Jedna z obszernej wersji agitacji przeciw udziałowi w głosowaniu na kandydatów postsolidarności

bojkot wyborów do PE 2014 

„RZĄDZĄCY SAMI się JUŻ WYBRALI, to NIECH SAMI na SIEBIE GŁOSUJĄ; NAM NIC do TEGO” !!!

*****

 

* BOJKOTUJMY GŁOSOWANIA do PARLAMENTU UNII *

Najbliższe głosowania mają się odbyć już 25 maja bieżącego roku do Parlamentu Europejskiego.

Głosowania, a nie wybory, bo te odbywają się w partiach i innych klikach, poza społeczeństwem i bez jego udziału.

Tak było i jest od lat.

Właściwie jedyne wolne wybory w kraju odbyły się w 1947 roku, ale ich wyniki zostały przez ówczesnych rządzących niemal oficjalnie sfałszowane. Znana była wówczas słynna wypowiedź Władysława Gomułki: „nie oddamy władzy za kartę wyborczą„.

Następne wyniki kolejnych głosowań były już ustalane z góry, przed „wyborami” – przeważnie określano także ich frekwencje w granicach około 100%.

Ponieważ w Polsce od lat nie ma demokracji, wolności i wolnych wyborów, to mądrą, obywatelską i patriotyczną postawą oraz nakazem obywatelskim, będzie odmowa udziału w głosowaniu; nie branie udziału w tej farsie wyborczej –  władze same rządzą, to niech same się wybierają, bez naszego udziału.

Wyznaczeni już, czyli desygnowani przez partie do Parlamentu Europejskiego kandydaci i tak wejdą do niego, ale niech to się stanie bez poparcia światłych, rozumnych i przyzwoitych obywateli.

Prawi Polacy będą wówczas mieli czyste ręce i sumienia; a to jest ważne dla narodowego morale i oceny przez przyszłe pokolenia. Tym bardziej, że za nieobecność w głosowaniu dziś już nie grożą żadne konsekwencje.

A więc obecnie nie trzeba się szmacić i tłumaczyć, że się głosowało tylko w obawie przed represjami władz.

Przyzwoici obywatele powinni też docierać i przekonywać najbliższe otoczenie o konieczności zachowania się godnie i honorowo, przyzwoicie i przykładnie, przyjmując postawę i zasadę wzajemności, i tak postąpić, jak rządzący zachowują się wobec społeczeństwa.

W ciągu minionych 25 lat stracili zaufanie rządzonych i nie powinni otrzymać nowego kredytu zaufania.

Pamiętajmy, że bojkot, absencja wyborcza obywateli, nie pójście do urn wyborczych, to także forma głosowania, ale negatywna, za co obywatelom nie grożą żadne konsekwencje; głosowanie jest tajne.

 

A więc 25 MAJA spełnijmy SWOJĄ OBYWATELSKĄ i PATRIOTYCZNĄ POWINNOŚĆ, i ZOSTAŃMY w DOMU.

RZĄDZĄCY SAMI się JUŻ WYBRALI, to NIECH SAMI na SIEBIE GŁOSUJĄ; NAM NIC DO TEGO !!!

 

Dr Leszek Skonka

Były działacz opozycji demokratycznej, uczestnik Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela, współorganizator i współkierujący strajkiem w sierpniu 1980 roku we Wrocławiu.

2.       Członek prezydium w pierwszym składzie  Zarządu Regionu  Dolnośląskiego NSZZ. Organizator i prowadzący pierwsze kursy ( jeszcze w czasie strajku) na temat organizowania i działania związkowego, a następnie w MKZ po zakończeniu strajku, dla działaczy i organizatorów nowych związków.

3.       Sprzeciwiał się wprowadzaniu KOR-u i upolitycznieniu Związku, zrywaniu Umowy Gdańskiej, awanturnictwu politycznemu. Chciał by związek nie wychodził poza swój statut. Za swą postawę oskarżony został publicznie bez jakichkolwiek podstaw o sprzyjanie PZPR, działanie na szkodę Związku, współpracę z SB. Usunięty ze wszystkich funkcji, również ze Związku ”Solidarność”, spotwarzony publicznie, bez prawa do obrony, skazany na karę śmierci cywilnej 19 października 1980 r.

