Krymskie władze oskarżyły Kijów o rozprzedawanie Ukrainy

nulandCzy NARÓD UKRAIŃSKI już wie, co było celem ŻYDOWSKIEJ REWOLUCJI na KIJOWSKIM MAJDANIE ?!!

*****

Wicepremier RZĄDU KRYMU, OLGA KOWITIDI, nazwała RABUNKOWYMI warunki, na których KIJÓW gotów jest PODPISAĆ POROZUMIENIE z MFW.

Oświadczyła ona, że podpisane przez nowe władze Ukrainy wstępne porozumienie z MFW o udzieleniu pomocy finansowej przewiduje BEZPOWROTNE PRZEKAZANIE CAŁEGO KRAJOWEGO SYSTEMU TRANSPORTU GAZU na WŁASNOŚĆ AMERYKAŃSKIEJ firmie CHEVRON, a KOMBINATY METALURGICZNE będą MUSIAŁY PRZEKAZAĆ 50% AKCJI na WŁASNOŚĆ NIEMIECKIEJ firmie RUHR. Przemysł WĘGLOWY DONBASU przejdzie do FIŃSKIEJ córki RUHR.

Zgodnie ze słowami Kowitidi, KIJÓW obiecał również ROZMIEŚCIĆ na UKRAINIE systemy AMERYKAŃSKIEJ OBRONY PRZECIWRAKIETOWEJ i LOTNICTWO WOJSKOWE STANÓW ZJEDNOCZONYCH.

 

http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_09/Krymskie-wladze-oskarzyly-Kijow-o-rozprzedawanie-Ukrainy-3205/

10 uwag do wpisu “Krymskie władze oskarżyły Kijów o rozprzedawanie Ukrainy

 1. GRABIEŻ UKRAINY już SIĘ ZACZĘŁA !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Według raportu zamieszonego w gazecie Kommersant.ua, ministerstwo finansów sługusów Waszyngtonu w Kijowie, którzy aspirują do miana rządu, przygotowało plan oszczędności obniżający emerytury Ukraińców o połowę z poziomu 160 dolarów do 80 dolarów, by zachodni bankierzy, którzy pożyczą Ukrainie pieniądze, mogli zostać spłaceni kosztem ukraińskiej biedoty (http://www.kommersant.ua/doc/2424454). To nic innego, jak powtórka greckiego scenariusza.

  Jeszcze nie przywrócono stabilności i legitymizacji marionetkowego rządu umieszczonego u władzy na drodze zamachu stanu zorganizowanego przez Waszyngton przeciwko legalnemu i wybranemu w wyborach rządowi Ukrainy, a szabrownicy z Zachodu rozpoczęli już działalność. Naiwni protestujący na Majdanie, którzy uwierzyli w propagandę mówiącą, że członkostwo w UE umożliwi im lepsze życie, stracą połowę swoich emerytur do kwietnia br. A to dopiero początek.

  Skorumpowane zachodnie media określają pożyczki dla Ukrainy mianem „pomocy”. Ale te 11 miliardów Euro, które UE oferuje dla Kijowa, to nie pomoc. Jest to pożyczka obarczona licznymi uwarunkowaniami, w tym koniecznością zgodzenia się przez Kijów na plan cięć narzucony przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW).

  Zwróćcie uwagę, że łatwowierni Ukraińcy wzięli udział w protestach, które wykorzystano do obalenia legalnego rządu, gdyż uwierzyli w kłamstwa opowiadane im przez finansowane przez Waszyngton organizacje pozarządowe (NGO), że gdy przystąpią do UE to będą mieć „ulice wyłożone złotem”. Zamiast tego dostali teraz cięcia emerytur i plan oszczędnościowy MFW.

  Plan oszczędnościowy okroi opiekę społeczną, fundusze na szkolnictwo, przyniesie liczne zwolnienia z pracy, dewaluację waluty narodowej, co doprowadzi do wzrostu cen towarów importowanych, w tym gazu sprowadzanego z Rosji, a, co za tym idzie, także elektryczności. W tej sytuacji ukraińskie aktywa zostaną przejęte przez zachodnie korporacje.

  Pola uprawne na Ukrainie przejdą w ręce amerykańskiego agrobiznesu.

  Część planu Waszyngtonu i UE wobec Ukrainy, przynajmniej tej części tego kraju, jaka jeszcze nie przeszła na stronę Rosji, już się powiodła. To, co jeszcze zostało na Ukrainie, zostanie skrupulatnie rozgrabione przez Zachód.

