PILNE!!! Wojna praktycznie nieunikniona ?!

US-ARMY-AFGHANISTAN

„NA UKRAINĘ PRZYBYŁO TYSIĄCE AMERYKAŃSKICH NAJEMNIKÓW” !!!

*****

DRODZY RODACY,

Według wiarygodnych danych uzyskanych przez nas z Borispolia, już ponad tydzień na to lotnisko, z USA i innych krajów, przybywa codziennie (!) do 30 (!) SAMOLOTÓW z NAJEMNIKAMi. Są oni wyładowywani jako cywile.

Nie ulega wątpliwości, że przybywają PROFESJONALNI BOJOWNICY, nie tylko na to lotnisko, ale i na inne. Dlatego ich liczba idzie już nawet, nie w setki i tysiące, ale w dziesiątki tysięcy.

WOJNA jest już PRAKTYCZNIE NIEUNIKNIONA!

Rosyjskie media dopiero teraz zaczęły o tym mówić, ale nie mają one wiarygodnych informacji o liczbie JUŻ PRZYBYŁYCH na Ukrainę NAJEMNIKÓW. Ich nie są setki, ale setki razy więcej.

ROSYJSKIE PRZYWÓDZTWO i osobiście WŁADIMIR PUTIN, powinni wziąć to pod uwagę. KRYMCZAN trzeba będzie BRONIĆ, nie przed tysiącami „amatorskich” bojówkarzy „PRAWEGO SEKTORA”, ale przed PROFESJONALNYMI, NAJEMNYMI MORDERCAMI z USA.

Jeżeli natychmiast NIE WZMOCNI się KRYMU bronią i ROSYJSKIMI SIŁAMI SPECJALNYMI, to ZGINĄ DZIESIĄTKI TYSIĘCY ROSYJSKICH OBYWATELI, w tym KOBIETY i DZIECI.

WŁADIMIRZE PUTIN, jeżeli pan powiedział A to trzeba powiedzieć B.

ROSJA poparła KRYMCZAN i SEWASTOPOLAN w ich prawie do samookreślenia, tak, że teraz obroń ich przed BEZLITOSNĄ ARMIĄ MORDERCÓW, gotujących się do napaści na KRYM i SEWASTOPOL.

W przeciwnym wypadku, PREZYDENCIE PUTIN, krew wszystkich rosyjskich ofiar spadnie na twoje sumienie!

P.S.

BRACIA RODACY, ze względu na RATUNEK ROSJAN, którzy znaleźli się w ŚMIERTELNYM NIEBEZPIECZEŃSTWIE, prosimy o ROZPOWSZECHNIANIE tej INFORMACJI jak najszerzej.

Doniesienie rosyjskich mediów.

Za: htp://3rm.info/44172-srochno-voyna-prakticheski-neizbezhna-na-ukrainu-pribyli-tysyachi-naemnikov-ssha-video.html

 

http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pilne-wojna-praktycznie-nieunikniona-2014-03

16 uwag do wpisu “PILNE!!! Wojna praktycznie nieunikniona ?!

 1. Pingback: Pilne!NA UKRAINĘ PRZYBYŁO TYSIĄCE AMERYKAŃSKICH NAJEMNIKÓW”.WOJNA? | NOWY EKRAN

 2. CO jest KWINTESENCJA tej NIEPOKOJĄCEJ INFORMACJI !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Z relacji NAOCZNYCH ŚWIADKÓW wynika, że na UKRAINĘ zjeżdżają się TYSIĄCE NAJEMNIKÓW – ZAWODOWYCH, ZWYRODNIAŁYCH MORDERCÓW, których SAMO POJAWIENIE SIĘ w tej liczbie WYMAGA OGROMNYCH ŚRODKÓW !!!

  Należy więc zadać PYTANIE, KTO za to PŁACI ?!!

  CZY, aby NIE STOJĄ za tym PIENIĄDZE ŻYDOWSKICH OLIGARCHÓW UKRAIŃSKICH, którzy w wyniku SPONSOROWANEJ przez NICH, ŻYDOWSKIEJ REWOLUCJI na UKRAINIE, ZOSTALI WYNIESIENI do GODNOŚCI GUBERNATORSKICH i WYPOSAŻENI we WŁADZĘ ABSOLUTNĄ, na ODDANYCH IM, praktycznie na WŁASNOŚĆ, OLBRZYMICH OBSZARACH KRAJU ?!!

