Czy GPC będzie miała odwagę opublikować artykuł prof. Pazia?

family buissnes

„ROZSTAŁEM się DEFINITYWNIE z „GAZETĄ POLSKĄ CODZIENNIE” (…) powinienem ODEJŚĆ już DAWNO, bo RZETELNOŚĆ i OBIEKTYWNOŚĆ GAZETY z miesiąca na miesiąc LECIAŁY na ŁEB na SZYJĘ, spadając PRAWIE do POZIOMU „GAZETY WYBORCZEJ” !!!

*****

 

W ubiegłym tygodniu rozstałem się definitywnie z „Gazetą Polską Codziennie”, do której przez ponad dwa lata pisałem regularnie felietony, zamieszczane we wtorkowych wydaniach. Czyniłem to społecznie, bo wbrew wcześniejszym ustaleniom redakcja permanentnie uchylała się od płacenia honorariów, które od samego początku przekazywałem na wsparcie ośrodków dla niepełnosprawnych.

Odszedłem, gdy gazeta jednoznacznie opowiedziała się za pseudo-rewolucją na Majdanie, kontrując przy tym wszelkie krytyczne głosy, wzywające do opamiętania. Inna sprawa, że powinienem odejść już dawno, bo rzetelność i obiektywność gazety z miesiąca na miesiąc leciały na łeb na szyję, spadając prawie do poziomu „Gazety Wyborczej”.

Poniżej publikuję list prof. dr. hab. Bogusława Pazia z Uniwersytetu Wrocławskiemu, który zwraca się z prośbą o opublikowanie swojej odpowiedzi na paszkwil Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, wytypowanego na przyszłego ministra spraw zagranicznych.

Przypomnę, że w zeszłym roku redakcja GPC zablokowała profesorowi inny polemiczny artykuł. Czy postąpi podobnie także z tym artykułem, czy też jednak będzie miała odwagę i jednak opublikuje? Czytelnicy będą  mogli o tym przekonać się sami.

———————————————————

Redakcja Gazety Polskiej Codziennie

Wrocław 3 lutego 2014 r.

Szanowni Państwo!

W związku z haniebnym atakiem na osobę ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, jakiego dopuścił się dr Przemysław Żurawski vel Grajewski w artykule „Antyukraińskie zacietrzewienie” (GPC, 30.01.2014), pragnę w imieniu swoim i środowiska kresowego wyrazić protest przeciwko tego rodzaju praktyce w gazecie, która w swej nazwie posiada przymiotnik „polska”. Uważam za niedopuszczalne zawarte ww tekście insynuacje i manipulacje godzące w powszechnie szanowanego kapłana, który całym swoim życiem i pracą dla Polaki dowiódł swojej prawej i jednoznacznej postawy.

Zgodnie z elementarnymi cywilizacyjnymi i etycznymi zasadami postępowania zwracam się z prośbą o umieszczenie mojej odpowiedzi na wspomniany tekst. Mam nadzieję, że choć tym razem, w odróżnieniu do zamówionej przed pół rokiem u mnie a nieopublikowanej do dnia dzisiejszego polemiki z vel Żurawskim, Redakcja GPC nie wystraszy się prawdy i będzie respektować elementarne zasady honoru i przyzwoitości. Nade wszystko udowodni, że hasło „Strefa wolnego słowa” w jej przypadku znaczy cokolwiek więcej niż slogan.

Z wyrazami poważania 

Dr hab. Bogusława Paź, prof. UWr

 

Do wiadomości: 

– ks. T. Isakowicz-Zaleski 

– stowarzyszenia i portale kresowe

 

http://isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9014

5 uwag do wpisu “Czy GPC będzie miała odwagę opublikować artykuł prof. Pazia?

 1. PRAWY SEKTOR ogłasza MOBILIZACJĘ LUDZI z BRONIĄ PALNĄ !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Coraz groźniejsza sytuacja na Ukrainie.

  Na oficjalnej stronie Prawego Sektora w jednym z serwisów społecznościowym napisano:
  .
  „Istnieje prawdopodobieństwo, że nastąpi próba rozgonienia Majdanu za pomocą wozów opancerzonych i ostrej amunicji. Dlatego wszystkich posiadaczy broni palnej wzywamy do zebrania się na Majdanie i sformowania oddziału w celu ochrony ludzi przed sługusami przestępczej władzy”.
  .
  Ogłoszono także koncentrację wszystkich sotni Samoobrony i Swobody.
  .
  Vesti.Ua
  .
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prawy-sektor-oglasza-mobilizacje-ludzi-z-bronia-palna

 2. W KIJOWIE rośnie LICZBA OFIAR – „TRZECH ZABITYCH w DOMU OFICERÓW. JESZCZE SIEDEM OSÓB UMIERA” !!!
  .
  Image and video hosting by TinyPic
  .
  W Kijowie rośnie liczba demonstrantów, którzy zginęli w wyniku starć z wojskami wewnętrznymi i służbami specjalnymi „Berkut”. Opozycyjna deputowana do Rady Lesia Orobec pisze na Twitterze:
  .
  „Trzech zabitych w domu oficerów. Jeszcze siedem osób umiera. Karetki pogotowia nie są dopuszczane”.

  http://www.ustream.tv/channel/16573315
  .
  http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/post/106258,napieta-sytuacja-na-ukrainie

 3. POWSZECHNA MOBILIZACJA we LWOWIE i TARNOPOLU !!!
  .
  Image and video hosting by TinyPic
  .
  We wtorek wieczorem z dwóch miast wyjadą kolumny autobusów z ludźmi, którzy chcą wzmocnić Samoobronę w Kijowie – informuje Radio Svoboda.

  Po dzisiejszych wydarzeniach w Kijowie rozpoczęto zapisy ochotników. Sztab narodowego sprzeciwu w Tarnopolu prosi ochotników o zabieranie z sobą ciepłej odzieży i „środków obrony”. We Lwowie i Tarnopolu ludzie zbierają się na Majdanie gdzie mogą usłyszeć o ostatnich wydarzeniach w stolicy i wysłuchać aktywistów.

  Lider „Swobody” Ołeh Tiahnybok wezwał wszystkich mężczyzn do bezzwłocznego wyjazdu do Kijowa.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/powszechna-mobilizacja-we-lwowie-i-tarnopolu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s