  Druga część planu nie powiodła się. Sługusy Waszyngtonu utracili kontrolę nad protestami na rzecz zorganizowanych i uzbrojonych ultra-nacjonalistów (chodzi o grupy powiązane z Prawym Sektorem itp. – przyp. tłumacza). Wywodzą się oni z grup, które walczyły po stronie Hitlera w II wojnie światowej (chodzi o OUN i UPA oraz ukraińskie jednostki wojskowe w służbie III Rzeszy jak SS-Galizien, których członkowie ponoszą odpowiedzialność m.in. za Rzeź Wołyńską – przyp. tłumacza). Z tego powodu południowa i wschodnia Ukraina wraca dziś do Rosji, choć w latach 50. XX w. ziemie te włączono w skład Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej.

  W chwili, gdy piszę ten artykuł, wydaje się, że Krym oderwał się od Ukrainy. Waszyngton ze swoimi marionetkami z państw NATO nic nie może z tym zrobić, jak tylko odgrażać się i straszyć sankcjami. Nieroztropny rezydent w Białym Domu zademonstrował niemoc rzekomo jedynego w świecie hipermocarstwa (tj. USA – przyp. tłumacza) nakładając sankcje wymierzone w nieznane osoby (z Ukrainy – przyp. tłumacza), kimkolwiek one są. W efekcie USA ponoszą odpowiedzialność za powrót Krymu do Rosji, w ramach której egzystował w przeszłości przez ponad dwa wieki. Aleksander Sołżenicyn twierdził, że nietrzeźwy Chruszczow, który był pochodzenia ukraińskiego, przeniósł fragment radzieckiego terytorium do Ukrainy (tj. Ukraińskiej SRR – przyp. tłumacza). Patrząc na rozwój wydarzeń w Zachodniej Ukrainie, te „rosyjskie” prowincje chcą powrócić do ziemi ojczystej, do której należą, tak samo jak Południowa Osetia nie chciała mieć nic wspólnego z Gruzją.

  Sługusy Waszyngtonu w Kijowie nic nie mogą zrobić w sprawie Krymu poza odgrażaniem się. Zwróćcie uwagę, że na podstawie porozumienia między rządami Rosji i Ukrainy, Rosja może utrzymywać kontyngent wojskowy w liczbie 25 tysięcy żołnierzy na Krymie. Media amerykańskie i w krajach UE ubolewają nad rzekomą „rosyjską inwazją 16 tysięcy żołnierzy”, wykazując się totalną niewiedzą lub zaangażowaniem w rozpowszechnianie kłamstw Waszyngtonu.

  Jest rzeczą oczywistą, że media w USA i UE są skorumpowane. Tylko głupiec może w nie wierzyć. Zwróćcie uwagę na sprawę rozpowszechniania kłamstw reżimu George’a W. Busha i Dicka Cheneya przez ministra spraw zagranicznych USA Colina Powella w ONZ, który wmówił społeczności międzynarodowej, że Irak rzekomo dysponuje bronią masowej zagłady, choć inspektorzy rozbrojeniowi raportowali, że taka broń nie istniała. Dlatego media zachodnie zachowują się jak zbiór kupowanych i opłacanych prostytutek.

  W byłych rosyjskich prowincjach na wschodzie Ukrainy powściągliwe zachowanie Putina wobec strategicznego zagrożenia, jakie Waszyngton sprowadził na Rosję, dało Waszyngtonowi szansę do przejęcia kontroli nad ważną gałęzią przemysłu, która służy rosyjskiej gospodarce i wojsku (chodzi o przemysł ciężki i zbrojeniowy we wschodniej Ukrainie, który produkuje na rzecz Rosji – przyp. tłumacza). Ludzie we wschodniej Ukrainie wychodzą na ulice odcinając się od niewybranego rządu uzurpatorów, których zorganizowany przez Waszyngton zamach stanu umieścił u władzy w Kijowie. Waszyngton, zdając sobie sprawę ze swej niekompetencji, która przyczyniła się do utraty kontroli nad Krymem, nakazał swym marionetkom w Kijowie wyznaczenie ukraińskich oligarchów, częściowo przeciwko którym były skierowane protesty na Majdanie, na wysokie stanowiska administracyjne w miastach we wschodniej Ukrainie. Ci oligarchowie dysponują prywatnymi bojówkami, które działają równolegle do policji (milicji – przyp. tłumacza) oraz jakiejkolwiek ukraińskiej formacji wojskowej, jaka jeszcze się ostała. Przywódcy protestujących etnicznych Rosjan są zatrzymywani i znikają. Waszyngton ze swoimi marionetkami z UE, głoszącymi poparcie dla samostanowienia, są za samostanowieniem tylko wtedy, gdy służy ich interesom. Z tego powodu Waszyngton jest obecnie zajęty tłumieniem dążeń do samostanowienia we wschodniej Ukrainie.