  MOŻEMY mieć więc do CZYNIENIA z NAPUSZCZENIEM na WOJSKA ROSYJSKIE licznych ODDZIAŁÓW OPŁACANYCH NAJEMNIKÓW, którzy NIE UZNAJĄ i NIE RESPEKTUJĄ ŻADNYCH ZASAD !!!

  NIE trudno PRZEWIDZIEĆ, jak to się MOŻE SKOŃCZYĆ oraz tego, że w KAŻDEJ CHWILI ta SYTUACJA może się WYMKNĄĆ spod JAKIEJKOLWIEK KONTROLI !!!

 3. „TO JEST CZAS dla PAŃSTWA IZRAEL do INTERWENCJI”
  .
  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Tak ŻĄDAŁ 24 lutego 2014 roku od PREMIERA i MINISTRA IZRAELA w piśmie do nich, i podczas osobistego spotkania, niejaki MARGOLIN, jako DYREKTOR GENERALNY EUROPEJSKIEGO STOWARZYSZENIA ŻYDÓW; jako ŻYD z UKRAINY oraz w imieniu EUROPEJSKIEGO CENTRUM RABINÓW podkreślając, że PAŃSTWO IZRAEL powstało w celu ZAGWARANTOWANIA BEZPIECZEŃSTWA ŻYDÓW.

  http://rafzen.wordpress.com/2013/06/23/secret-israeli-ballistic-missile-base/

 4. UKRAINA – DMYTRO (AWDIM) JAROSZ żąda OTWARCIA ARSENAŁÓW dla bandziorów „PRAWEGO SEKTORA” !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Przywództwo radykalnego, nacjonalistycznego ugrupowania „Prawy Sektor” zażądało od władz kijowskich otwarcia arsenałów wojskowych dla ich oddziałów „samoobrony”, poinformował ITAR-TASS, informator w wojskowej instytucji ukraińskiej.

  „TAKIE ŻĄDANIE do RZĄDU UKRAIŃSKIEGO i MINISTERSTWA OBRONY UKRAINY skierował PRZYWÓDCA „PRAWEGO SEKTORA”, DMYTRO (WWDIM) JAROSZ”.

  Powiedział on, że „KONSERWATYWNE podejście KIEROWNICTWA STRUKTUR SIŁOWYCH nie pozwoli na WPROWADZENIE PORZĄDKU w kraju i wykluczenie ANTYMAJDANIARSKICH PROTESTÓW we WSCHODNICH i POŁUDNIOWYCH REGIONACH UKRAINY”.

  Przy tym, według informatora, Jarosz „W formie ULTYMATYWNEJ proponuje PRZEKAZANIE „PRAWEMU SEKTOROWI” części BRONI i SPRZĘTU WOJSKOWEGO a także KILKU CENTRÓW WOJSKOWYCH”.

  Centra wojskowe, wyjaśnił Jarosz, potrzebne są „DO jakościowego PRZYGOTOWANIA BOJOWNIKÓW „PRAWEGO SEKTORA”, ponieważ będą musieli oni BRAĆ UDZIAŁ w OBRONIE INTEGRALNOŚCI TERYTORIALNEJ UKRAINY”, zauważył informator w ukraińskiej instytucji wojskowej.

  Informator doprecyzował, że jeżeli rząd i dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy nie spełni tych żądań to „JAROSZ nie wyklucza, że „PRAWY SEKTOR” będzie UCZESTNICZYŁ w LOSIE UKRAINY bardziej ZDECYDOWANYMI METODAMI”.

  Tymczasem według danych ukraińskich mediów, dnia 5 marca do RADY NAJWYŻSZEJ złożono WNIOSEK o NADANIE „PRAWEMU SEKTOROWI” statusu REGULARNYCH ODDZIAŁÓW ZMILITARYZOWANYCH. Przy czym za odmowę zatwierdzenia tego wniosku przez Radę Najwyższą premier ARSIENIJ JACIENIUK-BAKAI zdymisjonował TRZECH ZASTĘPCÓW MINISTRA OBRONY, w tej liczbie i PIERWSZEGO ZASTĘPCĘ.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dmytro-jarosz-zada-otwarcia-arsenalow-bandziorow-prawego-sektora-2014-03

 5. Pingback: Zenobiusz

 6. * NAJWYŻSZA RADA OFICERÓW ROSJI – OŚWIADCZENIE !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Uważnie analizując rozwój wydarzeń na Ukrainie, NAJWYŻSZA RADA OFICERÓW ROSJI oświadcza, że w stosunku do tego BRATNIEGO PAŃSTWA jest rozpoczęty AKT AGRESJI sprowokowany i zorganizowany przez SŁUŻBY SPECJALNE KRAJÓW ZACHODNICH i FINANSOWANY przez OLIGARCHIĘ.

