Stocznia Gdańska – proces w sprawie odmowy wszczęcia śledztwa przeciwko Bogdanowi Borusewiczowi i Lechowi Wałęsie

wincenty koman1

Szanowni Państwo,

Przesyłam zaproszenie na proces i parę zdań w sprawie.

Przyjdźcie w środę na proces, zażalenie na Postanowienie IPN  w przedmiocie odmowy wszczęcia śledztwa przeciwko Bogdanowi Borusewiczowi i Lechowi Wałęsie za działania wbrew społeczeństwu i polskiej racji stanu, podczas strajku sierpnia’80. Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe, Wydział II Karny sygn. akt II Kp 719/13, dnia 23.10.2013, o godz 14.00 sala 243.

Serdecznie pozdrawiam

Wincenty Koman

*****

Treść wniosków

___________________________________________________________________________________________

L.dz. SG 011/13.                                                                               Gdańsk, dnia 12 kwietnia 2013 r.

Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni

przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku

Wnosimy o podjęcie stosownych działań w stosunku do Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza za wykreślenie postulatu o wolnych wyborach podczas strajku sierpniowego 1980 r. Borusewicz wbrew uchwale Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, który zatwierdził postulat o treści: W najbliższym czasie mają być przeprowadzone wolne wybory do Parlamentu i Rad Narodowych, samowolnie wykreślił ten postulat przyjęty jednogłośnie przez MKS, napisany na maszynie i powielił postulaty bez tego punktu o wolnych wyborach. Do dzisiaj mamy jedynie wybory proporcjonalne a nie większościowe. Wnosimy o powołanie świadka: prof. Jadwigi Staniszkis, oraz przyjęcie dowodu w postaci filmu: „Strajk. Narodziny Solidarności”.

Uzasadnienie

Powyższy samowolny akt spowodował, że partia PZPR osiągnęła to, czego nie mogła osiągnąć w 1976, kiedy chciała zagwarantować sobie w Konstytucji, kierowniczą rolę w państwie. 31.08.1980 r., podpisano Porozumienia Gdańskie, gdzie partia PZPR zagwarantowała sobie kierowniczą rolę w państwie. Stąd zbrodniarze grudnia 1970 nie są ukarani do dzisiaj, jak też autorzy stanu wojennego 1981 r. Do dzisiaj nie przeprowadzono w Polsce dekomunizacji.

Stowarzyszenie Akcjonariuszy i Obrońców Stoczni Gdańskiej
„Arka”

           Nowe Ogrody 35, 80-803 Gdańsk, http://www.stoczniagdanska.info

e-mail: arka@stoczniagdanska.info, tel. 695 506 315

 ________________________________________________________________________________________

L.dz. SG 012/13.                                                                               Gdańsk, dnia 18 kwietnia 2013 r.

                Instytut Pamięci Narodowej

Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni

przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku

Wnosimy o podjęcie stosownych działań w stosunku do Lecha Wałęsy za zgodę 30.08.1980 r., na podstępne samowolne podporządkowanie „Solidarności”, kierowniczej roli PZPR i sojuszom międzynarodowym.

Na potwierdzenie słuszności konieczności podjęcia działań przemawiają: Porozumienia Gdańskie podpisane, 31.08.1980 r., w szczególności treść punkt 2., który brzmi, cytujemy: „Tworząc nowe niezależne, samorządne związki zawodowe, MKS stwierdza, że będą one przestrzegać zasad określonych w Konstytucji PRL. Nowe związki zawodowe będą bronić społecznych i materialnych interesów pracowników i nie zamierzają pełnić roli partii politycznej. Stoją one na gruncie zasady społecznej własności środków produkcji stanowiącej podstawę istniejącego w Polsce ustroju socjalistycznego. Uznając, iż PZPR sprawuje kierowniczą rolę w państwie, ani też nie podważając ustalonego systemu sojuszów międzynarodowych.”

Zdaniem świadków wydarzenia, Lech Wałęsa oraz osoba uczestnicząca w ustalaniu treści tzw. porozumień sierpniowych bez wiedzy MKS i osób strajkujących, podstępnie przyjęli zobowiązania polityczne. Jak można tworzyć nowe niezależne, samorządne związki zawodowe, kiedy MKS podstępnie podporządkowano następującym uwarunkowaniom:

 1. Będą one przestrzegać zasad określonych w Konstytucji PRL.
 2. Będą bronić społecznych i materialnych interesów pracowników i nie zamierzają pełnić roli partii politycznej.
 3. Stoją one na gruncie zasady społecznej własności środków produkcji stanowiącej podstawę istniejącego w Polsce ustroju socjalistycznego.
 4. Uznając, iż PZPR sprawuje kierowniczą rolę w państwie, ani też nie podważając ustalonego systemu sojuszów międzynarodowych.

Czy wówczas będą one „niezależne, samorządne”?

Konstytucja PRL-u art. 3 ust. 1 mówi, że: „Przewodnią siłą społeczeństwa w budowie socjalizmu jest Polska Zjednoczona Partia Robotnicza”. Z tym zapisem, Polacy walczyli od 1976 r., uzasadniając kolizyjność  takiego uregulowania prawnego z dwoma podstawowymi zasadami. Zasadą suwerenności ludu pracującego miast i wsi oraz zasadą równości obywateli wobec prawa.