  Niewątpliwie jest to dylematem dla Putina: w jaki sposób jego umiarkowane podejście pozwoliło Waszyngtonowi na przejęcie inicjatywy we wschodniej Ukrainie. Oligarchowie Taruta i Kołomojski zostali gubernatorami w Doniecku i Dniepropietrowsku. Prowadzą aktywnie akcje aresztowań Rosjan i dopuszczają się nieopisanych przestępstw, ale o tym nic nie usłyszysz od amerykańskich presstytutek (zbitka angielskich słów „press” – „prasa” i „prostitute” – „prostytutka”, czyli „prostytuujące się media” – przyp. tłumacza). Obecna strategia Waszyngtonu sprowadza się do aresztowania i usunięcia przywódców secesji na wschodzie Ukrainy, by żadne tamtejsze władze nie poprosiły Putina o interwencję.

  Jeśli Putin posiada drony (bezzałogowe samoloty – przyp. tłumacza), ma możliwość pozbycia się Taruty i Kołomojskiego tak samo, jak robią to Amerykanie. Jeśli Putin pozwoli Waszyngtonowi przejąć kontrolę i zatrzymać przy Ukrainie wschodnie jej prowincje, które dążą do secesji, to pokaże swą słabość, którą Waszyngton z pewnością wykorzysta. Waszyngton wykorzysta tę słabość aż do zmuszenia Putina do wojny.

  Ta wojna będzie nuklearna.

  Dr Paul Craig Roberts

  (…)
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/grabiez-ukrainy-juz-sie-zaczela-2014-03

 2. UKRAINA – WYWIEZIONO REZERWĘ ZŁOTA UKRAINY !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic

  * “NA MOCY ROZPORZĄDZENIA jednego z „NOWYCH PRZYWÓDCÓW” UKRAINY, do USA została przetransportowana CAŁA REZERWA ZŁOTA UKRAINY.” !!!
  .
  Nocą o godzinie 2:00 z pasa startowego wyznaczonego lotniska wystartował nieoznaczony samolot transportowy.

  Aktualności: NOCĄ z BORISPOLIA wyleciał do USA samolot z REZERWĄ ZŁOTA UKRAINY. Według personelu Borispolia, zanim do tego doszło na lotnisko przyjechały cztery opancerzone samochody do przewozu pieniędzy i dwa samochody typu ciężarowych busów marki Volkswagen, przy czym na pojazdach brakowało tablic rejestracyjnych.

  Z przybyłych samochodów wyszło około 15 ludzi w czarnych mundurach, w maskach i kamizelkach kuloodpornych. Część z nich była uzbrojona w broń automatyczną. Ludzie ci załadowali do samolotu ponad 40 ciężkich skrzynek i następnie część tajemniczych osób weszła także na pokład samolotu. Cała operacja załadunku odbywała się w wielkim pośpiechu. Po rozładunku samochody bez tablic rejestracyjnych natychmiast opuściły pas startowy a sam samolot w trybie natychmiastowym odleciał.

  Pracownicy lotniska będący świadkami tej tajemniczej „operacji specjalnej” natychmiast powiadomili administrację Borispolia, od której otrzymali kategoryczne zalecenie „nie pchania nosa w nie swoje sprawy”.

  Później do redakcji zadzwonił jeden z odpowiedzialnych pracowników byłego Ministerstwa Dochodów i Opłat, który powiedział, że według jego informacji, dzisiaj w nocy, NA MOCY ROZPORZĄDZENIA jednego z „NOWYCH PRZYWÓDCÓW” UKRAINY, do USA została przetransportowana CAŁA REZERWA ZŁOTA UKRAINY.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-wywieziono-rezerwe-zlota-ukrainy-2014-03

 3. RZĄD KRYMU rozpoczął FORMOWANIE własnej ARMII !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  WERCHOWNA RADA KRYMU wyposażyła dziś PREMIERA AUTONOMICZNEJ REPUBLIKI KRYMSKIEJ – SIERGIEJA AKSJENOWA w uprawnienia GŁÓWNODOWODZĄCEGO SIŁAMI ZBROJNYMI AUTONOMII – informuje Interfax-Ukraina.

