Janukowycz: jestem legalnym prezydentem, poprosiłem Rosję o pomoc

janukowycz 1 

„TAK jak wcześniej UWAŻAM SIĘ za LEGALNEGO PREZYDENTA UKRAIŃSKIEGO PAŃSTWA, wybranego NIESKRĘPOWANĄ WOLĄ OBYWATELI UKRAINY” !!!

*****

 

Prezydent Janukowycz przesłał mediom swoje oświadczenie, w którym informuje, że nadal uważa się za legalnego prezydenta państwa ukraińskiego.

Tak jak wcześniej uważam się za legalnego prezydenta ukraińskiego państwa, wybranego nieskrępowaną wolą obywateli Ukrainy” – stwierdza Janukowycz.

„Zostałem zmuszony prosić władze Rosyjskiej Federacji o zapewnienie mi osobistego bezpieczeństwa od działań ekstremistów” – pisze dalej Janukowycz. „Niestety wszystko co dzieje się w Wierchownej Radzie Ukrainy nie ma legalnego charakteru. W tej sytuacji, oficjalnie informuję o swojej determinacji, by do końca walczyć o wypełnienie kompromisowych ustaleń w kwestii wyjścia Ukrainy z głębokiego kryzysu politycznego”.

„Staje się już oczywiste, że naród Ukrainy na południowym wschodzie i Krymie nie przyjmuje bezwładzy i faktycznego bezprawia w kraju, kiedy szefowie ministerstw wybierani są na placu” – pisze Janukowycz.

Na koniec Janukowycz wzywa do nie angażowania w działania polityczne sił zbrojnych i struktur bezpieczeństwa Ukrainy.

Jak informuje agencja ITAR-TASS, oficjalne źródła w Rosji potwierdzają fakt udzielenia pomocy Janukowyczowi przez państwo rosyjskie.

 

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fjanukowycz-jestem-legalnym-prezydentem-poprosilem-rosje-o-pomoc

4 uwagi do wpisu “Janukowycz: jestem legalnym prezydentem, poprosiłem Rosję o pomoc

 1. JANUKOWYCZ ZWOŁUJE KONFERENCJĘ w ROSTOWIE nad DONEM !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Spotkanie obalonego PREZYDENTA UKRAINY z DZIENNIKARZAMI ma się odbyć w PIĄTEK o 14.00 NASZEGO CZASU, w rosyjskim ROSTOWIE nad DONEM, tuż przy granicy z Ukrainą – poinformowała rosyjska agencja prasowa RIA Novosti. O sytuacji na Ukrainie pisze portal Polskiego Radia.

  Usunięty z urzędu przez parlament w Kijowie Janukowycz jest ścigany przez ukraińską prokuraturę pod zarzutem wielokrotnego morderstwa, grozi mu dożywocie. Przez ostatnie dni nie było wiadomo, gdzie przebywa. W czwartek jego oświadczenie, w którym stwierdził, że JEST PRAWOWITYM PREZYDENTEM, opublikował rosyjski Interfax. Janukowycz ZARZUCIŁ w nim UKRAIŃSKIEMU PARLAMENTOWI BEZPRAWNE DZIAŁANIA oraz stwierdził, że OPOZYCJA NIE WYPEŁNIŁA POROZUMIEŃ ZAWARTYCH z NIM, w OBECNOŚCI MINISTRÓW SPRAW ZAGRANICZNYCH: POLSKI, NIEMIEC i FRANCJI.

  W tym samym dokumencie, PISZĄC o GROŹBACH PADAJĄCYCH pod jego ADRESEM, JANUKOWYCZ prosi ROSJĘ o ZAPEWNIENIE MU BEZPIECZEŃSTWA. Jak informuje agencja Interfax, powołując się na anonimowe źródła, władze Federacji już spełniły tę prośbę. Według niepotwierdzonych informacji rosyjskich mediów, Janukowycz przebywa w należącym do Rosji sanatorium w Barwisze pod Moskwą.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fjanukowycz-zwoluje-konferencje-w-rostowie-nad-donem

 2. Pingback: Janukowycz: jestem legalnym prezydentem, poprosiłem Rosję o pomoc « Dziennik gajowego Maruchy

 3. AMERYKAŃSCY EKSPERCI FINANSOWI są JUŻ na UKRAINIE !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic

  .
  Na Ukrainie pojawili się już AMERYKAŃSCY EKSPERCI FINANSOWI. Jak twierdzi zastępca szefa amerykańskiej dyplomacji, ICH CELEM JEST POMÓC NOWYM WŁADZOM w KIJOWIE WYJŚĆ z KRYZYSU FINANSOWEGO. (sic!)

  Stany Zjednoczone wysłały ekspertów finansowych na Ukrainę. Mają pomóc nowym władzom w wyjściu z kryzysu ekonomicznego. Poinformowała o tym agencja Interfax, powołując się na zastępcę amerykańskiego sekretarza stanu, Williama Burnsa. Polityk ten, przebywający w Kijowie, dodał, że AMERYKAŃSCY EKSPERCI ZOSTANĄ na UKRAINIE po zaplanowanym na dziś jego wyjeździe.

  Przedwczoraj UKRAIŃSKIE MINISTERSTWO FINANSÓW podało, że POTRZEBUJE W TYM i PRZYSZŁYM roku 35 MILIARDÓW DOLARÓW pomocy. Ukraińskie władze zwróciły się do państw Zachodu – w tym Polski i Stanów Zjednoczonych – o udzielenie pożyczki w ciągu najbliższych tygodni.

  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/451964,na-ukrainie-sa-juz-amerykanscy-eksperci-finansowi.html

  ______________________________________________
  * CZYLI po PODŻEGACZACH i UDANYM ZAMACH STANU, natychmiast POJAWIAJĄ się EKSPERCI FINANSOWI, którzy jednak, aby w pełni OBJAWIĆ swój KUNSZT, potrzebują OGROMNYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH – BEZ PIENIĘDZY ekskluzywne UMIEJĘTNOŚCI EKSPERTÓW pozostają w UŚPIENIU *

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s