Polska-Ukraina: okno z widokiem na psychiatryk

ukraina niebezpieczna gra kaczyńskiego

„NA KIJOWSKIM MAJDANIE WYSTĘPOWAŁ LIDER POLSKIEJ OPOZYCJI JAROSŁAW KACZYŃSKI. BĘDĄC w POLSCE EUROSCEPTYKIEM, w KIJOWIE ZOSTAŁ EUROENTUZJASTĄ. CIESZYŁ SIĘ jak DZIECKO, gdy PO JEGO SŁOWACH TŁUM WZNOSIŁ OKRZYKI. SZKODA, że NIKT MU NIE PRZETŁUMACZYŁ, że BYŁY TO OKRZYKI ORGANIZACJI UKRAIŃSKICH NACJONALISTÓW (OUN) i UKRAIŃSKIEJ POWSTAŃCZEJ ARMII (UPA) – ORGANIZACJI ODPOWIEDZIALNYCH ZA LUDOBÓJSTWO” NA POLAKACH !!!

*****

 

Mam historyczno rodzinne powody, by na Ukrainę patrzeć z dystansem. Walczę ze sobą, by być w tym spojrzeniu obiektywnym, co nie jest łatwe. Nie wiem, czy widzę więcej niż moi Rodacy, ale na pewno widzę inaczej. I za cholerę nic z tej rzeczywistości nie rozumiem.

W piątek wróciłem z Zachodniej Ukrainy. Prowadzę tam zajęcia ze studentami. Oczywiście rozmawialiśmy o unijnych aspiracjach ich kraju. Dlaczego chcą do Unii? – ruch bezwizowy. To podkreślali wszyscy. I jest to mocny argument. Jakie są ich oczekiwania ekonomiczne po akcesji? – zarabiać więcej. Z niedowierzaniem przyjęli moje wyjaśnienie, że UE nie podwyższy im zarobków. Jakie mają oczekiwania z dziedziny infrastruktury? – naprawić drogi. Nie potrafili odnieść się do argumentu, że przecież naprawić je mogą sami. Jakie w końcu są ich oczekiwania polityczne? – obalić Janukowycza! Kim go zastąpić – grupa nie doszła do porozumienia (w dyskusji odpadli: Kuczma, Juszczenko, Kliczko a nawet Tymoszenko). Nikt z moich studentów nie zgodził się po wstąpieniu do UE więcej płacić za cokolwiek, w tym za benzynę i gaz. Po trzydziestu minutach euroentuzjazm młodych ludzi z Zachodniej Ukrainy znacznie osłabł, ale i tak pozostawał wielki – wizy. Ciekawa była też argumentacja, odpowiedzi na pytanie: dlaczego należy zmienić Janukowycza? – bo nie chce do Unii.

Wyszło na to, że gdyby Unia zniosła Ukraińcom wizy – Prezydent Wiktor Janukowycz mógłby dalej sprawować urząd. Kompletnym, przykrym zaskoczeniem, była dla nich informacja, że Ukrainy w UE nie bardzo chcą Niemcy i Francuzi. Jeszcze większym, że Unia może znieść dla nich wizy bez konieczności wstępowania do niej – tak jak zniosła wielu państwom nie będącym jej członkami. Idąc tym tokiem myślenia Polacy powinni od 1989 r. obalać każdy rząd, bo ciągle obowiązują nas wizy do USA.

W Polsce stosunek do ukraińskiej akcesji w UE jest jeszcze mniej zrozumiały. Jaki jest nasz największy problem? – bezrobocie. Właśnie znowu podskoczyło i wynosi obecnie 13,3 proc. To z tego powodu za granicą tyra kilka milionów Polaków. Czy po wejściu Ukrainy do UE bezrobocie w Polsce spadnie? – oczywiście, że nie! Wzrośnie! Czy sytuacja naszych Rodaków na unijnych rynkach pracy poprawi się? Oczywiście nie! Pogorszy się: będzie trudniej o pracę i spadną stawki wynagrodzenia. Czy Polska straci swoją pozycję głównego beneficjenta unijnej pomocy? Zdecydowanie tak! Po prostu zwiększy się liczba chętnych…

Dlaczego więc chcemy, by Ukraina wstąpiła do Unii? – by wyrwać ją ze „szponów Rosji”. Ale po co? Przecież nie powinno nam na tym zależeć? Żeby Rosjanom zrobić na złość! A po co? A bo tak!

