„Russkoje Impierskoje Dwiżienije” do polskich narodowców

rus-pol

„UBOLEWAMY, ŻE POLACY, DO TEJ PORY, TRAKTUJĄ NAS JAK WROGÓW I ŁĄCZĄ ROSJAN Z KOMUNISTAMI A ROSJĘ ZE ZWIĄZKIEM SOWIECKIM” !!!

*****

W związku z antyrosyjskimi akcjami na Marszu Niepodległości, który odbył się 11 listopada w Warszawie „Russkoje Impierskoje Dwiżienije” przygotowało specjalne orędzie do polskich narodowców – organizatorów i uczestników tej imprezy.

List w językach: polskim, angielskim i rosyjskim, został wysłany do następujących organizacji:

– Obóz Narodowo-Radykalny
– Młodzież Wszechpolska
– Ruch Narodowy – Samoobrona
– Liga Polskich Rodzin
– Narodzenie Odrodzenie Polski
– Konfederacja Polski Niepodległej
– Organizacja Monarchistów Polskich
– Komitet Organizacyjny „Marsz Niepodległości 11 listopada”
i inni prawicowi politycy i działacze

Poniżej jest zamieszczony tekst orędzia w języku rosyjskim:

Rosyjscy narodowcy uważnie śledzą opór białej Europy i witają go solidaryzując się z odrodzeniem i wzrostem ducha narodowego Europejczyków, wyrażającego się także w manifestacjach i innych politycznych akcjach narodowych i ultraprawicowych takich jak „Marsz Niepodległości” w Warszawie. Ale jesteśmy zaniepokojeni antyrosyjskimi prowokacjami, które miały miejsce podczas „Marszu Niepodległości” w dniu 11 listopada. Ubolewamy, że Polacy, do tej pory, traktują nas jak wrogów i łączą Rosjan z komunistami a Rosję ze Związkiem Sowieckim.

Narodowcy w Rosji walczą dzisiaj o utworzenie rosyjskiego państwa narodowego a Rosjanie nie dążą do podbicia Polski albo kogokolwiek innego. Wprost przeciwnie, my mamy dzisiaj wspólnych wrogów, a jest to syjonistyczny i islamski globalizm. Dążą one do ujarzmienia naszych narodów, do zniszczenia tradycyjnych kulturalnych i religijnych wartości i zasiedlenia naszych krajów azjatyckimi emigrantami. Te siły chcą zderzyć nas wzajemnie i zniszczyć najsilniejsze i najtwardsze słowiańskie warownie chrześcijaństwa, katolicką Polskę i prawosławną Rosję.

Dlatego wzywamy polskich narodowców do zapomnienia o historycznych sprzecznościach i starych konfliktach, do rezygnacji z antyrosyjskiej i rusofobicznej retoryki i pomyśleniu o wspólnej współpracy i walce o wspólne cele. Na manifestacji rosyjskich narodowców w Moskwie 4 listopada, polscy działacze już wystąpili z hasłami rosyjsko-polskiej przyjaźni.

http://vk.com.s55.ru.wbprx.com/naszadruzba?w=wall-40220438_234%2Fall

WZYWAMY WAS DO PÓJŚCIA ZA ICH PRZYKŁADEM!

Russkoje Impierskoje Dwiżienije (Ruski Ruch Monarchistyczny) (rosyjska organizacja narodowa)

Rosja, Sankt-Petersburg 12.11.2013

Za: rusimperia.info; Przekład: RX, Wolna-Polska.pl

http://redakcjapartyzant.wordpress.com/2013/11/14/russkoje-impierskoje-dwizienije-do-polskich-narodowcow/#more-1268

6 uwag do wpisu “„Russkoje Impierskoje Dwiżienije” do polskich narodowców

 1. Pingback: „Russkoje Impierskoje Dwiżienije” do polskich narodowców - 3obieg.pl | 3obieg.pl

 2. Bliżej nam na pewno do Rosjan niż do świń z zachodu i żydów,osobiście nie rozumiem prowokacji co poniektórych narodowców.Wg mnie winne negatywnego nastawienia do naszych Słowiańskich braci są przede wszystkim pro zachodnie media.

 3. DO BRACI ROSJAN – W ODPOWIEDZI NA APEL, JAKI DO POLSKICH NARODOWCÓW WYSTOSOWAŁO „RUSSKOJE IMPIERSKOJE DWIŻIENIJE” !!!

  Image and video hosting by TinyPic

  BRACIA ROSJANIE !!!

  Świat, w którym Katolicka Polska, jako ostoja chrześcijańskich wartości, które ukształtowały w ciągu wieków Cywilizację Europejską, kilkakrotnie padała pastwą wrogich Jej istnieniu, państw, na naszych oczach chyli się ku upadkowi. Do grupy nieprzyjaznych Polakom krajów, od czasów Katarzyny Wielkiej, należała zawsze Rosja – najpierw Carska a później Radziecka – odgrywając w niej decydującą, negatywną rolę. Jeżeli zatem, chcielibyśmy określić cele polityki państwa rosyjskiego wobec Polski na przestrzeni ostatnich dwóch wieków, to była to polityka prowadząca do całkowitej anihilacji Polski, bądź nadania okupowanym Ziemiom Polskim, w coraz bardziej okrojonym terytorium, pozorów autonomii.

  Nie możemy jednak nie dostrzegać tego, że Rosjanie za krótkowzroczną politykę swojego państwa; za sposób, w jaki potraktowali Katolicką Polskę, zapłacili w czasie bolszewickiej rewolucji ogromną cenę, i podobnie, jak okupowani od zakończenia II wojny, Polacy, płacili ją także przez cały okres komunistycznego terroru.

