Janukowycz: „Na Ukrainie przewrót państwowy jak w nazistowskich Niemczech”

janukowycz

JANUKOWYCZ POINFORMOWAŁ, że NIE ZAMIERZA PODAWAĆ SIĘ do DYMISJI i UCIEKAĆ Z KRAJU. !!!

*****

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nazwał to, co się dzieje w kraju przewrotem państwowym. Kanał telewizyjny 112 Ukraina pokazał jego oświadczenie.

Janukowycz poinformował, że nie zamierza podawać się do dymisji i uciekać z kraju.

Janukowycz porównał działanie niektórych polityków do praktyk z nazistowskich Niemiec, kiedy w kraju zabraniano działalności niektórych partii politycznych. Jak wyjaśnił, chodzi o stosunek do Komunistycznej Partii Ukrainy, którą próbuje się zdelegalizować, już płoną jej biura i mają miejsce napady na deputowanych.

Prezydent zaznaczył, że nie martwi się masowym odpływem członków z Partii Regionów i przypomniał, że w 2004 r. także miały miejsce takie procesy, ale potem szeregi partii zapełniły się nowymi członkami.

pełna wypowiedz w jęz. rosyjskim:

 

http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/janukowycz-na-ukrainie-przewrot-panstwowy-jak-w-nazistowskich-niemczech-video

10 uwag do wpisu “Janukowycz: „Na Ukrainie przewrót państwowy jak w nazistowskich Niemczech”

 1. ŁAWROW WEZWAŁ do PRZESTRZEGANIA POROZUMIENIA ws. UREGULOWANIA KRYZYSU na UKRAINIE !!!
  .
  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow przedyskutował sytuację na Ukrainie z sekretarzem stanu Stanów Zjednoczonych Johnem Kerrym i podkreślił, że najważniejsze jest przestrzeganie porozumienia w sprawie uregulowania politycznego z 21 lutego.

  „Z naszej strony podkreśliliśmy, że obecnie NAJWAŻNIEJSZE jest ZAPEWNIENIE całkowitego PRZESTRZEGANIA POROZUMIENIA w SPRAWIE UREGULOWANIA POLITYCZNEGO z 21 LUTEGO, czego nie chce zrobić UKRAIŃSKA OPOZYCJA, która de facto PRZEJĘŁA WŁADZĘ w Kijowie, NIE CHCE ODDAĆ BRONI i nadal STAWIA na PRZEMOC” – czytamy w komunikacie MSZ.

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_02_23/Lawrow-wezwal-do-przestrzegania-porozumienia-ws-uregulowania-na-Ukrainie-0890/

 2. Witam Konwent Narodowy, wyraźnie widać sterowanie i finansowanie z zewnątrz sytuacji na Ukrainie. majątki oligarchów są łakomym kąskiem dla żydowskich banków szwajcarskich, szczególnie, ze Niemcy są BANKRUTEM i najbardziej zadłużonym (głównie w przemysł zbrojeniowy) państwem w EU. W celu zabezpieczenia niemiecko-żydowskich interesów wojennych NATO przeprowadziło np. 2010 manewry na Morzu Czarnym, a w 2013 na Morzy Bałtyckim. Warto pamiętać, że Hitler doszedl „demokratycznie”, przy użyciu TERRORU i PROWOKACJI FALSE FLAG, do wladzy w 1933 r..- rok WIELKIEGO GŁODU na Ukrainie, zamordowano z premedytacją, LUDOBÓJCZO 6.000.000 Ukraińców. Po 6 latach Niemcy napadli na POLSKĘ i zamordowali 10.000.000 POLAKÓW = czyżby scenariusz miał się powtórzyć, zeby zrobić miejsce żydom z judeo”polonii” ??

 3. Witamy Pani Beato i dziękujemy za bardzo ważne spostrzeżenia.

  Na ostatnim Konwencie wiele osób zwracało uwagę na to, że „PRAWDZIWYM CELEM PROWOKACJI na UKRAINIE jest POLSKA i ONA może STAĆ się JEJ NAJWIĘKSZĄ OFIARĄ” !!!

  Pani uwagi zdają się tę groźną tezę POTWIERDZAĆ !!!

