Wiec we Lwowie: odłączyć ukraińskie ziemie od Polski

kaczoszenko 

„STRACILIŚMY ŁEMKOWSZCZYZNĘ, NADSANIE, CHEŁMSZCZYZNĘ i PODLASIE, które WESZŁY w skład POLSKI (…) DO PRAWDZIWEJ JEDNOŚCI DOJDZIEMY, kiedy ZBIERZEMY te ZIEMIE” !!!

*****

Hasła przyłączenia do Ukrainy ziem znajdujących się m.in. w Polsce padły we Lwowie, na wiecu poświęconym Dniu Jedności Ukrainy – poinformował lwowski portal internetowy Zaxid.net (czyt. zachid.net).

Znany z antypolskich poglądów były deputowany lwowskiej rady obwodowej Rostysław Nowożenec nawoływał do oderwania od sąsiednich państw terenów, które – jego zdaniem – są etnicznie ukraińskie. Wtórował mu Jurij Szuchewycz, syn komendanta Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), Romana Szuchewycza.

Straciliśmy Łemkowszczyznę, Nadsanie, Chełmszczyznę i Podlasie, które weszły w skład Polski, oraz ziemię brzeską i Homelszczyznę, które znajdują się na Białorusi – mówił na wiecu Nowożenec.

W tym kontekście wymienił także należące do Rosji wschodnią Słobożańszczyznę i Kubań, oraz mołdawskie Naddniestrze i południową Bukowinę, która jest częścią Rumunii.

Jedności kraju jeszcze nie osiągnęliśmy, lecz powinniśmy do niej dążyć – oświadczył Nowożenec.

To prawda: jeszcze nie wszystkie etniczne ziemie (ukraińskie) zostały zebrane w całość. Do prawdziwej jedności dojdziemy, kiedy zbierzemy te ziemie, które znajdują się jeszcze poza granicami Ukrainy – powiedział Jurij Szuchewycz.

Nowożenec jest obecnie szefem fundacji Ukraina-Ruś, która wydała w 2010 roku przewodnik po ukraińskich miejscach w Polsce. Znalazło się w nim m.in. twierdzenie, że poeta Juliusz Słowacki i królowie Zygmunt August oraz Stanisław August Poniatowski byli Ukraińcami, a także że Kraków jest „staroukraińskim grodem”.

Nowożenec wystąpił z inicjatywą, by stadion we Lwowie, który powstaje z myślą o organizowanych wspólnie przez Polskę i Ukrainę finałach piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku nosił imię przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), Stepana Bandery.

W 2009 roku, w odpowiedzi na odsłonięcie w Hucie Pieniackiej pomnika polskich mieszkańców tej wsi, zamordowanych 28 lutego 1944 roku przez ukraińskich policjantów w służbie niemieckiej i oddział UPA, Nowożenec był inicjatorem ustanowienia na Lwowszczyźnie pomnika ofiar „polskich szowinistów”.

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wiec-we-lwowie-odlaczyc-ukrainskie-ziemie-od-polski/fxxep#.UwWf–EJ8pg.facebook

7 uwag do wpisu “Wiec we Lwowie: odłączyć ukraińskie ziemie od Polski

 1. Pingback: Wiec we Lwowie: odłączyć ukraińskie ziemie od Polski | 3obieg.pl - Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.

 2. W KIJOWIE WALCZY OBCA ARMIA !!!
  .
  Image and video hosting by TinyPic

  .
  W Kijowie walczy obca armia. Dzisiaj rzucono wyzwanie całemu światu ruskiemu. Szef parlamentu krymskiego mówi: w Kijowie działa pięciotysięczna zagraniczna armia. W centrum Kijowa działa zagraniczna armia złożona z 5 tysięcy, gotowych iść pod kule, bojowców, powiedział szef parlamentu Krymu, Władimir Konstantinow. Jego słowa cytuje agencja „Interfax”:

  „W centrum miasta jest faktycznie zagraniczna armia ze świetnie przeszkolonych, odważnych, dobrze opłacanych i liczba tej armii, według naszych danych, około 5 tysięcy ludzi” – powiedział Konstantinow.

