W odpowiedzi Redaktorowi Naczelnemu Gazety Polskiej, Tomaszowi Sakiewiczowi

sakiewicz UPA

„KIM PAN JEST? CZEGO PAN DOKONAŁ i CO PAN SOBĄ REPREZENTUJE? – PAŃSKA PARTIA NIEUDACZNIKÓW, czyli PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ, w osobie WEZWANEGO na SĄD BOŻY LECHA KACZYŃSKIEGO doprowadziła do PODPISANA HANIEBNEGO TRAKTATU LIZBOŃSKIEGO, który UNICESTWIŁ NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI.” !!!

*****

LIST OTWARTY DR. HAB. BOGUSŁAWA PAZIA, PROFESORA UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO

Kiedy przeczytałem PAŃSKI PASZKWIL adresowany do KSIĘDZA TADEUSZA ISAKOWICZA-ZALESKIEGO, zastanowiło mnie, KIM są LUDZIE PAŃSKIEGO POKROJU atakujący kapłana, który przez swoje zaangażowanie w ruch „Solidarności” został niezwykle brutalnie pobity przez SB, cudem unikając śmierci. Dziś zaś, oprócz działań na rzecz lustracji dekomunizacji, w prowadzonej przez siebie Fundacji Brata Alberta codziennie służy znacznej grupie zepchniętych na margines upośledzonych dzieci i jest głosem sumienia ogromnej, kilkumilionowej rzeszy Kresowian i ich potomków. Otrzymał za to nagród społecznych, w tym od śp. rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochowskiego, Instytutu Pamięci Narodowej i  jury Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

Kim Pan jest? Czego Pan dokonał i co Pan sobą reprezentuje? – Pańska PARTIA NIEUDACZNIKÓW, czyli PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ, w osobie wezwanego na Sąd Boży Lecha Kaczyńskiego doprowadziła do PODPISANA HANIEBNEGO TRAKTATU LIZBOŃSKIEGO, który UNICESTWIŁ NIEPODLEGŁOŚĆ POLSKI. Tę niepodległość, o którą walczyły miliony Polaków w czasie wojny i po niej.

Wprowadził on jednak do języka potocznego określenie „łże prawica”, czyniąc tym samym bodaj jedyny realny wkład do polityki.

Nie znam bowiem słowa, które lepiej by określało istotę Pańskiej formacji politycznej, którą wyczerpują trzy składowe:

po pierwsze, stałe mówienie o patriotyzmie przy jednoczesnym konsekwentnym wspieraniu demontażu podstaw suwerenności na rzecz Unii Europejskiej.

Po drugie, zarzucanie oponentom stosowania cenzury przy jednoczesnym fanatycznym tępieniu i niedopuszczaniu do głosu jakichkolwiek innych poglądów aniżeli dopuszczone przez J. Kaczyńskiego, o czym miał okazję się po wielokroć przekonać i ksiądz Tadeusz, i ja sam, pisząc zamówiony w GP tekst polemiczny (do dziś nieopublikowany).

Po trzecie, epatowanie kategorią pamięci narodowej przy jednoczesnym przemilczaniu martyrologii Kresowian, będącej skutkiem ludobójczej działalności ukraińskich nazistów z SS-Galizien i OUN-UPA, których „partner strategicznyPiSu – prezydent W. Juszczenko ogłosił bohaterami Ukrainy.

Nie wiem, który z nich świadczy bardziej o zakłamaniu Pańskiej gazety i formacji politycznej. Dla mnie osobiście najbardziej wyrazistym przykładem zakłamania jest Pańskie nieustanne popieranie wrogów Polski w postaci neobanderowskich organizatorów Majdanu, rządzących teraz w wyniku puczu na Ukrainie, i ukazywanie ich jako … sojuszników sprawy Polski.

Robi Pan to pomimo, że tamci otwarcie, wprost i przy każdej okazji wskazują na ludobójczą OUN-UPA i SS-Galizien jako swoje źródło i inspirację, czemu dali wyraz m.in. umieszczając portret S. Bandery nad sztabem Majdanu.

Pupil PiSu, czyli szef nazistowskiej „Svobody”, obecnie najsilniejszej partii opozycyjnej, OLEH TIAHNYBOK, z którym JAROSŁAW KACZYŃSKI na Majdanie krzyczał BANDEROWSKIE pozdrowienie „SŁAWA UKRAINIE!”, zapowiedział w najbliższym czasie likwidację wszystkich szkół z innym niż ukraiński językiem wykładowym. Oznacza to likwidację kilku istniejących polskich szkół na Ukrainie.

Ten sam Tiahnybok w zarejestrowanej i opublikowanej rozmowie telefonicznej z faktycznym wodzem Majdanu, Dimitrim Jaroszem, kandydatem na prezydenta Ukrainy i szefem terrorystycznej formacji, organizacji „Prawy Sektor”, usłyszał parę dni temu, że „POLAKOM ZROBIMY DRUGI KATYŃ”.

Wspomniany Prawy Sektor, jako oficjalnie zarejestrowana partia polityczna otwarcie domaga się od Polski „zwrotu” dziewiętnastu powiatów wraz z Przemyślem i Zamościem.

