Niemcy i Angela Merkel stawiają na Udar: „Kliczko jest naszym człowiekiem” !

Kliczko i niemcy

„KLICZKO JEST NASZYM CZŁOWIEKIEM” – cytuje TYGODNIK OPINIĘ POCHODZĄCĄ z KRĘGU KIEROWNICTWA EUROPEJSKIEJ PARTII LUDOWEJ. (…) PARTIA KLICZKI „UDAR” UZYSKAŁA NIEDAWNO STATUS OBSERWATORA w EPL. W BIURACH EPL w BRUKSELI i BUDAPESZCIE ODBYWAJĄ się SZKOLENIA dla CZŁONKÓW „UDARU” (…) NA PROŚBĘ KLICZKI, WAŻNĄ ROLĘ w TYCH SZKOLENIACH ODGRYWA NIEMIECKA FUNDACJA im. KONRADA ADENAUERA, BLISKO ZWIĄZANA z CDU.” !!!

*****

 

W rywalizacji z Rosją o wpływy na Ukrainie kanclerz Niemiec Angela Merkel stawia na Witalija Kliczkę, przygotowując go do roli głównego proeuropejskiego przeciwnika Wiktora Janukowycza w walce o prezydenturę w 2015 roku – informuje „Der Spiegel”.

Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU) Angeli Merkel i inne ugrupowania z frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL) wybrały Kliczkę na osobę, która ma doprowadzić do zmiany stanowiska władz Ukrainy w sprawie umowy stowarzyszeniowej z UE – czytamy w najnowszym wydaniu niemieckiego tygodnika.

Zdaniem autorów analizy Kliczko ma „zjednoczyć opozycję i być jej liderem – na ulicy, w parlamencie i wreszcie podczas wyborów prezydenckich w 2015 roku„. „Der Spiegel” zauważa, że chociaż termin „regime change” (zmiana władzy) jest być może „zbyt daleko idący, to jednak ta polityka ma z tym coś wspólnego„.

 

Niemieckie pytania Kliczki

Kliczko jest naszym człowiekiem” – cytuje tygodnik opinię pochodzącą z kręgu kierownictwa EPL. „Der Spiegel” przypomina, że partia Kliczki Udar uzyskała niedawno status obserwatora w EPL. W biurach EPL w Brukseli i Budapeszcie odbywają się szkolenia dla członków Udaru, mające przygotować ich do pracy parlamentarnej.

Na prośbę Kliczki ważną rolę w tych szkoleniach odgrywa niemiecka Fundacja im. Konrada Adenauera, blisko związana z CDU. Dwa tygodnie temu czterech deputowanych Udaru przebywało z wizytą w Berlinie, gdzie spotykali się z parlamentarzystami CDU oraz urzędnikami z ministerstw pracy i sprawiedliwości.

Jak pisze „Der Spiegel”, Kliczko spotyka się od pewnego czasu z ministrem w urzędzie kanclerskim Ronaldem Pofallą. Do zadań tego polityka, będącego jednym z najbliższych współpracowników Merkel, należą kontakty ze wschodnioeuropejskimi dysydentami, między innymi na Białorusi. Pofalla miałby ostrzegać politycznego nowicjusza, jakim jest Kliczko, przed chwytami stosowanymi przez wschodnioeuropejskie służby w celu kompromitacji przeciwników reżimu. Według „Spiegla” Kliczko prosił między innymi o radę, jak radzić sobie z rozsiewanymi przez władze plotkami na temat jego rzekomych przygód z kobietami.

 

Kliczko zdobył uznanie

„Der Spiegel” wskazuje na szereg działań podejmowanych przez Berlin w celu zaprezentowania Kliczki jako poważnego polityka. Szef niemieckiego MSZ Guido Westerwelle pokazał się z nim wśród demonstrantów w Kijowie. Kliczko uczestniczył też w spotkaniu szefów partii EPL przed szczytem UE w Wilnie. Przed kolejnym spotkaniem w połowie grudnia w Brukseli sytuacja ma się powtórzyć, a w dodatku planowane jest wspólne zdjęcie oraz rozmowa ukraińskiego polityka z kanclerz Merkel, co oznaczałoby jego istotne dowartościowanie.

Zdaniem „Spiegla” Kliczko zdobył uznanie w oczach niemieckiej klasy politycznej podejmując odważną interwencję podczas demonstracji w niedzielę dwa tygodnie temu, zapobiegając atakowi na policję i ostrzegając przed prowokatorami. Kliczko uważany jest polityka nieskorumpowanego.

Niemcy liczą na to, że przed wyborami w 2015 roku Kliczce uda się zjednoczyć skłóconą opozycję ukraińską, co zaowocuje wysunięciem jednego wspólnego kandydata na prezydenta. „W tym przypadku Merkel osiągnęłaby swoje zwycięstwo etapowe – proeuropejskie kierownictwo na Ukrainie” – pisze „Der Spiegel”, dodając, że wtedy szefowa niemieckiego rządu mogłaby rozpocząć „mecz rewanżowy” przeciwko Putinowi, którego stawką jest nowa architektura stosunków UE z Europą Wschodnią.

Autor: nsz/jk / Źródło: PAP

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/merkel-stawia-na-kliczke-spiegel-szykuje-go-na-przeciwnika-janukowycza,377994.html

2 uwagi do wpisu “Niemcy i Angela Merkel stawiają na Udar: „Kliczko jest naszym człowiekiem” !

 1. Pingback: - 3obieg.pl | 3obieg.pl

 2. LUDOBÓJSTWO ZBRODNIARZY UPA I ZAGŁADA POLAKÓW NA KRESACH II RP !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Ostatnio na Ukrainie, po fiasku negocjacji tego państwa, z tzw. Unią Europejską, wywołano w Kijowie wielkie demonstracje, mające na celu potępienie prezydenta Wiktora Janukowycza, który wstrzymał proces stowarzyszania Ukrainy z UE.

  Na tzw. Majdanie Niepodległości gromadzi się tłum, niby spontanicznie, jednak tak naprawdę kierowany przez kilka partii politycznych, odwołujących się do tradycji organizacji zbrodniczych typu OUN-UPA – można śmiało powiedzieć, że te twory polityczne, to partie postbanderowskie.

  Patrząc na relacje telewizyjne z tych wydarzeń widzimy flagi ukraińskie, flagi Unii Europejskiej i … tak, tak – to nie sen – banderowskie flagi czerwono-czarne !

  Przy aparatczykach tych postbanderowskich partii, pokazywali się na tych wiecach politycy z Polski: *JAROSŁAW KACZYŃSKI*, RICHARD HENRY CZARNECKI (Ryszard Czarnecki) i TOMASZ PORĘBA z PiS, oraz z PO: JACEK PROTASIEWICZ i PAWEŁ ZALEWSKI (dawniej z PiS).

  Można stwierdzić, że swoją obecnością i wygłaszanymi mowami, wspierali i legitymizowali te ukraińskie partie, jawnie odwołujące się do zbrodniczej przeszłości.

  LUDOBÓJSTWO ZBRODNIARZY UPA I ZAGŁADA POLAKÓW NA KRESACH II RP – WYKŁAD DR LUCYNY KULIŃSKIEJ !!!
  .

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ludobojstwo-zbrodniarzy-upa-zaglada-polakow-na-kresach-ii-rp-wyklad-dr-lucyny-kulinskiej-2013-12

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s