4.       Założyciel i przewodniczący istniejącego od 1988 roku Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce oraz Instytutu Badań Stalinizmu i Patologii Władzy, zbudował w 1989 roku pierwszy w Polsce i na świecie Pomnik Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu. Założyciel w 1990 r. Stronnictwa Sprawiedliwości Społecznej. Wrocław – Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu i Solidarności –

 

 

9 uwag do wpisu “Jedna z obszernej wersji agitacji przeciw udziałowi w głosowaniu na kandydatów postsolidarności

 1. Pingback: Bojkotujmy głosowania do Parlamentu Unii ! | 3obieg.pl - Serwis informacyjny dziennikarstwa obywatelskiego.

 2. jezeli rzadzacy wybieraja sie sami miedzy soba to niech pracuja sami na siebie a nie okradaja Narod i wymuszaja na biednych ludziach zeby ciezko pracowali dla ich rodzin i siebie, zeby mogli zyc w luksusach.
  To haniebne jak potrafili zmanipulowac taki duzy i odwazny narod,czy na prawde juz Polacy nie potrafia myslec wlasnym mysleniem????????????

 3. * Czy DMOWSKI „szedłby” dziś do Parlamentu Europejskiego? *
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  „DZIŚ w MURACH brukselskiego europarlamentu DMOWSKI mógłby SPOTKAĆ JEDYNIE nic NIEZNACZĄCYCH HOCHSZTAPLERÓW udających POLITYKÓW.” !!!
  ______________________________________________________

  KARUZELA WYBORCZA nabierać będzie PĘDU aż do DNIA, kiedy IGNORANCI wyposażeni w karteczkę i ołówek kolejny już raz PODSTAWIĄ KORYTA pod NIENASYCONE GĘBY POSPOLITYCH SZUBRAWCÓW. Na tę chwilę ulice polskich miast nie są jednak bezpieczne: na zwykłych zjadaczy chleba co rusz czyhają naganiacze żądni zdobycia kolejnych trofeów na listach poparcia, a co więksi pechowcy stają oko w oko z wdzięczącymi się do nich celebryckimi kreaturami (piszący te słowa sam miał bliskie spotkanie trzeciego stopnia z niejaką gender-Kazimierą, które to o mało co nie rozpoczęło trzeciej wojny światowej).

  Śród tego zezwierzęciałego stada kunktatorsko śliniącego się do wyborców jest nieliczna grupa wystrojona w „moje barwy” i przemawiająca „moim językiem”. Parafrazując ewangelicznego ducha – z zachowaniem odpowiednich proporcji – mogę rzec: znam tę grupę i ona mnie zna. I choć jestem ostatnim, który chciałby jej nogę podłożyć w tym szaleńczym pędzie, czuję wewnętrzną powinność podjęcia z nią dialogu w kwestii dość zasadniczej.

  Rozpytywana na zasadność swojego startu w eurowyborach grupa ta jednym tchem argumentuje: „tak zrobiłby Dmowski, wszak był w Dumie”. To odwołanie się do autorytetu Pana Romana ma być kartą bijącą wszelkie wątpliwości. Czy rzeczywiście nią jest? Z pewnością istnieje jedno podobieństwo między rosyjską Dumą Państwową z początku XX wieku i dzisiejszym Parlamentem Europejskim: zerowe w gruncie rzeczy kompetencje obu tych zgromadzeń. Dmowski poszedł do Dumy, bo tam tworzył się klimat polityczny zmieniający oblicze zaborcy, z którym podjął grę o zjednoczenie państwa polskiego. Dziś w murach brukselskiego europarlamentu Dmowski mógłby spotkać jedynie nic nie znaczących hochsztaplerów udających polityków. Zresztą miałby taką możliwość wyłącznie wówczas, gdyby pojechał tam jako turysta: dzisiejsze „demokratyczne” uwarunkowania medialne i ordynacyjne pozbawiłyby go jakichkolwiek szans na zdobycie mandatu europosła (w Dumie znalazł się tylko dzięki ordynacji „półdemokratycznej”)!

