Kaczyński i Michnik to jedna rodzina ?!! – Cud Purimowy! Mamy genealogię Michników!

kalkstein i szechter

TRADYCJE RODZINNE a TALMUDYZACJA „polityki” w POLSCE !!!

*****

W dniu święta Purim udało się do Wielkiej Genealogii Minakowskiego dołączyć rodzinę Michników – Hindę Michnikównę, dwóch jej synów: dziennikarza Adama Michnika i komunistycznego zbrodniarza Stefana Michnika. Możemy teraz sobie obejrzeć ich związki rodzinne z np. Lechem Kaczyńskim, Janem Pawłem II, Feliksem Dzierżyńskim, Mieszkiem I i innymi ciekawymi ludźmi z polskiej historii…

Informacje na temat zawiłych XX-wiecznych losów tej rodziny znajdują się m.in. w biogramie Ozjasza Szechtera (Polski Słownik Biograficzny, tom XLVII), z którym Hinda miała syna Adama, noszącego nazwisko matki, redaktora naczelnego “Gazety Wyborczej”. Wiadomo było, że Hinda (znana później raczej jako Helena) urodziła się w roku 1903 w Krakowie. XIX-wieczne losy krakowskiej rodziny Michników były znane dzięki opracowaniu przez  prof. Dana Hirschberga akt metrykalnych krakowskiej gminy izreaelickiej.

Brakowało mi łącznika.

Tknęło mnie, aby zajrzeć do Spisu ludności miasta Krakowa z r. 1910, którego oryginalne karty spisowe zostały udostępnione w Internecie przez Archiwum Narodowe w Krakowie.

Heureka! Udało się odnaleźć zagubione ogniwo i wszystko połączyło się w całość. Adam Michnik jest od teraz w Wielkiej Genealogii Minakowskiego, czyli tutaj: http://www.sejm-wielki.pl/b/psb.33464.7 (albo tutaj: http://Wielcy.pl/b/psb.33464.7)

Z karty spisowej dowiadujemy się, że dziadek Adama Michnika, Hirsch Michnik, był w roku 1910 wyrobnikiem dziennym (czyli bez stałego etatu, wynagradzanym dniówkami), wyznania mojżeszowego, który wraz z żoną Perlą z Grünwaldów i trojgiem małych dzieci mieszkał w Krakowie, przy ul. św. Sebastiana 34.

Tak oto wygląda owa karta spisowa:

Michnikowie

W tym samym domu mieszkał też pradziadek Adama Michnika, Selig Michnik, który jak widać poniżej, w wieku 65 lat wykonywał zawód “talmudysta”:

Michnik-talmudysta

A oto dom, w którym dzieciństwo spędzała matka Stefana i Adama Michników (wraz ze swymi rodzicami, rodzeństwem i dziadkiem Seligiem):

Prapradziadek Adama Michnika, Hilel Schmeidler, był bratem Sary, której mąż Symche Wachtel miał brata Berla, męża Eidel Mendelohn, której siostra Chawa była teściową Julii Bergson, której pierwszy mąż, znany malarz Aleksander Lesser to brat hrabiego Zygmunta Lessera, żonatego z Laurą hr. Krasicką, wdową po Edwardzie hr. Dunin-Borkowskim, bracie ciotecznym Heleny z Wolskich, żony generała Jana Krukowieckiego. Synową generałostwa Krukowieckich była Bronisława Olszewska, siostra Julii, której praprawnukami są Lech i Jarosław Kaczyńscy. To wszystko jest już na Wielcy.pl.

Wystarczy więc łańcuch 31 osób, z których każda kolejna jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej, by dojść od Adama Michnika do Jarosława Kaczyńskiego.

Bliższe rodzinnie Adamowi Michnikowi są te osoby, które zasłużyły sobie na biogram w Polskim Słowniku Biograficznym:

(W stopniach ° wyrażona liczba ogniw w łańcuchu, w którym każda następna osoba jest dzieckiem, rodzicem lub małżonkiem poprzedniej)

