Informacja USOPAŁ o skandalicznym zachowaniu się pewnych osób na Zebraniu Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ) z okazji XX-lecia

Kobylański mówi dość

„NALEŻY JUŻ SKOŃCZYĆ Z TĄ „SZOPKĄ PATRIOTYCZNĄ” czyli KOLEJNE MOCNE STANOWISKO USOPAŁ !!!

 *****

Montevideo, 21.11.2013

Musimy podać do publicznej wiadomości informację o skandalicznym zachowaniu się pewnych osób na Zebraniu Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ) z okazji XX-lecia tej organizacji. Osoby te w ciągu więcej jak trzech nocy w hotelu w Caletillas „urządzały” awantury, pijaństwo, ordynarne krzyki, wrzaski, w związku z czym personel hotelu zwrócił im uwagę, że takie zachowania nie mogą mieć miejsca. Tego rodzaju działanie kontynuowano, w związku z czym wyrzucono ich z hotelu, poszli na plażę, gdzie nadal urządzano pijaństwo, awantury i ordynarne krzyki.

R. Winnicki po pijanemu wskoczył do morza w nocy, czego skutkiem było poparzenie go przez meduzy czy coś podobnego, w środku nocy karetka pogotowia musiała odwieźć go do szpitala. Tak było przez trzy dni, albo i więcej.

To jest coś nieprawdopodobnego, wielki wstyd i zdarza się po raz pierwszy, żeby na Zjeździe USOPAŁ działy się takie rzeczy w hotelach, w których zakwaterowani są goście USOPAŁ. To jest chuligaństwo.

Są dwie opcje, albo ci ludzie są alkoholikami i takie zachowanie jest dla nich czymś normalnym, czego my nie akceptujemy, albo robili to specjalnie, żeby nadszarpnąć dobre imię USOPAŁ, stworzyć zamieszanie i skandal na XX-leciu USOPAŁ.

Tę grupę ludzi, której przewodził R. Winnicki zarekomendował nam pan prof. dr hab. Ryszard Bender – nasz wieloletni przyjaciel, którego bardzo cenimy. Widać z tego, że jego również oszukano. Z redakcji komunikowano się z panem prof. Benderem w imieniu pana Prezesa Kobylańskiego i powiedział on, że oni wyślą przeprosiny za to zachowanie, do czego niestety nie doszło (trzeba wziąć pod uwagę, że prof. Bender, jak i inne osoby, wiedziały częściowo o tym skandalicznym pijaństwie, krzykach w pokojach i grupie kobiet, które biegały z jednego pokoju do drugiego). Znamy większość nazwisk, ale nie chcemy tego publikować, żeby skończyć już z tym skandalem chuligaństwa i pijaństwa. To nie jest dla nas żaden zaszczyt ni honor, że byli oni na naszym zebraniu. Uczestniczyli po raz pierwszy i zarazem po raz ostatni, już więcej nigdy.

Jedna z sytuacji, o której również należy przypomnieć, gdyż wiąże się ściśle z XX-leciem USOPAŁ. Po ostatnim posiedzeniu w sali obrad w dniu 27 lipca 2013 roku została odprawiona uroczysta Msza św. na zakończenie Zjazdu. Koncelebrowali ją nasi wysocy przedstawiciele Kościoła polskiego: ks. inf. dr Ireneusz Skubiś, ks. inf. Józef Wójcik i ks. dr Roman Piwowarczyk, a brali udział wszyscy zgromadzeni Polacy, goście Zjazdu USOPAŁ. Zarówno Księżom Infułatom, jak i Ks. dr Romanowi Piwowarczykowi będziemy zawsze wdzięczni za tę uroczyście sprawowaną Eucharystię, gdyż zawsze podtrzymuje nas to duchowo, jak i pozwala trwać w przywiązaniu do Kościoła i Ojczyzny.

W ostatnim momencie przed Mszą św. R. Winnicki wszedł na salę, wziął jakieś „papiery” i spieszył się do wyjścia. Wówczas natknął się przy drzwiach na pana Prezesa Kobylańskiego, który przyszedł, aby wziąć udział w Eucharystii i mijając R. Winnickiego zapytał: „będzie Pan z nami na Mszy św.? właśnie się zaczyna”. R. Winnicki odpowiedział na to: „niestety nie będę. Dokucza mi palec w bucie”. To było oburzające, z czego zda sobie sprawę każdy myślący człowiek. To jest reakcja przeciwna polskiemu patriotyzmowi i katolicyzmowi.

USOPAŁ był w posiadaniu tych wszystkich informacji od początku, ale biorąc pod uwagę Marsz Niepodległości 11 listopada 2013 roku i komentarze tego Marszu – postanowił przeczekać 10 dni i dopiero wówczas opublikować.

