OUTHUMANACT: ludobójstwo i dyskryminacja Aborygenów w Australii !

aborygeniCZY PAŃSTWA ZBUDOWANE NA ZBRODNI LUDOBÓJSTWA POWINNY ISTNIEĆ ?!!

CZY POTOMKOWIE ZBRODNIARZY ZAŁOŻYCIELI BĘDĄ W STANIE TWORZYĆ CYWILIZACJĘ ŻYCIA ?!!

*****

Pod koniec 18-go stulecia rozpoczęła się europejska kolonizacja Australii.

Przybysze z Europy nazwali kontynent – Terra Nullis (Ziemia Niczyja), a Aborygenów rasą prymitywnych dzikusów przeznaczoną do  wymarcia. Owe „dzikie bestie“ (tak m.in. nazywano Aborygenów), stały się wkrótce zwierzyną łowną dla „białych myśliwych“.

Z początku wypierano Aborygenów na złe, nieurodzajne tereny, tak więc ich sytuacja życiowa (ekonomiczna) ustawicznie się pogarszała.

Rok 1806 zapoczątkował planowy mord w wielkim wymiarze: kobiety gwałcono, torturowano i truto, mężczyzn brano do niewoli lub rozstrzeliwano, dzieci w najlepszym przypadku odbierano rodzicom i przeznaczano do adopcji, umieszczając je w misjonarskich sierocińcach i poddając procesowi „u c y w i l i z o w a n i a“.

W 1824 r. europejscy osadnicy otrzymują pozwolenie na strzelanie do Aborygenów. Wyznaczano nawet premie za zabicie Aborygena, a panowie z “lepszych kręgów“, traktowali owe polowania, jako rodzaj sportu i zabawy towarzyskiej).

W 1828 r. Gouverneur powołuje prawo wojenne (STAN WOJENNY). Zmilitaryzowane jednostki osadników oraz wojsko rozpoczęły regularną rzeź miejscowej ludności.

W okresie pomiędzy 1803 a 1825 r. ludność zamieszkująca Tasmanię została prawie całkowicie wymordowana. Jest to jeden z najbardziej brutalnych okresów w historii kolonizacji w ogóle.

Między 1824 – 1908 r. na terenie kolonii Queensland zamordowano ok.10.000 miejscowej ludności tubylczej.

Dopiero masakra w okolicy Forrest River (1926) wzbudziła u opinii publicznej głosy protestu i stonowała w pewnym stopniu eskalację mordu i gwałtu dokonywanego na Aborygenach.

Brytyjska kolonizacja doprowadziła w trakcie 120 lat do prawie całkowitej likwidacji miejscowej ludności. Ideologicznie tłumaczono ów proces wyniszczenia i podporządkowania Aborygenów rasistowskimi i pseudosocjalno-darwinistycznymi teoryjkami.

Wraz z fizyczną zagładą nastąpiło wyniszczenie kulturowej tożsamości Aborygenów.

Bez dostępu do miejsc sakralnych, ściśle powiązanych z mitologią i wiarą, wymierały rytuały, na których opierał się ich światopogląd i religia: wartości, które dla Aborygenów były nie do zastąpienia.

Brak orientacji w nowym porządku, zatracenie sensu oraz brak perspektyw życia manifestuje się do dzisiaj totalną rezygnacją, której rezultatem m.in. jest wysoki stopień bezrobocia i przestępczości, rozpowszechniona konsumpcja alkoholu i nadużywanie narkotyków.

Powierzchownie wydaje się, że rząd i organizacje z nim związane, angażują się w normalizację sytuacji Aborygenów, jednakże proces ten – niejasny i niezdefiniowany do końca, przeprowadzany w mało konsekwentny i pozbawiony stanowczości sposób, oddala i wyklucza prawo Aborygenów do sprawiedliwości, równości i fundamentalnych podstaw normalizacji ich życia.

1961 – Aborygeni otrzymują prawo wyborcze.