 1. SZECHTER Ozjasz (1901-1982) działacz komunistyczny
 2. STEINHAUS Hugo (1887-1972) matematyk
 3. GLÜCK Samuel Teofil (1824-1884) lekarz, agent dyplomatyczny
 4. RUBINSTEIN Helena (1870-1965) przedsiębiorca branży kosmetycznej, kolekcjonerka dzieł sztuki 11°
 5. STEINHAUS Ignacy (1860-1928) adwokat, polityk, poseł 11°
 6. GUMPLOWICZ Abraham (1803-1876) kupiec żydowski 12°
 7. ROTSTADT Lila (1900-1937?) działaczka komunistyczna, publicystka, literatka 12°
 8. SAGAN Szachno Efraim (1892-1942) działacz żydowski 12°
 9. SZARSKI Stanisław (1826-1898) kupiec, radny miasta Krakowa 12°
 10. SZENIRER Sara (1883-1935) założycielka żeńskiego szkolnictwa żydowskiego Beit Jakow 12°
 11. BAUM Samuel (zm. 1822) sekretarz kahału krakowskiego 13°
 12. GUMPLOWICZ Ignacy Izrael (1821-1892) działacz żydowski 13°
 13. GUMPLOWICZ Ludwik (1838-1909) prawnik, socjolog 13°
 14. KAUFMAN Hugo Adam (1879-1946) pedagog, działacz niepodległościowy 13°
 15. NUSSBAUM Hilary (1820-1895) pedagog, publicysta 13°
 16. ROSENZWEIG Józef Marian (1889-1967) adwokat, działacz socjalistyczny 13°
 17. ROTSTADT Józef (1877-1932) działacz komunistyczny, publicysta 13°
 18. SINGER Perel (1881-1955) pielęgniarka 13°
 19. SZARSKI Henryk (1855-1921) kupiec, wiceprezydent Krakowa 13°
 20. SZARSKI Marcin (1868-1941) ekonomista, senator RP 13°

Dużo, dużo więcej można znaleźć w Wielkiej Genealogii Minakowskiego, na Wielcy.pl.

http://komitetnarodowy.pl/komitet/ogloszenia/item/1722-kaczy%C5%84ski-i-michnik-to-jedna-rodzina-?-cud-purimowy-mamy-genealogi%C4%99-michnik%C3%B3w

5 uwag do wpisu “Kaczyński i Michnik to jedna rodzina ?!! – Cud Purimowy! Mamy genealogię Michników!

 1. Pingback: Kaczyński i Michnik to jedna rodzina ?!! – Cud Purimowy! Mamy genealogię Michników! - 3obieg.pl | 3obieg.pl

 2. co za brednie Szczesnych tez bylo wielu a targowiczan byl jeden.W ten sposon to jestes nawet spokrewniony z murzynami afrykanskimii .
  Czy wogole sami cos macie do zaproponowania,czy jedynym waszym pomyslem jest podkopywac i prawice aby sobie uwic gniazdko,ale problrm polega na tym ze ilosciowo nie jestescie w stanie rzadzic,wiec DLA NAJWYZSZEGO DOBRA Ojczyzny madrze by bylo dokonac wyboru z kim chccecie isc w parze i jaki ma to cel.kogo jestescie w stanie przyjac.
  Burzyc moze jeden czlowiek ,budowac tylko razem.

  • Bez watpienia obaj panowie posiadaja cechy wspolne , ,rozpoznawalne „golym okiem” nawet przez dziecko ! A przez glodne dzieci szczegolnie.!
   Wspolna cech jest SWINSKIE PODGARDLE , charakterystyczne dla Osobnikow , ktorzy w coraz biedniejszej Polsce , bryluja na scenie politycznej. i nadaja TON narodowej dyskusji .
   To otluszczenie swiadczy nie tylko o braku umiaru w jedzeniu i piciu . ..Jest w dzisiejszej sytuacji , gdy ludzie umieraja z zimna i glodu wrecz afrontem na spotkaniach w „terenie” z chudopolakami ,bez zasilkow socjalnych . W Obu przypadkach przeswiadczenie o wlasnej wyjatkowosci , ,wrecz Geniuszu. ,
   powoduje oderwanie od normalnego zycia , Popatrzcie uwaznie na mimike , brata Pana Jaroslawa podczas wizyty w zaprzyjaznionym ” na wieki” z Polska – Israelu . Popatrzcie na wyciagnieta groznie piastke naszego Prezydenta na wiecu w Gruzji i te Grozby w kierunku Rosji . Zwroccie uwage w tym wlasnie momencie na twarz Saakaschwilego !!! Zapomniec nie potrafie oburzenia i pretensji Jaroslawa ,za ktorego Rzadow produkowano w Sejmie setki Ustaw ( PETAJACYCH WOLNOSC) o niewydolnosc PO-sejmu !
   DZUMA czy CHOLERA – oto jest pytanie.?
   Wszyscy umoczeni we wladzy ostatnich dwudziestu kilku lat wyladuja na smietniku historii w Dynamicznym Procesie dziejowym a za Ukrainskie WYSTEPY, zaplaca Polskie miasta i wsie ,gdy
   stalowe Ptaki ze wschodu nadleca !!!
   A ze tak sie stanie i jest ROZKAZ – jatrzenia i siania dywersji u Naszych Braci , widac ewidentnie .
   W czyim interesie miliony mlodych ma oddac zycie ???
   Polska OPUSTOSZEJE , osiedlowe parkingi zarosna chwasty i po ulicach biegac beda swobodnie zdziczale domowe zwierzeta . – chcecie tego umilowani bracia i siostrzyczki .