  Nie sądzę, by Dmowski zechciał trwonić siły w wyścigu, który musiałby przegrać. Był realistą i zdawał sobie sprawę z KONSEKWENCJI POLITYCZNYCH PORAŻEK, tych ludzkich i tych propagandowych. Każdy, kto choć raz zaangażował się w nieudaną kampanię wyborczą, wie, o czym mówię. Czy dla próby zaspokojenia ambicji paru podstarzałych jegomościów warto trwonić kruchy młodzieńczy entuzjazm? DMOWSKI szybko PRZEGNAŁBY ich tam, gdzie PIEPRZ ROŚNIE, a potem OGŁOSIŁ BOJKOT WYBORÓW. Wszak od Wschodu znów wieje tak, jak w czasach zaczynu jego wielkiej rozgrywki.

  Krzysztof Zagozda

  (…)
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/03/26/czy-dmowski-szedlby-dzis-do-parlamentu-europejskiego/

 4. *** Anna Walentynowicz: „APEL DO LUDZI DOBREJ WOLI” !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  „TYLKO w TEN SPOSÓB możemy ROZMONTOWAĆ ten ZŁODZIEJSKI SYSTEM” !!!
  ________________________________________________________________________

  Zbliżają się kolejne wybory, lewica i prawica apelują o aktywność w wyborach, bo chcą zachować pozory demokracji. A jakie mają intencje? Spróbujmy zobaczyć ich owoce dotychczasowych rządów.

  W 1950 roku UB-ek zastrzelił dowódcę organizacji „Młode Pokolenie Walczy”. (…) Siostra zabitego przez 8 lat prowadziła proces przeciwko zabójcy Janowi Dłużycowi. W 2001 roku wydano wyrok uniewinniający (…)

  Można by powiedzieć, że to było dawno.

  A jak wygląda ostatnie 20-lecie?

  Zamordowano Grzesia Przemyka, oskarżono lekarza z pogotowia, a morderców awansowano.

  W sposób bestialski zamordowano ks. R. Kotlarza, ks. Niedzielska, ks. Suchowolca, ks. Zycha i za każdym razem słyszało się powiedzenie „jednego klechy mniej” – kto i kiedy przeprosi Rodziny pomordowanych?

  Zabójca ks. Popiełuszki już na wolności i będzie uczestniczył w sprawowaniu władzy.

  W 1970 roku lewica zaplanowała zaorać Stocznię Gdańską i nie była w stanie tego dokonać. Musiała mieć do pomocy tak zwaną prawicę i nasze poparcie. To PRAWICA ROZWINĘŁA SOLIDARNOŚCIOWY PARASOL OCHRONNY nad RZĄDEM, to PRAWICA i LEWICA na RACHUNEK SOLIDARNOŚCI rozgrabiły MAJĄTEK NARODOWY co spowodowały 3 mln bezrobotnych, głodnych i bezdomnych.

  Wspólnie legalizują każdą aferę a przestępców uwalnia się za 150 tys. dolarów.

  I to wszystko dzieje się przy naszym poparciu w wyborach.

  Ojciec Święty Jan Paweł II radzi nam, abyśmy szli pod prąd. Skorzystajmy z tej rady.

  Spróbujmy jeszcze raz stanąć solidarnie w obronie naszej godności i tożsamości.

  NIE IDŹMY GŁOSOWAĆ !!!

  Bo wybory dokonują się w chwili ustalania listy kandydatów /Antoni Macierewicz, Radio Maryja/.

  Okażmy nieposłuszeństwo obywatelskie /zagwarantowane Deklaracją Helsińską/, wobec tych, którzy nas zdradzili i ograbili.

  Żądajmy należytego nam prawa. Wyborcy muszą mieć prawo odwołać i rozliczyć każdego posła i senatora, który się sprzeniewierzył. Immunitet poselski musi stać na straży prawa, a nie afer.

  TYLKO w TEN SPOSÓB możemy ROZMONTOWAĆ ten ZŁODZIEJSKI SYSTEM.

