Muzyczko: „Podjęli już decyzję, żeby mnie wyeliminować”

Muzyczko

Kierownictwo „PROKURATURY GENERALNEJ i MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH UKRAINY podjęło już DECYZJĘ żeby, albo MNIE WYELIMINOWAĆ, albo POJMAĆ i PRZEKAZAĆ do ROSJI, by potem WINĘ za wszystko zrzucić na ROSYJSKI WYWIAD” !!!
– Aleksander Muzyczko
*****

Znany ukraiński prawicowy wojowniczy przywódca Aleksandr Muzyczko, znany również jako Sasza Bilyi, został zastrzelony podczas akcji policyjnej przeciwko jego gangowi, potwierdzone Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy.

Muzyczko zginął w Równem, w zachodniej Ukrainie, gdzie koordynował działania lokalnych grup należących do ruchu nacjonalistycznego Prawy Sektor, donoszą krajowe, ukraińskie media.

.

View image on Twitter

.
Na konferencji prasowej poświęconej śmierci Muzyczko, pierwszy zastępca ministra spraw wewnętrznych Władimir Yevdokimov poinformował, że pod zarzutem chuligaństwa i utrudniania działalności organom ścigania, zostały wystawione przez ukraińską policję przeciwko Muzyczko, w dniach 8 marca i 12 marca, listy gończe.

Próba jego aresztowania miała miejsce w pobliżu miejscowości Równe, gdzie wojowniczy przywódca i trzech jego ochroniarzy, wszyscy byli uzbrojeni, przebywali w lokalnej restauracji o nazwie „Trzy Karasie”.

Atak specjalnej grupy zadaniowej policji Sokol w celu zatrzymania Muzyczko i jego popleczników nastąpił po wejściu z restauracji. Wojowniczy przywódca podjął próbę ucieczki przez okno. Otworzył ogień i jego dwie kule raniły policjanta, który podstrzelił Muzyczko w nogę. Inni policjanci strzelali w powietrze – powiedział Yevdokimov.

Nawet po tym, jak upadł na ziemię, Muzyczko kontynuował ostrzał.

„Gdy [Policja] próbowała go zatrzymać, okazało się, że został poważnie ranny. Lekarze, którzy przybyli na miejsce stwierdzili, że Muzyczko nie żyje” – powiedział Yevdokimov.

Trzej ochroniarze, którzy byli uzbrojeni w karabiny Kałasznikowa i pistolety Makarov, zostali zatrzymani przez policję .

Istnieją różne wersje śmierci Muzyczko.

Ukraiński radny Rady Najwyższej MP, Aleksandr Doniy, był jednym z pierwszych, który pisał o śmierci Muzychko.

„Jego samochód został odcięty przez dwa inne samochody. Został wyciągnięty i umieszczony w jednym z tych samochodów. Potem został rzucony na ziemię z rękami związanymi za plecami i [otrzymał] dwa strzały w sercu” – napisał Doniy na Facebooku.

Działacz Prawego Sektora Jarosław Granitny powiedział uapress.info iż, gdy ujrzał martwe ciało był pewien, że to Muzyczko. Dodał, że pięć osób zostało porwanych przez tych, którzy zabili przywódcę ultraprawicy – trzech bojowników z Prawego Sektora i dwóch cywilów.

Muzyczko wcześniej powiedział, że wierzy, iż może zostać zabity. Na profilu wideo na YouTube niedawno zamieścił film, na którym powiedział, że kierownictwo „Prokuratury Generalnej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy podjęły już decyzję żeby, albo mnie wyeliminować, albo pojmać i przekazać mnie do Rosji, by potem winić za to wszystko na rosyjski wywiad”.

Mężczyzna znany był z radykalizmu, ataków na lokalnych urzędników podczas zamachu stanu w Kijowie, i odmowę oddania broni pomimo wezwań nowych organów władzy.

Pod nazwą Saszko Bilyi, brał czynny udział w pierwszej wojnie czeczeńskiej w latach 1994-1995, kiedy na czele grupy ukraińskich nacjonalistów walczył z wojskami rosyjskimi.

Komisja Śledcza Rosji wszczęła sprawę karną przeciwko Aleksandrowi Muzyczko na początku marca. Ukrainiec został oskarżony o torturowanie i zamordowanie co najmniej 20 żołnierzy rosyjskich w czasie, gdy walczył obok bojowników czeczeńskich.

Aleksander Muzyzhko znalazł się w centrum uwagi władz rosyjskich po serii skandali na Ukrainie, kiedy, jako radykalny nacjonalistyczny przywódca zachowywał się agresywnie wobec władz regionalnych, biczowanie się w lokalnej prokuratury, grożąc władzom lokalnym karabinem AK-47 i głosząc otwarcie antysemickie wypowiedzi.

 

http://rt.com/news/sashko-bily-dead-reports-013/

.

pepsi sława ukrainie

 

8 uwag do wpisu “Muzyczko: „Podjęli już decyzję, żeby mnie wyeliminować”

 1. Kierownictwo “PROKURATURY GENERALNEJ i MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH UKRAINY podjęły już DECYZJĘ żeby, albo MNIE WYELIMINOWAĆ, albo POJMAĆ i PRZEKAZAĆ MNIE do ROSJI, by potem WINĘ za wszystko zrzucić na ROSYJSKI WYWIAD” !!!
  – Aleksander Muzyczko

 2. * PRAWY SEKTOR pomści ŚMIERĆ „SASZKI BIŁEGO” !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  „PRAWY SEKTOR” wydał oficjalne OŚWIADCZENIE, w którym zapowiada ZEMSTĘ za ZAMORDOWANIE jego KOORDYNATORA na ZACHODNIEJ UKRAINIE, OŁEKSANDRA MUZYCZKI ps. SASZKO BIŁYJ.