   P.s. Jesli PIS i Pan JAROSLAW rzeczywiscie sa PATRIOTAMI milujacymi Synami Polskiej Ziemi i pragna sprawiedliwosci w PRAKTYCE, to jest prosta skuteczna ,bezkrwawa RECEPTA na osiagniecie
   upragnionych ZMIAN.

   WNIOSEK do PARLAMENTU i RZADU SZWAJCARII o UJAWNIENIE KONT BANKOWYCH OBYWATELI POLSKI i wysokosci DEPOZYTOW .
   Wiele krajow te dane juz dawno uzyskalo wiec w czym problem ?.

   Co na to powie PO mozna przewidziec , ale dla obywateli , wiazacych NADZIEJE z PiS-em prawdziwym TESTEM bedzie POSTAWA licencjonowanych Patriotow w Sejmie .

   .

 3. OJ PIS-iaki PIS-iaki!!!

  ILE MILIONÓW ZŁOTYCH już KACZYŃSKI ze swoją UTUCZONĄ KAMARYLĄ przejadł z POLSKICH PIENIĘDZY, ŻEBY COŚ DLA POLSKI ZROBIŁ ? ALE cała ta ORGANIZACJA o WYRAŹNIE SYJONISTYCZNYCH INKLINACJACH jest najwyraźniej NIE OD TEGO !!!

  Rozwaliliście SAMOOBRONĘ, rozwaliliście LIGĘ POLSKICH RODZIN i w zarodku niszczycie wszelką, autentycznie polską organizację – ale POLACY już się ZORIENTOWALI !!!

  ___________________________________
  .
  Jerzy Truchlewski
  .
  KOMU SŁUŻY red. SAKIEWICZ i GAZETA POLSKA ?!!
  .
  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Przyszedł czas, że mogę bez żadnych wątpliwości o tym napisać, gdyż to już nie są moje przypuszczenia, ale pewność potwierdzona artykułami samego red. Sakiewicza. Kiedy napisałem tzw. Manifest 1.05.11r. zrobił się straszny popłoch /ajwaj/ wśród wodzów Gazety Polskiej, ale również wśród prominentnych działaczy PIS. Do tego stopnia zasiałem panikę, że rozdzwoniły się telefony w Rzymie na beatyfikacji Jana Pawła II.

  Dla mnie było normalnym, że dłużej nie można czekać z działalnością oddolną, niezależną od jakiejkolwiek partii. Było sprawą jasną, że jest to jeden i ten sam układ działający na szkodę Polski. Miałem cichą nadzieję, że może Gazeta Polska jest pro Polska, ale myliłem się i to bardzo. Po niesamowitej nagonce trwającej od 1.05.11r., której kulminacja nastąpiła na Zjeździe KGP w Piotrkowie Trybunalskim postanowiłem przyglądać się bieżącym poczynaniom Gazety Polskiej jak również kojarzyć konkretne fakty z okresu mojej działalności w klubie.

  Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że kluby GP są sterowane odgórnie przy ścisłej współpracy z PIS-em. Jeśli nawet są między nimi jakieś nieporozumienia to nie zmienia faktu, że jest to przybudówka. Nie byłoby w tym nic niepokojącego gdyby GP wraz z PIS-em miała za główny cel dobro Narodu Polskiego i naszej Ojczyzny.

  Tak jednak nie jest. Już sama próba podzielenia Marszu Niepodległości w dniu 11.11.12 jest przykładem złych intencji redaktorka. Można jednak dodać do tego ciągłe dzielenie Polaków na lemingi, trzecią siłę, narodowców itd., itp. Jeśli miałby być jakikolwiek podział to MY i ONI, gdzie tymi onymi jest obecna klasa polityczna niszcząca Polskę wraz z mediami siejącymi zamęt i nieprawdę. Tak, cała klasa polityczna będąca u władzy od 1989r. to ludzie, których należy rozliczyć za niszczenie Polski. Wszyscy oni służą obcym interesom, tak, więc red. Sakiewicz służy również obcym interesom, które bez trudu można określić czytając artykuły red. Sakiewicza.

