Konwent Narodowy Polski – czym jest?

orzeł KNP

.

ROZUMIEĆ TO DZIAŁAĆ – CZEKAĆ TO PRZEGRYWAĆ, OBOJĘTNOŚCIĄ SWOJĄ POLSKĘ W DÓŁ SPYCHAJĄC.

NA JEDNO I DRUGIE, WASZA NIEODZOWNA ZGODA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRZED TYMI CO PO NAS OJCZYZNĘ DOSTANĄ LUB OBÓZ NIEWOLI !!!

*****

Szanowni Państwo,

Drodzy Patrioci,

Wypracowany we Wrocławskim Komitecie Patriotycznym i powołany decyzją jego zgromadzenia, do politycznego życia, kilka zaledwie miesięcy temu, Konwent Narodowy Polski, rozwija się i zyskuje rosnącą akceptację oraz, tak potrzebne wspólnej sprawie, poparcie i zaangażowanie Polaków. Dwuletni trud bardzo wielu osób, skupionych we Wrocławskim Komitecie Patriotycznym, włożony w stworzenie formuły, inicjującej i wspomagającej konsolidację środowisk narodowo-patriotycznych przynosi powoli rezultaty, o których zawsze marzyliśmy.

Jak to się zaczęło?

Formuła Konwentu Narodowego Polski, po przyjęciu jej przez zgromadzenie Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego w dniu 24 października 2011 roku, została ogłoszona w Organie Informacyjnym WKP „PATRIOTA” z 5. listopada, a po raz pierwszy zaprezentowana publicznie na spotkaniu przedstawicieli środowisk patriotycznych w Łodzi, w dniu 6. listopada, zorganizowanym pod patronatem Porozumienia Łódzkiego, które, z inicjatywy Członka Grupy Inicjatywnej Wrocławskiego Komitetu Patriotycznego, zostało przekształcone w I Konwent Narodowy Polski.

Dzisiaj, mając jasno określony cel, możemy w sposób otwarty i zdecydowany na jego rzecz pracować, stawiając sobie za wrogów pierwszych; powszechne zniechęcenie, obojętność i niewiarę w Polskę i Polaków, które, aby go osiągnąć, musimy wszyscy zacząć w sobie zwalczać i z niemi zwyciężyć. Etap zmagań to podstawowy, ale i najważniejszy, bez którego kroków żadnych do przodu nie będzie.

Czym tedy jest Konwent Narodowy Polski?

Najprostszymi słowy rzecz opisać pragnąc, powiedzieć wypada, że jest to autentyczne, u Narodowej Podstawy zawiązane a zasadzone na nieprzymuszonej woli, zgromadzenie Polaków, zespolone przeświadczeniem o konieczności podjęcia wspólnego wysiłku dla odzyskania i naprawy Państwa oraz dbałości o interes naszego Narodu.

Nikt za nami nie stoi, prócz nas samych i stać nie może. I wszelka siła do końca na tym przeświadczeniu musi się opierać. Jest to zatem założenie takie, które u podwalin Wielkiej Rzeczypospolitej było, zanim ułuda pozornych sojuszy i fikcyjnych pomocy oraz zdradzieckie knowania wrogów wewnętrznych do przepaści potężną Koronę Polską przywiodły.

Pierw tedy trzeba nam się wszystkim Patriotom zebrać. Zanim wielkie plany i wizje powstaną; wcześniej musi być Gromada, co w reszcie Narodu iskrę nadziei roznieci. Zgromadzenie czyste, wolne od partyjniackich knowań i mentalnej, okrągłostołowej gangreny, wolne od zdeprawowanych i sprzedajnych ludzi.

Wszelkie szyldy i zamiary małe muszą przed drzwiami Konwentu pozostać – w środku już tylko dobro wspólne, i na jego rzecz zabiegi, powinny decydować. Nikogo z Polaków, który obowiązki narodowe czuje, nie powinno w Konwencie braknąć, a ci, którzy wielkich rzeczy chcieli by dokonać, pierwsi na bezinteresowną służbę pozostałym zgłosić się powinni.

Ponad deklarację, czyn tutaj się liczy i z niego każdy zdaje obrachunek; zapowiedzi nieważne – działania budują. Z ostentacji i tyrad nic powstać nie zdoła, bez organizacji dymem pozostanie.

Praca zaś ta ciężka musi postępować ciągle i systematycznie, żeby ogień się w piersi podsycał, każdego dnia zadaniem żywić się gotowy. Co jest niemożliwym, podejmiemy jutro, dzisiaj możliwościom winniśmy sprostanie.

Pora już najwyższa, a i czas być może ostatni, aby chociaż nazwę swojego Państwa jeszcze tylko mając, Polacy mogli dokazać tego kim są, i kim chcą, aby byli. To wszystko nie żarty, ani nie zabawa, ale stawanie naprzeciw wezwaniom, które z dawna były polskie; przeciw niemożliwym próbom, które tak Nas, jak innych bogactwa, zawsze wywyższały; które nasze z woli Boga były bo nikt inny podjąć ich nie zdołał.

Gdzie zatem zwycięstwa nam szukać – czy w kolejnej klęsce?