USOPAŁ-owi i Wam wszystkim znane jest świństwo, które zrobił R. Winnicki przykładnemu małżeństwu Państwa Holocher, którzy stali się ofiarami intryg. Przez długie lata byli znaczącymi działaczami ruchu narodowego, są wybitnymi patriotami i katolikami. Po tym, gdy rozesłano ich prywatne wiadomości wyciągnięte z facebooka, R. Winnicki zażądał od Pana Holochera, żeby natychmiast zrezygnował z rady decyzyjnej RN, bo jak nie to go sami zmuszą oskarżając o nieprawdopodobne historie. To była wielka intryga i kłamstwo. Jest oczywiste, że interesem R. Winnickiego i jego mocodawców jest usunąć część katolicką z organizacji młodzieżowych i wprowadzić tam osoby, które mają niezbyt jasną i w wielu przypadkach skandaliczną przeszłość jeśli chodzi o życie prywatne czy ekonomiczne.

I tak się też stało. Pojawiły się tam inne osoby, których nazwisk nie będziemy wymieniali, ale Państwo sobie doskonale zdają z tego sprawę i było to już też publikowane przez inne osoby i źródła. Należy już skończyć z tą „szopką patriotyczną”.

Na tegorocznym zebraniu USOPAŁ pan Prezes Kobylański wygłosił przemówienie nawołujące do tego, żeby wszyscy Polacy jak pospolite ruszenie szli do głosowania. Zarówno młodsi, jak i starsi, kobiety, mężczyźni, bo każdy ma jeden głos, który jest tyle samo ważny. Trzeba tylko stworzyć partię, która wystawi uczciwych ludzi, zjednoczyć się, mieć kontrolę przy stołach wyborczych, aby nie oszukiwano podczas liczenia głosów. I jest taki dobry przykład, jak bardzo jest to konieczne. W ostatnich wyborach brał udział pan inż. Jan G. Grudniewski. Cała rodzina głosowała na niego i później opublikowano, że nie dostał on żadnego głosu. To bezczelne oszustwo. Tego typu oszustw było tysiące…….?

W odpowiedzi na przemówienie pana Prezesa USOPAŁ, R. Winnicki mówił (mamy nagranie), że nie powinniśmy iść jeszcze do wyborów przez najbliższe 10 lat, aż nie stworzą się związki, ruchy itp. Prezes Kobylański wówczas odpowiedział, że to nie jest dobry pomysł, bo w ten sposób pomaga się okupantom Polski przetrwać na swoich stanowiskach, które są uzurpowane, i 60% z nich nie są Polakami, katolikami i wiecie o tym bardzo dobrze, m.in. z artykułów USOPAŁ, że są to antypolacy z Okrągłego Stołu, Magdalenki itd. Publikowaliśmy dwa z tych artykułów, jeden z nich na temat koszernego uboju zwierząt wraz z wynikami głosowania w polskim Sejmie w tej sprawie z dnia 12 lipca 2013 roku (głosowanie nr 77, posiedzenie nr 45). I drugie, bardziej skandaliczne głosowanie, o mordowaniu dzieci poczętych (z dnia 27 września 2013 roku. Głosowanie nr 21, posiedzenie nr 50). Na tej liście jest większość parlamentu, która głosowała za mordowaniem dzieci polskich – czy to są Polacy? Publikowaliśmy już listę wszystkich nazwisk wraz z komentarzem.

Pan Prezes Kobylański wołał wówczas na zebraniu, aby Polacy szli do głosowania, aby usunąć tę okupację Polski jeszcze z okresu żydokomuny, PRL, Magdalenki, Okrągłego Stołu i innych przestępców, którzy okradali i okradają Polskę. Następnego dnia R. Winnicki znów zabrał głos! I cud! Zapomniał, co powiedział pierwszego dnia (przypuszczalnie mocodawcy dali mu nowe rozkazy) i zaczął mówić: idziemy do wyborów (to jest zupełnie jasne, że chcą iść do wyborów do parlamentu Europejskiego, aby dostać się na wysokie pozycje).

Już czas, aby Polacy się obudzili i zrozumieli jak bardzo są manewrowani, szli do wyborów i kontrolowali je. Liczenie głosów musi odbywać się nie tylko w Polsce, ale i za granicą, oraz liczenie ręczne i nie elektroniczne, bo takim łatwo jest manipulować.

