“Gazeta Polska Codziennie”: Wszechpolacy znieważyli Lecha Kaczyńskiego

Kalkstein i traktat rozbiorowy

POLAKU, jeżeli NIE PODOBA CI SIĘ CZŁONKOSTWO w MASOŃSKIEJ UNII EUROPEJSKIEJ i POTĘPIASZ PODPISANIE ZDRADZIECKIEGO TRAKTATU LIZBOŃSKIEGO to JESTEŚ AGENTEM !!!

*****

14 grudnia na profilu Młodzieży Wszechpolskiej na jednym z portali społecznościowych pojawiło się skandaliczne zestawienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego i prezydenta Lecha Kaczyńskiego z podpisem: Pamiętamy twarze zdrajców – twierdzi “Gazeta Polska Codziennie”.

Jak relacjonuje gazeta, grafika przedstawia zdjęcie gen. Jaruzelskiego z datą 1981 r. i hasłem: “stan wojenny” oraz Kaczyńskiego: “2007 traktat lizboński”, a pod nimi napis: “Pamiętamy twarze zdrajców”. Obraz wywołał burzę wśród użytkowników portalu – większość z nich była oburzona takim zestawieniem.

Młodzież Wszechpolska tym czynem przebiła podłości komunistycznej propagandy – komentuje współtwórca “Solidarności” Andrzej Gwiazda [niewiarygodne… – admin]. Jak ocenia, zestawienie tych dwóch postaci jako przykład zdrajcy narodu jest szaleństwem i “nie wyklucza agenturalności w strukturach tej Młodzieży Wszechpolskiej”.

Z kolei poseł PiS Stanisław Pięta mówi, że takie oskarżanie Lecha Kaczyńskiego to zachowanie wyjątkowo niegodne i nie powinno mieć miejsca.

To przykre, że osoby uważające się za patriotów zestawiają wybitnego polskiego patriotę [sic! – admin], który oddał życie w służbie dla Polski, z komunistycznym zbrodniarzem – podkreśla.

(KK)

Źródło: PAP

http://marucha.wordpress.com/2013/12/17/gazeta-polska-codziennie-wszechpolacy-zniewazyli-lecha-kaczynskiego/

4 uwagi do wpisu ““Gazeta Polska Codziennie”: Wszechpolacy znieważyli Lecha Kaczyńskiego

 1. Pingback: “Gazeta Polska Codziennie”: Wszechpolacy znieważyli Lecha Kaczyńskiego - 3obieg.pl | 3obieg.pl

 2. Winnicki: KACZYŃSCY UCZESTNICZYLI W ZDRADZIE POLSKI !!!
  .
  Image and video hosting by TinyPic
  .

  „NASZE POKOLENIE ZAPAMIĘTA 13 GRUDNIA 2007 R. PRZEDE WSZYSTKIM JAKO NAJWIĘKSZY AKT ZDRADY W NAJNOWSZEJ HISTORII POLSKI. TO DATA PODPISANIA TRAKTATU LIZBOŃSKIEGO, KTÓRY W SPOSÓB NIE POZOSTAWIAJĄCY ZŁUDZEŃ POZBAWIŁ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI” !!!

  … pisze na swoim blogu w Onecie Robert Winnicki. Lider Ruchu Narodowego krytykuje PiS za organizowany przez to ugrupowanie marsz 13 grudnia. Obwinia też braci Kaczyńskich za udział w „akcie hańby”, czyli rzekomym doprowadzeniu Polski do utraty niepodległości.

  13 grudnia po raz trzeci odbędzie się Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości w Warszawie, który organizuje Prawo i Sprawiedliwość wraz z klubami „Gazety Polskiej”. Komitetowi honorowemu marszu przewodniczy prezes PiS Jarosław Kaczyński.

  Marsz organizowany przez PiS na blogu w Onecie krytykuje Robert Winnicki, jeden z liderów Ruchu Narodowego.

  „Jarosław Kaczyński ogłasza właśnie kolejną edycję swojej manifestacji, która została zainicjowana trzy lata temu jako paniczna reakcja establishmentowej prawicy na sukces narodowego Marszu Niepodległości. Jej hasła to: »wolność, suwerenność, sprawiedliwość«. Nikt nikomu manifestować i głosić patriotyczne hasła oczywiście nie zabrania i jeśli PiS chce robić swój pochód, to niech sobie robi” – pisze Winnicki.

  Winnicki pisze jednak, że warto pamiętać także o innej rocznicy związanej z 13 grudnia.

