Konflikt ukraiński a sprawa polska. Polacy za Janukowyczem !

kalkstein na ukrainie 2

.

„NIE MOŻNA POPIERAĆ REWOLUCJONISTÓW, ZADYMIARZY i BANDEROWCÓW, przesiąkniętych CHORĄ NIENAWIŚCIĄ do NAS POLAKÓW, oraz WSZYSTKIEGO co z POLSKĄ ZWIĄZANE” !!!

*****

Ok kilku dni słyszymy o rzekomo tragicznej sytuacji na Ukrainie. Podobno jest tak źle, że grozi to rozpadem państwa. Nie warto jednak wierzyć mediom, gdyż według relacji osób tam mieszkających, nic tragicznego się nie dzieje.

Jak pisał dziś Sz. Pan Bogdan Moroz (Założyciel i prezes Fundacji „Pomoc Polakom na Podolu, Wołyniu, Pokuciu i Bukowinie”):

Na ostudzenie „gorących głów”, które wypisują na Facebook-u rozmaite bzdury (powielając kłamstwa i plotki) na temat sytuacji na Ukrainie. „Julka”, jak potocznie nazywają na Ukrainie” b. Premier J. Tymoszenko ma zostać dzisiaj doprowadzona (z więzienia) na rozprawę sądową. Chodzi o kolejne kryminalne czyny, których wcześniej się dopuściła. Życie na Ukrainie (poza wiadomymi zbrodniczymi burdami wszczętymi przez agenturalnych wichrzycieli i spadkobierców OUN UPA) toczy się normalnie. Ukraina liczy ponad 50 mln mieszkańców, a tych tam… jest garstka. Jakieś mrzonki o jakiejś rewolucji to kazki, to jakieś chciejstwo. Zaś w sławnych historycznie Podhorcach (rejon brodowski, obwód lwowski), gdzie mieszkam, jest piękna mroźna i śnieżna pogoda. W ogóle – bajkowo.

Jednak zastanówmy się czysto hipotetycznie, gdyby rzeczywiście miało dojść do eskalacji konfliktu, czy nawet wojny domowej, to jaka sytuacja, w obecnych okolicznościach politycznych Polski i Europy, była by dla nas, Polaków najkorzystniejsza.

Pomijam tutaj w ogóle wątek jakiegokolwiek poparcia dla tzw. „opozycji” – jakie prezentują „nasze” media, i politycy. Nie można popierać rewolucjonistów, zadymiarzy i banderowców, przesiąkniętych chorą nienawiścią do nas Polaków, oraz wszystkiego co z Polską związane, a czego pełno jest jeszcze na Kresach Wschodnich Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – czyli ziemiach obecnej Ukrainy zachodniej (inne nazwy – Małopolska Wschodnia, Galicja, Ruś Czerwona). Jest dla mnie wielkim zdziwieniem, że istnieją środowiska uważające się za prawicowe czy patriotyczne, które popierają tą dziką swołocz, twardo utożsamiając ją z trendem prozachodnim czy prounijnym (są to najczęściej te same środowiska, które jeszcze tak niedawno, na naszym podwórku, były zaciekle anty-unijne, lub przynajmniej sceptyczne… ironia losu?). Jednak jak dobrze wiemy, nie jest to już ten prozachodni i proeuropejski majdan z czasów „pomarańczowej rewolucji” (niemniej zresztą godny potępienia). Ten obecny, przesiąknięty jest niebezpiecznym duchem fałszywego, szowinistycznego nacjonalizmu w wydaniu neo-banderowskiej „Swobody”…