  *****
  WYSŁANO LIST GOŃCZY ! JANUKOWYCZEM !!!
  .
  DLACZEGO ŻYDOWSCY SPONSORZY i PRZYWÓDCY UKRAIŃSKIEGO PRZEWROTU nadal OBAWIAJĄ się PREZYDENTA JANUKOWYCZA /Polaka z pochodzenia/ ?!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  CZY za PRÓBĘ PRZECIWSTAWIENIA się ŻYDOWSKIM INTERESOM na UKRAINIE PRAWOWITY PREZYDENT UKRAINY WIKTOR JANUKOWYCZ zostanie ZAMORDOWANY ?!!
  .
  Na Ukrainie wysłano w poniedziałek list gończy za odsuniętym od władzy prezydentem Wiktorem Janukowyczem. W piątek uciekł on z Kijowa i ukrywa się najprawdopodobniej we wschodnich regionach kraju.
  O liście gończym poinformował p.o. ministra spraw wewnętrznych Arsen Awakow.

  – Informacja na dzisiejszy ranek: wszczęto śledztwo w sprawie masowych zabójstw cywili. Janukowycz wraz z szeregiem innych osób jest poszukiwany – oświadczył Awakow.

  http://www.radiomaryja.pl/informacje/wyslano-list-gonczy-za-janukowyczem/

 4. JANUKOWICZ a MFW, czyli co MEDIA PRZEMILCZAŁY !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  „ROZMOWY z MFW oraz UE zostały ZAWIESZONE w LISTOPADZIE 2013 roku. POD koniec LISTOPADA ROZPOCZĘŁY się PROTESTY na MAJDANIE”. !!!

  *****

  Sprawa z Janukowiczem jest o tyle skomplikowana, ze nie ważne co gazety podają na pożarcie gawiedzi – ważne, czego nie podają.

  Mnie, osobiście, zawsze najbardziej podejrzane wydają się rutynowe oskarżenia o ‘życie pełne zbytku’ rożnych przywódców, których mamy planowo znienawidzić (Marcos, Husajn, Kadafi, Assad…). Jest to oddziaływanie na prymitywne instynkty gawiedzi i duraków. Kiedyś pokazywano pałac, w którym mieszka Putin. Potem się okazało, że to był pięciogwiazdkowy hotel, z którym akurat Putin nie miał nic wspólnego.

  Ja nie mam jakichś sentymentów do Janukowicza. Ale w głowie mi się nie mieści, że Ukraińcy z Zachodniej Ukrainy rzucają się na Ukraińca z Zachodniej Ukrainy!

  Jeszcze żeby Janukowicz był rosyjskiego pochodzenia!

  Tłuszcza ukraińska przypomina sienkiewiczowski majdan, po którym kozacy ciągali Barabasza i innych „podejrzanych”, a chcieli posiekać Skrzetuskiego, bo był Polakiem.

  Pozwolę sobie przypomnieć, co się stało na Ukrainie i co próbował zrobić Janukowicz.

  Latem 2010 roku Ukraina otrzymała od MFW (czytaj: żydowskich lichwiarzy) pożyczkę na prawie 15 mld dolarów. Jednak po wypłacie części pieniędzy została ona zawieszona, bo władze Ukrainy odstąpiły od realizacji uzgodnionych z MFW warunków pomocy — rezygnacji z subsydiowania energii, zamrożenia płac i emerytur.

  W listopadzie 2013 roku Ukraina spłaciła przedostatnią ratę tego kredytu. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zapowiedział, że będzie korzystać z kredytu MFW tylko wtedy, gdy Fundusz zmieni swoje wymagania.

  Media podały, że podczas grudniowego (2013) spotkania z byłymi prezydentami Ukrainy, Janukowycz zapowiedział, że dopóki MFW stawia takie warunki jak zamrożenie płac, emerytur czy podniesienie cen gazu, kraj takich pożyczek nie potrzebuje.

  W kwietniu 2013 roku MFW opublikował raport, w którym zaleca ograniczenie „subsydiowania energii”. Subsydiowanie energii to nic innego jak ulgi podatkowe na energię i paliwa, czyli utrzymywanie cen dla konsumentów na niskim poziomie.