Mamy wiele informacji na temat przeszłości R. Winnickiego, na tej bazie chcemy skierować do niego kilka zapytań. Wiemy, że studiował i te studia rzucił, bo zajął się działalnością polityczną, publikacjami, wyjazdami za granicę na Węgry, do Anglii (gdzie mu się nie powiodło). Kto za to płaci? Skąd bierze na to pieniądze? Nie można zamykać na to oczu?!?!

Analizując wiele tych wątpliwości, jak i pijaństwo i chuligaństwo, jakie miało miejsce na XX-leciu USOPAŁ, odsuwa nas od nich zupełnie, nie chcemy mieć z nimi nic do czynienia. Będziemy popierać dobrych patriotów, katolików, którzy nie wywołują osobistych, politycznych, ani ekonomicznych skandali. Trzeba się jednoczyć, iść razem, bo tylko w ten sposób odniesiemy sukces!

O tym wszystkim, o czym wspomnieliśmy, można byłoby napisać całą książkę, w większości znacie te wszystkie ekscesy, które miały miejsce (osoby, które uczestniczyły w zebraniu wiedzą o tym bardzo dobrze. Przed kilkoma dniami jeden z panów, bardzo dobrych patriotów powiedział panu Prezesowi Kobylańskiemu: „my o tym wiedzieliśmy. Ale nie chcieliśmy mówić, bo było nam wstyd i przykro, i baliśmy się, że przeżyje Pan rozczarowanie młodzieżą polską”). Pan Prezes USOPAŁ nie stracił i nie straci zaufania do młodych Polaków. Oni bardzo często na tym wszystkim cierpią, są fałszywie informowani już od ostatnich 60 lat przez grupy antypolskie, które w większości bazują na tym nieprawdopodobnym oszustwie, jakim była Magdalenka, Okrągły Stół, gdzie na 57 głównych uczestników aż 47 było żydami, a reszta to szabesgoje.

Ta cała sytuacja, to przypuszczalnie była próba wprowadzenia do USOPAŁ „konia trojańskiego” i rozbicie Zjazdu z okazji XX-lecia organizacji. Jednak my stoimy cały czas na straży polskości i zawsze będziemy zwalczać tego rodzaju zachowania dla dobra naszej Ojczyzny Polski.

Dyrekcja USOPAŁ

*******

W ZWIĄZKU Z DOCIERAJĄCYMI DO NAS INFORMACJAMI, ŻE KWESTIONOWANA JEST AUTENTYCZNOŚĆ OSTATNIEGO STANOWISKA DYREKCJI USOPAŁ, PONIŻEJ PUBLIKUJEMY JEGO ORYGINALNĄ WERSJĘ !!!

USOPAŁ1USOPAŁ2USOPAL3USOPAŁ4USOPAŁ5USOPAŁ6

USOPAŁ7

USOPAŁ8

10 uwag do wpisu “Informacja USOPAŁ o skandalicznym zachowaniu się pewnych osób na Zebraniu Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ) z okazji XX-lecia

 1. Pingback: Informacja USOPAŁ o skandalicznym zachowaniu się pewnych osób na Zebraniu Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich Ameryki Łacińskiej (USOPAŁ) z okazji XX-lecia - 3obieg.pl | 3obieg.pl

 2. To wszystko to jeden wielki skandal trwający już od 20 lat: ta pijacka gęba pana „prezesa” z bardzo niejasną przeszłością,zwłaszcza niby to patriotyczną, to wszystko, co się cały czas dzieje w tej jego organizacji, ci ludzie którzy ją wspierają w Polsce (jak prof.Bender, pożal się Boże!), teraz Winnicki i jego wyskoki i wreszcie na koniec opublikowanie tego obszernego listu?przesłania?apelu? o tym co się działo na obchodach 20-lecia. Żałosne to wszystko mod początku do końca…

 3. „IDŹCIE WSZYSCY RAZEM już 11 LISTOPADA na MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE, nie W KRAKOWIE (z ŻYDOKOMUNĄ SAKIEWICZEM i KACZYŃSKIM), żeby POLACY i CAŁY ŚWIAT WIDZIAŁ, że WALCZYMY O NASZĄ WOLNOŚĆ!” ?!!!

  Image and video hosting by TinyPic

  Czujemy się zobowiązani informować młodzież polską, która zapoczątkowała i przygotowuje się teraz do wielkiego zrywu, zaczyna bowiem rozumieć, jak strasznie jest wyzyskiwany nasz kraj w ciągu ostatnich około 70 lat od okupacji sowieckiej, podczas której wymordowano miliony naszych rodaków. Wielokrotnie głośno mówiło się o tym, że tych 250 tys. Żydów, którzy przed wojskami niemieckimi, które wówczas atakowały Polskę uciekło do Związku Sowieckiego przez Wołyń, Stalin wyszkolił w NKWD oraz innych organizacjach szpiegowskich. Przygotował ich do tego, aby mogli wrócić do Polski jako przyszły „rząd lubelski” i objąć władzę na długie lata.

