Wałęsa – grabarz nadziei Polaków

17l

OFIARA czy SPRAWCA ?!!

 

Od kilku dni w Polsce, i za pośrednictwem władz krajowych, reklamuje się nachalnie film Andrzeja Wajdy gloryfikujący Wałęsę, „Człowiek Nadziei”. Film jednak nie wywołuje oczekiwanego zainteresowania, ale propagujący go nie liczyli na zainteresowanie nim w kraju. Liczyli raczej na zauważenie go przez propagandę za granicą. Stąd wywołanie tam wielkiego szumu reklamowego, wysyłanie go na różne konkursy, festiwale, do nominowania go do prestiżowej, międzynarodowej nagrody „Oskara.

Nie poczuwam się do oceny wartości artystycznej filmu, ale mam wiele uwag bardzo krytycznych dotyczących jego treści i głównego przesłania społecznego, politycznego i ideowego. Film jest jawną próbą ratowania gasnącego w społeczeństwie mitu o czynach Lecha Wałęsy i „Solidarności”. Głównym błędem Wajdy w filmie jest wprowadzenia krzyczących treści: fałszowanie, przeinaczenia lub przemilczanie jeszcze ogólnie pamiętanych, podstawowych faktów. Wajda eksponuje i lansuje nachalnie postać Wałęsy, jako głównego bohatera przemian sierpniowych w kraju i na świecie, utwierdza go w przekonaniu, że rzeczywiście tylko on sam, osobiście, bez niczyjej pomocy; no może tylko z wyjątkiem wsparcia moralnego kilku Korowców, prowadził z delegacją rządową, korzystne dla społeczeństwa, negocjacje o przyjcie owych 21 Postulatów Strajkujących, obalił komunizm, nie tylko w Polsce i w Europie, ale w całym świecie.

W filmie nie wspomina się o strajkach w Szczecinie, o rozmiarze i znaczeniu poparcia solidarnościowego w kraju, a szczególnie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Z fabuły filmu wynika, że cały przewrót sierpniowy dokonany został w Gdańsku, przez Wałęsę, a reszta kraju tylko biernie kibicowała.

Oczywiście, film z założenia fabularny, nie może być wierną kroniką zdarzeń, ale powinien jednak być oparty o prawdę, a nie wydumane kłamstwa i ordynarnie zafałszowane fakty.

Dlatego, większość ludzi w kraju, pamiętająca minioną rzeczywistość, oglądała ten film z niesmakiem, żeby nie powiedzieć, z obrzydzeniem. Zapewne na Zachodzie, u widzów może wywołać pozytywne odczucia. Wszak państwa zachodnie zyskały na upadku Związku Radzieckiego, krajów Bloku Sowieckiego, przynajmniej na zahamowaniu zagrożeń istniejących ze strony ZSSR. Ale kraje Bloku Sowieckiego nie były przygotowana wówczas do zbyt szybkich i zbyt głębokich zmian ustrojowych, politycznych, ideologicznych, społecznych, gospodarczych.

Dlatego, państwa te poniosły tragiczną klęskę: miliony obywateli musiało opuścić swój ojczysty kraj i udać się na tułaczkę u obcych, za chlebem i godnym człowieka życiem. Stąd, władzę w krajach objętych tymi przemianami przejęły kręgi lumpów politycznych.

Rozbite zostały setki tysięcy rodzin, miliony ludzi popadło w nędzę, setki tysięcy dzieci odczuwa codziennie głód, miliony utraciło dostęp do opieki lekarskie, zwiększyła się nadumieralność obywateli w średnim oraz starszym wieku, cierpiących, chorych, nadal wzrasta liczba samobójstw, a nawet całych rodzin.

Powróciły choroby wynikające z nędzy: gruźlica, krzywica, wszawica, świerzb. Tę społeczną, ustrojową regresję zawdzięczać trzeba takim ludziom, jak Wałęsa, Frasyniuk, Kuroń, Michnik, Karol Modzelewski, Olechowski, Jan K. Bielecki, Blumsztajn, Szlajfer, Dojczgewant i im podobnym.

Hańbą i potwarzą dla prawie czterdziestomilionowego Narodu był wybór analfabety na Prezydenta, Pierwszego Obywatela Kraju, który chwalił się publicznie przed dziennikarką włoską Fallaci, że nigdy nie przeczytał żadnej książki w całości, ale wie jak rozwiązywać społeczne i inne problemy. Jest hańbą, że ten dumny i rzekomo mądry Naród nie potrafił znaleźć wśród Polaków godnego obywatela na stanowisko Prezydenta RP. A przejmujący władzę po 1989 czynili pod owym słynnym hasłem TKM (teraz kurwa my).

Obywatele nadal milczą, ale dlatego, że się wstydzą, iż losy Kraju złożyli w ręce takiego niegodnego i prymitywnego umysłowo i moralnie człowieka jak Lech Wałęsa; („Bolka”) i jego otoczenia. Na razie tylko zaciskają pieści i zagryzają z wściekłości wargi, ale szykują się do surowego rozliczenia sprawców swoich nieszczęść.

Wrocław, 18.10.2013.

Dr Leszek Skonka

– B. działacz opozycji  przed sierpniem 1980 ( Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela-  ROPCiO), organizator Wolnych Związków Zawodowych  (WZZ) na Dolnym Śląsku, współorganizator i  współ kierujący strajkiem w sierpniu 1980 roku we Wrocławiu, członek Prezydium w pierwszym składzie  Zarządu Regionu  Dolnośląskiego NSZZ, organizator i prowadzący pierwsze kursy ( jeszcze w czasie strajku)   na temat organizowania i działania związkowego, a następnie  w MKZ po zakończeniu strajku, dla działaczy i  organizatorów nowych związków.