  „Subsydia, pomyślane jako środek ochrony konsumentów w praktyce zwiększają nierównowagę fiskalną, eliminują inne pilne wydatki publiczne, obniżają prywatne inwestycje, w tym w sektorze energetycznym. Dotacje zachęcają również do nadmiernego zużycia energii, sztucznie promują energochłonne i kapitałochłonne gałęzie przemysłu, ograniczają zachęty do inwestowania w odnawialne źródła energii, przyspieszają wyczerpywanie się zasobów naturalnych i obniżają konkurencyjność” – stwierdza bełkotliwie raport „Reforma subsydiowania energii: lekcje i implikacje”.

  Dodatkowo raport MFW ocenia, że likwidacja subsydiów polegających na zaniżaniu cen mogłaby spowodować 13 proc. spadek emisji CO2.

  Jak widzimy z powyższego żydowska lichwa pod przykrywką ograniczenia emisji CO2 wymusza zwiększenie obciążeń podatkowych. Prowadzi to do zwiększenia cen podstawowych surowców energetycznych, takich jak gaz i benzyna, dla rodzimej ludności — tym samym taka polityka powoduje zubożenie społeczeństwa. Co więcej, zwiększone w ten sposób wpływy z podatków trafiają do budżetu tylko po to, aby za chwile powędrować na spłaty kredytów zaciągniętych u żydowskiej lichwy z MFW.

  Dokładnie ten sam mechanizm zadziałał w 1980 roku w Polsce. Żydowska lichwa wymusiła na wiosnę na ekipie Jaruzelskiego zamrożenie płac przy równoczesnym wzroście cen podstawowych produktów żywnościowych. W konsekwencji już w lipcu rozpoczęły się w Polsce strajki.

  Janukowycz w przeciwieństwie do Jaruzelskiego na taki rozwój wypadków nie zgodził się.

  Rozmowy z MFW oraz UE zostały zawieszone w listopadzie 2013 roku.

  Pod koniec listopada rozpoczęły się protesty na Majdanie.

  Fran SA

  http://marucha.wordpress.com/2014/02/25/janukowicz-a-mfw-czyli-co-media-prze

 5. JANUKOWYCZ ZWOŁUJE KONFERENCJĘ w ROSTOWIE nad DONEM !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Spotkanie obalonego PREZYDENTA UKRAINY z DZIENNIKARZAMI ma się odbyć w PIĄTEK o 14.00 NASZEGO CZASU, w rosyjskim ROSTOWIE nad DONEM, tuż przy granicy z Ukrainą – poinformowała rosyjska agencja prasowa RIA Novosti. O sytuacji na Ukrainie pisze portal Polskiego Radia.

  Usunięty z urzędu przez parlament w Kijowie Janukowycz jest ścigany przez ukraińską prokuraturę pod zarzutem wielokrotnego morderstwa, grozi mu dożywocie. Przez ostatnie dni nie było wiadomo, gdzie przebywa. W czwartek jego oświadczenie, w którym stwierdził, że JEST PRAWOWITYM PREZYDENTEM, opublikował rosyjski Interfax. Janukowycz ZARZUCIŁ w nim UKRAIŃSKIEMU PARLAMENTOWI BEZPRAWNE DZIAŁANIA oraz stwierdził, że OPOZYCJA NIE WYPEŁNIŁA POROZUMIEŃ ZAWARTYCH z NIM, w OBECNOŚCI MINISTRÓW SPRAW ZAGRANICZNYCH: POLSKI, NIEMIEC i FRANCJI.

  W tym samym dokumencie, PISZĄC o GROŹBACH PADAJĄCYCH pod jego ADRESEM, JANUKOWYCZ prosi ROSJĘ o ZAPEWNIENIE MU BEZPIECZEŃSTWA. Jak informuje agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródła, władze Federacji już spełniły tę prośbę. Według niepotwierdzonych informacji rosyjskich mediów, Janukowycz przebywa w należącym do Rosji sanatorium w Barwisze pod Moskwą.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fjanukowycz-zwoluje-konferencje-w-rostowie-nad-donem

 6. Pingback: Ukraina-wojska NATO w zachodniej Ukrainie | Konwent Narodowy Polski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s