  CELEM AGRESJI jest ODERWANIE UKRAINY od ROSJI, SKŁÓCENIE BRATNICH NARODÓW, PRZEKSZTAŁCENIE TERYTORIUM UKRAINY w BAZĘ WYPADOWĄ dla ROZLOKOWANIA SIŁ i OBIEKTÓW NATO, wyparcie FLOTY CZARNOMORSKIEJ z SEWASTOPOLA.

  Na podstawę IDEOLOGICZNĄ AGRESJI i STŁUMIENIA NARODOWEGO OPORU został wybrany FASZYZM w jego NAJGORSZEJ i NAJBRUTALNIEJSZEJ FORMIE.

  NAJWYŻSZA RADA OFICERÓW ROSJI wyraża swoją SOLIDARNOŚĆ z NARODEM i KORPUSEM OFICERSKIM UKRAINY w walce przeciwko FASZYZMOWI i próbom OKUPACJI BRATNIEGO KRAJU.

  W imieniu WSZECHROSYJSKIEGO ZGROMADZENIA OFICERSKIEGO deklarujemy zdecydowane POPARCIE dla DZIAŁAŃ PREZYDENTA i NACZELNEGO DOWÓDCY SIŁ ZBROJNYCH, WŁADIMIRA WŁADIMIROWICZA PUTINA, w jego przeciwstawianiu się „KOLEKTYWNEMU HITLEROWI” ZACHODU, w jego OBRONIE GEOPOLITYCZNYCH INTERESÓW ROSJI i w stabilizowaniu sytuacji na Ukrainie.

  Przewodniczący Najwyższej Rady Oficerów Rosji
  Generał-Pułkownik LIEONID IWASZOW

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/najwyzsza-rada-oficerow-rosji-oswiadczenie-2014-03

 7. Na KRYM przybyli SERBSCY WOJOWNICY: „CHCEMY WESPRZEĆ ROSJAN” !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  „NASZYM CELEM jest WSPARCIE ROSJAN w imieniu SERBSKIEGO NARODU” !!!
  *****

  Z misją wsparcia Rosjan do Sewastopola dotarła grupa SERBSKICH OCHOTNIKÓW, członków RUCHU CZETNIKÓW.

  „Naszym celem jest wsparcie Rosjan w imieniu Serbskiego Narodu” – oświadczył MILUTIN MALIŠIĆ, bojownik z GRUPY WILKÓW. Podkreślił, iż przybył z towarzyszami na zaproszenie Rosjan, którym chciałby się odwdzięczyć za pomoc podczas konfliktów na Bałkanach.

  „W trakcie wojny w Jugosławii wielu rosyjskich ochotników walczyło po stronie Serbii, więc my, bracia, postanowiliśmy im teraz pomóc. Dlatego jesteśmy tutaj” – oznajmił Mališić.

  Serbscy i rosyjscy nacjonaliści od wielu lat utrzymują ścisłe kontakty. Ich więzi umacnia przede wszystkim prawosławna wiara oraz antyzachodnia ideologia. Do tej pory nie oszacowano ilu Serbów przybyło na Krym.

  Napiętą sytuację w Ukrainie wykorzystują również inne prorosyjskie, bądź nacjonalistyczne bojówki i organizacje z różnych państw.