  Zajęli tym samym wszystkie stanowiska w ministerstwach, policji, doprowadzili do stworzenia PRL-u, w którym mordowano, demoralizowano i niszczono psychicznie i moralnie Polaków. Żydokomuna opanowała sądownictwo, które zamiast wymierzać sprawiedliwość, mordowało patriotów polskich z Armii Krajowej i całą polską inteligencję, która była dla nich głównym zagrożeniem. W samym Katyniu zamordowano około 20 tys. polskiej inteligencji, a tymi co bestialsko zabijali byli oficerowie żydowscy z NKWD. Taka była baza i przyczółek tej całej okupacji żydokomunistycznej, która FIKCYJNIE miała się skończyć w 1989 roku.

  Fikcyjnie, bo oto PRL-owskie i sowieckie bandy żydokomuny wykazały się dużą pomysłowością i urządziły Magdalenkę i Okrągły Stół. Wielkie „historyczne wydarzenie” znane na świecie, zapomina się tylko o takich „szczegółach” jak te, o których stale głośno mówimy i piszemy, że na przykład na 57 obradujących przy Okrągłym Stole 47 było Żydami, a reszta to szabesgoje żydowskie na ich usługach. To samo a może jeszcze i gorzej działo się w Magdalence, w której żydokomuna „porozumiała się” z żydokomuną, tak wyglądały te negocjacje, które miały „wyzwolić Polskę”, a w efekcie pozostała ona w rękach… komuny ???

  Dzisiaj nie PO, nie PiS, SLD, Palikot, czy Ziobro są szansą na wyzwolenie Polski, bo oni nigdy nie zrobią w tym kierunku ani jednego kroku! Wśród nich większość to są Żydzi i antypolacy, którzy niszczą Polskę swoją zachłannością, rabują nasz przemysł, ograbiają ze wszystkich bogactw, jakie posiada Polska! Proszę nie zapominać, że po 1989 roku wszystkie rządy były zdominowane przez żydokomunę …
  (…)
  Wszyscy zdajemy sobie sprawę, i niejednokrotnie o tym już pisaliśmy, że Stefan Niesiołowski, były marszałek Sejmu to kameleon polityczny, jego prawdziwe żydowskie nazwisko to Aaron Nusselbaum. Kolejny to marszałek senatu Bogdan Borusewicz, zależny od żydokomuny i niszczący politycznie nasz kraj, jego żydowskie nazwisko: Zwi Bronstejn. Prezydentem stolicy Polski Warszawy jest Hanna Gronkiewicz-Waltz, antypolka, jej żydowskie nazwisko to Hajka Grundbaum. PRAWDZIWE NAZWISKO KACZYŃSKICH to KALKSTEIN
  (…)
  To jest komedia.

  Większość z nich wywodzi się z tej żydokomuny, którą Stalin silnie ulokował w Polsce, ich rodziny, dzieci, potomkowie.
  (…)
  Przez te około 70 lat wmówiono Polakom, że mają kochać oprawców i złodziei m.in. żydów, wmówiono, że nie można być antysemitą co jest bzdurą, a być antypolakiem wolno ???