Niektórzy twierdzą jednak, że powinno się celowo poprzeć rewolucjonistów, aby doprowadzić do rozpadu państwa Ukraińskiego, bo w tej sytuacji będziemy mieli szanse odzyskać nasze Kresy. Piszą oni nawet całe scenariusze, zakładające interwencje Polski (a chyba raczej UE, jak już) na ziemie zachodnie, a Rosji na wschodnie Ukrainy, i w ten sposób doprowadzenie de facto  do rozbiorów tego państwa. Według tej teorii doszłoby do podziału Ukrainy między Polskę (UE) a Rosję, ewentualnie z powstaniem suwerennego państwa Ukraińskiego w rejonach centralnych (Kijów). Cała ta teoria być może miała by sens, ale tylko i wyłącznie wtedy, kiedy Polska byłaby niepodległym, suwerennym i silnym państwem narodowym (bądź Monarchią). Jednak w obecnej sytuacji taki scenariusz jest niemożliwy. Jest całkowitym nieporozumieniem twierdzić, że rozkład państwa ukraińskiego w obecnej sytuacji, kiedy my sami jesteśmy pod zaborem, a działania marionetkowego państwa są całkowicie uzależnione od Brukseli, byłby dla nas korzystny… Byłoby zupełnie odwrotnie. Sytuacja byłaby dla nas gorsza, niż jest obecnie. Gdyby rzeczywiście doszło do rozpadu Ukrainy, nie mamy co liczyć, aby ziemie zachodnie powróciły do Macierzy. Nikt z „polskiego” rządu nie podjął by żadnych kroków w tym kierunku. Wręcz przeciwnie. Dokonali by oni pełnych starań, aby „Ukraina Zachodnia” była państwem suwerennym. Szybciej można by się spodziewać oddania części naszych ziem, których domagali by się ukraińscy nacjonaliści (Podkarpacie – rejon Bieszczadów, Beskidów oraz Pogórza Przemyskiego). Poza tym, nawet gdybyśmy mieli jakiś bardziej „prawicowy” rząd, który (w co w tym systemie wydaje mi się nieprawdopodobne) dążyłby w takiej sytuacji do odzyskania tych ziem, to Unia Europejska, od której wciąż byłby on zależny, nigdy by na to nie pozwoliła. Tak więc obecnie jest to całkowicie niemożliwe, najpierw musimy zająć się wewnętrznymi sprawami Kraju, walką z demoliberalnym systemem, odzyskaniem i odbudową państwa oraz całkowitym odseparowaniem od UE. Dopiero potem myśleć możemy o odzyskaniu naszych ziem na wschodzie…

Poza tym, gdyby dziś doszło do powstania „Ukrainy Zachodniej”, lub gdyby władzę w obecnym państwie Ukraińskim przejęła tzw. „opozycja”, to mielibyśmy wtedy prawdziwe piekło. Jest wielką ułudą myśleć, że Ukraina weszłaby wtedy do Unii, stała się liberalnym państwem na wzór zachodni, zniosła granice i wprowadziła euro… Tak byłoby, gdyby wygrała „Julka”, ona jednak siedzi w więzieniu, a jej elektorat jest już w mniejszości.. Władze przejęła by zapewne Swoboda, która ma większość w zachodniej części kraju, jak i na majdanie. Ukraina stała by się wtedy państwem neo-banderowskim, co dla Polaków tam mieszkających byłoby gorsze niż czasy ZSRR… Nie jest przesadą twierdzić, że mielibyśmy drugi Wołyń… Być może nie było by aż tak krwawo, jak w tamtych latach, ale prześladowania Polaków były by nieporównywalnie większe, niż teraz są na Białorusi czy na Litwie. Wszelkie ośrodki kultury polskiej byłyby zamykane, pomniki i tablice pamiątkowe burzone, muzea i kościoły niszczone i zamykane… Wszystko co ma jakikolwiek związek z polskością, znikłoby nieodwracalnie z naszych pięknych Kresów… Najgorszy los spotkałby Polaków, którzy tam mieszkają. Najprawdopodobniej i tak niewielka mniejszość polska znikła by  na zawsze z tych ziem.

.

.

