zwalczanie przestępstw z nienawiści dodatkowe pieniądze – ogłosili w poniedziałek wspólnie minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.
  Zanim spotkał się z prezydentem Wrocławia Sienkiewicz odwiedził Komendę Wojewódzką Policji weWrocławiu. Tam interesowały go głównie efekty działań ukierunkowanych na zwalczanie tzw. przestępstw z nienawiści, skierowanych przeciwko przedstawicielom innych kultur, ras i światopoglądów.

  – Jak poinformował mnie komendant wojewódzki na Dolnym Śląsku, rośnie wykrywalność tego typu przestępstw, ale i tak w dolnośląskim garnizonie do końca roku uruchomimy 100 dodatkowych etatów, które zostaną obsadzone policjantami skierowanymi na ulice – deklarował minister.

  To właśnie nieobsadzone wakaty w dolnośląskiej policji wypominał ministrowi kilka miesięcy temu prezydent Wrocławia. W czerwcu przy okazji przerwania we Wrocławiu wykładu prof. Zygmunta Baumana obaj politycy spierali się o sposoby walki z rasizmem i ksenofobią.

  Dziś po tamtej kłótni nie ma już śladu. A szef MSW deklaruje dalszą współpracę z Rafałem Dutkiewiczem w walce z patologiami: – Do ich zwalczenia konieczna jest współpraca różnych środowisk: rządu, samorządów i zarządów klubów piłkarskich. Naturalne jest więc, że będąc we Wrocławiu, rozmawiam na ten temat z rządzącym nim prezydentem.

  Rafał Dutkiewicz zapewnił z kolei, że w przyszłorocznym budżecie Wrocławia znajdzie się jeszcze większa niż obecnie kwota na wsparcie pracy policji ukierunkowanej właśnie na zwalczanie rasizmu i ksenofobii. W połowie tego roku wrocławski magistrat wygospodarował na ten cel kwotę 1 mln zł.

  – W przyszłym roku tych pieniędzy będzie więcej. O ile to okaże się na etapie konstruowania przyszłorocznego budżetu. Ale chcielibyśmy np., by wszystkie wrocławskie dzieci w wieku szkolnym miały możliwość odwiedzania obozów zagłady, by na własne oczy przekonywać się, dokąd mogą prowadzić zbrodnicze ideologie – mówił prezydent Wrocławia.

 3. Image and video hosting by TinyPic

  ADMINISTRACJA MIASTA WROCŁAWIA, KIEROWANA PRZEZ DUDKIEWICZA RAFAŁA, PRZY POMOCY PODLEGŁEJ JEJ SŁUŻB, ZNOWU ZATRZYMAŁA 22 MŁODYCH POLAKÓW, TYLKO ZA TO, ŻE TRZYMALI W RĘKACH ZDJĘCIA BOHATERSKICH POLSKICH ŻOŁNIERZY, MORDOWANYCH POW WOJNIE PRZEZ ZBRODNIARZY z KORPUSU BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO, KTÓREGO MAJOR, O OBCO BRZMIĄCYM NAZWISKU *BAUMAN*, SZARGAŁ w TYM CZASIE DOBRE IMIĘ NARODU POLSKIEGO IMPUTUJĄC MU NAZISTOWSKIE CECHY ?!!

  22 osoby zatrzymano we Wrocławiu. Protestowały one przed Teatrem Współczesnym, w którym odbyła się debata z udziałem socjologa, filozofa, eseisty – prof. Zygmunta Baumana.

  Protestujący stali przed wejściem do budynku ze zdjęciami żołnierzy wyklętych i transparentami. – Przed teatrem, w którym odbywa się Festiwal Dialog, było bardzo spokojnie. Nie było żadnych okrzyków, wyzwisk, ani obraźliwych słów. Manifestanci trzymali zdjęcia Żołnierzy Wyklętych – relacjonowała reporterka TVP Info Urszula Bąk.

  http://tvp.info/informacje/polska/incydent-na-wykladzie-baumana-sa-zatrzymani/12740664

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s