Nie rozumiem tego, co płynie z ust polskich polityków. Słyszę, że wstąpienie Ukrainy do UE spowoduje, że państwo to stanie się demokratycznym. No, zaraz – proponując Ukrainie podpisanie w Wilnie umowy akcesyjnej uznano ją za państwo demokratyczne. To co, wyemigrowała gdzieś ta demokracja? Wszyscy są zgodni, że z Ukrainą trzeba rozmawiać. W przeświadczeniu tym minister spraw zagranicznych polskiego rządu publicznie zarzuca Prezydentowi Janukowyczowi i jego rządowi korupcję. Kiedy to przeczytałem, pomyślałem, że jest naćpany, albo pijany. Ale nie – nie poniósł konsekwencji; widać reprezentował stanowisko rządu. Czyli było to takie subtelne zaproszenie do dyskusji.

Na kijowskim Majdanie występował lider polskiej opozycji Jarosław Kaczyński. Będąc w Polsce eurosceptykiem, w Kijowie został euroentuzjastą. Cieszył się jak dziecko, gdy po jego słowach tłum wznosił okrzyki. Szkoda, że nikt mu nie przetłumaczył, że były to okrzyki Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) – organizacji odpowiedzialnych za ludobójstwo na ponad 100 tys. Polaków w czasie II Wojny Światowej. Szkoda, bo jeszcze przed 5 miesiącami zabiegał, by polski Sejm nazwał tę zbrodnię właśnie ludobójstwem.

Jedną z pierwszych decyzji Prezydenta Wiktora Janukowycza (tego „skorumpowanego antydemokraty”) było pozbawienie dowódcy UPA – Stepana Bandery tytułu Bohatera Ukrainy. Bohaterem uczynił go („proeuropejski”) poprzednik Janukowycza – Wiktor Juszczenko. Warto pamiętać, że został on prezydentem dzięki pomocy byłego Prezydenta RP – Aleksandra Kwaśniewskiego. Ot, tak nam po europejsku podziękował. Sam Juszczenko zaś został prezydentem po Leonidzie Kuczmie – oskarżanemu o dyktaturę politykowi, którego swym autorytetem kilkakrotnie wspierał Aleksander Kwaśniewski. I pewnie nie wolno tego faktu łączyć z tym, że darczyńcą fundacji Kwaśniewskiego jest zięć Kuczmy. A są to darowizny liczone w milionach dolarów. Ale pewnie niepotrzebnie o tym wspominam, bo dzięki ministrowi spraw zagranicznych RP wiemy, że to Janukowycz jest skorumpowany i nikt więcej. Nawet siedząca w więzieniu za faktyczną korupcję – Julia Tymoszenko.

To, co dzieje się w tej chwili w Polsce przy okazji dyskusji o Ukrainie, przypomina mi klimaty lektur opisujących doznania po narkotykach. Gdybym jako polski patriota chciał zrobić na złość Putinowi – powinienem pokochać Julię Tymoszenko. Bo przecież o Rosję i Putina tu chodzi. A propos Rosji. Polska państwowa telewizja – TVP zmienia swojego korespondenta w Moskwie. Zostanie nim reporter nie znający języka rosyjskiego! Szokujące? – pozornie. Przecież nie musi Rosjan rozumieć, ani w ogóle słuchać. Grunt, żeby o nich mówił. Co? – to, czego będzie się od niego oczekiwać.

Cyprian Darczewski, polski publicysta, Warszawa

 

http://polish.ruvr.ru/2013_12_09/Polska-Ukraina-okno-z-widokiem-na-psychiatryk/

5 uwag do wpisu “Polska-Ukraina: okno z widokiem na psychiatryk

 1. Pingback: - 3obieg.pl | 3obieg.pl

 2. DZISIAJ WZYWAMY „REWOLUCJA, REWOLUCJA” !!!

  POLACY, TO WSZYSTKO DZIEJE SIĘ OBECNIE !!!

  „Dzisiaj wzywamy „Rewolucja, rewolucja” – mówi chrześcijański, ale na wzór ukraińskiego integralnego nacjonalizmu „kapłan” ukraiński. I od razu przechodzi do sedna

  Czy ludzie gotowi do każdych poświęceń dla ojczyzny, w tym swego życia, tolerowaliby dzisiaj takich Tabaczników i Janukowyczów? Czy nie postąpiliby z nimi jak Danyłyszyn ? [Tu jest mowa o jednym z skrytobójców-zamachowców-morderców Tadeusza Hołówki, polskiego orędownika zbliżenia polsko-ukraińskiego. Dzisiaj na takich mówi się – terroryści.] Tylko przez akt terrorystyczny (atentat) można prowadzić z nimi walkę.