  „Nasze pokolenie zapamięta 13 grudnia 2007 r. przede wszystkim jako największy akt zdrady w najnowszej historii Polski. To data podpisania Traktatu Lizbońskiego, który w sposób nie pozostawiający złudzeń pozbawił Polskę niepodległości” – czytamy na blogu Roberta Winnickiego.

  Były prezes Młodzieży Wszechpolskiej obwinia za podpisanie Traktatu Lizbońskiego braci Kaczyńskich.

  „Z POLSKIEJ STRONY W TYM AKCIE HAŃBY, ZARÓWNO PODCZAS GŁOSOWAŃ, JAK I PODCZAS SKŁADANIA PODPISU POD TRAKTATEM, AKTYWNĄ ROLĘ ODEGRAŁ PIS Z BRAĆMI KACZYŃSKIMI NA CZELE” – czytamy.

  „TEJ ZDRADY ZAPOMNIEĆ NIE WOLNO” – pisze Robert Winnicki.

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/12/05/winnicki-kaczynscy-uczestniczyli-w-zdradzie-polski/

 3. Pingback: “Gazeta Polska Codziennie”: Wszechpolacy znieważyli Lecha Kaczyńskiego | forumemjot

 4. „MARYLKO, CZY WYOBRAŻAŁAŚ SOBIE, ŻE TO PAŃSTWO POWSTANIE i PRZETRWA, a MY BĘDZIEMY SIĘ TUTAJ CZULI JAK W DOMU?” !!!
  .
  !!! ALE TO NIE o POLSCE mówił W TEN SPOSÓB KACZYŃSKI !!!
  .
  Image and video hosting by TinyPic
  .
  „W MŁODOŚCI BYŁ PRZEKONANY, ŻE ŻYDZI TO POLACY (…) DLATEGO STARAŁ SIĘ PO LATACH, ABY PROCEDURY POTWIERDZANIA OBYWATELSTWA PRZEZ WOJEWODÓW BYŁY PROSTE i SZYBKIE.” (sic) !!!

  W sprawach polsko-żydowskich i izraelskich Lech Kaczyński był wyrazisty. I choć zdawał sobie sprawę, że o jego działaniach nie wszyscy chcieli wiedzieć, a wielu z tych, co wiedzieli, szybko zapomniało, nie zatrzymał się.

  Lech Kaczyński przywiązywał ogromną wagę do poprawy stosunków polsko-żydowskich i rozwoju polsko-izraelskich. Podchodził do tego z wielką starannością i empatią. Wychował się w domu, do którego przychodzili zaprzyjaźnieni z rodzicami uratowani z Zagłady i ci, którzy ich ratowali. To były przybrane ciocie, a jedna z nich, asymilowana Żydówka polska, była jego matką chrzestną. W młodości był przekonany, że Żydzi to Polacy, tylko trochę inni.

  Z antysemityzmem zetknął się osobiście po raz pierwszy na studiach na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego podczas wydarzeń marcowych. Uważał je za haniebne i odkąd Fundacja Shalom ufundowała tablicę pamiątkową na Dworcu Gdańskim w Warszawie, przyjeżdżał tam z kwiatami 8 marca jako prezydent Warszawy. Stamtąd na emigrację wyjechali m.in. Lońka Fogelman i Krysia Kacperska, z którymi uczyliśmy się w jednej grupie na wydziale prawa, i nasza profesor socjologii Maria Hirszowicz. Powtarzał, że zmuszenie ich do emigracji i pozbawienie obywatelstwa polskiego było bezprawne. Dlatego starał się po latach, aby procedury potwierdzania obywatelstwa przez wojewodów były proste i szybkie.

  Nie miał i nie szukał usprawiedliwienia dla antysemityzmu, zarówno tego z przeszłości, jak i współczesnego. Jego niechęć do endecji, jak mówił, brała się między innymi z tego, że endecja w II RP postawiła na antysemityzm jako element konsolidacji narodowej. Powtarzał, że „antysemityzm, który zatruł umysły niemałej części ludzi, to nieszczęście dla Polski”. Myślał podobnie jak Czesław Miłosz, który pytany przez Adama Michnika, skąd się bierze antysemityzm, stwierdził, że „każda odpowiedź na to pytanie byłaby usprawiedliwieniem”.
  (…)
  A podczas swojej wizyty w Izraelu do małżonki, Marii Kaczyńskiej powiedział tak:

  *****

  „MARYLKO, CZY WYOBRAŻAŁAŚ SOBIE, ŻE TO PAŃSTWO POWSTANIE i PRZETRWA, a MY BĘDZIEMY SIĘ TUTAJ CZULI JAK W DOMU?”
  (…)

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/10/06/bedziemy-sie-czuli-jak-w-domu/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s