TV TRWAM z koncesją – Ścios przewidział ten brudny kompromis

bez dekretu.

ALEKSANDER ŚCIOS – kim jest „CZARNY PROROK” oraz DLA KOGO i na CZYJE ZAPOTRZEBOWANIE wykorzystuje swoje „ZDOLNOŚCI PROFETYCZNE” ?!!!

*****

Większość poczciwych ludzi zapewne zareaguje z ulgą i radością – a może nawet z poczuciem wygranej walki z reżimem – na wieść o przyznaniu ks.Tadeuszowi miejsca na multipleksie. Tymczasem jest to jedna z najsmutniejszych wieści dla obozu patriotycznego w Polsce. Oznacza zwycięstwo układu Komorowski/Tusk w walce o domknięcie kontroli mediów. Taki scenariusz od dawana przewidywał Aleksander Ścios, „czarny prorok” naszej publicystyki; jeden z niewielu, którzy potrafią właściwie interpretować zdarzenia i nie ulegać „chciejstwu” tak popularnemu wśród „naszych” komentatorów.

Oto kilka jego ostatnich wypowiedzi w temacie RM:

Oświadczenie ks. Rydzyka, a szczególnie słowa „nie zgadzam się na współorganizację między innymi marszów dla Telewizji Trwam z podmiotami związanymi z panem redaktorem Tomaszem Sakiewiczem” wydają się dowodzić, że TV Trwam dostanie wkrótce koncesję i środowisku RM niepotrzebne jest już wsparcie Klubów GP (podkreślenie moje).

Dywagacje Rydzyka nt. abp. Wielgusa trzeba pominąć litościwym milczeniem, bo albo dyrektor RM zapomniał, że sam Wielgus przyznał się do współpracy z SB i świadczą o niej liczne dokumenty, albo ma odbiorców za ludzi pozbawionych pamięci. (…)

Dodam jedynie, że w moim przeświadczeniu, sprawa abp. Wielgusa stanowi jedynie pretekst do wyprowadzania ataków na środowisko GP. Powodem istotnym jest natomiast działalność TV Republika i rosnące znaczenie GP. Można się też spodziewać, że wkrótce toruńskie media będą wspierały Ruch Narodowy.

W kontekście zachowań o. Rydzyka całkowicie niezrozumiałą dla mnie rzeczą jest powielanie w internecie opinii jakoby „ktoś” chciał skłócić ze sobą środowiska medialne GP i RM. Kim jest ten tajemniczy „ktoś”, jeśli to sam Tadeusz Rydzyk podpisuje się pod kolejnymi atakami? W tym wypadku trzeba się odważyć na samodzielną ocenę intencji środowiska RM i nie poszukiwać jakiś zewnętrznych nieprzyjaciół.

Obrona agentury to rzecz naganna, podobnie jak kłamstwo w ustach zakonnika. Nie ma tu „dzielenia włosa na czworo”. Pisząc zaś te słowa – „nie zgadzam się na współorganizację między innymi marszów dla Telewizji Trwam z podmiotami związanymi z panem redaktorem Tomaszem Sakiewiczem” – o. Rydzyk zachował się haniebnie. Po tym, co kluby GP zrobiły na rzecz RM i TV Trwam, takie stawianie sprawy jest wyjątkową podłością.

o. Rydzyk cynicznie rozgrywa sprawę abp.Wielgusa. Ta bowiem nie ma dziś najmniejszego znaczenia dla postawy dyrektora RM. Chodzi o kasę, wpływy i zagrożenie interesów.

Proszę natomiast zobaczyć, jaki poziom świadomości reprezentują osoby komentujące te zdarzenia na niezalezna.pl. To festiwal głupoty i obłudy, w którym nawoływania do „spokoju na prawicy” mieszają się z bredniami o celowym „dzieleniu” środowiska RM i GP.

Nie wolno tak fałszować rzeczywistość i uciekać od odpowiedzialności. Jeśli w takiej sprawie brakuje odwagi do uczciwej refleksji i jasnych ocen – jak możemy w ogóle marzyć o odzyskaniu wolnej Polski?

Środowiska GP i RM z pewnością wiele łączy, jednak postawa dyrektora RM wskazuje, że postanowił on wykopać szeroki rów miedzy tymi środowiskami. Ponieważ następuje to w szczególnym momencie (osłabienie reżimu Tuska, pojawienie się projektów „trzeciej siły”, wzrost znaczenia wolnych mediów, szansa na uzyskanie koncesji przez TV Trwam) a ksiądz Rydzyk nie jest szaleńcem – proponuję raczej skupić się na poszukiwaniu odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje? Skąd ten atak i dlaczego dyrektorowi RM zaczęła nagle ciążyć pomoc Kubów GP, które przez wiele miesięcy wykonywały ogromną robotę na rzecz TV Trwam?

Proponuję zaczekać na rozwój wypadków, bo z pewnością najbliższe tygodnie przyniosą rozwiązanie tej zagadki (podkreślenie moje).

Wybraliście Państwo fatalne miejsce do obrony wieloletniego tajnego współpracownika bezpieki Stanisława Wielgusa. Ten pyszny i próżny człowiek uczynił dość zła naszej ojczyźnie i proszę nigdy więcej nie przywoływać jego imienia na moim blogu. Hańbą okrywa się każdy, kto broni tak fałszywej postaci, kto podważa fakty i przeczy rzeczom oczywistym.

PS

Z mojego Twittera:

„Dawid Wildstein: No. no. Tv Trwam zaakceptowane przez KRRiT.”

„@DawidWildstein Aleksander Ścios pisał o tym od dawna. To smutna wiadomość oznaczająca zapłacenie ceny wymaganej przez reżim…”

 

http://komitetnarodowy.pl/komitet/ogloszenia/item/2106-tv-trwam-z-koncesj%C4%85-%C5%9Bcuis-przewidzia%C5%82-ten-brudny-kompromis

 

2 uwagi do wpisu “TV TRWAM z koncesją – Ścios przewidział ten brudny kompromis

  1. Pingback: TV TRWAM z koncesją – Ścios przewidział ten brudny kompromis - 3obieg.pl | 3obieg.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s