Czy to jest lista zdrajców?!

soros1

ZANIM ZACZĘLI GRABIĆ i NISZCZYĆ NASZĄ OJCZYZNĘ „POLSKA BYŁA WÓWCZAS NA 12 MIEJSCU W ŚWIECIE pod WZGLĘDEM PRODUKCJI (…) MIELIŚMY DUŻY POTENCJAŁ, OSIĄGNIĘTY KOSZTEM NIESŁYCHANEJ BIEDY CAŁYCH POKOLEŃ” !!!

 *****

Znacie fakty, Rodacy? To przypomnijcie sobie:

1) W ramach globalizacji Polska jest krajem skolonizowanym, dokładnie tak samo jak kraje afrykańskie, pomimo, że leży w środku Europy i należy do struktur zachodnich.

2) Nie ma żadnej etyki biznesu; etyczne jest to co służy uzyskaniu większego zysku przez wielkie i świetnie zorganizowane koncerny, silniejsze od wielu państw.

3) Polska poszła na pierwszy ogień w naszym regionie, ponieważ była kolebką przemian i krajem z dużym sektorem prywatnym: rolnictwem, rzemiosłem, pierwszymi firmami.

4) W 1988 r. przyjechał do Polski George Soros, spotkał się z W. Jaruzelskim i M. Rakowskim, a także z ludźmi, którzy zostali później doradcami T. Mazowieckiego. 23 grudnia 1988 r. Biuro Polityczne PZPR wprowadziło tzw. ustawę Wilczka. Polska stała się krajem gospodarki liberalnej wolnorynkowej. Podstawowe jej założenia były następujące: zupełna swoboda dla obcego kapitału, otwarte granice, prywatyzacja.

5) Polska była wówczas na 12 miejscu w świecie pod względem produkcji (a nie zamożności). Mieliśmy duży potencjał, osiągnięty kosztem niesłychanej biedy całych pokoleń (wiele przedsiębiorstw wysokiej techniki, sporo licencji, duży przemysł zbrojeniowy, stocznie, doświadczenia w budowie dróg i fabryk za granicą).

6) W 1989 r. mieliśmy fantastyczną okazję szeroko eksportować nasze produkty, może nie zawsze najwyższej jakości, lecz dużo tańsze. Mądre elity powinny wówczas wybrać drogę Chin i stanąć na rynkach światowych obok Chińczyków.

7) O tej szansie wiedział Zachód, a nie wiedzieli zwykli Polacy! Za zgodą, przyzwoleniem i zachętą ówczesnych polskich władz ruszyła wielka ofensywa kapitału zachodniego, sprowadzająca się do wykupywania polskich przedsiębiorstw za 15% ich wartości i likwidowania polskiej konkurencji.

8) Mieliśmy świetnych polskich ekonomistów, którzy porobili kariery na Zachodzie, ale ani „komuchy”, ani „solidaruchy” z ich wiedzy nie skorzystali.

9) W atmosferze gigantycznych afer, majątek narodowy, wypracowany wysiłkiem narodu, został zagarnięty przez obcych i wybranych „swoich”. „Wielki przekręt” wywłaszczył, czyli „w biały dzień” okradł, polski naród.

10) Czy możemy obecnie przełamać mechanizm kolonizacji i wyrwać się z pułapki zastawionej przez globalny kapitał? Tak, ale pod warunkiem, że Polacy się przebudzą i wybiorą silną władzę demokratyczną propolską! Węgry Orbana to dla nas dzisiaj wzór.

11) W boju o Polskę kluczowa jest rola mediów, bo obecnie ludzie nie wiedzą co się dzieje. Dostają propagandę i pozwalają się oszukiwać. Nie znają podstawowych faktów. Np. takich, ze zagraniczne banki zarabiają w Polsce 15 miliardów zł rocznie. A myśmy sprzedali wszystkie nasze banki za 24 miliardy, choć warte były 200 miliardów zł.! I dziś nie mamy bankowości. To jak nie mieć broni idąc na front. Całe szczęście, że są SKOK, które świetnie działają, mimo, iż są wciąż atakowane. Przenośmy do nich nasze oszczędności i u nich bierzmy kredyty.

12) „Patologia transformacji” polega na ciągłym zadłużaniu się. W 1989 r. dług naszego kraju wynosił 45 mln dolarów (mogliśmy, korzystając z fantastycznej wówczas atmosfery wokół Polski, doprowadzić do pełnego anulowania tego zadłużenia), obecnie jest to 800 miliardów zł. oficjalnego zadłużenia (w czasie rządów Tuska dług wzrósł o 300 miliardów). Razem z ukrytym zadłużeniem wynosi ono, jak obliczył ostatnio sam L. Balcerowicz, 4 bln zł.

13) E. Gierek zbudował 500 zakładów pracy, budował domy, drogi, szpitale. Dziś buduje się drogi, które kilometrami są otaczane ekranami akustycznymi i w ten sposób miliony złotych wyrzuca się w błoto. Rozbudowana administracja (powiaty!) w epoce informatycznej (!) służy temu, aby obsadzać „swoimi” ludźmi (przeważnie niekompetentnymi) więcej stanowisk, by nie zagarnęło ich wielkie bezrobocie.

14) U D. Tuska liczy się „tu i teraz”, a „ludzie są, jacy są, i nie jest sprawą rządu, żeby ich zmieniać”, podczas, gdy rolą odpowiedzialnego rządu jest wychowywać społeczeństwo i podsuwać mu dobre wzorce.

15) Tuskowe „tu i teraz” pasuje naszym potężnym sąsiadom: Rosjanom i Niemcom. Wcześniej w Berlinie min. R. Sikorski, kłaniając się Niemcom, oferował im polska niepodległość, a ostatnio L. Wałęsa wzywał do przyłączenia Polski do Niemiec !!! (???)

16. Straciliśmy własny potencjał gospodarczy, Polska wymiera i emigruje.

Powyższe myśli i stwierdzenia zastały prawie w całości zaczerpnięte z wywiadu z prof. Witoldem Kieżunem, wybitnym ekonomistą, ekspertem ONZ, żołnierzem AK, uczestnikiem powstania warszawskiego, więźniem sowieckich łagrów, zamieszczonym w 42 numerze tyg. „w Sieci”.

Nadeszła wiadomość, że zmarł Tadeusz Mazowiecki, „pierwszy niekomunistyczny premier”. Pozostanie on, niestety, w świadomości bardzo wielu Polaków, jako człowiek, który sprawując funkcję szefa rządu, pierwszy zniszczył ogólnonarodową solidarność Polaków, ponieważ stanął po stronie zawłaszczycieli, a przeciwko ludziom pracy, czyli tym, którzy go do władzy wynieśli. Był wśród tych, którzy zgotowali obecny los Polakom.

A tak ogólnie: słuchając prof. Kieżuna mimo woli nasuwa się pytanie: „czy nazwiska twórców III RP – to jest lista zdrajców, czy politycznych (ekonomicznych) nieudaczników?!”.

Jędrzej Dmowski

Za: http://mercurius.myslpolska.pl

 

http://marucha.wordpress.com/2013/11/13/czy-to-jest-lista-zdrajcow/

2 uwagi do wpisu “Czy to jest lista zdrajców?!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s