Musimy więc bronić obecnej władzy na Ukrainie, gdyż tylko ona jest gwarantem spokoju i ładu. Jeśli chcemy, aby nadal na Kresach istniały Domy Polskie, polskie cmentarze, pomniki i tablice, abyśmy dalej mogli swobodnie jeździć po tych pięknych ziemiach, i oglądać nasze wspaniałe miasta – Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Kamieniec Podolski, Zbaraż czy Podhorce, musimy popierać Prezydenta Wiktora Janukowycza! Śmieszą mnie komentarze głupich i naiwnych ludzi, którzy twierdzą że popieram mordercę, tyrana, który morduje „niewinnych ludzi”, że jest jak Jaruzelski który wprowadził stan wojenny… Bzdura! Różnica między Jaruzelskim a Janukowyczem jest zasadnicza. Jaruzelski był komunistą, pachołkiem na usługach ZSRR, mordercą Polaków, którzy walczyli z czerwoną zarazą. Wiktor Janukowycz jest prezydentem suwerennego państwa, i stanowi legalną władze na terytorium Ukrainy. Polska nie była i nie jest państwem suwerennym, byliśmy marionetką zależna od Moskwy, a teraz tak samo od Brukseli. Okupacja naszego Kraju wciąż trwa. Ukraina po rozpadzie ZSRR stała się niepodległa (podobnie jak Rosja czy Białoruś), dlatego Wiktor Janukowycz sprawuje tam w pełni legalnie władze prezydenta. Poza tym, to ZSRR był okupantem naszych Kresów, Ukraina natomiast tą okupacje „odziedziczyła”, jednak jako państwo nie ponosi za to żadnej winy. Oczywiście nie twierdze, że utożsamiam się politycznie z osobą Wiktora Janukowycza, traktuje go raczej jak naszego Piłsudskiego. On też, podobnie jak Piłsudski, sprawuje legalną władze, mimo że w żaden sposób go nie popieram. Jednak, nie popierając osoby (a raczej jej poglądów i czynów) w ogólności, można popierać niektóre jej czyny lub słowa. Obecna sytuacja jest tego przykładem. Zachowanie władzy przez Janukowycza jest dla nas korzystne, dlatego powinniśmy go popierać. Ważna jest tutaj prawidłowo rozumiana zasada tolerancji – czyli cierpliwego znoszenia jakiegoś zła (Prezydent Janukowycz) w celu osiągnięcia większego dobra (spokój na Kresach) czy uniknięcia większego zła (przejęcie władzy przez Swobodę).

Tak więc, co nam pozostaje? Jako Polacy, powinniśmy się bezwzględnie starać, aby na Ukrainie pozostał obecny „Status quo”, tak, aby kiedyś, w przyszłości, jak Bóg da, udało nam się przywrócić „Status quo ante”. Najpierw jednak konieczne jest odnowienie wewnętrzne (duchowe i polityczne) Narodu i Państwa, bo inaczej pozostaje jedynie zwykłe chciejstwo, i poronione marzenia, które nigdy się nie spełnią…

 

http://tenetetraditiones.blogspot.com/2014/01/konflikt-ukrainski-sprawa-polska-polacy.html?spref=fb

8 uwag do wpisu “Konflikt ukraiński a sprawa polska. Polacy za Janukowyczem !

 1. Pingback: Konflikt ukraiński a sprawa polska. Polacy za Janukowyczem ! - 3obieg.pl | 3obieg.pl

 2. CZY POLSKA jest WCIĄGANA w możliwą WOJNĘ DOMOWĄ na UKRAINIE i może STAĆ się jej PRAWDZIWĄ OFIARĄ ?!!!

  .
  Image and video hosting by TinyPic
  .

  Gilza znaleziona na miejscu zamieszek – widać wyraźnie nazwę producenta: PIONKI

  Ukraińska milicja nie używa pocisków tego typu. Stwierdził to pierwszy zastępca szefa Departamentu Śledczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy, Witalij Sakal. Dodatkowo, oddziały milicji i innych służb utrzymujących porządek, nie są wyposażone w broń palną.

  Zdaniem Sakala i innych osób, badających sprawę, chodzi o zabójstwo dokonane w celu eskalacji napięcia i usprawiedliwienia użycia broni przez protestujących.

  Wersję Sakala wydają się potwierdzać liczne ogólnie dostępne nagrania wideo.

  Ofiarami “demokratycznej opozycji” są 20-letni mieszkaniec województwa Dniepropietrowsk, Siergiej Nigoyan i 25-letni obywatel Republiki Białorusi, Michaił Zhiznevsky.

  Podczas prac grupy śledczej protestujący usiłowali przeszkadzać w jej pracach, odebrać kamerę wideo używaną do udokumentowania zdarzenia itd.

  Grupa śledcza zwróciła się również do stacji telewizyjnych z prośbą o udostępnienie nagranych materiałów wideo z ul. Hruszewskiego, co może dopomóc w ujawnieniu sprawców.