  Jesteśmy przekonani, że Naród zaczyna to rozumieć, że istnieje ogromna i nagląca potrzeba otrząśnięcia się z tego bagna, bo dopiero wtedy pojawi się szansa na godną przyszłość naszego Narodu i na wolność, ale to przede wszystkim główne zadanie dla młodzieży: aby Polską rządzili Polacy!!!
  (…)
  Oczywiście im żywiej patrioci się organizują, żydokomuna czuwa i już „wsadziła” truciznę między młodych.
  (…)
  Czy do Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego nie docierają głosy niezadowolenia i niepokoju tym, że cała para zamiast rozpędzać koła polskiej lokomotywy zaczyna iść w gwizdek walk frakcyjnych i pozbywania się najbardziej ideowych działaczy?
  (…)
  Drugi taki przypadek to Tomasz Sakiewicz i „Gazeta Polska”. Tutaj jest tylko tyle z polskości, że gazeta zawiera przymiotnik „polska”. To jest antypolak zakochany w swoich braciach żydach, broni żydokomuny gdzie może i oszukuje Polaków, że on to robi dla dobra Polski. To kameleon żydokomuny i nie można go popierać! Popierajcie prawdziwych Polaków i katolików, którzy kochają Ojczyznę! SAKIEWICZ dąży do rozbicia polskiej młodzieży i razem z KACZYŃSKIM (KALKSTEIN), który był w Magdalence i przy Okrągłym Stole przenoszą obchody 11 listopada do Krakowa.
  (…)
  Prosimy Was o jednoczenie się w organizacje młodzieżowe, twórzcie pospolite ruszenie Narodu Polskiego wszyscy razem z miast, ze wsi, fabryk, urzędów, WSZYSCY!!! Nie dajcie się okłamywać przez tę bandę żydokomuny. Łączcie się i wystawcie jedną wspólną listę tych większych, mniejszych, wszyscy są ważni. Zwracamy się również do związków zawodowych, które cierpią w tej tragicznej sytuacji, łączcie się, aby było nas wielu!
  (…)
  Zwracamy się również do części Kościoła katolickiego, i tutaj dziś najwybitniejszym jego przedstawicielem jest Ojciec Dyrektor dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Prosimy go, aby te dzieła Radio Maryja, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM) oraz TV Trwam i Nasz Dziennik przyłączyły się do tego zrywu, do przyszłych wyborów, aby odsunąć od władzy tych szpiegów, agentów, których nazwiska wielokrotnie publikowaliśmy, również w dzisiejszym piśmie. Jesteśmy przekonani, że o.dyr.dr Tadeusz Rydzyk jest nadzwyczajnym patriotą, podobnie jak Wy wszyscy, do których dziś się zwracamy. Mamy nadzieję, że działając wspólnie i jednocząc siły będziemy mogli bardzo szybko zmienić tę całą tragiczną sytuację.

  Idźcie wszyscy razem już 11 listopada na Marsz Niepodległości w Warszawie, nie w Krakowie (z żydokomuną Sakiewiczem i Kaczyńskim), żeby Polacy i cały świat widział, że walczymy o naszą wolność!
  (…)
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/…/quo-vadis…/

 4. JAN KOBYLAŃSKI OGŁASZA LISTĘ „NAJLEPSZYCH POLAKÓW” – SPRAWDŹ czy JESTEŚ JEDNYM Z NICH !!!

  Image and video hosting by TinyPic

  Szanowni Państwo!

  Zwracam się do Was w bardzo ważnej kwestii, która dotyczy Narodu Polskiego. Nie możemy bowiem tracić czasu, musimy się łączyć i działać wspólnie, RAZEM! Wielokrotnie wszyscy byliśmy świadkami tego, że Polacy mieli i mają fałszywe ambicje, każdy myśli, że to on powinien być przywódcą i do niego powinni wszyscy lgnąć – w takiej sytuacji wspólne działanie jest zupełnie niemożliwe!!! Dlatego też to co może nas w tym momencie uratować i dać siłę, to JEDNOŚĆ!.

  Tutaj chodzi o POSPOLITE RUSZENIE CAŁEGO NARODU POLSKIEGO, zarówno tych mniejszych organizacji, jak i tych wielkich. Wszyscy mają tutaj równe prawa. Chodzi przede wszystkim o to, aby w głosowaniu wybrać jednego przywódcę, który poprowadzi Naród, tych wszystkich, którym zależy na pomyślności naszej Ojczyzny. Taki kandydat powinien być osobą o mocnych fundamentach. Zwróćcie uwagę, jak dzieje się w USA, jak dokładnie jest wszystko kalkulowane, prototypem jest kandydat w średnim wieku, który ma rodzinę, wykształcenie, i u nas w Polsce ważne jest, aby nie miał przeszłości związanej z Okrągłym Stołem czy z Magdalenką, ani nie miał rąk umoczonych w mordowaniu Polaków.

  Nie mogą być kandydatami ani reprezentować Polaków osoby, które opowiadają się za mordowaniem dzieci polskich, o czym pisaliśmy w jednym z ostatnich listów otwartych USOPAŁ. Został on opublikowany w „Informacjach USOPAŁ” z numerem 144 pod tytułem „Odezwa USOPAŁ do Polaków w obronie Ojczyzny przed mordowaniem dzieci polskich”. Prosimy o ponowne zapoznanie się z nim, z listą posłów, którzy opowiedzieli się za tym, list ten dostępny jest w biurze USOPAŁ.

  Przypomnijcie sobie, jak wybrano Obamę, nikt w USA przed 200 laty nie wyobrażał sobie, że mulat może być prezydentem. Weźcie to jako bardzo praktyczny przykład! Wybierzcie najlepszego spośród Was, mającego te cechy, o których wspominamy, energicznego, katolika, głębokiego patriotę, który miałby zdolności przemawiania do dużej rzeszy ludzi, przekonywania. Taki jest prototyp szefa czy prezesa jakiejkolwiek organizacji na świecie. To trzeba zacząć NATYCHMIAST! Musi być zorganizowana jedna lista, a nie wiele rozproszonych, bo to nie będzie miało szans powodzenia, a tego chcą antypolacy!

