Kłamstwo o wyzwoleniu Obozu w Oświęcimiu

Tadeusz Sękowski Oświęcim

„DAJĘ dziś ŚWIADECTWO PRAWDZIE o WYZWOLENIU OBOZU w OŚWIĘCIMIU – ROSJANIE WKROCZYLI do OBOZU w OŚWIĘCIMIU, ale WCALE go NIE ZDOBYWALI” !!!

*****

Sześćdziesiąt dziewięć lat minęło od śmierci mojego brata Tadeusza Sękowskiego, który w ostatnim liście pisanym do mnie ze szpitala w Krakowie, dokąd przywiózł go polski lekarz, opisuje ostatnie dni funkcjonowania niemieckiego Obozu Zagłady Polaków w Oświęcimiu.

Daję dziś świadectwo prawdzie o wyzwoleniu obozu w Oświęcimiu

Będąc wtedy małą dziewczynką mieszkałam w Milanówku u rodziny, która zaopiekowała się mną po aresztowaniu w 1943 roku moich rodziców i brata Tadeusza.

List przyszedł pierwszą polską pocztą wojskową:

.

list1list2.

Mój brat bardzo dokładnie opisuje opuszczenie obozu przez Niemców i okres około tygodnia, gdy pozostawieni chorzy zostali „na łasce losu”. Rosjanie wkroczyli do Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu, ale wcale go nie zdobywali – jak kłamliwie głoszą od dziesiątków lat media obecnego systemu.

Niestety, brat nie cieszył się długo upragnioną wolnością: zmarł krótko po napisaniu listu.

A teraz kilka słów o samym Tadeuszu

Urodził się w 1924 roku w szlacheckiej, patriotycznej rodzinie. Uczęszczał do Gimnazjum Ogólnokształcącego w Łodzi aż do wybuchu II-ej Wojny Światowej.

W 1939 roku, jako piętnastoletni chłopiec, przy boku przy boku swojego ojca Henryka Sękowskiego, brał udział w bitwie nad Bzurą.

.

Henryk i Tadeusz Sękowscy Henryk i Tadeusz Sękowscy

.

Po wkroczeniu Niemców do Polski, wraz z ojcem i matką, działał w konspiracji w szeregach A.K., aż do czerwca 1943 roku, kiedy to wszyscy zostali aresztowani przez gestapo i wywiezieni do Oświęcimia.

.

sękowski dokument 1.

Był dzielnym, bardzo odważnym młodym Polakiem, dla którego patriotyzm był największą wartością.

Cześć jego pamięci !

Teresa Sękowska – ffoulkes

KONWENT NARODOWY POLSKI

hermes.fm@interia.pl

* Zdjęcie wprowadzające: Tadeusz Sękowski w wieku 19 lat: fotografia wykonana w czerwcu 1943 roku tuż przed aresztowaniem – Polak; więzień i ofiara obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu – nr obozowy 152483

7 uwag do wpisu “Kłamstwo o wyzwoleniu Obozu w Oświęcimiu

  1. Pingback: Kłamstwo o wyzwoleniu Obozu w Oświęcimiu - 3obieg.pl | 3obieg.pl

  2. Pingback: Kłamstwo o wyzwoleniu Obozu w Oświęcimiu | forumemjot

  3. Jacy „ruscy” pani Danuto? Jak piszemy to powinno też brać się za to odpowiedzialność. Nie, nie bronię Rosji ani Rosjan ale to powielane kłamstwo przez tyle lat przez „Polaków” i to wbrew dokumentom jest tyle warte co i Pani stwierdzenie.

  4. No, a co znaczy hołd naszego osła Schetyny oddawany Ukraińcom? Pokolenie następne zastanawia się , co to znaczy , ze nasz prezydent z Ruskiej Budy urządził obchody Holokaustu , podczas których mówi się tylko o Zydowskich ofiarach , a nie o Polakach.
    Dlaczego nadal Schetyna nie wyjaśnia, o co mu chodzi po tej swojej wypowiedzi – my potomkowie Polaków – Patriotów , którzy przeżyli wojnę wiemy ‚ że bandy UPA , NKWD to jest ukraińsko – ruskie sedno II wojny .
    Co w ogole nas obchodzi ta współczesna ukraińska kołomyja w kontekście powyższego oraz ziem Podola i Wołynia ? Tak jak mądrzy w UE ‚ nawet jeszcze bardziej powinniśmy zapominać i uciekać od tych demoli , którzy mimo bogactw naturalnych , Donbasu , dawniej kurortow Krymu tonęła w długach , alkoholu i lenistwie. Z tych powodów ruska nacja wydaje się być bliżej cywilizacji.

  5. Pingback: Wyzwolenie Obozu w Oświęcimiu | Justice4Poland

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s