  Aksjenow osobiście poinformował agencję o decyzji Werchownej Rady.

  „Werchowna Rada Krymu wyposażyła mnie w uprawnienia premiera autonomii, głównodowodzącego siłami zbrojnymi, oraz PRAWEM do FORMOWANIA SIŁ ZBROJNYCH” – powiedział Aksjenow.

  Akjenow zaznaczył, że „DECYZJĘ o FORMOWANIU ARMII KRYMU podjęto w ZWIĄZKU z UJAWNIENIEM na TERYTORIUM AUTONOMII nielegalnych GRUP ZBROJNYCH”.

  Wg informacji przekazanych przez Aksjenowa, 186 osób już złożyło przysięgę na wierność narodowi krymskiemu i weszło w skład sił zbrojnych republiki.

  Premier jest również pewien, że do czasu referendum, które ma się odbyć 16 marca, liczebność armii wzrośnie do 1500 osób.

  „BĘDĄ OCHRANIAĆ OKRĘGI WYBORCZE z BRONIĄ w RĘKU” – powiedział premier Krymu.

  Aksjenow potwierdził plany stworzenia marynarki wojennej Krymu. Powiedział również, że w razie włączenia Krymu do Federacji Rosyjskiej, wojska lądowe i marynarka Krymu wejdą do składu sił zbrojnych Rosji.

  Dodał również, że jeśli w wyniku referendum Krym stanie się częścią Rosji, ukraińscy wojskowi powinni, albo opuścić terytorium Krymu, albo wejść w skład sił zbrojnych Federacji.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rzad-krymu-rozpoczal-formowanie-wlasnej-armii

 4. UKRAINA: NAJEMNICY BLACKWATER w DONIECKU ?!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  „PRYWATNI KONTRAKTORZY MILITARNI” z największej AMERYKAŃSKIEJ FIRMY NAJEMNICZEJ na świecie: BLACKWATER / XE SERVICES / ACADEMI [częste zmiany nazwy zsynchronizowane są z ujawnianiem w mediach KOLEJNYCH ZBRODNICZYCH DZIAŁAŃ FIRMY – red.] prawdopodobnie POJAWILI się w DONIECKU.

  Świadczy o tym nagrany amatorsko materiał filmowy, ukazujący drużynę piechoty w charakterystycznych mundurach i z wyposażeniem taktycznym, przemieszczającą się w skoordynowany sposób pomiędzy protestującymi na ulicach Doniecka. Obecni wokół protestujący poganiają ich okrzykami „BLACKWATER, BLACKWATER!”.

  W środę jeden z rosyjskich dyplomatów przebywających w KIJOWIE poinformował agencję Interfax, że na tamtejsze lotnisko PRZYBYŁO ok. 300 NAJEMNIKÓW, z których większość jest AMERYKAŃSKIEGO POCHODZENIA.

  BLACKWATER / XE SERVICES / ACADEMI od początku swego istnienia, postrzegana jest jako wykonująca „BRUDNĄ ROBOTĘ” wszędzie tam, gdzie POKÓJ i DEMOKRACJĘ niosą JANKESI.

  Wśród LICZNYCH OSKARŻEŃ pod adresem FIRMY są m.in. te o BYCIE pod BEZPOŚREDNIĄ KONTROLĄ CIA, PRZEMYT BRONI, zachęcanie swych pracowników do POPEŁNIANIA GWAŁTÓW i ZBRODNI WOJENNYCH, takich jak Masakra na Placu Nisur w Bagdadzie, podczas której otworzyli ogień do cywili, w wyniku czego śmierć poniosło 17 osób.

  Od wielu dni w DONIECKU trwają PROROSYJSKIE PROTESTY, podsycone przez ARESZTOWANIE przez „WŁADZE” w KIJOWIE „LUDOWEGO GUBERNATORA MIASTA” PAWŁA GUBARIOWA.

  http://xportal.pl/?p=12902

  • * CO jest KWINTESENCJA tej NIEPOKOJĄCEJ INFORMACJI ?!!
   .
   OTÓŻ TO – ZAWODOWI MORDERCY przeciwko WOJSKOM ROSYJSKIM !!!
   .

