W Dniu Święta Niepodległości – Patriotyczne Spotkanie pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu

Święto Niepodległości 2013

11 LISTOPADA – UCZCZENIE 94 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PO 123 LATACH  ZMAGAŃ NARODOWYCH POD POMNIKIEM OFIAR STALINIZMU

 

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu zaprasza Mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska, którzy nie będą mogli wziąć udziału w Marszu Niepodległości w Warszawie, na spotkanie patriotyczne Przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu w dniu 11 Listopada o godz. 17,00 we Wrocławiu przy ul. Świdnickiej (między Operą i Fosą), dla uczczenia 94 Rocznicy Narodowej.

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu prosi by Dzień ten obchodzić z godnością, uroczyście, z szacunkiem, z powagą, w zadumie i z refleksją nad czynami i losami pokoleń, które przyczyniły się do odzyskania jej, choć na krótko, bo na 19 lat, i utraciły ją po 17 września 1939 roku, a następnie po Układach w Magdalence i przy tzw. „Okrągłym Stole” i ustaloną tam „grubą kreską.”

Zamanifestujmy więc w tym Dniu swoją postawą obywatelską przed symbolami narodowymi, pomnikami, dziękczynnymi tablicami i w miejscach patriotycznych, martyrologicznych, składając wiązanki kwiatów, zapalając znicze i wywieszając flagi Narodowe, także w oknach i domach prywatnych.

DO SPOTKANIA 11 LISTOPADA O GODZ. 17-tej

PRZED POMNIKIEM OFIAR STALINIZMU we Wrocławiu

Dr Leszek Skonka – Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce

tel. 691 830 350

skonka.leszek@gmail.com

*****

Prosimy wszystkich Polaków, chcących aktywnie włączyć się w przygotowanie uroczystości lub wesprzeć ich organizację, o bezpośredni kontakt z Panem dr Leszkiem Skonką.

Zapraszamy również harcerzy, grupy rekonstrukcyjne i Wrocławian do pełnienia warty honorowej przed pomnikiem już od rana w dniu Święta Niepodległości.

2 uwagi do wpisu “W Dniu Święta Niepodległości – Patriotyczne Spotkanie pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu

  1. Pingback: W Dniu Święta Niepodległości – Patriotyczne Spotkanie pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu - 3obieg.pl | 3obieg.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s