  Zwracam się do Was w imieniu moim, USOPAŁ, jak i Fundacji J. Kobylańskiego, ale przede wszystkim w imieniu Narodu Polskiego. POLSKA WAS POTRZEBUJE! Musicie walczyć z energią i pamiętać, że nic się nie zdobędzie bez walki i bez ataku. Nie myślcie, że Wam manna zleci z nieba! O to trzeba walczyć, stanąć razem murem i nie dać się rozproszyć, podzielić. W tym ważnym momencie dziejowym, kiedy to Polska znajduje się na skraju przepaści, trzeba zapomnieć wszelkie nieporozumienia wewnętrzne. Dlatego też, aby tego uniknąć ważne jest, aby wszystkie organizacje utrzymały się w takiej formie, w jakiej istnieją dotychczas, utrzymując swoje statuty, idee, ale do wyborów należy się zjednoczyć i jeszcze raz powtarzam: IŚĆ RAZEM, na jedną listę.

  Pragnę przytoczyć tutaj alfabetyczną liczbę osób, które ewentualnie mogłyby być kandydatami na przywódcę, to jest tylko projekt i pomysł, który mógłby Wam pomóc i podsunąć pewne idee. Jednak to Wy najlepiej rozumiecie sytuację i będziecie wiedzieli, kogo wybrać:

  NAZWISKA PODANE ALFABETYCZNIE:

  1. Prezes Piotr Bachurski, wydawca i redaktor naczelny „Warszawskiej Gazety”;

  2. Prezes OWP Dawid Berezicki;

  3. Mec. Anna Bogucka-Skowrońska, sędzia Trybunału Stanu;

  4. Prezes Maria Byczyńska;

  5. Prezes Patriae Fidelis Jerzy Byczyński;

  6. Redaktor Marek Chrapan;

  7. Inż. Jan G. Grudniewski, Polskie Drużyny Strzeleckie;

  8. Prezes Józef Guzik,Patriotyczny Klub Dyskusyjny w Nowym Jorku;

  9. Prezes prof. inż. Zygmunt Haduch, wiceprezes USOPAŁ;

  10. Prezes Przemysław Holocher i Anna Holocher;

  11. Ojciec Rektor WSKSiM o. Zdzisław Klafka CSsR;

  12. Redaktor „Warszawskiej Gazety” Mirosław Kokoszkiewicz;

  13. Prezes Krzysztof Koczwara, Liga Polonii i Jedności Narodowej;

  14. Prezes Janusz Korwin-Mikke;

  15. Prezes Bogusław Kowalski;

  16. Prezes Robert Kownacki, LOS;

  17. Senator RP Waldemar Kraska;

  18. Twórca i redaktor Wirtualnej Polonii Włodzimierz Kuliński;

  19. Minister Antoni Macierewicz;

  20. Redaktor Stanisław Michalkiewicz;

  21. Prezes Adam Ocytko, Kurier Chicago;

  22. Mecenas Ryszard Parulski;

  23. Prezes Henryk Pawelec, Patriotyczny Ruch Polski;

  24. Prezes LOS Wojciech Podjacki;

  25. Por. Reżyser Bohdan Poręba;

  26. Prezes Piotr Radowski z Austrii;

  27. o. Dyrektor dr Tadeusz Rydzyk CSsR;

  28. dr Eugeniusz Sendecki;

  29. Ks. infułat Ireneusz Skubiś;

  30. Marszałek woj. mazowieckiego dr Adam Struzik;

  31. Prezes Kazimierz Świtoń, Ruch Obrony Krzyża w Polsce;

  32. Pan Ludwik Wasiak, Polskie Drużyny Strzeleckie;

  33. Sekretarz Generalny OWP Maciej Wydrych;

  34. Prezes Marek Wysocki, Patriotyczny Klub Dyskusyjny w Nowym Jorku;

  35. Prezes Andrzej Zabłocki z Chile, wiceprezes USOPAŁ;

  36. Redaktor „Warszawskiej Gazety” Aldona Zaorska;

  Załączam jak najserdeczniejsze pozdrowienia i wyrazy głębokiego poparcia.

