Komorowski zapewnia, że lubimy pracować u obcych

u obcych

*OBYWATEL KOMOROWSKI BRONISŁAW, PEŁNIĄCY OBOWIĄZKI „prezydęta” OKRĄGŁOSTOŁOWEJ III RP, ZAPEWNIA ŚWIAT, że POLACY LUBIĄ PRACOWAĆ U OBCYCH* … I z PEWNOŚCIĄ TYLKO wrodzona SKROMNOŚĆ i OBAWA NARUSZENIA PRAW AUTORSKICH OBYWATELA TUSKA nie POZWOLIŁY mu DODAĆ, że również CHOROBLIWIE NIE ZNOSZĄ WŁASNOŚCI oraz UWIELBIAJĄ BYĆ PAŁOWANI PRZEZ OBCE SIŁY PORZĄDKOWE !!!

 

Polska jest dobrym partnerem biznesowym dla firm koreańskich i doskonałym miejscem do lokowania kapitału – przekonywał prezydent Bronisław Komorowski na polsko-koreańskim szczycie gospodarczym w Seulu.

Podczas szczytu została podpisana umowa o współpracy między Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych a jej koreańskim odpowiednikiem, organizacją KOTRA.

Komorowski, który przebywa w Korei z oficjalną wizytą, przypomniał, że Polska była jedynym krajem unijnym, który obronił się przed „uderzeniem” kryzysu gospodarczego.

Polska zdołała utrzymać stały wzrost gospodarczy; przeżyliśmy spowolnienie gospodarcze, gdy inni przeżywali głęboką recesję – zauważył.

Jak dodał, Polska ma też stabilną sytuację polityczną, co – jego zdaniem – sprzyja rozwojowi biznesu.

Komorowski przekonywał, że Polacy są niezwykle pracowitym narodem.

Polska to kraj ogromnej liczby świetnie wykształconych, młodych pracowników, którzy chętnie zasilają zasoby firm zewnętrznych – zaznaczył.

Jak dodał, Polska zapewnia także wolny dostęp do 500-milionowego rynku konsumenckiego, jaki stanowi cała Unia Europejska.

Prezydent zapewnił, że rząd polski będzie sprzyjał „dalszemu dobremu funkcjonowaniu kapitału koreańskiego w Polsce”. Zapewnił, że Polska chce być aktywna w świecie azjatyckim.

Patrzymy na was jako na jeden z najważniejszych ośrodków cywilizacyjnych – podkreślił.

Prezydent przekonywał, że dzięki trudnym, odważnym reformom polska gospodarka rozwija się szybko i pomyślnie.

Dzisiaj w ogromnej mierze prywatna gospodarka polska jest jedną z najbardziej liberalnych w Europie. Przeszliśmy w Polsce długą drogę, a teraz zbieramy owoce ciężkiej polskiej pracy – ocenił.

Komorowski przypomniał, że Polska i Korea Płd. miały podobne doświadczenia historyczne i polityczne.

Dopiero od 25 lat budujemy nowe relacje polsko-koreańskie, otwieramy zupełnie nowy rozdział, a to, jak on będzie wyglądał, zależy wyłącznie od naszego wysiłku i kreatywności – podkreślił.

Zdaniem prezydenta Polska świadomie szuka sposobu na zbliżenie z innymi państwami, narodami i gospodarkami.

Chcemy skuteczniej konkurować, bo konkurencja sprzyja dobrym stosunkom między narodami, chcemy szukać możliwości współpracy – zaznaczył.

Komorowski przyznał, że Polska z podziwem obserwuje gospodarcze osiągnięcia i cywilizacyjne przemiany w Korei Płd.

Korea Południowa to dziś trzynasta gospodarka świata, kraj o jednym z najwyższych w świecie stopni zaawansowania technologicznego – zaznaczył.

Minister handlu, transportu i energii Jun Sang Dzih zauważył, że Polskę i Koreę Płd. łączy wiele podobieństw, wiele „mrocznych” kart historii, ale obecnie oba państwa rozwijają się szybko i z sukcesem.

Przypomniał, że 120 firm koreańskich zainwestowało w Polsce, która stała się ważnym miejscem inwestycji dla koreańskich przedsiębiorstw.

Minister zaapelował do polskiego rządu o pomoc i ułatwienie koreańskim inwestorom działalności w Polsce.

Polska jest krajem, który rozwija się nawet pomimo kryzysu gospodarczego. To ważne dla naszych firm. Polska jest silnym krajem, który ma potencjał do szybkiego rozwoju. Mamy otwarte drzwi do współpracy – zapewnił.

Przewodniczący organizacji KOTRA Jung Ho Oh przekonywał z kolei, że Polska jest dla Korei „ziemią nadziei”. Wyraził nadzieję, że firmy koreańskie osiągną sukces w Polsce.

PAP/mall

http://wpolityce.pl/wydarzenia/65325-komorowski-zapewnia-ze-lubimy-pracowac-u-obcych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s