  Ofiarą zemsty ma być tzw. minister spraw wewnętrznych Ukrainy, Arsen Awakow.

  „ZEMŚCIMY się na ARSENIE AWAKOWIE za ŚMIERĆ naszego BRATA. Zastrzelenie Saszki Biłego to MORDERSTWO na ZAMÓWIENIE MINISTRA” – oświadczył koordynator „PRAWEGO SEKTORA” w Równem ROMAN KOWAL.

  KOWAL dodał, że MUZYCZKO nie był wcześniej WZYWANY przez ORGANA ŚCIGANIA w jakichkolwiek SPRAWACH KRYMINALNYCH. Podkreślił, że wersja MSW, jakoby „SASZKO” STRZELAŁ do funkcjonariuszy JEST KŁAMSTWEM, ponieważ MIAŁ ON w momencie śmierci SKUTE RĘCE.

  (…)
  http://glagol.in.ua/2014/03/25/avakov-popal-v-chernyiy-spisok-pravogo-sektora/#ixzz2wy7b7bN9

 3. * JAROSZ: „PRAWY SEKTOR żąda dymisji AWAKOWA i ARESZTU dla FUNKCJONARIUSZY „SOKOŁA” !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Prawy Sektor domaga się natychmiastowej dymisji szefa MSW Arsena Awakowa i aresztu dla wszystkich uczestników zabójstwa koordynatora Prawego Sektora na Wołyniu Ołeksandra Muzyczko. Jak informuje agencja Interfax-Ukraina stanowisko ruchu w tej sprawie przedstawił na wtorkowej konferencji jego lider Dmitrij Jarosz.

  „NIE MOŻEMY MILCZĄCO przyglądać się KONTRREWOLUCYJNEJ DZIAŁALNOŚCI ministerstwa SPRAW WEWNĘTRZNYCH UKRAINY. W związku z tym ŻĄDAMY NATYCHMIASTOWEJ DYMISJI ministra spraw wewnętrznych ARSENA AWAKOWA, żądamy ARESZTU DOWÓDCY JEDNOSTKI SPECJALNEJ „SOKÓŁ” i wszystkich tych, którzy są WINNI temu ZABÓJSTWU” – powiedział Jarosz.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/jarosz-prawy-sektor-zada-dymisji-awakowa-i-aresztu-dla-funkcjonariuszy-sokola

 4. * CZY nowi, koszerni „UKRAIŃSCY WŁADCY” zaczęli na dobre LIKWIDACJĘ TOWARZYSZY BRONI z MAJDANU ?!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  .
  PORACHUNKI na MAJDANIE – ZGINĄŁ 21-latek !!!

  Nocą z poniedziałku na wtorek w centrum Kijowa pobity na śmierć został aktywista Majdanu, 21-letni Timofiej Stieblin. „Pobili go kijami bejsbolowymi ludzie w strojach maskujących, z zakrytymi twarzami.

  Zabójstwo miało miejsce przy samych barykadach” – napisał w swoim profilu na fb inny aktywista Majdanu Jurij Andriejew. Nie wiadomo kim byli sprawcy.

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1346%3Aporachunki-na-majdanie-zgin-21-latek

 5. *** ARESZTOWANIA CZŁONKÓW AUTOMAJDANU !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic

  W ramach TRWAJĄCYCH PORACHUNKÓW między DAWNYMI SOJUSZNIKAMI z MAJDANU ukraińska MILICJA zatrzymała grupę DZIEWIĘCIU AKTYWISTÓW tzw. AUTOMAJDANU, zmotoryzowanej BOJÓWKI, którą w TRAKCIE BURD w KIJOWIE zachwycały się POLSKIE MEDIA. Grupą dowodził jeden z „BOHATERÓW” Majdanu, DZIENNIKARZ motoryzacyjny ANDRIEJ DZINDZIA.

  Zatrzymanym ODEBRANO BROŃ PALNĄ, m.in. dwa automaty „Kałasznikowa” i siedem pistoletów, a także koktajle Mołotowa, noże, świece dymne i odzież maskującą. Niedaleko budynku, w którym kwaterowała bojówka milicjanci znaleźli TRUPA 49-letniego MĘŻCZYZNY, który został ZABITY DWOMA STRZAŁAMI w GŁOWĘ. Do jego zabójstwa przyznało się dwóch zatrzymanych automajdanowców.

  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1349%3Aaresztowania-czonkow-automajdanu

 6. NO PROSZĘ !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  KOSZERNY MINISTER, jak najbardziej KOSZERNEGO tzw. „ŻONDU UKRAINY” już publicznie deklaruje rozprawę z PRAWYM SEKTOREM, który jeszcze nie dawno był UŻYTECZNYM NARZĘDZIEM do przeprowadzenia SIŁOWEGO ZAMACHU STANU i obalenia LEGALNEGO PREZYDENTA UKRAINY, WIKTORA JANUKOWYCZA. !!!

  Pamiętamy również, że PRAWY SEKTOR miał czuwać nad tym, żeby do PLANOWANYCH REFORM PAŃSTWA nie wdarła się LICHWIARSKA i KORUPCYJNA PATOLOGIA !!!

  A żeby było już zupełnie śmiesznie, zaprowadzona na Ukrainie KOSZER DEMOKRACJA nie owija w bawełnę, że do rozprawy zostaną użyte środki inne, niż polityczne a więc chodzi tutaj o środki CZYSTO KOSZERDEMOKRATYCZNE, które ostatnio tak bardzo zaszkodziły ALEKSANDROWI MUZYCZKO !!!

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fszef-ukrainskiego-msw-prawy-sektor-jak-uzbrojone-bandy-w-somalii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s