   Image and video hosting by TinyPic
   .
   Z relacji NAOCZNYCH ŚWIADKÓW wynika, że na UKRAINĘ zjeżdżają się TYSIĄCE NAJEMNIKÓW – ZAWODOWYCH, ZWYRODNIAŁYCH MORDERCÓW, których SAMO POJAWIENIE SIĘ w tej liczbie WYMAGA OGROMNYCH ŚRODKÓW !!!

   Należy więc zadać PYTANIE, KTO za to PŁACI ?!!

   CZY, aby NIE STOJĄ za tym PIENIĄDZE ŻYDOWSKICH OLIGARCHÓW UKRAIŃSKICH, którzy w wyniku SPONSOROWANEJ przez NICH, ŻYDOWSKIEJ REWOLUCJI na UKRAINIE, ZOSTALI WYNIESIENI do GODNOŚCI GUBERNATORSKICH i WYPOSAŻENI we WŁADZĘ ABSOLUTNĄ, na ODDANYCH IM, praktycznie na WŁASNOŚĆ, OLBRZYMICH OBSZARACH KRAJU ?!!

   MOŻEMY mieć więc do CZYNIENIA z NAPUSZCZENIEM na WOJSKA ROSYJSKIE licznych ODDZIAŁÓW OPŁACANYCH NAJEMNIKÓW, którzy NIE UZNAJĄ i NIE RESPEKTUJĄ ŻADNYCH ZASAD !!!

   NIE trudno PRZEWIDZIEĆ, jak to się MOŻE SKOŃCZYĆ oraz tego, że w KAŻDEJ CHWILI ta SYTUACJA może się WYMKNĄĆ spod JAKIEJKOLWIEK KONTROLI !!!

 5. * PIERWSZY AMBASADOR RP na UKRAINIE: „W obecnym KRYZYSIE nie ma ŻADNYCH INTERESÓW UKRAIŃSKICH” !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  „UKRAINĄ RZĄDZI DZIŚ osadzony przy UŻYCIU SIŁY i mający POLITYCZNE POPARCIE DEPARTAMENTU STANU USA *„RZĄD NEO-NAZISTOWSKI”* !!!
  *****

  Z pierwszym ambasadorem Polski w Kijowie – doktorem Jerzym Kozakiewiczem o stawce gry geopolitycznej toczonej na Ukrainie rozmawia Marcin Skalski (KRESY.PL)

  – Panie Ambasadorze, kto właściwie rządzi teraz Ukrainą? Kto będzie rządził nią na przestrzeni najbliższych tygodni, czy obecna dynamika wydarzeń jest w ogóle możliwa do przewidzenia?

  Jak twierdzą analitycy z kanadyjskiego Institute of Global Research, Ukrainą rządzi dziś osadzony przy użyciu siły i mający polityczne poparcie Departamentu Stanu USA „rząd neo-nazistowski”. Analitycy rosyjscy twierdzą to samo i w związku z tym odmawiają temu „rządowi” jakiejkolwiek legitymności. Wyłom w tej kwestii, co do państw zachodnich, uczyniła dziś BBC, która w notatce pt. „Neo-Nazi threat in new Ukraine” (Groźba neo-nazizmu w dzisiejszej Ukrainie) twierdzi wręcz, że kijowski „rząd” jest całkowicie zależny od tych ugrupowań.

  Wprawdzie nie przypominam sobie, aby takie oceny znalazły się w oświadczeniach oficjalnych państw zachodnich, ale – o ile wiem – żadne z nich jednakowoż nie uznało legitymacji prawnej tego „rządu”. Zachód i Stany Zjednoczone skłonne są raczej stosować politykę faktów dokonanych, tzn. procedowania tego „rządu”, tak jakby był „legalny i legitymny”. Rosja stoi na twardym stanowisku, iż po całkowitym odrzuceniu „Porozumienia Czterech” z 21 lutego i wyborze przez opozycję działań nielegalnych, wiodących do zrealizowania siłą politycznego przewrotu, jedyną dziś legalną strukturą polityczną Ukrainy jest prezydent Janukowycz.

  Taki jest wewnątrz-polityczny kontekst spraw ukraińskich. Ponieważ sytuacja jest bardzo dynamiczna, niezwykle trudno prognozować bieg spraw.

  Inne elementy. Zapowiadane przez niektórych członków „rządu” rychłe przystąpienie Ukrainy do NATO jest całkowicie niemożliwe. „Rząd” wyraził zgodę na wszystkie warunki MFW, nawet najbardziej dla kraju niekorzystne i poniżające, dla uzyskania kredytu. Kraj jest już poza krytyczną granicą katastrofy ekonomicznej i socjalnej. Budżet narodowy (przychody) nie istnieje w 85%. Ludność zaczyna głodować. Grożą epidemie. Administracje rządowe i municypalne nie działają. Ogłoszono mobilizację, ale Ukraina nie posiada w rzeczywistości sił zbrojnych.