  W imieniu ludzi zatroskanych o Dom Ojczysty
  Anna Walentynowicz

  (…)
  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/04/07/1351/

 5. Musze przyznac,ze ktos w dalszym ciagu manipuluje narodem.To nawolywanie do bojkotu azeby ludzie nie szli do wyborow to jakas PARODIA kazdy myslacy polak nie da sie na to nabrac jezeli o to wlasnie komus na tym zalezyi,zeby nie isc do urny tak jak w ostatnich wyborach 49% ludzi zaglosowalo w tych 49% 30% ludzi to zwolennicy Tuska i PO a kto to taki?bisnesmrni i wyzyskiwacze narodu ktorym za Rzadzacych ma sie dobrze i tak w ten sposob wygrywaja wybory a te 20% pozostalych nie maja nic do powiedzenia sami widzicie Panstwo na czym polegaja wybory dlatego nie dajcie sie OMAMIC zawsze beda ci u wladzy ktorzy
  chca a nie ktorych narod wybiera.Przyklad jest taki oni ci na gorze daja swoich kandydatow a nie narod ktory by chcial kogos innego niestety to wlasnie tak wyglada manipulacja.Mysle,ze nie isc na wwybory to tak jak by zatwierdzic to,ze obecna wladza bedzie dalej rzadzic a nam bedzie sie coraz gorzej zylo ale komu to przeszkadza nie tym ktorzy sa na gorze bo oni maja wszystko gdzies… a jak wiadomo jest takie powiedzenie,ze NAJEDZONY NIGDY NIE ZROZUMIE GLODNEGO.Ludzie dobrze sie zastanowcie czy warto isc zaglosowac czy nie bo oni tylko na to czekaja mniejsza frekwencja w glosowaniu to dla nich WYGRANA!!!

 6. *** Krzysztof Szczurko: „W POLSCE ,,SYJON” już BUDUJĄ” !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  .
  „Wnet NAS tutaj MNIEJSZOŚĆ BĘDZIE – gdzie NIE spojrzysz ŻYDZI WSZĘDZIE” !!!
  __________________________________________________________

  Za komuny pracowali,
  – w Polskich Bankach kredyt brali.
  Za nie domy budowali,
  – i kredyty też spłacali.
  Nawet im część umarzali.

  Dzisiaj w domach tych mieszkają,
  – na opłaty też nie mają.
  Woda , śmieci , gaz i prąd,
  – a pieniądze na to skąd?

  Dzisiaj starsi i kaleki,
  – uciekają od apteki.
  Ludzie już się załamują,
  – tempa dziś nie wytrzymują.

  Lecz rządzący mają rację,
  – bo dziś mamy demokrację.
  O WYBORACH znów się GADA,
  – a LUD GINIE KRAJ UPADA.

  Młodych szukać wnet ze świecą,
  – Młodzi do Londynu lecą.
  I pod obcym są tam niebem,
  – bo za godnym jadą chlebem.

  Rząd udaje ,że nie widzi,
  – mówić się o biedzie wstydzi.
  Nie ma u nich o tym gadki,
  – nie są u nich Polskie Matki.

  Jest WE WŁADZY takich ,,WIELA”,
  – ICH KORZENIE z IZRAELA.
  Choć tu setki lat mieszkają,
  – o swych przodkach pamiętają.

  I z TRADYCJĄ swą się CZUJĄ,
  – w POLSCE ,,SYJON” już BUDUJĄ.
  Kto by od nas to nie widział,
  – po rozumu ma iść przydział.

  KTO się z WŁADZĄ DZIŚ UKŁADA,
  – TO jest NARODOWA ZDRADA.
  SYJONIŚCI WSZĘDZIE SIEDZĄ,
  – lecz NIE WSZYSCY o tym WIEDZĄ.

  MAJĄ POLSKIE też NAZWISKA,
  – DOBRZE im się PATRZY z ,,PYSKA”.
  Wizerunek ładny mają,
  – i Polaków omamiają.

  Wnet NAS tutaj MNIEJSZOŚĆ BĘDZIE,
  – gdzie nie SPOJRZYSZ ŻYDZI WSZĘDZIE.
  Kiedyż my się przebudzimy,
  – obcych z władzy wyprosimy?
  Kto odpowiedź na to ma?
  – to posłucham jak się da.