  Z wyrazami szacunku,

  Jan Kobylański

  Prezes USOPAŁ

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/…/list…/

 5. ROBERT WINNICKI

  Od wczoraj w internecie krąży dosyć dowcipny tekst opisujący w dramatyczny sposób moje i innych osób, rzekomo ocierające się o zbrodnię, zachowania podczas zjazdu USOPAŁ na Teneryfie. Plotek na temat osób publicznych (a chcąc nie chcąc w ostatnim czasie taką się stałem) w internecie jest od zatrzęsienia, ale w związku z tym, że ta, o której wspominam, zrobiła już pewną karierę i stała się przedmiotem telefonów z redakcji Gazety Wyborczej (będą pewnie publikacje), więc warto ją w kilku słowach skomentować.

  Po pierwsze, krążący tekst w znaczącej mierze oparty jest o jakieś zmyślenia. Nie byłem żadnej nocy wożony żadną karetką, nie leżałem w szpitalu, nie poparzyły mnie meduzy, nie było żadnej trzydniowej imprezy, nie było „ordynarnych śpiewów”, nieprawda, że opuściłem jedną z Mszy św. (choć rzeczywiście się na nią spóźniłem, z powodu żmudnego wyciągania kolców jeżowców ze stóp).

  Co było? Był zjazd z dwudniowymi obradami i kilka dni wolnych na luźne zwiedzanie wyspy, spotkania oficjalne, ale w mniejszym gronie oraz towarzyskie. Faktem jest, że były wieczorne spotkania i jedna większa impreza imieninowa. Czuję się na swój sposób wyróżniony, że tylko moje nazwisko spośród biorących w niej udział wymieniono, bo stawiła się na niej co najmniej połowa osób obecnych na zjeździe, w tym większość spośród tych, którzy na zjazdy organizowane przez USOPAŁ jeżdżą od lat. W bardzo zacnym gronie śpiewne były m.in. polskie pieśni wojenne, żołnierskie itd. co rzeczywiście, zakończyło się interwencją obsługi hotelu z powodu późnej pory.

  Było pływanie w morzu i związane z tym przygody z kolcami jeżowców. Były spotkania, rozmowy, wieczorne wyjścia na miasto. Było zwiedzanie wyspy. Była polska, jednego, wspomnianego wyżej wieczora, prawdopodobnie zbyt huczna, zabawa. Ot i całe „misterium nieprawości”

  Jest wreszcie piękny album ze zdjęciami, który dostałem w miesiąc po zjeździe na Teneryfie od USOPAŁ z imiennymi podziękowaniami, powinszowaniami i gratulacjami od prezesa Kobylańskiego. Za co serdecznie dziękuję.

  W całej tej sprawie, która budzi jedynie mój nieco żażenowany uśmiech, jest zaledwie jeden, poważny wątek. Tym wątkiem są, stare jak świat, próby rozgrywania środowisk emigracyjnych przez różne czynniki krajowe. Z tym, że akurat ta próba przejdzie raczej do annałów humoru sytuacyjnego niż do kanonu politycznych intryg i spisków. Choć pewnie jej autorzy chcieliby wierzyć, że prowadzą jakąś poważną grę

  https://www.facebook.com/robertwinnickipubliczny?fref=ts

 6. „Tym wątkiem są, stare jak świat, próby rozgrywania środowisk emigracyjnych przez RÓŻNE CZYNNIKI KRAJOWE.”

  Robert Winnicki

  ___________________________________________________________________________

  @Paweł Tonderski 22:32:52

  „PISMO USOPAŁ O TAKIEJ TREŚCI DOSTAŁEM NA MOJEGO MAJLA OD USOPAŁ I POTWIERDZAJĄCĄ WERSJĘ – od Marka Chrapana, który jest odpowiedzialny za weryfikację elektroniczną i rozsyłanie po świecie treści USOPAŁ.”

  Eugeniusz Sendecki

  http://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/post/102036,informacja-usopal-o-skandalicznym-zachowaniu-sie-pewnych-osob-na-zebraniu-unii-stowarzyszen-i-organizacji-polskich-ameryki-lacinskiej-usopal-z-okazji-xx-lecia

 7. O 40 OSZCZERSTWACH PRZECIW JANOWI KOBYLAŃSKIEMU !!!

  PUBLIKUJEMY TEN MATERIAŁ, GDYŻ PO OSTATNIM STANOWISKU DYREKCJI USOPAŁ, ATAKI NA PREZESA JANA KOBYLAŃSKIEGO ZNOWU SIĘ ROZPOCZĘŁY !!!

  Image and video hosting by TinyPic

  „PRZEZ CAŁE LATA PROWADZONO NIEBYWALE BRUTALNĄ NAGONKĘ NA NAJSŁYNNIEJSZEGO DZIŚ PRZYWÓDCĘ POLONIJNEGO PREZESA USOPAŁ JANA KOBYLAŃSKIEGO” !!!