  W takiej sytuacji decyzje co do przyszłości Ukrainy zapadać będą nie w Kijowie, ale gdzie indziej.

  – Federacja Rosyjska ustami Władimira Putina odmawia legalności nowemu rządowi ukraińskiemu, twierdząc że powstało zupełnie nowe państwo nie posiadające stosunków z Rosją. Jak z języka dyplomacji przełożyć to na język praktyki politycznej?

  Putin stwierdził literalnie, iż odwoływanie się do „Porozumienia Budapeszteńskiego” z 1994 roku, na mocy którego po oddaniu przez Ukrainę swoich arsenałów nuklearnych gwarantami jej bezpieczeństwa są Wielka Brytania, Federacja Rosyjska i Stany Zjednoczone, jest bezprzedmiotowe w sytuacji, kiedy legalne struktury władzy Ukrainy zostały zniesione przez zbrojny przewrót polityczny. W tym sensie gwarancjami objęte było PAŃSTWO, które już przestało istnieć.

  – Ukraina de facto nie kontroluje Krymu, a jego nowe władze planują referendum z opcją szerszej autonomii lub przyłączenia do Federacji Rosyjskiej. Czy to właśnie Krym jest celem Rosji na Ukrainie czy też należy się spodziewać sformułowania i realizacji przez Kreml ambitniejszych celów?

  Kijów nie kontroluje większości terytorium Ukrainy. Sytuacja obecna przypomina do złudzenia rok 1918 w Rosji, kiedy krajem „rządziły” uzbrojone bandy nieokreślonej proweniencji terroryzujące ludność. Ja myślę, że Kreml nie planuje przyłączenia Krymu do FR i że plan Kremla co do przyszłości półwyspu jest identyczny z planem co do całej Ukrainy. Wydaje mi się, że ewentualne przyłączenie Krymu do FR – przy pozostawieniu reszty Ukrainy w stanie chaosu – w żadnej mierze nie zmieniłoby pozytywnie sytuacji geopolitycznej Rosji, a raczej przeciwnie – pogorszyłoby ją.

  – Popularne są głosy, że Ukraińcy tworzą teraz nowy, antyrosyjski mit założycielski. Czy taki czynnik może mieć jakikolwiek wpływ na międzynarodowe położenie Ukrainy?

  Pan wybaczy, ale to są propagandowe brednie

  – Z drugiej strony mowa jest o tym, że nawet sam nacjonalizm ukraiński sięgający korzeniami do tradycji OUN-UPA zmienił wektor z antypolskiego na zdecydowanie antyrosyjski. Jest to uzasadniona teza?

  Nie. Jest to teza nieuzasadniona. Co miałoby za nią świadczyć? Ponawiane wezwania do odebrania Polsce „ukraińskich etnicznych terytoriów pod okupacją polską”? Czy może oświadczenie – urbi et orbi – oficjalnego przedstawiciela Ukrainy podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ (kilka dni temu), iż twierdzenie o ounowsko-upowskich zbrodniach to zwykłe kłamstwo, gdyż ukraiński nacjonalizm i jego struktury nie mają żadnych zbrodni na sumieniu ani żadnej krwi na rękach? Że ukraiński nacjonalizm jest krystalicznie czysty, gdyż po pierwsze Trybunał Norymberski nie przedstawił w tej mierze żadnych zarzutów oraz że wszystkie te zarzuty to po prostu sowiecko-rosyjskie (i zapewne też polskie) kłamstwo?

  Przypomnijmy, że ideologia ukraińskiego nacjonalizmu zbudowana jest na „teorii dwóch wrogów”. To że dziś wskazywany jest raczej tylko jeden z nich nie oznacza, że drugi zniknął. Nawet jeśli odgrywa żałosną rolę pożytecznego idioty.

  – Czy obecne położenie Ukrainy, dezintegracja terytorium w postaci secesji Krymu i stan jej relacji z Rosją po Majdanie dało się przewidzieć? Czy Kremlem rzeczywiście rządzi działający nieracjonalnie nieobliczalny furiat, czy jednak mamy do czynienia z kimś wyrachowanym i działającym wedle konkretnego planu?