  Przy tym, według niego, całkowita mobilizacja może sięgnąć 10 tysięcy ludzi, połowa z nich gotowa iść pod kule. Konstantinow powiedział także, że dzisiaj jest, faktycznie, RZUCONE WYZWANIE całemu ŚWIATU RUSKIEMU a UKRAINA to JEST, po prostu, ETAP w tej WOJNIE.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/kijowie-walczy-obca-armia-2014-02

 3. Pingback: Wiec we Lwowie: – odłączyć ukraińskie ziemie od Polski | forumemjot

 4. UKRAIŃSKA OŚWIATA w RĘKACH BANDEROWCÓW !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  CZY GEBELS mógłby być MINISTREM OŚWIATY?

  Ukraina idzie w otchłań skrajnego nacjonalizmu. MINISTREM OŚWIATY została IRYNA FARION ze SWOBODY. To ta sama, która we Lwowie mówiła do dzieci w przedszkolu, ze te dzieci, które mają rosyjskie imiona powinny się wstydzić. A w kwietniu ubiegłego roku wizytując w Przemyślu szkołę państwową z ukraińskim językiem nauczania mówiła, że PRZYBYŁA do nich na ETNICZNE ZIEMIE UKRAIŃSKIE.

  PROKURATOREM GENERALNYM został także CZŁOWIEK ze SWOBODY. Ten sam , który w niedziele na wiecu krzyczał, czy Majdan zgadza się na ukaranie wrogów rewolucji.

  SZEFEM, zaś SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA został były człowiek Juszczenki – WALENTYN NALIWAJCZENKO.

  Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości w jaka stronę podąża Ukraina niech przeczyta kto będzie kształcił młodych Ukraińców.

  Irina Farion, lwowska radna, a następnie poseł partii Tiagniboka, wybrała się do jednego z przedszkoli. Gdy usłyszała, że dziewczynki przedstawiają się rosyjskimi imionami Liza czy Masza, wpadła w złość.

  – Liza to od lizania, a Masza to nazwa nie nasza – przedrzeźniała radna, doprowadzając maluchy do płaczu. – Jak można nosić takie wstrętne, ruskie imiona?

  W rywalizacji na najlepsze hasło promujące język ukraiński wygrało sformułowanie:

  „JEŚLI JESTEŚ UKRAIŃCEM – POTRZEBNY jest ci JĘZYK UKRAIŃSKI. jeśli nie – WRACAJ do DOMU”.

  Inicjatorem wydarzenia był lwowski oddział nacjonalistycznej partii „Swoboda”. Przedsięwzięcie związane jest z sprawozdaniem władz względem stopnia realizacji programów rozwoju języka i kultury ukraińskiej oraz „świadomości historycznej obywateli Ukrainy” na terenie obwodu lwowskiego w latach 2010-2014.

  Nacjonaliści zapewnili odpowiednią oprawę zakończenia konkursu. Nagrody zostały wręczone przez Irinę Farion, zastępcę przewodniczącego Komisji Oświaty i Nauki Obwodu Lwowskiego. Nagradzając zwycięzców Farion powiedziała, że proponowane „hasło wymownie świadczy o swobodnym i twórczym zamyśle autorów”. Lwowska radna dodała też, że przekonania zwycięzców rywalizacji pozwalają domniemywać, iż Ukraina nie jest skazana na „dzisiejszą społeczno-polityczną ciemnotę”.

  Więcej przeczytasz pod linkami:
  http://www.portal.arcana.pl/Ukrainscy-nacjonalisci-zorganizowali-konkurs,963.html
  http://www.newsweek.pl/artykuly/wydanie/0/ukraina-az-po-san,71440,2
  http://wpolityce.pl/artykuly/71203-grzegorz-gorny-dla-wpolitycepl-burzliwy-pojedynek-dwoch-ukrainek-skad-sie-wzielo-bowiem-upa-i-bandera-z-milosci-milosc-oslabia-nienawisc-hartuje

  UKRAIŃSKI PRZEMYŚL według FARION:

  Przykładem działań Swobody wykraczających poza granice Ukrainy, a koncentrujący się na tzw. „ETNICZNYCH ZIEMIACH UKRAIŃSKICH” była kwietniowa wizyta w 2013 roku lidera partii OŁEHA TJAHNYBOKA i poseł IRYNY FARION, którzy przebywali z wizytą w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Markijana Szaszkiewicza w Przemyślu (szkoła z językiem ukraińskim). Efektem tej podróży była relacja zamieszczona w ukraińskiej prasie, gdzie Pani Farion podkreśliła, iż ETNICZNE UKRAIŃSKIE ZIEMIE, które OBECNIE są WŁĄCZONE do POLSKI, MUSZĄ w PRZYSZŁOŚCI „ZJEDNOCZYĆ się z ZIEMIĄ MATKĄ”. W ten sposób posłowie Swobody maja ograniczać „opolaczanie” się miejscowej młodzieży ukraińskiej.
  http://blogs.pravda.com.ua/authors/farion/51897d0bab050/

  http://zapalowski.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=2303%3Aukrainska-oswiata-w-rekach-banderowcow&catid=20%3Amoim-zdaniem&Itemid=54

 5. GAZETA POLSKA podporządkowana tzw. POLITYCE WSCHODNIEJ BRACI KACZYŃSKICH
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  „TRZEBA tutaj WYRAŹNIE ZAZNACZYĆ, że LECH i JAROSŁAW KACZYŃSKI nigdy nie UDALI SIĘ na GROBY POMORDOWANYCH przez ZBRODNIARZY z UPA, znajdujące się nie tylko NA ZACHODNIEJ UKRAINIE, ale i W POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ POLSCE, choć TEN REGION NASZEGO KRAJU jest NATURALNYM MATECZNIKIEM PIS.” !!!
  *****

  Gdy siedem lat temu rozpoczynałem współpracę z „Gazetą Polską”, to była ona szerokim forum dla osób o poglądach prawicowych i niepodległościowych. Niestety jednak w ciągu ostatnich lat stała się ona tubą medialną jednej tylko partii – PiS. Tak, jak swego czasu „Gazeta Wyborcza” i „Tygodnik Powszechny” stały się tubami Unii Demokratycznej vel Unii Wolności i jej kolejnych mutacji.

  Z wieloma poglądami PiS, na którego głosowałem od 2005 r., zgadzałem się, ale uważałem, że moim prawem, a zarazem obowiązkiem, jako wyborcy jest nie tylko popieranie, ale i zwracanie uwagi, gdy partia ewidentnie błądzi. Krytykowanie niektórych posunięć partii braci Kaczyńskich udawało się mi na łamach „Gazety Polskiej” przez kilka lat, choć dochodziły mnie sygnały, że posłowie PiS zgrzytali zębami na niektóre moje felietony. W ostatnim jednak czasie trafiłem na barierę nie do przebycia. Stała się nią tzw. polityka wschodnia braci Kaczyńskich, łudząco podobna do zapatrywań Adama Michnika czy Jacka Kuronia. Polityka ta jest popłuczynami po zmurszałej teorii Jerzego Giedroycia. Opiera się przy tym na wyrachowanej zasadzie: „Wróg mego wroga jest moim przyjacielem”. Mówiąc krótko, kto jest przeciwko Putinowi, ten automatycznie staje się przyjacielem Polski.

  POLITYKA ta DOPROWADZAŁA do tak sprzecznych z polskim patriotyzmem działań, jak BEZKRYTYCZNE WSPIERANIE ukraińskiego prezydenta WIKTORA JUSZCZENKI, CZCICIELA BANDERY i ZBRODNIARZY UPA, co ODBYWAŁO się KOSZTEM PAMIĘCI o POMORDOWANYCH OBYWATELACH DRUGIEJ RP. Trzeba tutaj wyraźnie zaznaczyć, że Lech i Jarosław Kaczyński nigdy nie udali się na groby pomordowanych przez zbrodniarzy z UPA, znajdujące się nie tylko na zachodniej Ukrainie, ale i w południowo-wschodniej Polsce, choć ten region naszego kraju jest naturalnym matecznikiem PiS.

  Najnowszym przejawem tej polityki stało się puszczanie „perskiego oka” do banderowców spod znaku nazisty Ołeha Tiahnyboka i pomyleńców ze „Swobody”. A do czego te osoby są zdolne, to najlepiej ukazuje to filmowa relacja z ostatniego marszu nacjonalistów w Kijowie. Proszę uważnie ją obejrzeć, wsłuchując się w wykrzykiwane hasła. JEDNO z nich WYKRZYKIWAŁ też PREZES PiS wraz innymi politykami (także z PO) na MAJDANIE.