  Pozbawiono go funkcji konsula honorowego RP w Urugwaju i poddano skrajnym medialnym atakom w odwet za udzielenie otwartego poparcia innemu wielkiemu Polakowi na Obczyźnie prezesowi KPA Edwardowi Moskalowi, wówczas już lżonemu przez władze i kosmopolityczne media. Do tego momentu prezes Kobylański był wysławiany i obsypywany odznaczeniami przez kolejnych prezydentów RP w uznaniu jego niebywałego sukcesu – zjednoczenia Polonii z wszystkich krajów Ameryki Południowej. Dodajmy, że zaledwie rok przed usunięciem z funkcji konsula honorowego Kobylański otrzymał bardzo ciepłe w tonie gratulacje od takiego guru Unii Wolności jak ówczesny minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek (!) Udzielenie przez Kobylańskiego poparcia Moskalowi, który podpadł środowiskom kosmopolitycznym za swą ostrą krytykę uległości J. Nowaka- Jeziorańskiego wobec Żydów, spowodowało gwałtowny zwrot w stosunku rządu i większości mediów na niekorzyść prezesa USOPAŁ. Nagle zaczęto go atakować, wręcz niszczyć, hojnie racząc wyzwiskiem „antysemita”, mającym dziś niemal równie niebezpieczny wydźwięk, co stary komunistyczny epitet „wróg ludu”.

  W bezprzykładnej nagonce przeciw Kobylańskiemu wzięli udział zarówno bardzo wpływowi politycy i „luminarze” życia publicznego (vide prezes IPN L.Kieres) jak i rozliczni dziennikarze, wyspecjalizowani w oszczerstwach, tzw. „cyngle”. Uczestnicy kampanii fałszów przeciw Kobylańskiemu nie cofali się przed sięgnięciem do najbardziej prymitywnych oszczerstw, zniżając do absolutnego dna podłości. W kraju z ugruntowanym od stuleci rzetelnym wymiarem sprawiedliwości oszczercy dawno znaleźliby się pod kluczem. W najlepszym zaś dla nich razie musieliby publicznie odszczekiwać swe kalumnie, płacąc ogromne grzywny. W Polsce są całkowicie bezkarni, a nawet cynicznie szydzą z ofiary swoich oszczerstw, grając maksymalnie na zwłokę w wytoczonym im procesie. Najwyższy więc czas, by przebić balonik ich pychy i pokazać jak bardzo kretyńskie były ich pomówienia pod adresem jednego z największych Polaków z kręgów Polonii. To jest jednym z głównych celów mego szkicu. Chciałbym również, by ten szkic stał się jednym z elementów kuracji szokowej w myśleniu nad patologiami obecnego sądownictwa w Polsce. Sądownictwa, w którym odwleka się w nieskończoność ukaranie wyjątkowo skrajnych kalumni, godnych „perełek” stalinowskiej i goebbelsowskiej propagandy. Autorzy oszczerstw uderzających w Kobylańskiego specjalizują się w pracowitym nagłaśnianiu insynuacji i kłamliwych uogólnień, nie popartych żadnymi, ale to żadnymi dowodami. Triumfuje goebbelsowska metoda”kłamcie, kłamcie a na pewno cos z tego przylgnie”. Z nader bogatego arsenału pomówień przeciw prezesowi J.Kobylańskiemu wybrałem 40 najgłupszych oszczerstw. O ich bzdurności można się bardzo prosto przekonać, bez potrzeby żmudnego wertowania w różnego typu dokumentach.
  (…)
  Całość na:
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/25/o-40-oszczerstwach-przeciw-janowi-kobylanskiemu/

 8. Oddajmy faktom głos.
  Tak oto kończy się list otwarty Pani Renaty Jędrak:
  „Tak więc Panie Prezesie Fundacji Europa Media, wiceszefie Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej, działaczu Młodzieży Wszechpolskiej czy też działaczu Ruchu Narodowego – nie wiem jak właściwie do Pana się zwracać – przykro mi, że mimo wielokrotnych deklaracji wybrał Pan rozwiązanie tak głupie i boleśnie proste, niestety zmusza mnie Pan do upublicznienia sprawy bezprawnego dysponowania środkami przeznaczonymi na moje leczenie i oświadczam, że z całą wyuczoną w czasie choroby cierpliwością i konsekwencją będę walczyć o ich zwrot.”
  opublikowany na stronie -http://wrzodakz.neon24.pl/post/102217,bosak-wez-sie-za-uczciwa-prace

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s