Lech Wałęsa 30.08.1980 r., godząc się na zapis: „PZPR sprawuje kierowniczą rolę w państwie” i podpisując Porozumienia Gdańskie 31.08.1980 r., czym cofnął społeczeństwo w uzależnieniach dwa kroki do tyłu:

–  PZPR uzyskała gwarancje, że sprawuje kierowniczą rolę w państwie,

– a przy tej „kierowniczej roli” uzyskała bezterminowość i sojusze międzynarodowe

Gwarancje konstytucyjne partii PZPR nie wystarczały. Musiała uzyskać „kierowniczą rolę”
i wsparcie w postaci systemu sojuszu międzynarodowego, przeciwko wolności i niepodległości Polski.

Te podstępnie wprowadzone sformułowania polityczne zostały podpisane przez Lecha Wałęsę i Henryka Jagielskiego w dniu 31.08.1980 r., pomimo publicznego protestu Tadeusza Szczudłowskiego, Haliny Spasowskiej w dniu 30.08.1980 r.

Dowodami na powyższe są:

–  filmy:

1. „Zbudujemy Socjalizm”, 2005, Trzosa-Rastawieckiego, cytat z pobytu polskiej delegacji        PZPR w 1980 r., w Moskwie: ”Polski nie możemy utracić”.

2.  „Strajk. Narodziny Solidarności”, Leslie Woodhead, 1981 r.

–  świadkowie:

prof. Jadwiga Staniszkis, Halina Spasowska, Leszek Żebrowski, Stanisław Michalkiewicz,

–  publikowane dokumenty Tadeusza Szczudłowskiego.

Wałęsa słuchał i podporządkował się „kierowniczej roli PZPR i sojuszom międzynarodowym” w konsekwencji podporządkowany był Moskwie, co potwierdza film „Zbudujemy socjalizm”, gdzie Moskwa dała rozkaz gen. Jaruzelskiemu, aby został I Sekretarzem PZPR, na IV Plenum PZPR. Jaruzelski ten rozkaz wykonał.[1]

Tak oto opisuje Lecha Wałęsę, Tadeusz Szczudłowski w pierwszych dniach strajku sierpniowego: „Wcześniej w trzecim dniu strajku, około 15.00 Lech Wałęsa przegłosowany przez delegatów wydziałowych, ogłasza koniec strajku, za cenę: częściowo zaakceptowane przez dyrektora postulaty załóg.

Z formalnego punktu widzenia nie było to do końca prawidłowe, ponieważ wówczas jeszcze strajk reprezentował pochodzący z wyboru: Zakładowego Komitetu Strajkowego, inż. Jan Koziatek. Lech wałęsa objął funkcję przewodniczącego Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego, dopiero z chwilą jego powstania tj. w nocy z dnia 17-go na 18-ty sierpnia.”[2]


[1] Wypowiedź gen. Anatolia Gribkowa szefa sztabu Układu Warszawskiego http://www.youtube.com/watch?v=bXCgGR3_etw

[2] Teki Gdańskie t.II, Wydawca Oddział Pomorski Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Gdańsk 2000 r., str. 154/155

3 uwagi do wpisu “Stocznia Gdańska – proces w sprawie odmowy wszczęcia śledztwa przeciwko Bogdanowi Borusewiczowi i Lechowi Wałęsie

 1. POLSKA ODEPCHNIĘTA OD BAŁTYKU – JEŚLI TO NIE JEST ZDRADĄ NARODU I PAŃSTWA POLSKIEGO, TO CO NIĄ JEST” ?!!!

  Image and video hosting by TinyPic

  Na mocy Układu Poczdamskiego Polska otrzymała ponad 500 km wybrzeża Bałtyku wraz z portami dalekomorskimi i rybackimi w Świnoujściu, Szczecinie, Kołobrzegu, Ustce, Gdyni, Gdańsku. Trzeba było “tylko” te porty odbudować lub zbudować i zagospodarować, a w nich stocznie. I dwa pokolenia Polaków to zadanie wykonało. Było to osiągnięcie na skalę dziejową – spełnienie testamentów Chrobrego i Krzywoustego, proroczej zapowiedzi obozu narodowego z 1939 r., że jeśli Niemcy napadną naszą Ojczyznę, to Polska odrodzi się nad Odrą, Nysą Łużycką i Bałtykiem. Tak się stało. Polska i jej polityka gospodarcza zwróciła się twarzą do Bałtyku, objęła kontrolę nad ujściami dwóch rzek, wzdłuż których toczy się nasza historia – Odry i Wisły. Staliśmy się państwem morskim: zbudowaliśmy stocznie produkcyjne i remontowe, flotę wojenną, porty, utworzyliśmy floty rybackie i pasażerskie, najwyższej jakości jednostki morskie eksportowaliśmy na Wschód i na Zachód. Powstała kadra znakomitych specjalistów – inżynierów, techników i robotników, ceniona na całym świecie.

  Wystarczyło 20 lat rządów kondotierów obcych wywiadów i zagranicznego kapitału, aby ten wielki dorobek i korzyści płynące z gospodarki morskiej zrujnować, zniszczyć, zdeptać, zaprzepaścić. Z całą premedytacją, świadomie, cynicznie. Ostateczny cios polskiej gospodarce morskiej zadała koalicja PO-PSL z Donaldem Tuskiem na czele. Jeśli to nie jest zdradą narodu i państwa polskiego, to co nią jest?!
  (…)
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/01/polska-odepchnieta-od-baltyku/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s