Sprzeciwiał się wprowadzaniu KOR-u i upolitycznieniu nowego ruchu pracowniczego, zrywaniu Umowy Gdańskiej, awanturnictwu politycznemu. Chciał by związek nie wychodził poza  swój Statut. Za swą postawę pomówiony  został przez kierownictwo „Solidarności” publicznie bez jakichkolwiek podstaw o rzekome sprzyjanie PZPR, działanie na szkodę Związku, współpracę z SB. Usunięty ze  wszystkich funkcji, również ze Związku, którego był współtwórcą, spotwarzony publicznie, bez prawa do obrony, skazany na karę śmierci cywilnej przez „Solidarność” kierowaną przez Karola Modzelewskiego i Władysława Frasyniuka.  Założyciel i przewodniczący  istniejącego od 1988 roku Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce oraz Instytutu Badań Stalinizmu i Patologii Władzy, zbudował  w 1989 roku pierwszy w Polsce i na świecie Pomnik Ofiar Stalinizmu  stojący od ponad 24 lata w centrum miasta.

Adres kontaktowy:

Leszek Skonka 50-046, Wrocław, Sądowa 10/7

tel. 691 830350, fax 71 7809081

E-mail: stalinism@wp.pl

Konto: Deutsche Bank, Leszek Skonka 97 1910 1048 2944 2803 6405 0001

3 uwagi do wpisu “Wałęsa – grabarz nadziei Polaków

 1. NIE JESTEM ŻYDEM (…) GDYBYM BYŁ KAWALEREM i MŁODSZYM NAPRAWIŁ BYM TEN BŁĄD HISTORYCZNY !!!

  Image and video hosting by TinyPic

  Z przykrością informuje , że dziesięć pokoleń sprawdzały, różne źródła, poza moją wiedzą i zgodą, przysyłając mi anonimowo wyniki i nigdy w mojej rodzinie nie było krwi żydowskiej, co przyjmuję z ubolewaniem, daję słowo, gdybym był kawalerem i młodszym naprawił bym ten błąd historyczny

  L Wałęsa

  Na dziś dowody mojej formalnej Polskości , sercowej nie mam wątpliwości;

  1]. obrzezany nie jestem można sprawdzić

  2]. od zawsze jestem praktykującym katolikiem

  3]. Groby fizycznie moich poprzedzających czterech pokoleń przodków jeszcze istnieją na cmentarzu w Sobowie, Budzeń diecezja Płock i Mokowo diecezja Włocławek do sprawdzenia kto wątpi albo kłamstwa pisze .Ja chciałbym wywodzić się z Narodu wybranego ,ale nie dane to mi było ,szkoda przywłaszczać niczego nie będę.

  http://www.raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=368&page=1

  • Ja myślę, że przesadza sie z tym pochodzeniem Wałęsy.
   Zydzi są po prostu inteligentniejsi.Wałęsa na żyda jest po prostu za głupi. Leszek Skonka

 2. „ZMARŁ TADEUSZ MAZOWIECKI (…) JEST WSPÓŁSPRAWCĄ ZNISZCZENIA PODSTĘPNIE KRAJU” ?!!!

  Image and video hosting by TinyPic

  Zmarł Tadeusz Mazowiecki, stalinowiec, były premier Rządu ustalonego składu personalnego w Magdalence i przy ”Okrągłym Stole”. Tam i wtedy padło hasło i żądanie stalinowca Adama Michnika: wasz Prezydent (Jaruzelski) a nasz, to znaczy stalinowsko-KOR-owski Premier (Mazowiecki)”.

  Tadeusz Mazowiecki jest współsprawcą zniszczenia podstępnie kraju wmawiając społeczeństwu, że transformacja ustrojowa ma jedynie na celu urynkowienie gospodarki, a nie reaktywowanie dzikiego kapitalizmu z jego konsekwencjami; bezrobociem, bezdomnością, nędzą, brakiem opieki zdrowotnej, nadumieralnością, głodem, masową tułaczką, emigracją za chlebem, zwłaszcza młodych pokoleń, które nie mają dziś żadnych perspektyw w Ojczyźnie. Tadeusz Mazowiecki w 1989 roku i do końca życia zachowywał się haniebnie; ostatnio jako doradca Bronisława Komorowskiego.

  To on powołał do Rządu takich szkodników, wrogów Polski, jak Leszek Balcerowicz, Bronisław Geremek, Jacek Kuroń, Janusz Lewandowski, Andrzej Olechowski i im podobnych, których łączyła niechęć do Polski i głoszone wspólne hasło TKM (Teraz Kurwa My).

  Nie próbował w ciągu życia oczyścić się z haniebnej przeszłości, popełnionych błędów i naprawić wyrządzone zło społeczeństwu. Odszedł z bagażem obciążającym go już na zawsze. Społeczeństwo ufało mu i oczekiwało, że dokona, przynajmniej naprawienia rażących krzywd wyrządzonych Polakom w przeszłości przez obcych i tzw. „swoich”. Ale zwiodło się. Zachował się bowiem do końca haniebnie.

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/10/30/mazowiecki-nie-zdazyl-naprawic-swoich-bledow/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s