  Grupa „OBRONA CYWILNA UKRAINY” rekrutuje ochotników za pomocą rosyjskiego portalu społecznościowego *VKontakte*. Funkcjonująca od tygodnia strona „Obrony Cywilnej Ukrainy” uzyskała ponad 7 tysięcy zwolenników. Na stronie jest dostępny formularz rekrutacyjny, wezwanie do przekraczania ukraińskiej granicy i wsparcia Rosjan zamieszkałych na terytorium Ukrainy.

  za: psz.pl, balkaninsight.com

  http://kresy24.pl/47010/krym-przybyli-serbscy-wojownicy-chcemy-wesprzec-rosjan/

 8. UKRAINA – WYWIEZIONO REZERWĘ ZŁOTA UKRAINY !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic

  * “NA MOCY ROZPORZĄDZENIA jednego z „NOWYCH PRZYWÓDCÓW” UKRAINY, do USA została przetransportowana CAŁA REZERWA ZŁOTA UKRAINY.” !!!
  .
  Nocą o godzinie 2:00 z pasa startowego wyznaczonego lotniska wystartował nieoznaczony samolot transportowy.

  Aktualności: NOCĄ z BORISPOLIA wyleciał do USA samolot z REZERWĄ ZŁOTA UKRAINY. Według personelu Borispolia, zanim do tego doszło na lotnisko przyjechały cztery opancerzone samochody do przewozu pieniędzy i dwa samochody typu ciężarowych busów marki Volkswagen, przy czym na pojazdach brakowało tablic rejestracyjnych.

  Z przybyłych samochodów wyszło około 15 ludzi w czarnych mundurach, w maskach i kamizelkach kuloodpornych. Część z nich była uzbrojona w broń automatyczną. Ludzie ci załadowali do samolotu ponad 40 ciężkich skrzynek i następnie część tajemniczych osób weszła także na pokład samolotu. Cała operacja załadunku odbywała się w wielkim pośpiechu. Po rozładunku samochody bez tablic rejestracyjnych natychmiast opuściły pas startowy a sam samolot w trybie natychmiastowym odleciał.

  Pracownicy lotniska będący świadkami tej tajemniczej „operacji specjalnej” natychmiast powiadomili administrację Borispolia, od której otrzymali kategoryczne zalecenie „nie pchania nosa w nie swoje sprawy”.

  Później do redakcji zadzwonił jeden z odpowiedzialnych pracowników byłego Ministerstwa Dochodów i Opłat, który powiedział, że według jego informacji, dzisiaj w nocy, NA MOCY ROZPORZĄDZENIA jednego z „NOWYCH PRZYWÓDCÓW” UKRAINY, do USA została przetransportowana CAŁA REZERWA ZŁOTA UKRAINY.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-wywieziono-rezerwe-zlota-ukrainy-2014-03

 9. UKRAINA: NAJEMNICY BLACKWATER w DONIECKU ?!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  „PRYWATNI KONTRAKTORZY MILITARNI” z największej AMERYKAŃSKIEJ FIRMY NAJEMNICZEJ na świecie: BLACKWATER / XE SERVICES / ACADEMI [częste zmiany nazwy zsynchronizowane są z ujawnianiem w mediach KOLEJNYCH ZBRODNICZYCH DZIAŁAŃ FIRMY – red.] prawdopodobnie POJAWILI się w DONIECKU.

  Świadczy o tym nagrany amatorsko materiał filmowy, ukazujący drużynę piechoty w charakterystycznych mundurach i z wyposażeniem taktycznym, przemieszczającą się w skoordynowany sposób pomiędzy protestującymi na ulicach Doniecka. Obecni wokół protestujący poganiają ich okrzykami „BLACKWATER, BLACKWATER!”.

  W środę jeden z rosyjskich dyplomatów przebywających w KIJOWIE poinformował agencję Interfax, że na tamtejsze lotnisko PRZYBYŁO ok. 300 NAJEMNIKÓW, z których większość jest AMERYKAŃSKIEGO POCHODZENIA.

  BLACKWATER / XE SERVICES / ACADEMI od początku swego istnienia, postrzegana jest jako wykonująca „BRUDNĄ ROBOTĘ” wszędzie tam, gdzie POKÓJ i DEMOKRACJĘ niosą JANKESI.

  Wśród LICZNYCH OSKARŻEŃ pod adresem FIRMY są m.in. te o BYCIE pod BEZPOŚREDNIĄ KONTROLĄ CIA, PRZEMYT BRONI, zachęcanie swych pracowników do POPEŁNIANIA GWAŁTÓW i ZBRODNI WOJENNYCH, takich jak Masakra na Placu Nisur w Bagdadzie, podczas której otworzyli ogień do cywili, w wyniku czego śmierć poniosło 17 osób.