  Secesja Krymu jak dotąd nie nastąpiła, więc nie uprzedzajmy wypadków. Według mnie, secesji i przyłączenia Krymu do Rosji nie będzie.

  Co do Putina i Rosji (bo działa on przy nieomal jednomyślnym wsparciu rosyjskich politycznych środowisk) – gra toczy się (zresztą, niezmiennie od początku ukraińskiego kryzysu) o najwyższe geopolityczne cele; ze strony rosyjskiej o przełamanie jednobiegunowego ładu geopolitycznego, zaś ze strony amerykańskiej o wyeliminowanie Rosji jako głównej i jedynej groźby dla tego ładu. Słowem – o panowanie nad światem, jeśli nazwiemy rzeczy właściwymi ich imionami. Najpoważniejsi polityczni i geopolityczni doradcy Putina twierdzą, że to właśnie ten moment, kiedy przełamanie amerykańskiej dominacji na świecie jest możliwe.

  Tym, którzy skłonni są wierzyć, że to Putin właśnie jest – jak Pan elegancko nazwał – „działającym nieracjonalnie nieobliczalnym furiatem” zwróćmy uwagę, że przewrót polityczny na Ukrainie, to 31. przewrót polityczny w ostatniej dekadzie orkiestrowany przez USA, że to nie Rosja była realizatorem 14 „kolorowych, bezkrwawych rewolucji” oraz cyklu krwawych przewrotów, nazywanych „wiosną arabską”.

  Tak czy inaczej, należy wiedzieć, że w obecnym kryzysie ukraińskim nie ma żadnych interesów ukraińskich – ani państwowych, ani narodowych. Stawką tej geopolitycznej gry nie była i nie jest Ukraina. Stawką jest – oczywiście – Rosja. Ukraina jest w tej grze jedynie terytorium walki gigantów, na którym używane są instrumenty ukraińskie oraz ideologie niby-ukraińskie. Scenariusz tego kryzysu był przygotowywany przez lata i jest identyczny ze scenariuszami wszystkich „wiosen” i „kolorowych rewolucji”. Budowali go zresztą ci sami ludzie.

  Ukraina i jej realne sprawy są głębokim i mało ważnym dla Zachodu i Stanów Zjednoczonych tłem. Że propaganda mówi inaczej? Że to rzekomo „narodowa ukraińska rewolucja”? Nie należy słuchać propagandzistów, ale robić użytek z własnego rozumu.

  – Proszę na koniec powiedzieć: Rosja przegrała na Majdanie czy też przeciwnie – najwięcej na nim skorzystała?

  To się jeszcze okaże, ponieważ gra geopolityczna nie jest jeszcze zakończona. Można jednak powiedzieć z całą pewnością, że przegrała – i to z kretesem – Polska. Proszę zważyć, że – niezależnie od „sojuszniczego przymusu” (nazwijmy tak elegancko presję, której polskie elity władzy muszą się podporządkowywać bezwarunkowo) – wsparcie, jakie polskie władze udzielają dla przewrotu politycznego w Kijowie, ideologizowane jest głównie polską rusofobią.

  W tym dosyć tradycyjnym nurcie polskiej polityki wschodniej musimy wspierać Ukrainę, ponieważ jest to (albo może być) nasz naturalny sojusznik przeciw Rosji.

  Niestety, jest to koncepcja politycznych idiotów i takie też skutki zazwyczaj przynosi. Bo, po pierwsze – nie ma żadnych ani historycznych, ani politycznych, ani mentalnych przesłanek, aby Ukraina takim sojusznikiem – zwłaszcza Polski!! – się stała; zaś po drugie polska polityka wschodnia oparta na fundamencie rusofobii to polityka samobójcza w każdym wymiarze. Czyżby jej entuzjaści naprawdę uwierzyli, że za trzy miesiące Rosji już nie będzie? Że już nie trzeba będzie z nią procedować? A jeśli jednak Rosja będzie, to jakich narzędzi politycznych użyje Polska w sferze dwustronnych relacji polsko-rosyjskich wówczas? Kiedy dla Polski wszystkie drzwi będą na głucho i na długo zamknięte? Polskie elity obrażą się wtedy na Rosję i zwrócą się o polityczne i ekonomiczne rekompensaty do unijnych i amerykańskich protektorów? A oni nam pomogą? Wolne żarty, pozostaniemy w tym miejscu Europy i nikogo na Zachodzie nie będą interesowały nasze sprawy z Rosją. No, chyba żeby rzeczywiście już jej wtedy nie było.