  Jest totalnym wrogiem Rosji wraz z przyjacielem masonerii p. Macierewiczem. Oni wiedzą, że to na pewno Rosjanie przygotowali i przeprowadzili zamach smoleński. Nawet przez chwilę nie rozważali innej opcji, że jest to np. działanie pod fałszywą flagą tej samej grupy, która dokonała zamachu na WTC. Nie mogą takiej tezy objawić, bo to przecież ich sprzymierzeńcy i być może sponsorzy. Władze rosyjskie zachowują się po tragedii smoleńskiej jak barbarzyńcy, ale na takie zachowanie otrzymali przyzwolenie od Donalda Tuska od pierwszych chwil po tragedii. Być może Rosjanie od razu wiedzieli czyja to robota i śmiało mogą szantażować władze polskie.

  Przygotowania ataku na Iran też jest dla red. Sakiewicza jak najbardziej słuszne. Niektórzy nawet się denerwują, że tak długo zwlekają z atakiem. Gdyby Iran nawet miał gotową bombkę, to ma prawo takową mieć dla równowagi, tak samo jak Izrael, na który nikt z tego powodu nie napada. Jakoś nigdzie w oficjalnych wypowiedziach czy pismach nie istnieje pojęcie zbrodni na Narodzie Polskim przez żydostwo w Katyniu, gdzie pod aktem ludobójstwa byli podpisani nie kto inny jak Żydzi /ale mówi się , że to Rosjanie/. Po wojnie w niszczycielskich bandach, mordercach polskich patriotów również dominowali Żydzi. Jakoś dziwna cisza w GP jest na temat żydowskiej własności TVN i GW. Chcą, aby GP nazywać niezależną. Pytam się, od kogo jesteście niezależni? Z pewnością od prawdy i społeczeństwa polskiego. Żerowanie na tragedii smoleńskiej, aby wybić się w sprzedaży tygodnika a później dziennika jest ohydne. Skupienie wokół swojej gazety tysięcy polskich patriotów, manipulując nimi, jest równie ohydne. Wciskając nachalnie społeczeństwu jedyną wersję zamachu nie mając najmniejszych podstaw jest zbrodnią i próbą skłócenia z Narodem Rosyjskim, który jako Naród nie ma z tym nic wspólnego. Apelowanie do społeczeństwa, aby 10.04.2013r. przeprowadzić rewolucję jest nakłanianie do masowego mordu Narodu Polskiego.

  W tym świetle nie dziwi zachwyt red. Sakiewicza na przygotowania zniszczenia narodu irańskiego przez ludzi żądnych władzy, żądnych opanować świat. Nie znalazłem sprzeciwu red. Sakiewicza na projekt NWO, na temat światowej lichwy, na temat zbrodniczych oprysków, wreszcie na temat uchwalenia przymusowych szczepień. Może się mylę, bo nie śledzę dokładnie wszystkich wydań, ale ja czegoś takiego nie znalazłem w tekstach red. Sakiewicza. Nie znalazłem również sprzeciwu zawładnięcia przez żydostwo polskiego Parlamentu, który jest antynarodowy i antypaństwowy, tak jak rząd RP. Red. Sakiewiczowi nie może być po drodze z narodowcami, bo nasze cele są całkowicie odmienne. Narodowcy chcą Polski suwerennej a red. Sakiewicz optuje z pewnością za judeopolonią.

  Apeluję do wszystkich klubów GP o wspólny marsz z Polakami. Polacy nienależący do KGP nie są Waszymi wrogami. Waszymi i naszymi wrogami są wszyscy manipulatorzy naszych uczuć, naszych sumień, naszej wiary, naszego patriotyzmu. Należy takim manipulatorom powiedzieć zdecydowane NIE. Jednym z nich jest mąciciel red. Sakiewicz, który robi to na wzór GW, TVN czy innych wrogich Polsce mediów. O tych mediach napisałem 10.10.12r. w Liście Otwartym do władz RP, o którym to liście red. Sakiewicz nawet nie raczył wspomnieć, nie mówiąc już o jego publikacji.

  Patrioci działający w KGP są ogromną siłą, ale ta siła nie może być spożytkowana na walkę przeciwko Polsce, przeciwko Narodowi Polskiemu. Następni chcą wykorzystać patriotyzm Polaków do realizacji swych ukrytych celów, jak wykorzystano siłę Solidarności przez grupę zdrajców w 1989 roku, którzy rządzą do dzisiaj.

