Ukraińskie MSW twierdzi, iż nie używa tego rodzaju kul, od jakich zginęli demonstranci

gilza

CZY POLSKA jest WCIĄGANA w możliwą WOJNĘ DOMOWĄ na UKRAINIE i może STAĆ się jej PRAWDZIWĄ OFIARĄ ?!!!

*****

Gilza znaleziona na miejscu zamieszek – widać wyraźnie nazwę producenta: PIONKI

Ukraińska milicja nie używa pocisków tego typu. Stwierdził to pierwszy zastępca szefa Departamentu Śledczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy, Witalij Sakal. Dodatkowo, oddziały milicji i innych służb utrzymujących porządek, nie są wyposażone w broń palną.

Zdaniem Sakala i innych osób, badających sprawę, chodzi o zabójstwo dokonane w celu eskalacji napięcia i usprawiedliwienia użycia broni przez protestujących.

Wersję Sakala wydają się potwierdzać liczne ogólnie dostępne nagrania wideo.

Ofiarami “demokratycznej opozycji” są 20-letni mieszkaniec województwa Dniepropietrowsk, Siergiej Nigoyan i 25-letni obywatel Republiki Białorusi, Michaił Zhiznevsky.

Podczas prac grupy śledczej protestujący usiłowali przeszkadzać w jej pracach, odebrać kamerę wideo używaną do udokumentowania zdarzenia itd.

Grupa śledcza zwróciła się również do stacji telewizyjnych z prośbą o udostępnienie nagranych materiałów wideo z ul. Hruszewskiego, co może dopomóc w ujawnieniu sprawców.

Za http://www.unian.net
Tłum. / skrót:  gajowy Marucha

http://marucha.wordpress.com/2014/01/24/ukrainskie-msw-twierdzi-iz-nie-uzywa-tego-rodzaju-kul-od-jakich-zgineli-demonstranci/

3 uwagi do wpisu “Ukraińskie MSW twierdzi, iż nie używa tego rodzaju kul, od jakich zginęli demonstranci

 1. Pingback: Ukraińskie MSW twierdzi, iż nie używa tego rodzaju kul, od jakich zginęli demonstranci - 3obieg.pl | 3obieg.pl

 2. JANUKOWYCZ: w ZAMIESZKACH w KIJOWIE biorą udział UZBROJENI CUDZOZIEMCY !!!

  Image and video hosting by TinyPic

  W zamieszkach w Kijowie biorą udział cudzoziemcy, posiadający doświadczenie w działaniach bojowych – powiedział dziś prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podczas spotkania ze zwierzchnikami kościołów i organizacji religijnych kraju.

  Według tego, co powiedział prezydent, niektórzy z nich są poszukiwaniu międzynarodowym listem gończym. „Wszyscy oni UKRYWAJĄ się w ZAJĘTYCH BUDYNKACH. WIEMY, że JEST TAM BROŃ” – podkreślił prezydent.

  Tym nie mniej Janukowycz oświadczył, że ukraińskie władze powzięły stanowczy zamiar znalezienia kompromisu z opozycją w celu wyjścia z kryzysu politycznego. „Będę robić wszystko, aby powstrzymać przemoc” – powiedział.

  http://polish.ruvr.ru/2014_01_24/Janukowycz-w-zamieszkach-w-Kijowie-biora-udzial-uzbrojeni-cudzoziemcy/

 3. ZACZYNA SIĘ !!! NACJONALIŚCI UKRAIŃSCY STERRORYZOWALI POLSKI AUTOBUS !!!

  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .

  Wczoraj informowaliśmy, że na zachodniej Ukrainie, na wysokości miasta Nowojaworowsk zablokowano drogę prowadząca do granicy polsko-ukraińskiej. Protestujący tam Ukraińcy zatrzymali m.in. autobus rejsowy jadący do Polski, zmuszając groźbami wszystkich pasażerów do wypowiedzenia banderowskiego hasła

  „CHWAŁA UKRAINIE – CHWAŁA BOHATEROM” [to właśnie hasło wykrzykiwał Jarosław Kaczyński z PiS-u stojąc u boku banderowców na kijowskim Majdanie – admin]

  W nocy z czwartku na piątek, głównie młodzi ludzie, podpalili rozłożone na trasie z Lwowa do Krakowa opony samochodowe. Według miejscowych władz, w akcji uczestniczyło od 130 do 150 osób, którzy – jak mówili – chcieli w ten sposób okazać swoją solidarność z protestującymi w Kijowie. W rezultacie ich działań, w korku stanęło m.in. około stu TIR-ów jadących do granicy.

  W korku utkwił także polski autobus rejsowy. Podróżowała nim Ukrainka Weronika S., która umieściła relację z tego wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook [pisownia oryginalna, tłumaczenie z języka ukraińskiego]:

  „Przejeżdżaliśmy trochę ponad godzinę temu… i po prostu zgroza, staliśmy w „korku” (…) kilka km z tirów i osobowych, staliśmy godzinę, potem poszliśmy z kierowcą poprosić żeby rejsowy autobus (nas) przepuścili… obok znaku Nowojaworowsk wszystko dziko się paliło… droga i w ogóle nie wiadomo co… LUDZI MOŻE 20 już OTOCZYLI AUTOBUS i ZACZĘLI TŁUC… powiedzieli żeby podjechać, choć jak się okazało zamiaru przepuszczenia dalej nie było, na początku naskoczyli na kierowcę, który spokojnie milczał opuściwszy głowę, wysłuchując pijanych okrzyków i przekleństw (bo ty Polak i co sobie myślisz, że tobie wszystko można)… Ludzie zaczęli prosić, że jadą do domu, że nic im nie zrobili, to ok „Ukraińcy niech wyłażą i możecie jechać”, jakiemuś Polakowi wyrwali telefon bo robił zdjęcia, kierowca łzawo zaczął proponować pieniądze, do autobusu jeszcze zaszło pięciu z zakrytymi twarzami, dalej zaczęli krzyczeć z pogróżkami, że tu mają „pokojowy protest” dlaczego wy tu się pchacie Mazurzy. Wtedy jakoś wymyślono, żeby każdy Polak (i w ogóle każdy) w dwie strony powiedział (Chwała Ukrainie – Chwała bohaterom)… JEŻELI NIE CHCE PÓJŚĆ W PALENISKO, WSZYSCY ZALĘKNIENI we ŁZACH MÓWILI… kierowcy dali 10 sekund na przejechanie przez ogień… przez ogień oznaczało w ogień…”.

  jz/Kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fnacjonalisci-ukrainscy-sterroryzowali-polski-autobus

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s