  Krzysztof Szczurko

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/04/09/krzysztof-szczurkow-polsce-syjon-juz-buduja/

 7. Po wczorajszej „MANIFESTACJI” przed palacem prezydenckim to co widzialem w TV mam wielki niesmak
  to wielka MANIPULACJA a nie MANIFESTACJA ale coz, tak to jest, znamy to chociaz nie wszyscy! ale czesc przynajmniej ludzi wie o co chodzi.Zgineli ludzie w katastrofie w smolensku tak widocznie los chcial ale zaznaczam ,ze to ludzie jak kazdy inny czlowiek nie jak to glosza politycy,ze to wielka ELITA polska,ze to prominenci polityczni,pytam sie tylko a kim my wlasciwie jestesmy my ludzie pracy ktorzy ciezko w pocie czola pracujemy na tych DARMOZJADOW zeby im sie zylo wygodnie a nikt sie z nami nie liczy w ten czy inny sposob nie stawia sie pomnikow dla czlowieka ktory przez cale zycie utrzymywal tych wyzyskiwaczy i nagle zginal na stanowisku pracy czy ktos takiemu postawi POMNIK czy ktorys z politykow bedzie o tym wiedzial NIE NIGDY!!!! bo dla nich to byl tylko ROBOL.Tak ustawili ludzi,zeby nie mieli nawet czasu pomyslec jakie jest bezprawie na swiecie.Kiedy slysze powtarzane na codzien i wpajane narodowi te slowa my RZADZIMY my BEDZIEMY RZADZIC ale pytam sie czym i kim wy rzadzicie???? oczywiscie narodem to maja zasze na mysli ci oszusci nie dosc,ze okradaja nas z kazdej strony za nasze pinidze zyja to jeszcze maja czelnosc powiedziec,ze nami rzadza ale w rzeczywistosci tak jest i dlatego pchaja sie nogami i rekoma do „WLADZY”,Kiedy wreszcie ludzie sie obudza i zaczna myslec wlasnym rozumem i powiedza glosno DOSC!!!!!!!! MY NA WAS PLACIMY I MY WAM BEDZIEMY PATRZEC NA RECE I ROZLICZAC WAS ZE WSZYSTKIEGO a nie odwrotnie jak do tej pory.Pytam sie tez po co tyle PARTII politycznych w Polsce przeciez to wielka parodia przeciez te PARTIE i tak nie maja nic do powiedzenia to po co oni jeszcze egzytuja po to tylko zeby narod na nich placil to sa darmozjady tak to wlasnie wyglada w Polsce rzesze ludzi pozakladalo sobie patryjki i nie musza pracowac Glupi narod bedzie ich utrzymywal a jest ich bardzo duzo precz z tymi i tak wlasnie ida nasze zarobione pieniadze na nieproduktywnych ludzi.Co bedzie jak wszyscy mlodzi wyjada z kraju zostana tylko dzieci i emeryci kogo beda wtedy okradac skonczy sie kasa i co dalej??
  nie bedzie mial kto na nich pracowac a tak sie w niedlugim czasie mysle stanie tylko do tego czasu mysle zdaza jeszcze nakrasc zeby im na jakis czac wystarczylo.

  • Szanowny Panie Piotrze,

   Bardzo dziękujemy za to świadectwo oraz bardzo trafne i cenne spostrzeżenia.

   Staramy się, poza organizacją świadomych Polaków, informować i przekonywać Naród o konieczności odrzucenia tego całego, fałszywego teatru i skupienia się na chłodnej kalkulacji Interesu Narodowego.

   TAK, tę całą bandę żerującą na Polskim Organizmie trzeba przegonić a zacząć należy od wycofania legitymacji dla okrągłostołowej, zdradzieckiej sitwy, poprzebieranej za różne „partie” – dlatego uważamy, że należy podjąć BEZWZGLĘDNY BOJKOT tzw. WYBORÓW !!!

 8. Pingback: „RZĄDZĄCY SAMI się JUŻ WYBRALI, to NIECH SAMI na SIEBIE GŁOSUJĄ; NAM NIC do TEGO” !!! | forumemjot

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s