W przeddzień Święta Niepodległości – O starym i nowym obliczu stalinizmu w Polsce – rozmowa z dr Leszkiem Skonką

dr Skonka i pomnik

„POLSKI NIE MOŻNA WYKRZYCZEĆ” !!!

Polecamy Państwu wysłuchanie bardzo ciekawego wywiadu z dr Leszkiem Skonką, prezesem Komitetu Pamięci Zbrodni Stalinizmu na temat najnowszej historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem okresu stalinizmu i jego metamorfozy.

http://www.youtube.com/watch?v=U8Guk0HFPY8&feature=youtu.be

2 uwagi do wpisu “W przeddzień Święta Niepodległości – O starym i nowym obliczu stalinizmu w Polsce – rozmowa z dr Leszkiem Skonką

 1. PRZEMÓWIENIE KOORDYNATORA KONWENTU NARODOWEGO POLSKI, PRZYGOTOWANE Z OKAZJI *PATRIOTYCZNEGO SPOTKANIA POD POMNIKIEM OFIAR STALINIZMU* W ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI !!!

  Image and video hosting by TinyPic

  Szanowni Państwo,

  Spotykamy się dzisiaj w miejscu szczególnym; w miejscu upamiętnienia ofiar okupacji i terroru Stalinowskiego; w miejscu pamięci o polskich żołnierzach i polskich cywilach; pamięci o milionach, często anonimowych, Polskich Bohaterów – symbolu męczeństwa Najwspanialszych z Rodu Polaków.
  O ile więc, sama geneza Święta Niepodległości zasadza się na celebrowaniu Zwycięstwa, o tyle nasze tutaj zgromadzenie, przesuwa jego ciężar na uczczenie drogi, która do niego wiodła; na pamięć i oddanie hołdu cierpieniu Narodu Polskiego i Jego niewyobrażalnym ofiarom, ponoszonym w osamotnieniu, jeszcze przez wiele lat po zakończeniu II wojny światowej.

  Oczywiście, prościej jest świętować zwycięstwo, i my również chcemy dzisiaj świętować moment, w którym Polska odzyskała Wolność, ale pragniemy także zwrócić uwagę Polaków na ciężką drogę, która do niego wiodła; na wysiłek i poświęcenie – realny wysiłek i realne poświecenie – bez których, ówczesna Wolność, byłaby niemożliwa …. i bez których, będzie ona niemożliwą również i dzisiaj !!!

  Rosnąca Świadomość Narodowa Polaków, pomimo kosmopolitycznej, wynaradawiającej edukacji, demoralizującego wychowania młodzieży i sączącej się ze wszystkich stron, systemowej, kłamliwej propagandy, której pierwszym celem jest wpojenie Narodowi Polaków zakłamanej historii, kreującej Go na zdegenerowanych udziałowców wojennych zbrodni oraz bieżąca indoktrynacja i interpretacja dziejących się wydarzeń, prowadzone w tym samym duchu, sprawiają, że administrujące Państwem Polskim, kolejne już pokolenia stalinowskich zarządców, napotykają na coraz większe trudności w ukrywaniu swoich prawdziwych zamiarów i antypolskich celów.

  Odradzające się poczucie Narodowej Wspólnoty Polaków, wzbudza u nich coraz częściej odruchy pochopne i niekontrolowane; wywołuje zachowania, do złudzenia przypominające strach. Przeciwko Polakom tworzone są więc, i mobilizowane, coraz większe siły, określane, w obowiązującej nowomowie, „siłami porządkowymi”. Administracja zarządzająca Polską nie szczędzi środków z naszych pieniędzy, aby wyposażać je w coraz to nowocześniejszy i bardziej śmiercionośny sprzęt oraz praktycznie nieograniczone uprawnienia w stosowaniu represji wobec Polaków.

  Na porządku dziennym są również obecnie prawdziwe demonstracje możliwości tego, swoistego zabezpieczenia władzy – władzy nad Polakami i ich Państwem – rządu kolejnych pokoleń internacjonalistów.

  Na tym jednak nie koniec …

  Poczyniono już stosowne kroki, aby tej władzy mogły, w sposób nieskrępowany, bronić obce wojska, które w odpowiednim momencie zostaną wezwane do pacyfikacji Polaków, przez tę właśnie, dziedziczną administrację, zarządzającą, od zakończenia II wojny, naszym Krajem.

  Wspominam o tym wszystkim, nie po to, aby psuć podniosły nastrój rocznicy Odzyskania Niepodległości przez pokolenia naszych Ojców i Dziadków, ale po to, aby uzmysłowić nam, jak bardzo Wolność różni się od Niewoli – i aby, chociaż przez moment, zastanowić się nad tym, co Dmowski, Piłsudski, Paderewski, Witos, gen. Rozwadowski, gen. Dowbor-Muśnicki, gen. Haller i tysiące tamtych Polaków, powiedzieli by dzisiaj o sytuacji, w której znalazła się Polska – co powiedzieliby o całym tym kukiełkowym teatrze – tej farbowanej władzy i rzekomej opozycji – o permanentnym przedstawieniu odgrywanym przed Polakami, tylko po to, aby nie zbudzić Mocarza – aby nie wyrwać ze snu Polskiego Ducha Wolności.

  P o l a c y !!!

  Uczyńmy ze świadomości i pamięci tamtych wydarzeń, wspólną Nadzieję !!!

  Sprawmy, aby atmosfera tego Święta Niepodległości nie opuszczała nas żadnego dnia – a z tych dni, niech stanie się prawdziwie Wielka i Niepodległa Polska – Państwo Polaków, które w swojej historii niosło po wielokroć Wolność Narodom Europy i Świata; które, wbrew wszystkim, wrogim kalkulacjom, zawsze o Wolności przypominało i nigdy nie zawahało się, aby tej Wolności bronić !!! Wolności Naszej i Waszej – a nieraz bywało, że nawet bardziej Waszej, niż Naszej !!!

  Bo podłość i zdrada rodzą plugastwo, ale odwaga i męstwo rodzą jeszcze większą odwagę, i jeszcze większe męstwo.

  Generale Fieldorfie „Nilu” – generale Stanisławie Skalski – rotmistrzu Witoldzie Pilecki – Niezłomni Polacy !!!

  Wasza odwaga i wasze męstwo, których nigdy nie zaparliście się, nawet w obliczu śmierci, pozostaną na zawsze pociągającym przykładem dla nas i następnych Pokoleń Polaków, którym mamy święty i niezbywalny obowiązek przekazać tę Naszą Ojczyznę !!!

  Mówiąc zatem, i myśląc o tamtym Zwycięstwie, nie zapominajmy nigdy o tym, ile ono kosztowało; o tym jak trudno było do niego doprowadzić; jak trudno było zjednoczyć, podzielony i świadomie antagonizowany przez wrogów, Naród Polski, żeby podjął wspólny wysiłek ku temu Zwycięstwu wiodący.

  Jeżeli Bóg pozwoli i nie zbraknie nam sił, to przekażemy Im Ojczyznę Wolną i Niepodległą. !!!

  Cześć i chwała Wielkiej Polsce !!!

  Cześć i chwała Nieśmiertelnym, Polskim Bohaterom !!!

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/11/przemowienie-koordynatora-konwentu-narodowego-polski-przygotowane-z-okazji-patriotycznego-spotkania-w-dniu-niepodleglosci-pod-pomnikiem-ofiar-stalinizmu/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s