  Od wielu dni w DONIECKU trwają PROROSYJSKIE PROTESTY, podsycone przez ARESZTOWANIE przez „WŁADZE” w KIJOWIE „LUDOWEGO GUBERNATORA MIASTA” PAWŁA GUBARIOWA.

  http://xportal.pl/?p=12902

 10. * AMBASADOR IZRAELSKI został zatrzymany przez MAJDANOWCÓW z KARABINAMI SNAJPERSKIMI W BAGAŻNIKU !!!
  .

  .
  Rafal Gawronski

  Kaczyńskiego PATRIOCI DIASPORY wiedzą zapewne, dlaczego AMBASADOR IZRAELA na UKRAINIE miał KARABINY SNAJPERSKIE w BAGAŻNIKU?

  AMBASADOR IZRAELSKI został zatrzymany przez MAJDANOWCÓW z KARABINAMI SNAJPERSKIMI W BAGAŻNIKU.

  -komentarz przeklejony-

 11. !!! IZRAEL WPROWADZA SWOJE WOJSKA DO ODESSY ?!!

  W celu obrony etnicznych żydów przed majdaniarzami i nacjonalistami Izrael wprowadza swoje wojska do Odessy gdzie mieszka największa część żydowskiej diaspory na Ukrainie. W najbliższych dniach obecność wojskowa Izraela będzie się zwiększać, wojska będą rozmieszczone nie tylko w Odessie ale i w takich węzłach komunikacyjnych jak Izmaił i Iljicziewsk.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/izrael-wprowadza-wojska-odessy-2014-03

 12. * PIERWSZY AMBASADOR RP na UKRAINIE: „W obecnym KRYZYSIE nie ma ŻADNYCH INTERESÓW UKRAIŃSKICH” !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  „UKRAINĄ RZĄDZI DZIŚ osadzony przy UŻYCIU SIŁY i mający POLITYCZNE POPARCIE DEPARTAMENTU STANU USA *„RZĄD NEO-NAZISTOWSKI”* !!!
  *****

  Z pierwszym ambasadorem Polski w Kijowie – doktorem Jerzym Kozakiewiczem o stawce gry geopolitycznej toczonej na Ukrainie rozmawia Marcin Skalski (KRESY.PL)

  – Panie Ambasadorze, kto właściwie rządzi teraz Ukrainą? Kto będzie rządził nią na przestrzeni najbliższych tygodni, czy obecna dynamika wydarzeń jest w ogóle możliwa do przewidzenia?

  Jak twierdzą analitycy z kanadyjskiego Institute of Global Research, Ukrainą rządzi dziś osadzony przy użyciu siły i mający polityczne poparcie Departamentu Stanu USA „rząd neo-nazistowski”. Analitycy rosyjscy twierdzą to samo i w związku z tym odmawiają temu „rządowi” jakiejkolwiek legitymności. Wyłom w tej kwestii, co do państw zachodnich, uczyniła dziś BBC, która w notatce pt. „Neo-Nazi threat in new Ukraine” (Groźba neo-nazizmu w dzisiejszej Ukrainie) twierdzi wręcz, że kijowski „rząd” jest całkowicie zależny od tych ugrupowań.

  Wprawdzie nie przypominam sobie, aby takie oceny znalazły się w oświadczeniach oficjalnych państw zachodnich, ale – o ile wiem – żadne z nich jednakowoż nie uznało legitymacji prawnej tego „rządu”. Zachód i Stany Zjednoczone skłonne są raczej stosować politykę faktów dokonanych, tzn. procedowania tego „rządu”, tak jakby był „legalny i legitymny”. Rosja stoi na twardym stanowisku, iż po całkowitym odrzuceniu „Porozumienia Czterech” z 21 lutego i wyborze przez opozycję działań nielegalnych, wiodących do zrealizowania siłą politycznego przewrotu, jedyną dziś legalną strukturą polityczną Ukrainy jest prezydent Janukowycz.

  Taki jest wewnątrz-polityczny kontekst spraw ukraińskich. Ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna, niezwykle trudno prognozować bieg spraw.

