Komorowski odznaczył gloryfikatora UPA orderem Orła Białego

komorowski poroszenko i orzeł bez głowy I CZY KTOŚ POTRAFI LEPIEJ OKAZAĆ POGARDĘ I NAPLUĆ W TWARZ

RODZINOM SETEK TYSIĘCY BESTIALKO POMORDOWANYCH POLAKÓW ?!!

_______________

Order Orła Białego dla prezydenta Petro Poroszenki jest zniewagą dla rodzin pomordowanych w czasie banderowskiego ludobójstwa, które zostało dokonane na Kresach Wschodnich II RP oraz na terenach obecnego Podkarpacia i Lubelszczyzny. Dlatego też rodziny te w tych dniach zwrócą się do prezydenta RP Andrzeja Dudy o odebranie ukraińskiemu prezydentowi owego odznaczenia.

Komorowski nadał medal Poroszence

Dziennik Urzędowy Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 18 lutego 2015 r. zawiera informację o nadaniu przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego prezydentowi Ukrainy Petro Poroszence najwyższego polskiego odznaczenia jakim jest Order Orła Białego. Jest to wiadomość szokująca, bo odznaczony polityk jest od dłuższego czasu gloryfikatorem członków Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, którzy w latach 1939 – 1947 brali udział w ludobójstwie Polaków i obywateli polskich innych narodowości (Żydów, Ormian i Czechów), w tym też sprawiedliwych Ukraińców, ratujących swoich polskich i żydowskich sąsiadów.  Większość polskich mediów, zwłaszcza te, które przestrzegają tzw. poprawności politycznej, przemilczała ten fakt. Nie podała też informacji, gdzie i kiedy Poroszenko odebrał order.

Trzeba tutaj przypomnieć, że 9 kwietnia bieżącego roku, w czasie wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w parlamencie ukraińskim w Kijowie, tenże parlament przyjął specjalną ustawę nie tylko oddającą cześć zbrodniarzom z OUN-UPA, ale i otwierającą drogę do karania wszystkich tych, którzy temu się będą się temu sprzeciwiać. Dotyczy to także cudzoziemców, czyli również obywateli polskich. Ustawa ta, pomimo licznych protestów, została podpisana przez prezydenta Petro Poroszenkę i ma moc obowiązującą w na terenie całej Ukrainy. Oznacza to, że każdy polski obywatel, który znajdzie się na terytorium naszego wschodniego sąsiada, a który powie prawdę o ludobójstwie dokonanym przez UPA, może trafić do więzienia.

W takim kontekście Order Orła Białego dla Poroszenki jest zniewagą dla rodzin pomordowanych w czasie banderowskiego ludobójstwa, które zostało dokonane na Kresach Wschodnich II RP oraz na terenach obecnego Podkarpacia i Lubelszczyzny. Dlatego też rodziny te w tych dniach zwrócą się do prezydenta RP Andrzeja Dudy o odebranie ukraińskiemu prezydentowi owego odznaczenia.

Podaję także skład Kapituły Orderu Orła Białego, która będzie podejmować decyzję w tej sprawie.

Skład Kapituły:

 1. Prezydent RP Andrzej DUDA – Wielki Mistrz Orderu, przewodniczy Kapitule
 2. Kanclerz Orderu – wakat
 3. Aleksander HALL – Sekretarz Kapituły powołany 25 lutego 2011 r.
 4. Jerzy BUZEK – członek Kapituły, powołany 14 sierpnia 2013 r.
 5. Krzysztof PENDERECKI – członek Kapituły powołany 25 lutego 2011 r.
 6. Henryk SAMSONOWICZ – członek Kapituły powołany 25 lutego 2011 r.

Kapituła orderu działa na podstawie swojego statutu, zatwierdzonego przez Prezydenta.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleskiduchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, publicysta, opozycjonista

.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/komorowski-odznaczyl-gloryfikatora-upa/c3v7e1

4 uwagi do wpisu “Komorowski odznaczył gloryfikatora UPA orderem Orła Białego

 1. Poroszenko vel. Walcman. Żyd, który pokazał się w barwach banderowskich, podczas wizyty na Westerplatte. Czy da się wymyślić większy idiotyzm? Wszystko można, jeśli leży w interesie światowego lichwiarstwa. III RP i Ukraina, po rewolcie, to ostoja europejskiego syjonizmu. Niestety.

 2. komentarz przeklejony:

  re1truth2 said
  2015-09-22 (wtorek) @ 18:49:38

  NO TO MAMY O UKRAIŃSKIEJ RASIE

  [Oświadczam tym, którzy będą to oglądać, że Turczynow, Jaceniuk, Tiahnybok i inni im podobni, oświadczam otwarcie i wiem, że to jest fakt. Że są oni sponsorowanymi agentami CIA z USA. Co więcej, Jaceniuk jest pierwszym zastępcą szefa masonerii na Ukrainie.]

  [Męczy mnie już to wysłuchiwanie, każdy może obrażać osobę, ale przede wszystkim musimy sobie uzmysłowić jaki jest motyw tego wszystkiego, co jest przyczyną. Niewiele ludzi wie, że sprawcą głównych zamieszek są Akhmetov, Rinat Leonidowicz, Kołomojski, głowa Światowego Kongresu Żydów. Firtasz i inni im podobni. Ci oligarchowie.

  Na początku wyglądało to jakby dwa klany walczyły o posadę, tak jak to było w 2005 roku. A teraz jest to po prostu bezpośrednia okupacja Ukrainy przez USA przez podstawionych agentów.]

  • To tak samo jak w Polsce. Wszystkie partie post-okrągłostołowe wysługują się syjonizmowi, prezydenci, premierzy i czołowi politycy byli szkoleni przez departament stanu USA – kraju będącego największą bazą światowego syjonizmu, /np. Kwaśniewski – Stolzman, Tusk, czy kandydatka na premiera Szydło/. III RP i post-majdanowa Ukraina to jawny żydowski protektorat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s