  Nie dajcie się wykorzystać do niecnych celów red. Sakiewicza i jemu podobnych. Budujmy wspólnie Nową Polskę, oddolnie, bez podpowiadaczy partyjnych i medialnych. Ich cele nigdy nie będą naszymi celami. Należy dążyć do demokracji bezpośredniej, do zmiany systemu z grabiącego efekty pracy ludzkiej, zniewalającego społeczeństwa, na system, o Społecznej Gospodarce Wolnorynkowej, na system wolny od żydomasońskich wpływów, na system wolny od lichwy i ludzi nim zarządzający i wspierający. Społeczeństwo polskie może zwyciężyć tylko wtedy, gdy pójdzie razem pod jednym sztandarem. A tym sztandarem jest DOBRO POLSKI a nie dobro Sakiewicza, dobro jakiejś partii, czy dobro światowych banksterów.

  NIE DAJCIE SOBĄ MANIPULOWAĆ, zarówno przez TVN, GW jak i przez GP.

  Jerzy Truchlewski
  Założyciel klubu GP im. Anny Walentynowicz w Gdańsku.

  ===================================

  Komentarz Marka Podleckiego:

  Powyższy list jest dowodem na to, że praca niezależnych publikatorów zaczyna przynosić efekty. Kluby Gazety Polskiej się budzą. Polacy się budzą! Ludzie zaczynają myśleć, kojarzyć fakty. Mało kto się już naśmiewa z tego o czym pisaliśmy 4, 5 czy nawet 12 lat temu (prowadzę działalność internetową od 12 lat).

  Kilka słów o moim doświadczeniu z Klubem Gazety Polskiej w Krakowie – znalazłem się tam, dzięki staraniom agenta ABW, który „zwerbował” mnie korespondencyjnie, gdy byłem jeszcze w USA. Sądził pewnie, że będę kolejnym użytecznym uzdolnionym idiotą, którego da się wykorzystać jako filmowca w realizacji planów podboju Polski przez syjonistów. Tak się jednak złożyło, że to ja wykorzystałem ten kontakt z korzyścią dla siebie, co tych ludzi wciąż przyprawia o mdłości.

  Próbowano mnie więc zdyskredytować, a sądzę że w realizacji były gorsze plany, a na ich przeszkodzie stanęła przełomowa dla mnie akcja antyszczepionkowa w 2009 roku, gdy za pomocą bloga grypa666 i kanału monitorpolski na YouTube udało się nam – sporej grupie świadomych zagrożenia Polaków, uświadomić milionom ludzi zagrożenie jakie niosła rzekoma „pandemia” świńskiej grypy.
  Wiedząc, że nie mogę przestać medialnie istnieć, gdyż niesie to za sobą ryzyko anihilacji – dosłownie, wraz z cała rodziną, kontynuowałem publikowanie, aż do dnia dzisiejszego. Jakie perfidne są ataki na mnie, sami możecie sprawdzić wertując strony internetowe.

  Pamiętajmy, że o polityce i tym co się ukazuje w mediach nie decydują politycy czy dziennikarze, a służby. Obecnie zdecydowanie antypolskie. To służby, które są ważnym elementem ośmiornicy Rotszyldów, tworzą historię i jeśli coś nie pasuje, to potrafią mordować całe linie rodowe – to się dzieje m.in. w Iraku, Afganistanie, Libii, Egipcie, Somalii, działo się w Rosji sowieckiej, czy hitlerowskich Niemczech, a także w powojennej Polsce. I musimy zdać sobie sprawę, że to znów się zaczyna u nas dziać. Dlatego tak ważne jest poparcie dla p. Jerzego Truchlewskiego i nagłośnienie jego listu. To nie jest paranoja, to jest wojna o naszą przyszłość, nasze życie.

  MonitorPolski

  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/105445,jerzy-truchlewski-komu-sluzy-red-sakiewicz-i-gazeta-polska

 4. PREZES NAJWYŻSZEGO SĄDU WOJSKOWEGO ERY STALINIZMU – PUŁKOWNIK WILHELM ŚWIĄTKOWSKI * RODZINA BABKI JAROSŁAWA I LECHA KACZYŃSKICH * !!!

  Zbigniew Nowak

  MORDERCA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Prezes Najwyższego Sądu Wojskowego ery stalinizmu, pułkownik armii czerwonej – Wilhelm Świątkowski, zrazem RODZINA do babci KACZYŃSKICH Franciszki Świątkowskiej, URODZONY w GRENÓWCE koło ODESSY !!!

  Click to access sw.pdf

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Świątkowski

  -komentarz przeklejony-

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s