  Inne elementy. Zapowiadane przez niektórych członków „rządu” rychłe przystąpienie Ukrainy do NATO jest całkowicie niemożliwe. „Rząd” wyraził zgodę na wszystkie warunki MFW, nawet najbardziej dla kraju niekorzystne i poniżające, dla uzyskania kredytu. Kraj jest już poza krytyczną granicą katastrofy ekonomicznej i socjalnej. Budżet narodowy (przychody) nie istnieje w 85%. Ludność zaczyna głodować. Grożą epidemie. Administracje rządowe i municypalne nie działają. Ogłoszono mobilizację, ale Ukraina nie posiada w rzeczywistości sił zbrojnych.

  W takiej sytuacji decyzje co do przyszłości Ukrainy zapadać będą nie w Kijowie, ale gdzie indziej.

  – Federacja Rosyjska ustami Władimira Putina odmawia legalności nowemu rządowi ukraińskiemu, twierdząc że powstało zupełnie nowe państwo nie posiadające stosunków z Rosją. Jak z języka dyplomacji przełożyć to na język praktyki politycznej?

  Putin stwierdził literalnie, iż odwoływanie się do „Porozumienia Budapeszteńskiego” z 1994 roku, na mocy którego po oddaniu przez Ukrainę swoich arsenałów nuklearnych gwarantami jej bezpieczeństwa są Wielka Brytania, Federacja Rosyjska i Stany Zjednoczone, jest bezprzedmiotowe w sytuacji, kiedy legalne struktury władzy Ukrainy zostały zniesione przez zbrojny przewrót polityczny. W tym sensie gwarancjami objęte było PAŃSTWO, które już przestało istnieć.

  – Ukraina de facto nie kontroluje Krymu, a jego nowe władze planują referendum z opcją szerszej autonomii lub przyłączenia do Federacji Rosyjskiej. Czy to właśnie Krym jest celem Rosji na Ukrainie czy też należy się spodziewać sformułowania i realizacji przez Kreml ambitniejszych celów?

  Kijów nie kontroluje większości terytorium Ukrainy. Sytuacja obecna przypomina do złudzenia rok 1918 w Rosji, kiedy krajem „rządziły” uzbrojone bandy nieokreślonej proweniencji terroryzujące ludność. Ja myślę, że Kreml nie planuje przyłączenia Krymu do FR i że plan Kremla co do przyszłości półwyspu jest identyczny z planem co do całej Ukrainy. Wydaje mi się, że ewentualne przyłączenie Krymu do FR – przy pozostawieniu reszty Ukrainy w stanie chaosu – w żadnej mierze nie zmieniłoby pozytywnie sytuacji geopolitycznej Rosji, a raczej przeciwnie – pogorszyłoby ją.

  – Popularne są głosy, że Ukraińcy tworzą teraz nowy, antyrosyjski mit założycielski. Czy taki czynnik może mieć jakikolwiek wpływ na międzynarodowe położenie Ukrainy?

  Pan wybaczy, ale to są propagandowe brednie

  – Z drugiej strony mowa jest o tym, że nawet sam nacjonalizm ukraiński sięgający korzeniami do tradycji OUN-UPA zmienił wektor z antypolskiego na zdecydowanie antyrosyjski. Jest to uzasadniona teza?

  Nie. Jest to teza nieuzasadniona. Co miałoby za nią świadczyć? Ponawiane wezwania do odebrania Polsce „ukraińskich etnicznych terytoriów pod okupacją polską”? Czy może oświadczenie – urbi et orbi – oficjalnego przedstawiciela Ukrainy podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ (kilka dni temu), iż twierdzenie o ounowsko-upowskich zbrodniach to zwykłe kłamstwo, gdyż ukraiński nacjonalizm i jego struktury nie mają żadnych zbrodni na sumieniu ani żadnej krwi na rękach? Że ukraiński nacjonalizm jest krystalicznie czysty, gdyż po pierwsze Trybunał Norymberski nie przedstawił w tej mierze żadnych zarzutów oraz że wszystkie te zarzuty to po prostu sowiecko-rosyjskie (i zapewne też polskie) kłamstwo?

  Przypomnijmy, że ideologia ukraińskiego nacjonalizmu zbudowana jest na „teorii dwóch wrogów”. To że dziś wskazywany jest raczej tylko jeden z nich nie oznacza, że drugi zniknął. Nawet jeśli odgrywa żałosną rolę pożytecznego idioty.