  Za http://www.unian.net
  Tłum. / skrót: gajowy Marucha

  http://marucha.wordpress.com/2014/01/24/ukrainskie-msw-twierdzi-iz-nie-uzywa-tego-rodzaju-kul-od-jakich-zgineli-demonstranci/

 3. JANUKOWYCZ: w ZAMIESZKACH w KIJOWIE biorą udział UZBROJENI CUDZOZIEMCY !!!

  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  W zamieszkach w Kijowie biorą udział cudzoziemcy, posiadający doświadczenie w działaniach bojowych – powiedział dziś prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz podczas spotkania ze zwierzchnikami kościołów i organizacji religijnych kraju.

  Według tego, co powiedział prezydent, niektórzy z nich są poszukiwaniu międzynarodowym listem gończym. „Wszyscy oni UKRYWAJĄ się w ZAJĘTYCH BUDYNKACH. WIEMY, że JEST TAM BROŃ” – podkreślił prezydent.

  Tym nie mniej Janukowycz oświadczył, że ukraińskie władze powzięły stanowczy zamiar znalezienia kompromisu z opozycją w celu wyjścia z kryzysu politycznego. „Będę robić wszystko, aby powstrzymać przemoc” – powiedział.

  http://polish.ruvr.ru/2014_01_24/Janukowycz-w-zamieszkach-w-Kijowie-biora-udzial-uzbrojeni-cudzoziemcy/

 4. ZACZYNA SIĘ !!! NACJONALIŚCI UKRAIŃSCY STERRORYZOWALI POLSKI AUTOBUS !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  Wczoraj informowaliśmy, że na zachodniej Ukrainie, na wysokości miasta Nowojaworowsk zablokowano drogę prowadząca do granicy polsko-ukraińskiej. Protestujący tam Ukraińcy zatrzymali m.in. autobus rejsowy jadący do Polski, zmuszając groźbami wszystkich pasażerów do wypowiedzenia banderowskiego hasła

  „CHWAŁA UKRAINIE – CHWAŁA BOHATEROM” [to właśnie hasło wykrzykiwał Jarosław Kaczyński z PiS-u stojąc u boku banderowców na kijowskim Majdanie – admin]

  W nocy z czwartku na piątek, głównie młodzi ludzie, podpalili rozłożone na trasie z Lwowa do Krakowa opony samochodowe. Według miejscowych władz, w akcji uczestniczyło od 130 do 150 osób, którzy – jak mówili – chcieli w ten sposób okazać swoją solidarność z protestującymi w Kijowie. W rezultacie ich działań, w korku stanęło m.in. około stu TIR-ów jadących do granicy.

  W korku utkwił także polski autobus rejsowy. Podróżowała nim Ukrainka Weronika S., która umieściła relację z tego wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook [pisownia oryginalna, tłumaczenie z języka ukraińskiego]:

  „Przejeżdżaliśmy trochę ponad godzinę temu… i po prostu zgroza, staliśmy w „korku” (…) kilka km z tirów i osobowych, staliśmy godzinę, potem poszliśmy z kierowcą poprosić żeby rejsowy autobus (nas) przepuścili… obok znaku Nowojaworowsk wszystko dziko się paliło… droga i w ogóle nie wiadomo co… LUDZI MOŻE 20 już OTOCZYLI AUTOBUS i ZACZĘLI TŁUC… powiedzieli żeby podjechać, choć jak się okazało zamiaru przepuszczenia dalej nie było, na początku naskoczyli na kierowcę, który spokojnie milczał opuściwszy głowę, wysłuchując pijanych okrzyków i przekleństw (bo ty Polak i co sobie myślisz, że tobie wszystko można)… Ludzie zaczęli prosić, że jadą do domu, że nic im nie zrobili, to ok „Ukraińcy niech wyłażą i możecie jechać”, jakiemuś Polakowi wyrwali telefon bo robił zdjęcia, kierowca łzawo zaczął proponować pieniądze, do autobusu jeszcze zaszło pięciu z zakrytymi twarzami, dalej zaczęli krzyczeć z pogróżkami, że tu mają „pokojowy protest” dlaczego wy tu się pchacie Mazurzy. Wtedy jakoś wymyślono, żeby każdy Polak (i w ogóle każdy) w dwie strony powiedział (Chwała Ukrainie – Chwała bohaterom)… JEŻELI NIE CHCE PÓJŚĆ W PALENISKO, WSZYSCY ZALĘKNIENI we ŁZACH MÓWILI… kierowcy dali 10 sekund na przejechanie przez ogień… przez ogień oznaczało w ogień…”.

