Prywatyzacja Stoczni Gdańskiej …

stocznia gdańska 2014

„NASTĄPIŁA ZEMSTA na STOCZNI GDAŃSKIEJ S.A. i jej PRACOWNIKACH, że PRACOWNICY MIELI ODWAGĘ OTWARCIE WYSTĄPIĆ przeciwko ŻYDOKOMUNIE”

!!! LUDZI, KTÓRZY SPRZECIWIALI SIĘ TEMU STANOWI RZECZY ZABITO !!!

*****

Ruch „17sierpnia’80″

Nowe Ogrody 35, 80-803 Gdańsk, http://www.stoczniagdanska.info

e-mail: arka@stoczniagdanska.info, tel. 695 506 315

 

 

L.dz. SG 001/14.                                                                   Gdańsk, dnia 18 stycznia 2014 r.

 

Obowiązującego zapisu w Konstytucji z roku 1976 „przewodnią siłą w budowie socjalizmu jest PZPR” a w roku 1980 w Porozumieniach Sierpniowych ustalono dodatkowo „kierowniczą rolę partii PZPR wspartą sojuszami międzynarodowymi” nie zmieniła transformacja i przemiany w kraju.

Skutki powyższych zapisów spowodowały tragiczną sytuację Stoczni Gdańskiej SA i jej pracowników.

Dokonano zaboru należnych pracownikom 55 % akcji i dokonano podziału firmy na strefy wpływu po jej przejęciu za 0 zł.

Część produkcyjna stoczni przejęli obcokrajowcy – Ukraińcy. Inne tereny przejęły amerykańskie fundusze inwestycyjne. Reszta jest w rękach Agencji Rozwoju Przemysłu. Ponadto Miasto Gdańsk, za podatników buduje im drogi.

Kolejne rządy od 1980 r., prowadziły działania likwidacyjne, polityczne względem Stoczni, czego domagała się partia PZPR z sojuszami międzynarodowymi.

O działaniach politycznych mówią następujące fakty:

Polacy skutecznie sprzeciwili się w 1976 r., wpisaniu do Konstytucji PRL-u kierowniczej roli partii PZPR. Rozpoczęcie protestu przeciwko wpisaniu do Konstytucji PRL-u kierowniczej roli PZPR w państwie rozpoczął się ruch niepodległościowy w Polsce w II połowie lat 70, XX w.

Wówczas w 1976 r., wpisano do Konstytucji jedynie PZPR jako: „przewodnią siłę społeczeństwa w budowie socjalizmu jest Polska Zjednoczona Partia Robotnicza”. Od października 1976 r., Polacy nie godzili się z tym zapisem wskazując na kolizyjność takiego uregulowania prawnego z dwoma podstawowymi zarzutami: zasadą suwerenności ludu pracującego miast i wsi oraz zasadą równości obywateli wobec prawa.

Powstał Komitet Obrony Robotników, którego hasłem przewodnim było: „socjalizm tak, wypaczenia nie”. Jako komórka żydo-komuny według definicji Adama Michnika. Oczywiście tutaj należy zaznaczyć, że nie wszyscy Żydzi stanowili żydo-komunę. Są to tylko ci Żydzi, o których mówi Pan Adam Michnik, który doskonale wie o czym mówi, gdyż uzasadnia swoje stanowisko faktem, że jego korzenie są właśnie takie.

Stało się to możliwe dzięki ludziom, których wmówiono społeczeństwu, że są ludźmi, którzy walczą o wolność i niepodległość Polski, od wpływu Moskwy są to:

Bogdan Borusewicz jest tą osobą, która spowodowała, że Lecha Wałęsę współpracownika SB, nie wyrzucono z WZZ w lipcu 1980 r. Borusewicz poręczył za jego osobę osobiście i prosząc Kierownictwo WZZ o danie mu jeszcze jednej szansy.

Bogdan Borusewicz wykonał też rozkaz KOR-u odnośnie wyznaczenia daty strajku po spotkaniu u Dyków 10.08.1980 r., gdzie widział jak entuzjastycznie zostali przywitani Tadeusz Szczudłowski i Dariusz Kobzdej, przez środowisko opozycyjne wybrzeża po wyjściu ich na wolność, po trzy miesięcznym areszcie za wspomniane wyżej przemówienie (03.05.1980). KOR nie mógł sobie pozwolić, aby tak jak w Lublinie, strajk nie był pod ich kontrolą.

To służby specjalne PRL-u i KOR dogadali się odnośnie przejęcia władzy w Polsce i odsunięcia Gierka, wyznaczając termin strajku na 14 sierpnia 1980 r.

Według relacji Lecha Zborowskiego SB musiała zagwarantować Lechowi Wałęsie, że go nie zdekonspiruje podczas strajku, że wcześniej z nimi współpracował. Wówczas Lech Wałęsa musiał być dla nich wiarygodnym człowiekiem, kiedy go nie zdekonspirowano.

Borusewicz samowolnie wykreślił, przyjęty przez Komitet Strajkowy, postulat 22 mówiący o wolnych wyborach do Rad Narodowych i Sejmu.

Borusewicz pilotował Wałęsę co jest zgodne z deklaracją Lecha Wałęsy w filmie „Robotnicy’80”, Wałęsa w tej wypowiedzi dodaje, że dalej nie będzie polegał na sobie, chociaż dosłownie na samym początku wypowiedzi stwierdził: „…, że mieli” czyli nie działał samodzielnie lecz wykonywał polecenia cytuję:

― „Muszą się z tym liczyć, że ja jestem tylko robotnikiem i w związku z tym oparłem się w tej drugiej fazie na ekspertach i na całym plenum nawet na wszystkich delegatach i tu nie możemy, ja nie mogę wyprzedzać niektórych rzeczy, które w sumie mogą się okazać, że ja się mogę mylić. Do tej pory rzeczywiście przygotowałem, byłem przygotowany dobrze a już teraz muszę liczyć na pomoc taka jest kolej rzeczy.”