  – Czy obecne położenie Ukrainy, dezintegracja terytorium w postaci secesji Krymu i stan jej relacji z Rosją po Majdanie dało się przewidzieć? Czy Kremlem rzeczywiście rządzi działający nieracjonalnie nieobliczalny furiat, czy jednak mamy do czynienia z kimś wyrachowanym i działającym wedle konkretnego planu?

  Secesja Krymu jak dotąd nie nastąpiła, więc nie uprzedzajmy wypadków. Według mnie, secesji i przyłączenia Krymu do Rosji nie będzie.

  Co do Putina i Rosji (bo działa on przy nieomal jednomyślnym wsparciu rosyjskich politycznych środowisk) – gra toczy się (zresztą, niezmiennie od początku ukraińskiego kryzysu) o najwyższe geopolityczne cele; ze strony rosyjskiej o przełamanie jednobiegunowego ładu geopolitycznego, zaś ze strony amerykańskiej o wyeliminowanie Rosji jako głównej i jedynej groźby dla tego ładu. Słowem – o panowanie nad światem, jeśli nazwiemy rzeczy właściwymi ich imionami. Najpoważniejsi polityczni i geopolityczni doradcy Putina twierdzą, że to właśnie ten moment, kiedy przełamanie amerykańskiej dominacji na świecie jest możliwe.

  Tym, którzy skłonni są wierzyć, że to Putin właśnie jest – jak Pan elegancko nazwał – „działającym nieracjonalnie nieobliczalnym furiatem” zwróćmy uwagę, że przewrót polityczny na Ukrainie, to 31. przewrót polityczny w ostatniej dekadzie orkiestrowany przez USA, że to nie Rosja była realizatorem 14 „kolorowych, bezkrwawych rewolucji” oraz cyklu krwawych przewrotów, nazywanych „wiosną arabską”.

  Tak czy inaczej, należy wiedzieć, że w obecnym kryzysie ukraińskim nie ma żadnych interesów ukraińskich – ani państwowych, ani narodowych. Stawką tej geopolitycznej gry nie była i nie jest Ukraina. Stawką jest – oczywiście – Rosja. Ukraina jest w tej grze jedynie terytorium walki gigantów, na którym używane są instrumenty ukraińskie oraz ideologie niby-ukraińskie. Scenariusz tego kryzysu był przygotowywany przez lata i jest identyczny ze scenariuszami wszystkich „wiosen” i „kolorowych rewolucji”. Budowali go zresztą ci sami ludzie.

  Ukraina i jej realne sprawy są głębokim i mało ważnym dla Zachodu i Stanów Zjednoczonych tłem. Że propaganda mówi inaczej? Że to rzekomo „narodowa ukraińska rewolucja”? Nie należy słuchać propagandzistów, ale robić użytek z własnego rozumu.

  – Proszę na koniec powiedzieć: Rosja przegrała na Majdanie czy też przeciwnie – najwięcej na nim skorzystała?

  To się jeszcze okaże, ponieważ gra geopolityczna nie jest jeszcze zakończona. Można jednak powiedzieć z całą pewnością, że przegrała – i to z kretesem – Polska. Proszę zważyć, że – niezależnie od „sojuszniczego przymusu” (nazwijmy tak elegancko presję, której polskie elity władzy muszą się podporządkowywać bezwarunkowo) – wsparcie, jakie polskie władze udzielają dla przewrotu politycznego w Kijowie, ideologizowane jest głównie polską rusofobią.

  W tym dosyć tradycyjnym nurcie polskiej polityki wschodniej musimy wspierać Ukrainę, ponieważ jest to (albo może być) nasz naturalny sojusznik przeciw Rosji.