  Mimo tych wielkich, wspólnych także cierpień, u progu XXI wieku przychodzi nam stwierdzić, że zbrodniczy system, który zawładnął Narodami Polskim i Rosyjskim, wcale nie utracił nad Nimi kontroli, a jedynie przedzierzgnął się, w wyniku tzw. „kolorowych rewolucji” – jakimi były, zarówno Pierestrojka, jak i Solidarność – w totalitaryzm jeszcze bardziej powszechny, i jeszcze bardziej antynarodowy – zorganizował się w „państwa”, które działają wbrew obydwu narodom i ich interesom; które tworzą prawa i systemy gospodarcze prowadzące do ich stopniowej eksterminacji.

  Jako Narody Polski i Rosyjski, znaleźliśmy się więc w sytuacji niemal całkowitego braku wpływu na to, co czynią, powołujące się na Nasz Głos i Wolę, zaprowadzone w naszych krajach administracje okupacyjne.

  Oczywiście, obecny ustrój, podobnie jak jego poprzednia forma, jest w stanie z łatwością powołać dla swoich celów dowolne środowisko „narodowe” czy „patriotyczne” (np. операция “Трест”), które, z jednej strony będzie pacyfikować autentyczne ruchy narodowe, a z drugiej, posłuży za instrument do identyfikacji i neutralizacji prawdziwych liderów takich ruchów, umożliwiając wprowadzenie i wykreowanie, na ich miejsce, zadaniowanych ludzi systemu.

  W takich oto realiach przychodzi nam dzisiaj działać; nam w Polsce i wam w Rosji; nam Polakom i wam Rosjanom.

  Wydaje się również, że dążący za wszelką cenę do utrzymania się przy władzy i uniknięcia odpowiedzialności, nowy konglomerat totalitarny, wymyślony i realizowany przez potomków bolszewickich zbrodniarzy, będzie robił wszystko, aby podsycać nienawiść i antagonizmy między Narodami Polskim i Rosyjskim. Prowokacji zatem, i wzajemnie wrogich aktów, realizowanych przez, obydwa „organizmy państwowe”, należy się spodziewać coraz więcej – i temu, ani wy, Rosjanie, ani my, Polacy, nie możemy ulegać – nie możemy dać się znowu wciągnąć we wzajemne walki, które nas w przeszłości wyniszczały a dzisiaj mogą doprowadzić do całkowitego unicestwienia dwóch Wielkich Narodów Słowiańskich i świata wartości chrześcijańskich, który tworzyliśmy i wspólnie wyznajemy.

  W takim właśnie wymiarze, prowokacji i wzniecania antagonizmów między naszymi narodami, należy widzieć ostatnie wydarzenia w Polsce, do których doszło podczas Marszu Niepodległości w Warszawie – spalona budka wartownika i race wrzucone na teren wokół Rosyjskiej Ambasady – podobną akcję zrealizowano również, już następnego dnia, w Moskwie, obrzucając racami otoczenie Polskiej Ambasady. Jako odpowiedź “rosyjskich nacjonalistów”, pojawiły się również hasła i niewybredne groźby, wprost odwołujące się do kolejnych rozbiorów Polski i rosyjskiej niewoli Polaków, które były szeroko nagłaśniane przez polskojęzyczne media.

  Nie ulega dla nas wątpliwości, że rozsądek i realna ocena obecnej sytuacji, winny skłaniać Narody Polski i Rosyjski do ścisłej współpracy i zjednoczenia przeciwko zagrożeniom, i wrogim działaniom, narzucanego nam, antyludzkiego systemu. Jest to wielkie zadanie dla Patriotów Polskich i Patriotów Rosyjskich; prawdziwe wezwanie dla ich mądrości i dojrzałej, dalekosiężnej myśli politycznej, jaką już dzisiaj powinni tworzyć i wspólnie rozwijać.

  Co się zaś tyczy apelu o zapomnienie krzywd, jakie Polska i Naród Polski doznały od Rosji Carskiej i Radzieckiej, to jest to poza możliwościami jakiejkolwiek organizacji politycznej czy religijnej oraz jakiegokolwiek ukazu, podobnie, jak mnożone w ostatnich latach, akty wybaczania wszystkim dookoła za cudze zbrodnie, podejmowane w imieniu Polaków i zamiast Polaków. Na to przyjdzie czas, gdy Narody Polski i Rosyjski odzyskają wolność, gdyż, zarówno prawdziwe wybaczenie, jak i prawdziwa skrucha, są domeną Wolnych Narodów a nie mieszkańców terytoriów okupowanych.

  Apel rosyjskiej organizacji, wystosowany do środowisk i organizacji narodowych w Polsce, przyjmujemy jako gotowość do przyszłej współpracy, do współdziałania na równych, chrześcijańskich zasadach praw i obowiązków wobec Narodów Polskiego i Rosyjskiego, od której nie będziemy się uchylać.

  Zdaniem wielu Polskich Patriotów i środowisk narodowych, współpraca taka, gdyby do niej doszło, może okazać się kluczem do wolności również dla innych Narodów Słowiańskich.

  Wrocław, 15 listopada 2013.

  KONWENT NARODOWY POLSKI

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/15/do-braci-rosjan-w-odpowiedzi-na-apel-jaki-do-polskich-narodowcow-wystosowalo-russkoje-impierskoje-dwizienije/

 4. Pingback: „Russkoje Impierskoje Dwiżienije” do polskich narodowców | forumemjot

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s