Mąż /a który?/ Kaczyńskiej zatrzymany przez CBA!

Kacza saga

A-JA-JAJA-JAJ, PRZECIEŻ UNYCH JEST TEN KRAJ … I PO CO SIĘ TAK WYGŁUPIAĆ !!!

*****

Jak donosi redakcja RMF FM, zięć byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego wpadł w ręce funkcjonariuszy CBA.

O co chodzi? Marcin D. ma usłyszeć w prokuraturze zarzuty wyłudzeń środków publicznych, korupcji, a być może także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

[Marcin D. – jak podają wszędzie media – to Marcin Dubieniecki, ale my, ze względu na ochronę danych osobistych, będziemy go nazywać Marcinem D. – admin]

Gdynia, dzisiaj, około południa. Uzbrojeni agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wchodzą do domu trójmiejskiego prawnika Marcina D. Zatrzymują go na oczach dzieci, które mąż Marty Kaczyńskiej – żyjący z nią w separacji – ma akurat pod opieką. Po paru godzinach wyprowadza go paru funkcjonariuszy w kominiarkach.

Zarzuty są poważne: udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wyłudzeniami publicznych pieniędzy. Chodzi o 13 mln zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

– Funkcjonariusze działali na polecenie krakowskiej prokuratury, która prowadzi śledztwo – mówi rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Marcin D. nie jest jedynym zatrzymanym. W ręce CBA wpadają jeszcze cztery osoby. Wśród nich wspólniczka prawnika – Katarzyna M. [Katarzyna Modrzewska, była żona Artura Boruca – admin], a także – jak ustalił portal tvn24.pl – przedsiębiorca z Krakowa, z którym mecenas D. prowadził interesy i który jest jego kuzynem.

– Wśród zatrzymanych osób są takie, które kierowały zorganizowaną grupą przestępczą – mówi lakonicznie Piotr Kosmaty z krakowskiej prokuratury.

Funkcjonariusze CBA przez wiele godzin przeszukiwali wczoraj biura kancelarii prawnej Marcina D. i jego mieszkania – a ma ich aż kilkanaście. D. to drugi mąż Marty Kaczyńskiej, syn działacza SLD. Pięć lat temu zapowiadał nawet, że będzie robił karierę polityczną w PiS. Ale nigdy nie zyskał sympatii Jarosława Kaczyńskiego (66 l.). Z jego bratanicą faktycznie rozstał się trzy lata temu. Nie mieszkają razem, ale nie wzięli też rozwodu, żeby – jak spekulowano – takim rozstaniem nie szkodzić PiS w czasie kampanii wyborczej.

fakt.pl
http://dziennik-polityczny.com

https://marucha.wordpress.com/2015/08/24/maz-kaczynskiej-zatrzymany-przez-cba/

Jedna uwaga do wpisu “Mąż /a który?/ Kaczyńskiej zatrzymany przez CBA!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s