  Niestety, jest to koncepcja politycznych idiotów i takie też skutki zazwyczaj przynosi. Bo, po pierwsze – nie ma żadnych ani historycznych, ani politycznych, ani mentalnych przesłanek, aby Ukraina takim sojusznikiem – zwłaszcza Polski!! – się stała; zaś po drugie polska polityka wschodnia oparta na fundamencie rusofobii to polityka samobójcza w każdym wymiarze. Czyżby jej entuzjaści naprawdę uwierzyli, że za trzy miesiące Rosji już nie będzie? Że już nie trzeba będzie z nią procedować? A jeśli jednak Rosja będzie, to jakich narzędzi politycznych użyje Polska w sferze dwustronnych relacji polsko-rosyjskich wówczas? Kiedy dla Polski wszystkie drzwi będą na głucho i na długo zamknięte? Polskie elity obrażą się wtedy na Rosję i zwrócą się o polityczne i ekonomiczne rekompensaty do unijnych i amerykańskich protektorów? A oni nam pomogą? Wolne żarty, pozostaniemy w tym miejscu Europy i nikogo na Zachodzie nie będą interesowały nasze sprawy z Rosją. No, chyba żeby rzeczywiście już jej wtedy nie było.

  Ale polska porażka ma jeszcze jeden wymiar. Bowiem, co będzie, jeśli Rosja spacyfikuje obecny chaos na Ukrainie i przywróci ten kraj do politycznego i społecznego ładu. Nie będzie to, rzecz jasna, ład neo-nazistowski ale zapewne jakaś forma twardych rządów autorytarnych, kontrolowanych w pełni i administrowanych z Moskwy. Czy taki scenariusz jest niemożliwy? Ależ możliwy najbardziej ze wszystkich.

  Ma on tylko jedną alternatywę, jaką jest wojna nuklearna. Jeśli założymy, że USA, Zachód i NATO w obliczu prawdziwego i realnego „wejścia” rosyjskich wojsk na Ukrainę i rozpoczęcia „porządkowania” chaosu nie zdecydują się na wariant wojny (nie pogróżek, nie cyber-wojny, nie wojny informacyjnej – ale WOJNY), to wtedy i na długo potem będziemy mieli ROSJĘ za naszą wschodnią granicą. Zapewne nie w kategoriach formalnych, ale realnie, bo przecież zewnętrzne atrybuty państwowości Ukrainy pozostaną. Jednak, o ile dotąd posiadała ona dosyć rozległe sfery samodzielności, to odtąd kontrola Rosji będzie ścisła i bolesna. Wtedy ci spośród polskich geopolityków-idiotów, którzy zamierzali „wyjąć” Ukrainę spod rosyjskiej kurateli, będą mieli Rosję pod bokiem. I to Rosję znacznie bardziej antypolską niż dotąd. Chyba niezbędne będzie harakiri, bo jak znieść coś takiego, do czego doprowadziło się poniekąd własnymi rękami i piórami?

  Nie takich rezultatów wdania się Polski w „ukraińską awanturę” oczekują polscy neo-prometeiści? Mogą się bardzo rozczarować.

  Dziękuję za rozmowę.

  http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/pierwszy-ambasador-rp-na-ukrainie-w-obecnym-kryzysie-nie-ma-zadnych-interesow-ukrainskich

 13. Kto RZĄDZI UKRAINĄ po ZAMACHU STANIU i OBALENIU PRAWOWITEGO PREZYDENTA PAŃSTWA ?!! … PRAWDA o *PRAWYM SEKTORZE* !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  W pełnym buty, LIŚCIE UKRAIŃSKICH ŻYDÓW do PREZYDENTA ROSJI WŁADIMIRA PUTINA, czytamy:

  „Zdajemy sobie sprawę, że NA UKRAIŃSKĄ OPOZYCJĘ POLITYCZNĄ składają się RÓŻNE GRUPY. Są tam też NACJONALIŚCI, ale nawet ci NAJBARDZIEJ MARGINALNI NIE ODWAŻĄ SIĘ OKAZAĆ ANTYSEMITYZMU …” !!!

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/03/11/ukrainscy-zydzi-pisza-do-wladimira-putina/

  Hmm … SKĄD ta niezachwiana PEWNOŚĆ ?!!
  _________________________________

  Mamy nadzieję, że ten film pomoże wielu POLAKOM, okłamywanym przez POLSKOJĘZYCZNE, ŻYDOWSKIE MEDIA i ORGANIZACJE quasi-POLITYCZNE, działające na terenie naszej OJCZYZNY, trochę zrozumieć:

 14. ale bzdury i kto w to ma wierzyć, chyba zbrodniczy element w Rosji, który chce zagarnąć siłą wszystkie państwa,które okupowała ZSRR. Szef KGB nie spocznie na jednym Krymie i Sewastopolu, ale może sobie zęby połamać..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s