Po stokroć nie !!!

Nie po to miliony Polaków zginęło, a krocie ich jeszcze potraciło wszystko, aby dziś, świadomość zdradzieckiej nad nami rozprawy na uwadze mając, dawać się znowu wikłać w nie-polskie zmagania i w nie-polskie cele.

Czas postawić twarde warunki Wielkiego Narodu, który interes swój czuje i rozumie, i w swojej sile argumentów gotów jest poszukać. To nie Polakom miłującym wolność i pokój tak się dzisiaj śpieszy, bo to nie prawdę trzeba gwałtem udowadniać, ale bezmiar kłamstwa, co wokół narody zniewolił i do zguby wiedzie.

Musimy wspólnie potrzebną mądrość pośród siebie znaleźć i choćby z najskrytszych zakamarków Narodu wydostać, by na czoło stawić. Polska ma być wytyczona droga i polskie po tej drodze wieść ma prowadzenie.

Jeden tego nie zrobi, ani stu z nim razem. To musi cały Naród wkoło się rozejrzeć i do najtrudniejszej pracy, najlepszych poszukać Polaków. A oni, zanim na froncie stawią się szeregiem, muszą pokazać, czy są tego wyróżnienia godni, i czy prócz chęci, zdolni są nie ulec.

Należy zrobić wszystko, żeby Naród wyrwać z odrętwienia i parodii bytu. Żeby już nigdy nie był nieprzygotowanym, naprędce skrzykniętym, tłumem pogubionych w pomieszaniu ludzi. Każde postąpienie ma być wyważone i pewne; w kierunku do celu czynione. Polacy wreszcie muszą przestać tylko tracić i w tył się oglądać.

To nie będzie łatwe!!!

Wielu zechce zniszczyć, wielu się nie sprawdzi, wielu się wykruszy, wielu nie zrozumie,

ale ci co dojdą, muszą mieć Narodu zewsząd wspomożenie.

O to czym jest Konwent Narodowy Polski i czym być do końca swych zadań powinien. Co by kto inny pod tę rzecz podkładał, poza Konwent wiedzie, przeciw niemu służy i z Polską, jak nie-Polska minie się niechybnie. Muszą być tedy, i ci, co go na drodze tej będą pilnować, i ci, co w wir działań rzucą się potrzebnych. Musi być współpraca w duchu i z nadzieją, bo Polska Siła tylko w zjednoczeniu narodzi się pewnie; we wspólnej krzątaninie powstać będzie mogła.

Znikąd zaś sama nie przyjdzie, z nagła nie pojawi, ogłoszeniem w mediach urosnąć nie zdoła – żaden też publicysta czy orator klęski nam jej nie sprowadzi, chociaż byśmy w kółko chodzili w pochodach.

Rozumieć to działać – czekać to przegrywać, obojętnością swoją Polskę w dół spychając.

Na jedno i drugie, Wasza nieodzowna zgoda i odpowiedzialność przed tymi co po Nas Ojczyznę dostaną lub obóz niewoli !!!

Marek Delimat

Koordynator ds. Organizacyjnych

Konwentu Narodowego Polski

biuro-koordynatora-knp@o2.pl

*****

Co robić?

  1. Powiedz innym, że Konwent Narodowy Polski powstał i działa.
  2. Powiedz innym, że tworzą go, tacy jak ty, Polacy, w służbie dla Narodu.
  3. Uwierz, że razem możemy być silni i odzyskać Polskę.
  4. Uwierz, że Polska może być Wolna i Wielka.
  5. Jeżeli chcesz zrobić coś więcej, zrób to – napisz:

konwent-narodowy-polski@o2.pl

http://komitetnarodowy.pl/komitet/historia/item/922-konwent-narodowy-polski-czym-jest?

3 uwagi do wpisu “Konwent Narodowy Polski – czym jest?

  1. Rozumiem z powyższego tekstu, że jednak jesteście Państwo reprezentantami interesów Watykanu, lub innych ośrodków „religii monoteistycznych”, bo o jakimś jednym Bogu tu mowa… Niestety, ale to już nie ma nic wspólnego z pierwotną Polskością, bo pierwotną Polskość reprezentowali liczni Bogowie… Panowie już wiedzą na pewno jacy to byli, skoro na Polskość się powołujecie.

    • Waldi, zgadzam sie. Prawdziwi Polscy to Słowianie a oni nie są chrześcijanami- nie zasłaniajcie sie wyimaginowanym „Bogiem”(- chyba, że wam chodzi o „wszystko co jest”, to przepraszam) a będzie inna reakcja Prawdziwych Polaków, którzy maja wolny umysł i sie nie identyfikują z chrześcijanizmem.

  2. Sama Pani – Dana Alvi po mezu nosi tureckie nazwisko… wiec tak wiele z chrzecijanstwem tez chyba nie ma wspolnego… a tak by pewnie chciala… Od kad pamietam a sa to lata 1995 Dana Alvi pragnela wszyskich przekonac o swojej polskosci poprzez propagowanie antysemityzmu… Do brzeby bylo jak by ktos jej wytlumaczyl ze na zlego konia wsiadla…. :

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s