Tutaj Wałęsa ewidentnie kłamie, gdyż ograniczył krąg osób decyzyjnych do paru osób.

Jak z tego cytatu wynika, drugą osobą jest Lech Wałęsa, który nie chciał słuchać Tadeusza Szczudłowskiego:

Tadeusz Szczudłowski, kiedy 30.08.1980 r., wykrył podstępny spisek, że Andrzej Gwiazda wynegocjował poddanie państwa kierowniczej roli partii PZPR, wtedy zrobił karczemną awanturę Lechowi Wałęsie, aby ten zrezygnował z tego podporządkowania i wprost powiedział Wałęsie: „Miałeś chamie złoty róg, …”.

Były też protesty innych osób m.in. Haliny Spasowskiej z Wrocławia ujęty w filmie „Strajk. Narodziny Solidarności” w reż. Leslie Woodheada z 1981 r.

Wówczas środowisko opozycyjne wyrzucono z obrad prezydium, poza Bogdanem Borusewiczem, który bez prawa głosu mógł być świadkiem i nadzorować dalsze działania Prezydium MKS w czasie strajku sierpnia’80, zgodnie z wolą przedstawicieli PZPR i służb specjalnych PRL-u.

Dlatego też partia PZPR 31.08.1980 r. osiągnęła to, czego nie była w stanie osiągnąć w 1976 r. Oficjalnie to zwycięstwo uroczyście podpisano 31.08.1980 r. i jeszcze wsparto kierowniczą rolę PZPR sojuszami międzynarodowymi.

Nawet dzisiaj Solidarność pod przewodnictwem Piotra Dudy nie jest w stanie tej „pępowiny” przeciąć.

Kierownicza rola PZPR i sojuszy międzynarodowych ustanowiła sobie prawo, dzięki któremu nie można wzruszyć bezprawnych działań Ministrów przeciwko polskiej racji stanu i nie ma odpowiedzialności Ministrów w postaci całkowitej konfiskaty ich majątków.

Totalitarna partia PZPR, zapewniła sobie również brak rzetelnych informacji w mediach publicznych. Zwalnia się ludzi, którzy chcą rzetelnie informować społeczeństwo.

Kierownicza rola PZPR w państwie i sojuszy międzynarodowych, że takie ustalenia obowiązują dzisiaj, świadczy sytuacja Stoczni Gdańskiej i jej pracowników:

Nastąpiła zemsta na Stoczni Gdańskiej SA i jej pracownikach, że pracownicy mieli odwagę otwarcie wystąpić przeciwko żydo-komunie. Zemsty dokonano poprzez kradzież (Lewandowski, Balcerowicz, Olechowski) pracownikom należnych im akcji w wysokości 55% i dokonano podziału firmy po przejęciu Stoczni za 0 zł w strefę wpływów. Obcokrajowcy przechwycili część produkcyjną Stoczni, którzy do końca 2013 zlikwidują produkcję statków na K-3, Amerykanie przejęli tereny Stoczni Gdańskiej a Miasto Gdańsk za pieniądze podatników buduje im drogi.

!!! LUDZI, KTÓRZY SPRZECIWIALI SIĘ TEMU STANOWI RZECZY ZABITO !!!

Podajemy też uzupełniające informacje o kontynuacji działań kierowniczej PZPR i sojuszy międzynarodowych, poprzez swoje struktury w państwie, które władza nazywa wolnym i demokratycznym:

  1. Kwestia budowy Autostrady A-1, już w 1976 Moskwa nie wyraziła zgody na jej budowę w Polsce, od Portu Gdańskiego do Granicy Państwa, dzisiaj w dalszym ciągu nie mamy autostrady od Portu Gdańskiego do Granicy Państwa. Autostrada rozpoczyna się od wsi Rusocin i kończy przed Łodzią.
  1. Stocznie niemieckie byłego NRD rozwijają się i budują statki a nasze są zwijane (należeliśmy do tego samego bloku wschodniego).
  1. Uwłaszczenie Polaków na ziemiach odzyskanych w ramach ustaleń międzynarodowych po II wojnie światowej, do dzisiaj Polacy nie są uwłaszczeni na przejętym majątku.
  1. Dzisiaj Unia Europejska stanowi 43% w produkcji okrętowej świata. Polska wygasiła produkcję statków w Stoczni Gdańskiej. Przemysł okrętowy światowy daje produkcję na 125 bln €.

Dla uzupełnienia i jasności tematu dopowiadam na podstawie dokumentów, zgromadzonych w dwóch pracach naukowych Wincentego Komana, prezentowanych na stronie www.stoczniagdanska.info oraz o sytuacji w jakiej znajduje się społeczeństwo:

„Stocznia Gdańska Obraz zmian własnościowych w świetle dokumentów. Jak fikcja medialna sprzedaży z dnia 08.09.1998 r. stała się rzeczywistością.

„Stocznia Gdańska Obraz zmian własnościowych w świetle dokumentów. Jak fikcja medialna sprzedaży z dnia 08.09.1998 r. stała się rzeczywistością.”

Prawda, wolność i niepodległość  „Postać Anny Walentynowicz
w filmach dokumentalnych.”

Wincenty Koman

Koordynator „Ruchu 17 sierpnia’80”

Jedna uwaga do wpisu “Prywatyzacja Stoczni Gdańskiej …

  1. Pingback: "Prywatyzacja" Stoczni Gdańskiej … - 3obieg.pl | 3obieg.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s