  Z wrogiem nie może być innej rozmowy niż siła.

  Z wrogiem nie może być innej rozmowy jak rozmowa kul i wystrzał z armat.

  Z wrogiem nie może być innej rozmowy jak rozmawia z nimi nasz karabin.

  Z wrogiem nie może być innej rozmowy jak szumi nas las, szumi nasz las postronkami, na których powiesimy komunistów, szumi nas las, apelując do każdego naszego serca, powstań! apelując do każdego naszego serca wzywając – weź broń do ręki! i opanuj strach, opanuj strach, nie pora się bać.
  (…..)
  Zbudujmy nowe ukraińskie państwo.
  (…)
  Tylko w ten sposób możemy poczuć się gospodarzami naszej ziemi. Chcemy czuć, że na tej ziemi coś od nas zależy.

  Chcemy wiedzieć, że nasz dzieci będą chodzić do ukraińskiej szkoły.

  Chcemy przekonać się, że jutro żaden Chińczyk, ani Negr, ani Żyd, ani Moskal nie przyjdzie nam odbierać…

  Ale tak będzie, o ile będziemy mieli świadomość, na ile to wszystko zależy od nas.

  O ile nasza ręka nie drgnie przed wrogiem.

  O ile nasze oko dostatecznie mocno będzie trzymało na celowniku obecną władzę.

  O ile napędzimy im strachu, tak aby ziemia płonęła im pod stopami, jak płonie dzisiaj.

  Umocnijmy nasze serca przy karabinach, niech stwardnieje nasza dłoń zaciśnięta na kolbie [karabinu], aby nasze umysły postawiły sobie za cel korzyść Ukrainy.

  Sława Ukrainie!
  Herojam sława!”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fwspolczesny-ukrainski-ksiadz-nacjonalista-nawoluje-do-mordu-video

 3. „TO, CO DZIŚ ROZRABIA” na Ukrainie, na CZELE z KACZYŃSKIM, to LIDERZY DIASPORY ŻYDOWSKIEJ” !!!

  Image and video hosting by TinyPic

  POGROBOWCY ZACHODNIOUKRAIŃSKIEJ REPUBLIKI LUDOWEJ i OUN – UPA CHCĄ do UNII EUROPEJSKIEJ !!!

  JAK POWSTAŁA ZURL? – DLACZEGO JAROSŁAW KACZYŃSKI BRATA SIĘ z UPA ?

  Państwo Zachodnioukraińskie to Lwów – to OUN-UPA, to NIE JEST UKRAINA.

  Zachodnioukraińska Republika Ludowa proklamowała niepodległość 1 listopada 1918, po zajęciu przez ukraińskie oddziały wojskowe najważniejszych gmachów publicznych i obiektów wojskowych Lwowa.

  Jednakże miała to być państwowość w ramach PAŃSTWA AUSTRIACKIEGO. Przewodniczącym Ukraińskiej Rady Narodowej został Jewhen Petruszewycz. Prawne podstawy państwa określała, przyjęta 13 listopada 1918, Tymczasowa ustawa zasadnicza o niezależności państwowej ziem ukraińskich byłej monarchii austro-węgierskiej.

  13 listopada 1918, na posiedzeniu URN, powołano rząd, którego premierem został Kost Łewyćkyj. Do 10 grudnia 1918 państwo nie posiadało nazwy. W tym dniu uchwalono nazwę; Państwo Zachodnioukraińskie (Zachidno-Ukrajinska Derżawa). Po uzyskaniu informacji o abdykacji Habsburgów, w dniu 14 grudnia, zmieniono nazwę na „republikańską” – Zachodnioukraińska Republika Ludowa.

  ZURL pretendowała do władzy na następujących obszarach, należących do austriackich krajów koronnych Galicji Lodomerii oraz Bukowiny, a także węgierskich komitatów Szepes Sáros, Zemplén, Bereg, Ugocsa i Máramaros, zgodnie z mapą „Ethnographische Karte der österreichischen Monarchie” Karla Czerniga. Przy tym Bukowina i ziemie dawnego Królestwa Węgier, zostały w krótkim czasie zajęte przez wojska rumuńskie, węgierskie i czechosłowackie. Ponieważ ZURL miało obejmować ziemie sporne między Polakami a Ukraińcami w Galicji (granice etniczne były niemożliwe do ustalenia), państwo to od razu znalazło się w stanie wojny z oddziałami polskich ochotników w Galicji Wschodniej, a w konsekwencji ich wsparcia przez regularne Wojsko Polskie (tzw. odsiecz przemyska) – wojny z odrodzonym Państwem Polskim. W wyniku zaciętych walk, Polacy jeszcze w listopadzie, po wycofaniu wojsk ukraińskich, przejęli kontrolę nad Lwowem i rząd zachodnioukraiński przeniósł do Tarnopola, a następnie do Stanisławowa.