Pomimo to ranni bojówkarze od Tiahnyboka i Jarosza na skutek działań PiS i PO leczą się w polskich szpitalach za pieniądze Polaków, którzy niekiedy latami muszą czekać w kolejce na pomoc w szpitalu.

KIEDY MIAŁ PAN CZELNOŚĆ, pisząc w swoim liście do księdza Tadeusza Isakowicza–Zaleskiego, że ten ma jakoby krew na rękach niespełna setki ofiar z Majdanu, popełnił Pan wielki błąd. Nie chce Pan bowiem pamiętać o morzu krwi bestialsko pomordowanych dwustu tysięcy Polaków, setek tysięcy Żydów i Ormian, których zgładzili ojcowie i dziadkowie dzisiejszych majdaniarzy.

Właśnie ta krew już dawno PRZYSCHŁA do RĄK wszystkich ŁŻE-PRAWICOWYCH ZDRAJCÓW PAMIĘCI o TAMTYM LUDOBÓJSTWIE z powodu konsekwentnie realizowanej przez „KOMBATANTÓW” z MAGDALENKI doktryny Giedroycia.

Nade wszystko PRZYSCHŁA do RĄK TYCH, którzy ostatnio KRZYCZELI na MAJDANIE do POGROBOWCÓW MORDERCÓW z UPA i SS-Galizien BANDEROWSKIE POZDROWIENIE „Sława Ukrainie”. To samo, które niegdyś krzyczał BANDEROWSKI MOTŁOCH, gdy naszych bliskich PALIŁ ŻYWCEM, ODZIERAŁ ze SKÓRY, PRZECINAŁ PIŁAMI, KOBIETOM CIĘŻARNYM ROZCINAŁ BRZUCHY i MIAŻDŻYŁ BUTAMI NOWORODKI.

Gdy jednej z moich bliskich krewnych wbijał w uszy zaostrzone paliki i przed spaleniem jej żywcem, wrzeszczał, aby posłuchała jak do niej idzie Polska… .

Pan i Pańska formacja popełniliście jeszcze drugi, nie mniejszy błąd.

Otóż śmie Pan ze swoimi kompanami nazywać krytyków banderowców „AGENTAMI PUTINA”. – Narażacie się nie tylko na śmieszność, ale nade wszystko na to, że ktoś zada pytanie, w CZYIMI IMIENIU DZIAŁACIE, POPIERAJĄC i CZYNNIE WSPIERAJĄC współczesną BANDEROWSKĄ CZERŃ?

Jestem pewien, że każdy bez trudu znajdzie na to pytanie odpowiedź.

dr hab. Bogusław Paź, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego

 

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=9189

4 uwagi do wpisu “W odpowiedzi Redaktorowi Naczelnemu Gazety Polskiej, Tomaszowi Sakiewiczowi

 1. No cóż, drogi panie profesorze Uniwersytetu Wrocławskiego, czy również tak emocjonalnie protestował pan gdy nkwd’zista Zygmunt Bauman był na występach gościnnych na Uniwersytecie Wrocławskim?
  Tyle zółci wylał pan w swoim liście otwartym, ze zastanawiam się czy nie pora wybrac sie do lekarza i przebadać woreczek żółciowy i wątrobę?
  No i skojarzenie na poziomie Tomasza Lisa (zwanego Lisenko) dotyczące sytuacji podpisania traktatu lizbonskiego z Unia. Z tego co ja pamiętam, to prezydent zwlekał z podpisaniem końcowego tego dokumentu, ale wszystkie partie a szczególnie PO naciskały do wyjątkowo perfidnie żeby ja najszybciej podpisał ten dokument. Czy po zastanowieniu się, nie poprawi pan swojego błędu i tej części listu nie wyśle do Donalda Tuska, PSL i SLD? Proszę się przyznać, których krajów jest pan agentem wpływu?
  Czy nie przypadkiem Rosji, jak to nieszczęśliwie złożyło się z Dmowskim, który był agentem wpływu Rosji carskiej, który w swoich wstępnych założeniach dążył do odrodzenia Polski jednak pod panowaniem tejże?
  Co do sytuacji Polski w stosunku do Rosji i Ukrainy, Polska znajduje się miedzy młotem i kowadłem.
  Tego jednak nie zechciał pan zauważyć, mimo swojego profesorskiego dorobku.

 2. *** UKRAINA – SZOK i PRZERAŻENIE – we LWOWIE MORDUJĄ ROSJAN !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  „EUROPEJSCY ŻYDZI WYPOWIEDZIELI WOJNĘ ROSJI.” !!!
  – Aleksander Dugin

  _________________________________________________

  „Ostatnio ODCIĘLI GŁOWĘ żywemu, byłemu pracownikowi milicji, PODPUŁKOWNIKOWI Pietrienko. I RZUCALI i KOPALI tę GŁOWĘ przez KILKA GODZIN na LINII TRAMWAJOWEJ w CENTRUM LWOWA. Powiedział, że WE LWOWIE naprawdę ZABIJAJĄ i RŻNĄ ROSJAN. Głównie byłych milicjantów i wojskowych.”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-szok-przerazenie-lwowie-morduja-rosjan-2014-03

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s