  Ale polska porażka ma jeszcze jeden wymiar. Bowiem, co będzie, jeśli Rosja spacyfikuje obecny chaos na Ukrainie i przywróci ten kraj do politycznego i społecznego ładu. Nie będzie to, rzecz jasna, ład neo-nazistowski ale zapewne jakaś forma twardych rządów autorytarnych, kontrolowanych w pełni i administrowanych z Moskwy. Czy taki scenariusz jest niemożliwy? Ależ możliwy najbardziej ze wszystkich.

  Ma on tylko jedną alternatywę, jaką jest wojna nuklearna. Jeśli założymy, że USA, Zachód i NATO w obliczu prawdziwego i realnego „wejścia” rosyjskich wojsk na Ukrainę i rozpoczęcia „porządkowania” chaosu nie zdecydują się na wariant wojny (nie pogróżek, nie cyber-wojny, nie wojny informacyjnej – ale WOJNY), to wtedy i na długo potem będziemy mieli ROSJĘ za naszą wschodnią granicą. Zapewne nie w kategoriach formalnych, ale realnie, bo przecież zewnętrzne atrybuty państwowości Ukrainy pozostaną. Jednak, o ile dotąd posiadała ona dosyć rozległe sfery samodzielności, to odtąd kontrola Rosji będzie ścisła i bolesna. Wtedy ci spośród polskich geopolityków-idiotów, którzy zamierzali „wyjąć” Ukrainę spod rosyjskiej kurateli, będą mieli Rosję pod bokiem. I to Rosję znacznie bardziej antypolską niż dotąd. Chyba niezbędne będzie harakiri, bo jak znieść coś takiego, do czego doprowadziło się poniekąd własnymi rękami i piórami?

  Nie takich rezultatów wdania się Polski w „ukraińską awanturę” oczekują polscy neo-prometeiści? Mogą się bardzo rozczarować.

  Dziękuję za rozmowę.

  http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/pierwszy-ambasador-rp-na-ukrainie-w-obecnym-kryzysie-nie-ma-zadnych-interesow-ukrainskich

 6. Kto RZĄDZI UKRAINĄ po ZAMACHU STANIU i OBALENIU PRAWOWITEGO PREZYDENTA PAŃSTWA ?!! … PRAWDA o *PRAWYM SEKTORZE* !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  W pełnym buty, LIŚCIE UKRAIŃSKICH ŻYDÓW do PREZYDENTA ROSJI WŁADIMIRA PUTINA, czytamy:

  „Zdajemy sobie sprawę, że NA UKRAIŃSKĄ OPOZYCJĘ POLITYCZNĄ składają się RÓŻNE GRUPY. Są tam też NACJONALIŚCI, ale nawet ci NAJBARDZIEJ MARGINALNI NIE ODWAŻĄ SIĘ OKAZAĆ ANTYSEMITYZMU …” !!!

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/03/11/ukrainscy-zydzi-pisza-do-wladimira-putina/

  Hmm … SKĄD ta niezachwiana PEWNOŚĆ ?!!
  _________________________________

  Mamy nadzieję, że ten film pomoże wielu POLAKOM, okłamywanym przez POLSKOJĘZYCZNE, ŻYDOWSKIE MEDIA i ORGANIZACJE quasi-POLITYCZNE, działające na terenie naszej OJCZYZNY, trochę zrozumieć:

 7. Do PROTESTUJĄCYCH w KIJOWIE strzelano z SIEDZIBY „KOMENDANTA MAJDANU” !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Do UCZESTNIKÓW PROTESTÓW i FUNKCJONARIUSZY ORGANÓW PORZĄDKOWYCH w Kijowie STRZELANO z BIURA tak zwanego „KOMENDANTA MAJDANU”, który obecnie STANĄŁ na CZELE RADY BEZPIECZEŃSTWA UKRAINY – powiedział stały przedstawiciel Rosji przy ONZ Witalij Czurkin podczas swego czwartkowego wystąpienia na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa organizacji międzynarodowej.

  „Dokonane w Kijowie akty przemocy wymagają przeprowadzenia starannego międzynarodowego śledztwa” – powiedział on, uprzedzając, że „obraz kijowskiej i zachodniej propagandy całkowicie wypacza doniesienia o tym, że zarówno w funkcjonariuszy organów porządkowych, jak i protestujących, strzelali ci sami prowokatorzy.

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_03_14/Do-protestujacych-w-Kijowie-strzelano-z-siedziby-komendanta-Majdanu-8977/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s