  Oczywiście klakierzy i cyniczni przyboczni, których Jarosławowi Kaczyńskiemu nigdy nie brakowało, starają się przerobić Tiahnyboka i jemu podobnych na „mężów stanu”, a ukraińskie środowiska nacjonalistyczne (także z Prawego Sektora), przeżarte ksenofobią i antysemityzmem, na „uczciwych patriotów”.

  TRWA też PROCES WMAWIA, że TERRORYSTYCZNA DZIAŁALNOŚĆ STEPANA BANDERY była NIE ANTYPOLSKA, ALE ANTYROSYJSKA.

  ŚWIĘTY BOŻE!

  Nie wiem, kto z polityków PiS naciskał na redaktora naczelnego Tomasza Sakiewicza, aby zablokował on mój ostatni felieton, przestrzegający przed fraternizowanie się z banderowcami, który weszli do nowego rządu Ukrainy. Wiem jednak, że w ten sposób „Gazeta Polska” całkowicie podporządkowała się linii politycznej jednej tylko partii. Od tej pory nie będzie już ona MAMIĆ CZYTELNIKÓW, że należy do „strefy wolnego słowa”.

  (…)
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/03/10/gazeta-polska-podporzadkowana-tzw-polityce-wschodniej-braci-kaczynskich/

  • Pamiętam wypowiedz Polaka mieszkającego za granicami naszego kraju. Jego rodzina, jak mnóstwo innych uciekali przed destrukcjom wykonywanych przez Ukraińców, Germanów, Gruzina Józka Stalina i jego bandy. Moja rodzina, my mamy ten sam problem. Były szanse masowo krzyczeć o ” Naszą Małopolskę”, która jest na – fikcyjnym terytorium The Ukraina. Tak jak on i oby ogromna grupa innych naszych krajanów, przejmujemy się sprawami naszego kraju i tymi którzy go prowadzą. Tez Polska jest dyrygowana przez podupadłą Hamerykę i bankrutującą EU w Brussel. Nasza Polska inteligencja, cudowni lojalni dowódcy, piękny narów został wysoko podniszczony. Ukrainiec, lub pólukrainiec po 1945 roku zawsze mieszkał w Polsce i nas podglądali. Wiedzieli jak daleko będą mogli się posunąć. Przecież Rosję tez wykołowali i zniszczyły im sportowe igrzyska. Tylko dzięki Rosji istnieją i jak również im powinni być lojalni. To samo było z tom Gruzją, wiekami Rosia musiała pilotować ich terytoria, gdyż błagali o to. Tatarzy co nie były to za szalenie morderskie bandy i czorty z krótką szyją z ostrym nożem. O Czeczeni nie wiem wystarczająco, aby się wypowiadać. Dlaczego Ukraince nie polecieli do innych sąsiadów lub Słowian o pomoc? To nie wyjdzie na dwóch się bije, a trzeci wygrywa. Małopolska to najpiękniejsze, wysoko wartościowe tereny, które należały, nalezą i jeśli majom należeć do naszego kraju, trzeba grac lojalną, rodzinną i wiarygodną dyplomacje z naszymi mordercami „The Ukraine”. Tam najmłodsza osoba orientuje się iż Małopolska należy do Polski, a dlaczego oni to wiedzą? To jest pytanie dla naukowców i jak również moja rodzina, my mamy swoją „dumkę”. Prosimy was Polacy, abyśmy rościli i troszczyli się o swoje. To będzie tez korzystne dla Ukraińca, to jest wiadomość dla tych którzy się o nich martwią. Musimy wyjść z tych stressów i uczyć nasze dzieci, ze można bawić i dzielić się w pisku z każdym. Jest kluczowa reguła iż, po zabawie zabieramy swoje zabawki ze sobą i do swoich domów. Dlaczego republika koniecznie musi stać się państwem? Na to praw nie ma i nie każde prawo jest legalne (prawne). Dziękuje za czas i salut,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s