1967 – założenie Referatu do spraw Aborygenów (efektywność działania tej instytucji jest ciągłym podłożem do kontrowersyjnych dyskusji na temat australijskiej polityki wewnętrznej).

1980 – zniesiono segregację rasową w szkołach i niektórych okręgach miejskich.

1993 – ustawa Mabo – Aborygeni mogą starać się o zwrot swojej ziemi.

Obecni użytkownicy nie mogą zostać przesiedleni, jednak Aborygeni mają prawo do kultywowania religijnych obrzędów, polowań i swobodnego przemierzania owych terenów.

Warunkiem było udowodnienie setek lat trwającej więzi z danym rejonem. Ludność tubylcza zgłosiła roszczenia do prawie 40%  ogólnej powierzchni Australii.

1996 – liberalno-konserwatywny rząd Australii postanowił drastycznie ograniczyć środki finansowe przeznaczone do dyspozycji najważniejszej organizacji Aborygenów – ATSIC.

Obrońcy praw obywatelskich oceniają, że w związku z tym, 2000 instytucji dla Aborygenów musi zawiesić swoją działalność: mówi się o tzw., «ZINSTYTUCJONALIZOWANYM MORDZIE».

1998 – Ustawa W.I.K. ogranicza zdanie Aborygenów: nie mogą oni rościć sobie praw do ziem wydzierżawionych przez państwo rolnictwu i przemysłowi wydobywczemu. Rekompensatę stanowią finansowe odszkodowania pochodzące z podatków.

1999 – wstęp do konstytucji zawierający klauzulę: …uznaje się Aborygenów za pierwszych,  prawowitych mieszkańców kontynentu australijskiego, został odrzucony.

Artalfa jest zdania, że czas najwyższy, aby od 200 lat nie rozwiązany problem dotyczący Aborygenów otrzymał swoją nazwę:

OUTHUMANACT

 

http://www.artalfa.com/outhumanact-pol.htm

Jedna uwaga do wpisu “OUTHUMANACT: ludobójstwo i dyskryminacja Aborygenów w Australii !

 1. PALESTYŃSKIE DZIECI TORTUROWANE przez IZRAELSKĄ „ARMIĘ”: BITE, WYKORZYSTYWANE SEKSUALNIE, STRASZONE ŚMIERCIĄ !!!

  Demaskatorski film o skandalicznym traktowaniu palestyńskich dzieci przez izraelską armię: bite, wykorzystywane seksualnie, straszone śmiercią

  Australijska telewizja ABC wyemitowała film dokumentalny „Stone Cold Justice” poświęcony brutalnemu traktowaniu palestyńskich dzieci przez armię izraelską. Autorzy przedstawiają zeznania świadków, którzy opowiadają o m.in. metodach przesłuchiwania. Oprócz bicia, dzieci są straszone śmiercią oraz wykorzystywane seksualnie.

  W filmie przytoczony jest raport UNICEF-u, który potwierdza zeznania świadków. W raporcie podkreślono, że takie praktyki miały charakter instytucjonalny, powszechny i systematyczny.

  Do sprawy odniósł się również Izrael. Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych przyznał, że praktyki żołnierzy były niedopuszczalne.

  Z kolei środowiska syjonistyczne i żydowskie w Australii oskarżyły twórców, że nie pokazali życia żołnierzy w szerszym kontekście – tj. nie przedstawili zagrożeń, które napotykają podczas codziennej pracy.

  Dzieci trafiały do aresztu najczęściej za rzucanie kamieniami. Ale dokument pokazuje, że Palestyńczycy są regularnie nękani przez izraelskich osadników, którzy czują się bezkarni, wiedząc, że władze nie będą interweniowały.

  Autorzy filmu podkreślają, że taka sytuacja może stworzyć pokolenie młodych Palestyńczyków, którzy będą żądni rewanżu w przyszłości…

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/palestynskie-dzieci-torturowane-film-australijskiej-tv-2014-02

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s