  [htp://pl.wikipedia.org/wiki/Zachodnioukraińska_Republika_Ludowa]

  LIDERAMI OUN a później UPA, w ogromnej części byli KONWERTOWANI ŻYDZI, którzy byli potomkami osadników, głównie austriackich i niemieckich, przybyłych do Galicji w ramach kolonizacji Józefińskiej vide osady, takie, jak Bandrów Narodowy Dornfeld, ale i francuskich.
  TEN NACJONALIZM WYKWITŁ W GŁOWACH około 10 lwowskich PRAWNIKÓW ŻYDOWSKIEGO POCHODZENIA.

  Jednym z ważniejszych osobistości był Richard Jary lub Mirosław Onyszkiewicz: [htp://pl.wikipedia.org/wiki/Richard_Jary] lub [htp://pl.wikipedia.org/wiki/Myrosław_Onyszkiewicz]

  DOWÓDCĄ DYWIZJI SS GALICJA był generał SS, Fritz Freitag, ŻYD urodziny z matki Grabowska.

  To właśnie z powodu swojego żydowskiego pochodzenia niedobitki z SS Galicja „skakały i radowały” się z wygranej armii Izraela nad armią Egiptu pod ambasadami swojej ojczyzny – w czerwcu 1967 roku.

  I TO TAKŻE Z TEGO SAMEGO POWODU NIE WYDANO ICH POLSCE I ZSRR, w czym owocnie pomógł im „nadbałtycki Niemiec” – generał ANDERS. To właśnie GB do 2005 roku nie ujawniała listy SS-manów z tej formacji – imigrantów przyjętych przez Wielką Brytanię.

  „TO, CO DZIŚ ROZRABIA” na czele z KACZYŃSKIM na Ukrainie, to LIDERZY DIASPORY ŻYDOWSKIEJ. Czy ZAANGAŻOWANIE KACZYŃSKIEGO WYNIKA Z TEGO, ŻE JEST ON WNUCZKIEM FRANCISZKI ŚWIĄTKOWSKIEJ – ŻYDÓWKI z Grenowki koło Odessy?

  https://www.facebook.com/notes/zbigniew-nowak/pogrobowcy-zurl-oun-upa-chc%C4%85-do-unii-europejskiej/565578073519308

 4. LUDOBÓJSTWO ZBRODNIARZY UPA I ZAGŁADA POLAKÓW NA KRESACH II RP !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Ostatnio na Ukrainie, po fiasku negocjacji tego państwa, z tzw. Unią Europejską, wywołano w Kijowie wielkie demonstracje, mające na celu potępienie prezydenta Wiktora Janukowycza, który wstrzymał proces stowarzyszania Ukrainy z UE.

  Na tzw. Majdanie Niepodległości gromadzi się tłum, niby spontanicznie, jednak tak naprawdę kierowany przez kilka partii politycznych, odwołujących się do tradycji organizacji zbrodniczych typu OUN-UPA – można śmiało powiedzieć, że te twory polityczne, to partie postbanderowskie.

  Patrząc na relacje telewizyjne z tych wydarzeń widzimy flagi ukraińskie, flagi Unii Europejskiej i … tak, tak – to nie sen – banderowskie flagi czerwono-czarne !

  Przy aparatczykach tych postbanderowskich partii, pokazywali się na tych wiecach politycy z Polski: *JAROSŁAW KACZYŃSKI*, RICHARD HENRY CZARNECKI (Ryszard Czarnecki) i TOMASZ PORĘBA z PiS, oraz z PO: JACEK PROTASIEWICZ i PAWEŁ ZALEWSKI (dawniej z PiS).

  Można stwierdzić, że swoją obecnością i wygłaszanymi mowami, wspierali i legitymizowali te ukraińskie partie, jawnie odwołujące się do zbrodniczej przeszłości.

  LUDOBÓJSTWO ZBRODNIARZY UPA I ZAGŁADA POLAKÓW NA KRESACH II RP – WYKŁAD DR LUCYNY KULIŃSKIEJ !!!
  .

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ludobojstwo-zbrodniarzy-upa-zaglada-polakow-na-kresach-ii-rp-wyklad-dr-lucyny-kulinskiej-2013-12

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s