Jej mąż podpalił się pod kancelarią premiera, ZUS odmówił renty po nim

podpalenie.

O TYM, jak POLACY nie mogą się ZAŁAMYWAĆ i PODPALAĆ, bo OKRĄGŁOSTOŁOWY SYSTEM na POLSKĄ ŚMIERĆ jest CAŁKOWICIE ODPORNY. Albowiem, jak „nauczają” ŻYDZI sprawujący WŁADZĘ w POLSCE, „dla POLAKA ŚMIERĆ to KWESTIA BIOLOGICZNA a tylko dla ŻYDA to TRAGEDIA i METAFIZYKA” ?!!

*****

Proszę sobie wyobrazić, jak popłacić wszystkie rachunki, podatek i przeżyć za 520 złotych miesięcznie – mówi Wiesława Filipiak, wdowa po mężczyźnie, który podpalił się przed kancelarią premiera. Teraz bezskutecznie stara się o rentę po mężu.

Ubrana na czarno kobieta co chwilę płacze podczas rozmowy.

Jeszcze do siebie nie doszłam – usprawiedliwia się Wiesława Filipiak z Kielc.

Jej mąż Andrzej 12 czerwca ubiegłego roku polał się benzyną i podpalił przed kancelarią premiera w Warszawie.

Psychika mu nie wytrzymała. Zawsze pracował, i to ciężko, nawet w stoczni. To się skończyło, gdy zaczął chorować na kręgosłup. Nie mógł znaleźć lżejszej pracy, a nie chciał się prosić o zasiłek, jak mu po trzech latach odebrali. Załamał się, wpadł w depresję – opowiada kielczanka.

Dodaje, że teraz jej sytuacja finansowa jest bardzo trudna. Ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności i żyje za 520 złotych miesięcznie z zasiłku z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Po tej tragedii wszyscy mówili, że teraz to chociaż będę mogła liczyć na pomoc. Ale na obietnicach się skończyło – żali się kobieta. Nie potrafi wskazać, kto takie obietnice składał, ale relacjonuje rozmowy z dziennikarzami, którzy mieli powtarzać takie zapewnienia.

Dostałam zapomogę z MOPR na pogrzeb i do lutego mam zasiłek, bo potem muszę się stawić na komisję. No i ostatnio dostałam też z MOPR pół tony opału – wylicza kobieta.

Nie ukrywa rozżalenia.

Starałam się o rentę po mężu, który w chwili śmierci miał 56 lat i przepracowane ponad 20 lat. Miał orzeczoną umiarkowaną niepełnosprawność. Sama mam przepracowane 32 lata, jestem niepełnosprawna. Ale jak złożyłam wniosek do ZUS, to decyzja była odmowna. I tak wygląda cała ta pomoc – podkreśla.

Opowiada, że nie może też liczyć na wsparcie finansowe syna, bo on też teraz jest bez pracy. – A ma przecież własną rodzinę, trójkę dzieci – mówi pani Wiesława.

Paweł Szkalej, rzecznik kieleckiego oddziału ZUS, potwierdza, że Wiesława Filipiak renty po mężu nie dostała. Wyjaśnia, że nie zostały spełnione wymogi dotyczące stażu pracy objętego ubezpieczeniem.

W takim trudnym przypadku jedynym rozwiązaniem jest złożenie wniosku do prezesa ZUS o przyznanie renty w drodze wyjątku. Zawsze pomagamy wypełniać dokumenty, szczegółowo opisujemy sytuację rodzinną zainteresowanego i całą dokumentację wraz z wnioskiem przekazujemy wówczas do centrali ZUS w Warszawie. Gdy czytelniczka zgłosi się do nas z takim wnioskiem, na pewno jej w tym zakresie pomożemy – zapewnia rzecznik ZUS.

Taki wniosek już wysłałam. Zobaczymy, co z niego wyniknie – mówi pani Wiesława.

Marcin Sztandera

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15405786,Jej_maz_sie_podpalil_sie_pod_kancelaria_premiera_.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt

Jedna uwaga do wpisu “Jej mąż podpalił się pod kancelarią premiera, ZUS odmówił renty po nim

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s