  jz/Kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fnacjonalisci-ukrainscy-sterroryzowali-polski-autobus

 5. Pingback: Internetówka 122 | Skojarzenia. Bohdan Kaczmarek

 6. CZY ŻYDZI z POLSKI mogą PRZYCZYNIĆ SIĘ do wywołania WOJNY DOMOWEJ na UKRAINIE ?!!
  .
  Image and video hosting by TinyPic
  .

  *** TV SCHIZOFRENIA ***

  Oglądanie telewizji Republika może mieć niebezpieczne skutki. Człowiek słucha, ogląda i ma poczucie popadania w schizofrenię. Widzę przeto relację z Ukrainy, w których to relacjach Republika wyjątkowo się lubuje. I widzę przemawiającego płomiennie WILDSTEINA i uczepioną jego boku STANKIEWICZ. Fakt, średnio fajny widok, ale to nie wszystko. Bo ten Wildstein mówi między innymi coś takiego:

  „UKRAIŃCY nie PODDAWAJCIE się, WALCZCIE DALEJ, bo MOŻECIE być WOLNYM KRAJEM, tak jak WOLNYM KRAJEM jest POLSKA“.

  O kurcze, myślę sobie, źle słyszałem, albo słyszę tak jak chcę słyszeć. Przeto raz jeszcze ze szpiega ten fragment przywołuję. No, nie ma bata, tako prawi Wildstein i nie chce być inaczej. I to jest właśnie ta schizofrenia.

  Bo przecież na okrągło słyszę, od tegoż Wildsteina, od tej Stankiewicz, kiedy tylko nie są w Kijowie, a także od ich rozlicznych przyjaciół, tłumnie zaśmiecających studio Republiki, że Polska to kraj w skrajnej niewoli, który o niepodległość ze wszech sił musi walczyć, że gorzej tu niż za komuny, a może nawet gorzej niźli za zaborów bywało.

  A tu nagle w tym Kijowie Polska wyjątkowo wolnym krajem się mieni, z którego nawet Wildstein jest dumny. No, przecież jak na dłoni widać, że coś tu nie gra. A co nie gra nie chce pisać, bo na bank Salon to ocenzuruje.

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2014/01/26/tv-schizoferenia/

 7. TV REPUBLIKA sławi HEROJÓW z UPA !!!
  .

  Image and video hosting by TinyPic
  .
  JEŻELI kto JESZCZE nie WIDZI, że CZĘŚĆ ŚRODOWISK ZWIĄZANYCH z JAROSŁAWEM KACZYŃSKIM jawnie WSPIERA NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH, to niech OBEJRZY SOBIE krótki MATERIAŁ z TELEWIZJI REPUBLIKA, na KOŃCU którego DZIENNIKARZ żegna TELEWIDZÓW BANDEROWSKIM POZDROWIENIEM “SŁAWA UKRAINIE – HEROJAM SŁAWA”.

  w serii najbliższych wyborów PiS i jego media będą liczyć na wsparcie ze strony potomków i gloryfikatorów zbrodniarzy z UPA

  Taki wybryk to nie tylko obraża pamięć Polaków, Ormian i Żydów oraz sprawiedliwych Ukraińców, pomordowanych przez “herojów” z UPA i SS Galizien, ale i czytelny sygnał, że , a nie ze strony potomków ofiar oraz tych środowiska, które broni prawdy historycznej na Kresach Wschodnich.

  Biorąc pod uwagę arytmetykę, Kaczyński wyjdzie na tym jak przysłowiowy Zabłocki na mydle. Ale wtedy powinien mieć pretensje sam do siebie, a nie do rosyjskiej agentury czy prorządowych mediów.

  Wieczna pamięć pomordowanym obywatelem Drugiej Rzeczypospolitej!

  HAŃBA “HEROJOM” z UPA i SS GALIZIEN oraz ich GLORYFIKATOROM!

  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

  http://www.bibula.com/?p=72883

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s